Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozhlas
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiricna P.



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 9:52 am    Předmět: Rozhlas Citovat

Dobrý den,

rozhlas na Richtrově Vrchu byl ještě nedávno o jednom amplionu,teď jsou tam tři a i přes zavřená plastová okna....vlastně ani nevím jak ten bordel popsat. A to bydlím obbarak od sloupu. Že se okna klepou při ohlašovací hudbě - budiž,ale že to budí i děti... Pani Cellerová oznamuje,že se máme s nápravou obrátit na instalující firmu. Je toto úplně v pořádku? Navíc když mi nevyžádanou reklamu někdo hodí do schránky,napíšu si na schránku že nevyžádanou poštu nechci. Ale proč třikrát denně musím poslouchat o zelenině a ovoci na tržnici,nebo ck Vavera, Stavebniny se svou nabídkou. Nejsou od tohoto Chrastavské listy? Nebo vývěsní deska? Pochopim info o vypnuti vodovodního řádu,i když většinou je to již po vypnutí,tudíž si nelze napustit ani vodu na splachovani. A posledni dotaz, když už reklama,tak proč ne az déle odpoledne když už i pracující lidé jsou doma. Proc to musí byt po obědě?

Dekuji za odpověď
Jiřičná Petra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Hajnová



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 12:48 pm    Předmět: Stížnost na rozhlas x chování úředníků.. Citovat

Dobrý den,

souhlasím s příspěvkem, stejný problém řešíme v ul. Luční. Před třemi týdny pro cca 10 domů nainstal. 3 ampl., hlasitost naprosto neúnosná, pravidelně vysílají po obědě, kdy chodí děti spát, nebo manžel spí po noční. Nemluvě o tom, že o reklamu touto formou naprosto nestojíme!

Telefonicky jsem řešila minulý týden (p. Urbanová) - beze změny. Včera hlášení ve 13:15 - opět probuzené děti a manžel po noční.. Okamžitě jsem urgovala, hovořila jsem s p. Cellerovou, která mi tvrdila, že jsem jediná, kdo si stěžuje a prakticky otravuje s tím, že se mám písemně obrátit na firmu, jež ampl. instaluje??!! ..řešit hlášení městského rozhlasu na radnici mi přijde logické....jednání s paní Cellerovou shrnu jako naprosto neprofesionální, ani se neobtěžovala si informace ověřit. Po následném přepojení na p. Vojtíškovou přislíbeno řešení, paní byla milá.

BĚHEM jednání s p. Vojtíškovou dorazila do jejich kanceláře i p.Cellerová a s dalšími "kolegy", velmi nevybíravým způsobem, komentovala můj požadavek (doufám, že hovory jsou nahrávané). Na to, že vše slyším a považuji to za naprosto neprofesionální jednání, jsem p. Vojtíškovou upozornila. Pokud má úřednice čas běhat po kancelářích a pomlouvat občany, ale neporadí ani nepomůže a ještě je hrubá pak je něco špatně..

Petra Hajnová
_________________
peha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 2:38 pm    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den,
klasické dilema městského rozhlasu není slyšet kontra je příliš slyšet. To je prostě logický problém.....je snaha ho řešit v rozumných mezích.

Na městě má tuto problematiku v gesci ORM (vedoucí pan Jakub Dvořák) pro město orpavy zajišťuje firma pana Vratislava Procházky. Pokud problém je, snažíme se ho vyřešit.

Hlášení je v 15 hodin.Mimořádné hlášení je v případě havárie kanalizace apod. i v mimořádných časech (to byl případ, kdy bylo hlášení ve 13.15 na které si stěžuje paní Hajnová).

Vážená paní Petro Hajnová, dovoluji si Vás upozornit, že vaše napadení paní Cellerové ve veřejném protoru považuji diplomaticky řečeno za nešťastné, krajně nešťastné. Osobně s danou pracovnicí spolupracuji již 20 let a dosud jsem nezaznamenal, že by nejednala profesionálně. Pokud tomu tak bylo, existují opravné prostředky (stížnost apod.), kde vše lze řešit, nikoli napadení bez důkazů ve veřejném prostoru. Opravdu nelze takto dehonestovat jiného člověka ve veřejném prostoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 3:55 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou dobrý den,
osobně jsem se spojil s panem Vratislavem Procházkou. Je sice ještě na dovolené, přesto mě slíbil, že dá pokyny svému pracovníkovi, aby se pokusil zoptimalizovat v ul. Richtrův Vrch a Luční na základě výše uvedených stížností slyšitelnost.

Pro úplnost jen poznamenávám, že nainstalování nových amplionů bylo právě na základě opačných stížností - že není rozhlas slyšet. Snad se tedy nyní podaří vybalancovat slyšitelnost na optimum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiricna P.



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 4:45 pm    Předmět: Citovat

Pravdou je,ze treba ve Frýdlantské,co jsem se tak bavila se známými slyší vše dvakrát,tudíž nic. Nejsem technik,to je jasné,ale nechtělo by to tedy víc amplionů a spíše je ztišit? U nás je 14 domů a myslím,ze to křičí ažaž.
Jinak děkuji za odpověď. Přesto kolik pracujících je doma již v 15hod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiricna P.



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 4:45 pm    Předmět: Citovat

Pravdou je,ze treba ve Frýdlantské,co jsem se tak bavila se známými slyší vše dvakrát,tudíž nic. Nejsem technik,to je jasné,ale nechtělo by to tedy víc amplionů a spíše je ztišit? U nás je 14 domů a myslím,ze to křičí ažaž.
Jinak děkuji za odpověď. Přesto kolik pracujících je doma již v 15hod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Hajnová



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 7:18 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane starosto, předně děkuji za vyřešení problému s rozhlasem. V Luční ulici dnes proběhlo snížení hlasitosti rozhlasu.

Co se týče údajné dehonestace paní C. - jak jsem uvedla její jednání proběhlo před více svědky a reagovala jsem okamžitě upozorněním paní Vojtíškové, že vše bohužel slyším. Pokud byste se přítomných osob zeptal, nenazval byste mnou uvedené za dehonestaci - pomluvu. Pomluva se nazakládá na pravdě. Dále to rozvádět ani řešit nebudu, jelikož to nebylo primárním účelem mého příspěvku.

S pozdravem,
Petra Hajnová
_________________
peha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucie F.



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 10:29 pm    Předmět: Citovat

Dobry den, pokud se muzu pripojit k diskuzi, pridam i svou zkusenost. Bydlime v Cihlarske ul.,zde byly nainstalovany 3 amliony. V patek, tri dny po instalaci, behem kterych bylo hlaseni neprijemne hlucne a v dobe 13-14hod rusilo mou dceru ze spani, jsem telefonovala na MO, bohuzel nevim, s kym jsem tel., protoze se pani nepredstavila. Zadala jsem pani, zda me muze odkazat na osobu, ktera je ve veci hlaseni rozhlasu kompetentni, kdyz se me zeptala, co bych potrebovala, popsala jsem ji, ze nam do nasi ulice nainstalovali pred tremi dny amliony , a ze hlaseni je nesnesitelne hlucne. Ze mame doma 2.5 lete dite nemocne s DMO, ktere davam po obede spat a hlaseni jej vzdy probudi. Proto bych se rada optala, zda by mohlo byt hlaseni presunuto na jinou denni hodinu. Byla se mnou hned hotova se slovy, doslova, "no to nevim, ale tezko se bude hlaseni nekam posouvat, protoze my tu jsme do 14h". Trvala jsem si na svem a odkazovala jsem se i na nase sousedy, kteri bydli hned vedle nas, jsou vyssiho veku a hlaseni v obdobi poledniho klidu je tez rusi. Pani me nakonec prepojila na pi. Vojtiskovou, pani byla oproti te predchozi pani moc mila, rikala, ze to chape, ale momentalne nemuze danou vec nijak resit, protoze je vedeni na dovolene, ale az se vrati, tak to s nimi projedna. Domluvily jsme se, ze si zavolam o info zacatkem srpna. Zhruba ctyri dny po mem telefonatu, 2 dny z toho vikend, bylo hlaseni po 15h, dalsi dny se opet vratilo mezi 13h a 14h, zavada na vodovodu byla jen jeden den, v tech dalsich dnech uz opet CA Vavera, stavebniny otevrely terasku, stanek z Polska na namesti apod., takze me jasani, ze ma dcera bude v klidu spat bylo predcasne, ale vyckavala jsem, az se vedeni vrati z dovolene. Snazili jsme se odpoledni spani resit i odjezdem k rodicum, aby se dcera vyspala, kdykoliv totiz byla rozhlasem vzbuzena byla polekana, vystrasena, uplakana a unavena. Jen pro predstavu, pokud mame zavrena okna a dvere, je hlaseni uvnitr domu slyset, jako tv pustena na hlasitosti na maximum. Dnes doslo ke snizeni hlasitosti, bohuzel nebylo mozne vysku hlasitosti vyzkouset, jelikoz ztlumeni bylo provadeno v pozdejsich odpolednich hodinach a na MO uz pry nikdo nebyl (info od pracovnika) Doufam, ze bude ztlumeni postacujici, nerada bych opet "prudila", jak to nekdo nazyva, byla bych rada a urcite i lide v okoli, aby se tato zalezitost vyresila ke spokojenosti obou stran, pokud vsak bude i nadale ma dcera rusena, budu se muset, byt nerada, opet ozvat. Treba aby byla dva amliony odstraneny a zustal jediny. Nyni to u nas doslo uz tak daleko, ze dnes behem dopoledniho hlaseni, kdy ma dcera byla vzhuru, byla vystrasena, uplakana, neustale se ke mne tiskla se slovy, maminko, uz zase ten rozhlas, ja se ho bojim... Nezlobte se na me, ale tohle ja nechci. Uvitam jakoukoliv pomocnou ruku ze strany mesta..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Trnka, mladší



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 11:19 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, rád bych taky reagoval na toto téma.

Chápu, že se město snaží občany informovat o veškerých aktivitách, které se konají v našem městě nebo v blízkém okolí - to každopádně považuji za plus, ale na druhou stranu, abych každý všední den poslouchal v 10h dopoledne že se na tržišti prodává ovoce a zelenina ...to už je trošku otravné....mě jako studenta to sice v tuto "prázdninovou" dobu moc nerozhodí, ale dokážu si představit situaci člověka, který přijde ráno po noční a za 3-4 hodiny ho tohle probudí....zároveň se připojuji k dalším s tím názorem, že hlášení kolem 13-15h je příliš hlasité, i když už pochopím tu reklamu.

Děkuji
Jan Trnka, mladší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav Chvála



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2014 5:54 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

stížnost na nevhodné chování zaměstnanců prověřím a stěžovateli sdělím výsledek. Prosím jen paní Hajnovou o sdělení, kteří další kolegové či kolegině u uvedeného jednání byli přítomni.
Nalezením optimálního řešení ve věcech hlasitosti, četnosti a potřebné míry informovanosti se budeme zabývat.

Ing. Miroslav Chvála, tajemník MěÚ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Dvořák



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2014 7:13 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
včera odpoledne p. Procházka (správce rozhlasu) snížil hlasitost hlášení v lokalitě Richtrův vrch a Luční x Cihlářská.
Prosím o vaše reakce, zda je tato intenzita pro vás vyhovující, pokud ne, dejte vědět. Budeme se snažit najít pro všechny rozumný kompromis, teda aby rozhlas byl slyšet (instalace rozhlasu v těchto lokalitách byla na základě požadavků občanů) a současně neobtěžoval občany svou hlasitostí.

S pozdravem

Mgr. Jakub Dvořák, vedoucí ORM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucie F.



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2014 9:35 am    Předmět: Citovat

Dobry den, moc dekujeme za vstricnost a snahu, ktera byla od MU projevena.. Snizenou hlasitost jsem jeste nezaznamenala, takze soucasny stav nemohu hodnotit, ale presto, pokud by i pres snizenou hlasitost, slo hlaseni presunout na jinou hodinu nez mezi 12.30-15h, bylo by to skvele..Samozrejme vyjma mimoradneho hlaseni o varovani ci upozorneni obcanu. Za kazdy vstricny krok predem dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzana Vojtíšková



Založen: 28.1.2009
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2014 12:50 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den paní Hajnová,
vzhledem k tomu, že v dané věci figuruje i mé jméno, dovoluji si uvést malý komentář. Paní Cellerová se snažila přepojit telefon na moji linku, která však byla v daný okamžik obsazená. Přepojila tudíž hovor na linku mého nadřízeného a šla mu oznámit, že telefon je pro mne. Ve chvíli, kdy jsem přišla do vedlejší kanceláře a hovořila s Vámi, další kolega telefonoval a paní Cellerová hovořila s panem Dvořákem již v další věci, nezávislé na Vás. Je mi líto, že jste nabyla dojmu, že pouze běháme po úřadě a pomlouváme. Hovor paní Cellerové s panem Dvořákem se obsahově týkal jiné záležitosti, kdy došlo k záměně osob a tudíž se její vyjádření netýkalo Vás. To, že přiběhla a upozornila, pro koho telefon je, bylo jen pro dobro věci. A že dle Vás neporadí a nepomůže vyplývá z toho, že věci technické řeší odbor ORM. Tolik můj postřeh a názor na danou věc.
S pozdravem Zuzana Vojtíšková, referent ORM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Hajnová



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2014 9:40 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane tajemníku,

jak jsem uvedla nebudu danou situaci dále rozvádět a řešit. Po příspěvku paní Vojtíškové je ostatně zřejmé, že je to zbytečné, jen pro pořádek sluch mám v pořádku a to i před přepojením do kanceláře p. Vojtíškové.

Prosím pouze o řešení problému s rozhlasem:

1. Nevyžádaná reklama,
1. hlasitost - snad v ul. Luční vyřešeno,
2. doba vysílání (s ohledem na děti, které se bránit nemohou, pracující, kteří spí po noční..atd.),
3. umístění amplionů - proč nejsou umístěny nad zahradou žadatelů o tuto službu? Opakovaně mi bylo sděleno, že ampl. byly umístěny na žádost, my žadatelé nejsme.

Děkuji.

S pozdravem,

Petra Hajnová
_________________
peha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav Chvála



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 6:57 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

úpravy v oblastech, které uvádíte, připravujeme.

Ing. Miroslav Chvála, tajemník MěÚ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com