Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zdravotní středisko - lékařský dům

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2014 12:55 pm    Předmět: Zdravotní středisko - lékařský dům Citovat

Dobrý den, v Chrastavě se hodně změnilo k lepšímu, ale
myslíme si, že zdravotní středisko, které bude přizpůsobeno i pro imobilní spoluobčany tady stále chybí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2014 7:46 pm    Předmět: To: kobylamalybok Citovat

Dobrý den,
budova, kde sídlí zdravotní středisko, je soukromým majetkem ve vlastnictví dvou paní lékařek.

Jsem si vědom, že schodiště je pro pacienty obtížně zdolávatelné. Nabídl jsem proto (cca před dvěma lety), že navrhnu zastupitelstvu (a věřím, že by to zast. schválilo), vybudování vnějšího výtahu (kabina zvenku), na náklady města, ale byl jsem odmítnut (že by nebylo kde z výtahu vystupovat, protože to by vyžadovalo další stavební úpravy resp. by se musela zmenštit některá ordinace apod.). Těžko se soukromému subjektu s tak velkorysou nabídkou, kterou jsem dal, vnucovat. Nicméně má nabídka stále trvá a paní majitelky to vědí.

Na druhou stranu jsem získal ústní příslib, že pokud budou majitelky chtít objekt prodat, bude město první osloveno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 5:25 pm    Předmět: Ing.Canov - starosta Citovat

Dobrý den, pane starosto.
Myslela jsem, že u staveb pro služby, zdravotnictví aj...už být musí vytvořený bezbariérový přístup.
Umožnit samostatný, bezpečný pohyb i lidem s omezenou schopností pohybu.
- svislá hydraulická schodišťová plošina
- schodolez
- výtah

K budově č.p. 175, která by mohla být kulturní památkou, přilepit výtah, to asi ne.
V Mníšku to mají dobře vyřešené, nízká stavba, parkoviště. To mě inspirovalo k postavení nového zdravotního střediska v Chrastavě.
Děkuji Vám za Vaši odpověď .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 7:55 pm    Předmět: To: kobylamalybok Citovat

Dobrý den,
pokud se nepletu, tak bezbariérový přístup je vyžadován jen v případě rekonstrukcí (a pochopitelně novostaveb). Pokud rekonstrukce není, tak se vybudovat nemusí (krásně je to vidět v pražském metru - okrajové stanice, postavené později, jsou vesměs bezbariérové, ty v centru, postavené dříve, nikoli (až na ty úplně nejfrektovanější jako Muzeum a Můstek, kde byly dodělány dobrovolně).

Ten vnější výtah byl nabízen ze zadní stěny (podobný mají třeba v Lbc na historické radnici).

Mníšek - tam mají méně lékařů (tři ordinace) než jsou ve středisku v Chrastavě - otázka nového zdravotního střediska - nevím, nezavrhuji, je to pro mě příliš čerstvý nápad. Znamenalo by to ovšem faktickou likvidaci střediska současného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 5:06 pm    Předmět: Starosta Ing.Canov Citovat

Kdo jiný než Vy, pane starosto, dokáže 25 let od sametové revoluce prosadit v Chrastavě bezbariérové ordinace?
Šikulky na radnici zajistí dotace, pozemek je volný vedle hasičů, zbourá se bývalá ubytovna.
Nebo jinde.
Bezbariérové ordinace, pěkně barevné čekárny, příslušenství, nízké náklady...
Bezbariérová lékárna, toalety, bankomat, kavárna, parkoviště a tak dále...
Pro vozíčkáře jsou přizpůsobené chodníky, ale nevedou nikam.
Proč tedy ne k lékaři!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 6:27 pm    Předmět: To: kobyla ma maly bok Citovat

Vy mě dáváte kobyla ma maly bok. Jdete na mě hezky psychologicky. Již od Vašeho návrhu mě probíhá otázka bezbariévosti u střediska (ať současného nebo eventuelně nového) hlavou. Nechci ale v tuto chvíli nic slibovat (kromě toho, že o tom fakt přemýšlím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2014 11:01 pm    Předmět: Re: Starosta Ing.Canov Citovat

kobyla ma maly bok napsal:
Kdo jiný než Vy, pane starosto, dokáže 25 let od sametové revoluce prosadit v Chrastavě bezbariérové ordinace?
Šikulky na radnici zajistí dotace, pozemek je volný vedle hasičů, zbourá se bývalá ubytovna.
Nebo jinde.
Bezbariérové ordinace, pěkně barevné čekárny, příslušenství, nízké náklady...
Bezbariérová lékárna, toalety, bankomat, kavárna, parkoviště a tak dále...
Pro vozíčkáře jsou přizpůsobené chodníky, ale nevedou nikam.
Proč tedy ne k lékaři!


Laughing Laughing Laughing já vám dám pozemek za hasičárnou Laughing Laughing Laughing .... středisko jde upravit, by s musel psotavit prostě venkovní výtah, který by splňoval i požadavky na funkci evakuačního výtahu. Problém by byl zase i přestavět archaické toalety (tedy pokud tam jsou, se mi tam nelíbilo, tak tam nechodím 15 let ) Very Happy .......doktory mám v Liberci... Investice do střediska v záplavové zoně,tedy vytvořit něco v centru nemá smysl, ale dá se přepracovávat původní. Podmínky co vše by se mělo pak udělat si přečtěte ve vyhlášce č.398/2009 Sb.......čtení fakt doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 4:19 pm    Předmět: Zdravotní péče Citovat

www.chrastava.com/listy/bull226.pdf
Velmi zajímavé čtení.
Teď jen vyřešit stoupání po schodech a tak......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2014 6:44 pm    Předmět: To: kobyla ma maly bok Citovat

Vím kobyla_ma_maly_bok o svém dluhu vůči Vám (a těm co bezbarériový přístup potřebují) a děkuji za připomenutí. Bohužel to je a bude běh na dlouhou trať. Ale i ta se dá uběhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:08 am    Předmět: Re: To: kobyla ma maly bok Citovat

Michael Canov napsal:
Vím kobyla_ma_maly_bok o svém dluhu vůči Vám (a těm co bezbarériový přístup potřebují) a děkuji za připomenutí. Bohužel to je a bude běh na dlouhou trať. Ale i ta se dá uběhnout.


Dobrý den, pane starosto.
Velmi si ceníme, že Vám názory občanů nejsou lhostejné.
Děkujeme a zdravíme i s holkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:34 am    Předmět: petrtlach Citovat

petrtlach napsal:

Laughing Laughing Laughing já vám dám pozemek za hasičárnou Laughing Laughing Laughing
......doktory mám v Liberci....


Dobrý den.
Píši o pozemku vedle hasičáry tj. tam, kde stojí bývalá ubytovna. Budova se má bourat, většina pozemků okolo jsou v majetku města. Nebo už nejsou?
Naše holky jsou celoročně zapřažené v Chrastavě. Doktory v Liberci nestačíme stihnout. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com