Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vifina v Chrastavě

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 10:56 am    Předmět: vifina v Chrastavě Citovat

Dobrý den-- mám dotaz, když se přidávají různé atrakce po chrstavských parcích--tak zda by se nedalo i některý oživit veřejnou sítí vifi.
Jsme jedna z mála obcí co tady nic takového není -- a dokonce jsem slyšel (nevím co je na tom pravdy), že jsou obce co za šíření volné sítě dokonce nejen, že neplatí operátorovi, ale mají i od něj výhody.

Děkuju za odpověď. J.N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 12:14 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, pokud se nepletu, tak na náměstí je/byla volná wifina. Jinak pak je možnost přes coprosys (nutnost se zdarma registrovat) a pak je povolen přístup na net. Jen je omezena rychlost...
Ale jak jsem uvedl výše, nejsem si jistej, jestli to ještě funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 6:08 pm    Předmět: To: Josef Novák Citovat

Dobrý den,
pane Nováku proti vašemu nápadu nic nemám (naopak, líbí se mě). Ale popravdě řečeno, dosud jsem se tím nezabýval, nenapadlo mě to a ani pořádně nevím, jak se to technicky provádí. Předám našemu informatikovi k řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2014 8:43 pm    Předmět: Citovat

Ach jo, pošleme děti ven, půjdou na wifi, dostanou doma zákaz, půjdou ven na wifi. Jsem tedy zásadně proti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2014 8:43 am    Předmět: Citovat

No myslím, že to není ten správný argument. Pokud je na děti spolech že dodrží zákaz jen pod dohledem, tak je tu něco špatně a to jinde. To by se muselo zrušit a zakázat spousta věcí co slouží i jiným než dětem.
Ostatně děti rádi neposlouchají (vždyť dospěláci jsou pro ně "zlo" Very Happy )prostě mají jiný svět.
A kde je jistota co dělají sami venku bez dohledu???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admin
Site Admin


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 8:11 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
free wifi na veřejném místě, kde by si člověk mohl stahnout maily nebo zjistit odjezd autobusů apod. je určitě užitečná pro obyvatele města i jeho návštěvníky.

Na náměstí má opravdu Coprosys wifi zdarma, ale je omezená přihlášením a velmi pomalá. Pokusíme se vyjednat, aby Coprosys nebo jiný provider zřídil na náměstí nebo jiném veřejném prostranství free wifi.

V tom případě se ale dá počítat s tím, že bude omezená časově - v jiných městech se to dělá například tak, že připojení k síti je zdarma, bez klíče s omezením času připojení 30 minut a po vypršení času následuje hodinová pauza nebo na hodinu a následuje dvouhodinová pauza, často se také omezuje rychlost nebo blokuje YouTube apod.

Ovšem představa, že poskytovatelé internetu se perou o to, aby u nás zřídili síť free wifi hotspotů a ještě nám zaplatí je poněkud naivní. Přivést konektivitu do Chrastavy něco stojí (čím dál od velkých měst, tím víc, nejsme Liberec a vůbec už ne Praha) a provoz také není zdarma.


Naposledy upravil admin dne čt srpen 28, 2014 8:38 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 8:32 am    Předmět: Re: vifina v Chrastavě Citovat

Ještě bych chtěl uvést na pravou míru vaše tvrzení
josef novák napsal:
Dobrý den-- mám dotaz, když se přidávají různé atrakce po chrstavských parcích--tak zda by se nedalo i některý oživit veřejnou sítí vifi.
Jsme jedna z mála obcí co tady nic takového není

Většinou mají puštěnou free wifi v kavárnách, restauracích, prodejnách apod., ale platí ji provozovatel, který v tom vidí (vcelku oprávněně) konkurenční výhodu - zákazníci tam nakoupí nebo se najedí mj. proto, že si přitom mohou vyřídit své záležitosti přes wifi.

Jestli máte seznam free wifi na náměstí nebo v parku v obcích v našem regionu (Hrádek, Frýdlant, Raspenava, Hejnice, nebo dokonce Nová ves, Bílý Kostel, Václavice apod.), rádi ho zveřejníme na našem webu. Já jsem hledal a nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 9:46 am    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Děkuju za odpověď. Je mi jasné, že by to nebylo úplně otevřené na všechny portály jak říkáte jen pro potřemu nouzového napojení na majl atd. (takže ty obavy jak děti venku brouzdají po netu nehrozí)ostatně i v těch obchodních sítích a hotelích co to umožňují je také omezení.
Jinak to datové omezení a rychlost je asi v pořádku, jen to časové mě moc šťastné nepřipadá (myslím ty intervaly).
S pozdravem J. N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 11:59 am    Předmět: Citovat

Pane Novák nebudu se s Vámi přít, jen nemám ráda chemické a "moderní" děti co nic jiného neznají. Rodiče na ně nemají čas, místo užívání venku wifina.....Váš názor a ten Vám nebere. A propo na mail se hlásit na veřejné wifi......no koment. Škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com