Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sportovní hřiště v Andělské Hoře
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kačenová



Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 46
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: po září 08, 2014 7:48 am    Předmět: Citovat

Ještě bych se k vzhledem k vybrané lokalitě chtěla zeptat, zda jsou i okolní pozemky ve vlastnictví města. Díky již vybudovanému hřišti pro děti zde dle mého názoru chybí místo, kde by se dal třeba na čarodějnice udělat větší oheň. Dříve se oheň vždy dělal právě na bývalém hřišti.

Myslím si, že by nebylo vůbec špatné v daném místě do budoucna udělat plácek s ohništěm a lavičkami. Vzniklo by tak další místo, kde by osadní výbor mohl pořádat akce pro občany. Nebo tam některé akce zakončit, jako například stopovanou pro děti, či loučení s létem.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rene.svejda



Založen: 4.9.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út září 09, 2014 2:10 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane starosto, rozhodně si nemyslím že bych Vaše vyjádření kamkoli posouval, proto nechápu tu osobní rovinu, ale na druhou stranu oceňuji Váš individuální přístup k řešení problému v AH. Každopádně bych chtěl podpořit návrh paní Hartlové a Kryštofové, protože si myslím, že pokud vybudujeme malé hřiště je to na pořád, protože se jedná o vcelku velkou investici. Samozřejmně chápu, že někomu stačí malý dům, malé auto, malé hřiště, ale pokud budeme vynakládat prostředky města, měli bychom se chovat jako vzorní hospodáři a než začneme diskutovat o více nákladech, bylo by dobré je kvantifikovat. Tzn. než zde mařit čas úvahou nad tím zda by se jednalo o zásadní prodražení, či nikoli, bylo by dobré vše spočítat a s ohledem na míru akceptovatelnosti znovu projednat, třeba i veřejně. Netuším ale, jestli vše není limitováno časově, dobou pro přiznání dotace/schválením nákladů, volbami atd. Zároveň bych si dovolil opravit vyjádření paní Kačenové o tom, že v AH nikdy velké hřiště nebylo. Bylo a do dnešního dne lze torzo dohledat v katastru Smile. Pokud by Vás zajímalo cokoli z historie AH, lze se o tom dozvědět v muzeu Chrastavy a nebo v knize od R.Queisera, ale to už poněkud odbíhám od tématu. Závěrem bych navrhoval ještě jednou zvážit maximalistickou verzi a jasně vyčíslit o jaké částce/případném navýšení ceny se zde diskutuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út září 09, 2014 10:31 pm    Předmět: To: rene.svejda Citovat

Já jsem napsal:
...plánované hřiště má být typu jako je ve Vítkově resp. za Majbou (ne s antukou, zřejmě drobný štěrk). Tzn. napevno malé branky, tyče na volejbal, koše na košíkovou. V žádném případě ne kurt na tenis. Vy jste napsal:
S ohledem na již napsané se připojuji k myšlence paní Hartlové a Kryštofové, že pokud skutečně dojde k výstavbě hřiště, mělo by se jednat o multifunkční zařízení. Souhlasím s tím, že tenisový/basktebalový/volejbalový kurt s jakýmkoli povrchem je lepší než nějaké malé hřiště na pouze fotbal.

Takže posunul. Z hřiště na fotbal, volejbal a košíkovou jste redukoval mé vyjádření na hřiště jen na fotbal. Nechápu co je za osobní rovinu porovnání faktů plynoucích z daných vyjádření.

K hřišti samému jsem se již opakovaně vyjadřoval. Zde snad jen doplním, že jsem nastínil představu, kterou budu v rozpočtu pro příští rok jako realistickou prosazovat, pokud budu mít (po volbách) tu možnost.

Předpokládám, že paní Kačenová jako člověk, který v Andělské Hoře prožila celý svůj život, vycházela z faktů co si pamatuje ona a její rodiče a další předci zde žijící a její sousedi zde žijící co si oni všichni dohromady pamatují, jinými slovy má na mysli historii novodobého českého osídlení po navrácení Andělské Hory z Třetí říše do osvobozeného Československa. V minulosti byla Andělská Hora třikrát početnější, možná se někde stopy nějakého hřiště v dávné minulosti najdou (koneckonců byla tu i obecná škola). Já se ovšem s úvahou paní Kačenové ztotožňuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rene.svejda



Založen: 4.9.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st září 10, 2014 7:50 am    Předmět: hřiště AH Citovat

Dobrý den pane starosto, i přes to, že za sebe pevně doufám, že v dalším volebním období dostanou šanci i jinní kandidáti, přeji Vám ve volebním klání hodně štěstí a věřím že boj to bude férový a napínavý až do konce, který nebude postaven na hlasech komunistů, popř. jiného z mého pohledu v minulosti zdiskreditovaného politického uskupení Sad. Zároveň bych si dovolil uvést k situaci kolem tzv. velkého hřiště jednu poznámku. To hřiště nijak nesouviselo s dobou kdy v AH žila převaha německého obyvatelstva Smile jak by si někdo kdo o AH mnoho neví mohl z výše uvedeného textu myslet - toto za mne jen k doplnění, ikdyž tento bod nijak zásadně nesouvisí s danou problematikou a já jej proto považuji pouze za úsměvné škádlení Smile. Každopádně považuji Vaši odpověď za neúplnou, protože jsem navrhoval seriózně vyčíslit náklady na případné rozšíření hřiště o potřebné metry tak, abychom mohli s chladnou hlavou vést diskuzi nad efektivitou vynaložených prostředků a případnou akceptovatelností/neakceptovatelností více nákladů spojených s případným rozšířením hřiště, resp. vybudováním hřiště multifunkčního o které v minulosti vždy paní Hartlová bojovala. Diskuze bez jasné kvantifikace případných vícenákladů mi připadá zbytečná a nesmyslná. Mně se v případě hřiště vážně nejedná o žádnou politickou agitku, ale myslím že stojí za zvážení v případě realizace mít ve vsi co možná nejširší nabídku volnočasových aktivit, kterou sportovci žijící v AH jistě ocení. (a že jich několik sportujících na té nejvyšší úrovni v AH máme)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st září 10, 2014 8:59 am    Předmět: To: René Švejda Citovat

Vážený pane Švejdo,
město existuje jako celek. Snažíme se dělat pro různé její části maximum realisticky možného co je v našich silách včetně Andělské Hory a to včetně proporcí mezi jednotlivými částmi.

Již hřiště, o které usilujeme, je výrazným zásahem do rozpočtu. Já nedokáži slibovat s chladnou ani jinou hlavou pečené holuby a pak (po volbách) říci sorry, neprošlo v zastupitelstvu nic resp. město na to nemá, resp. jinak to svést na kolegy v zastupitelstvu. To, co slibuji myslím smrtelně vážně, že to taky chci prosadit v zastupitelstvu (tzn. kolegy přesvědčit argumenty a tím není žádná megalomanie). Jsem realista vím, že se pohybujeme v milionových rozpočtech a opravdu nechci záležitost zabít přehnanými požadavky na další miliony v rozpočtu, ale opravdu chci, aby se akce realizovala. Na otázku - a co děti mají si kde hrát ,chci odpovědět kladně realizací akce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivaa



Založen: 9.5.2014
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st září 10, 2014 10:16 am    Předmět: Re: hřiště AH Citovat

rene.svejda:
A co postavit druhe Penny v AH, to byste nechtěl? Když je v Chrastavě tak může být taky v AH. Podle stejné logiky když je v Chrastavě multifunkční hřiště tak ho chci taky.

Člověče viděl jste někdy tenisový kurt? Ten se musí denně udržovat, když je nekvalitní nebo nerovný povrch, nedá se na tom hrát. Po zimě se naváží antuka, někdo musí platit správce a náklady. Nebo dát hodně peněz za umělý povrch, který je výrazně dražší. Kolik lidí tam asi bude chodit aby se to zaplatilo?
citace:
Mně se v případě hřiště vážně nejedná o žádnou politickou agitku

Vážně? Tak proč ty svoje politické bláboly sem taháte, když se mluví o hřišti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monika Hartlová



Založen: 1.3.2010
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st září 10, 2014 12:01 pm    Předmět: Citovat

Dobry den, jiz jsem se k tomu nechtela nijak vyjadrovat, ale neda mi to...
Dle poslednich informaci co mam od Osadniho vyboru, tak jste se dohodli, ze hriste bude travnate. Coz je sice lepsi nez planovane skvarove, ale chtelo by jeste zvazit, ze udrzba travniku ( aby mohl slouzit na hrani nejen fotbalu, ale i basketu, volejbalu,, atd...) nebude urcite jednouducha, min. jednou tydne sekat, pri suchem lete zavlazovat ( jinak bude trava vypalena od slunce), pri destivem pocasi rozblacene ( takze by to jiste chtelo popremyslet o nejak profilech, ktere se daji zakomponovat do travniku, pokud neco takoveho existuje, nevim?! ). Nehlede na to, ze musi byt objekt plne oplocen i s uzaviratelnou brankou, jinak se mistni divocaci o hriste "postaraji". Branky na pevno ano, ale zakomponovala bych je do oploceni, aby nikomu neprekazely pri jinych sportech. Urcite to chce dat vsechno ciselne na papir a porovnat finanacni stranku udrzby travniku a investice do umeleho povrchu.... Mozna prave zjistime, ze by se umely povrch nakonec i vyplatil... Mozna se mylim, nejsem odbornik na sportovni arealy, proto to berte jen jako mou realnou uvahu.
Pripadne jeste zvazit i asfalt....
Hartlova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rene.svejda



Založen: 4.9.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st září 10, 2014 12:28 pm    Předmět: hřiště AH Citovat

Vážená paní ivaa,vzhledem k tomu, že Váš nick má anonymní profil a tudíž není možné Vás coby přispěvatele tohoto fóra identifikovat, nepovažuji za účelné s Vámi a podobnými odvážlivci schovávající se za anonymitu internetové komunikace jakkoli dál diskutovat a ztrácet čas. Jinými slovy, odpovídat na příspěvek člověku, který vstupuje do věcné diskuze anonymně a používá z mého pohledu poněkud primitivní výrazy typu bláboly je pro mne pod úroveň, nicméně považuji za důležité na Vaši ,,osobu,, upozornit ostatní účastníky diskuze - třeba najdete odvahu a později se nám všem představíte Smile.
Každopádně děkuji panu starostovi za jeho komentář a snahu a věřím, že se nám ještě společně podaří najít prostor na podporu výstavby opravdu multifunkčního hřiště v AH. Zatím bohužel stále není jasné o jaké částce je zde řeč, tudíž je složité tuto diskuzi posunout někam dale Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kačenová



Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 46
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 6:19 am    Předmět: Citovat

Dobrý den všem,

já také chápu, že někomu stačí malé auto, malý dům. Ale dle mého názoru je potřeba brát v potaz, že Andělská Hora je součástí města Chrastavy, která multifunkční hřiště má. Přijde mi jako nerozum, aby v takto malém městě byla multifunkční hřiště dvě. Ale neříkám, že by to nebylo špatné, to vůbec ne. Nicméně si stále myslím, že hřiště, které je plánované vystavět bude dostačující.

Co se týká povrchu hřiště, tak mi naopak přijde tráva jako dobré řešení. Sice se bude muset udržovat, ale na druhou stranu ze štěrku či z asfaltu by byly děti dost odřené. Se zabudováním branek jako součástí oplocení hřiště souhlasím s paní Hartlovou.

Pane Švejdo: co si pamatuju z vyprávění mého tatínka, tak hřiště bývalo na louce u řeky mezi č.p. 1 a 69. Ale sám mi říkal, že bylo dost často dost podmáčené. My jsme pak chodili kopat na hřiště na náves (nynější dětské hřiště) a pak jsme si sami sekali louku za bývalou školkou a chodili hrát tam. O jiném hřišti opravdu nevím. Ale jsou to jenom moje vzpomínky a vzpomínky mé rodiny.

Věřím, že o výstavě hřiště se bude mluvit i v sobotu na "Loučení s létem", kde se nás sejde víc a uvidíme tak, jaký mají názor i ostatní občané, kteří na toto forum nechodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rene.svejda



Založen: 4.9.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 8:18 am    Předmět: hřiště Citovat

Dobrý den paní Kačenová, opravdu mně překvapuje, že chcete o výstavbě hřiště ještě hovořit s ostatními. Měl jsem osobně za to, že jste k jednání s panem starostou měla mandnát od osadního výboru a ten dostal podporu od občanů AH. Pokud to tomu tak nebylo, budeme muset my ostatní Vaši nezkušenost a možná i zbrklost při prosazování zájmů občanů AH prostě omluvit a doufat, že díky ní nedojde k nějakému zásadnímu pochybení Sad. V souvislosti s výše uvedeným bych Vás ale rád požádal o informaci, co Vás osobně opravňuje k tomu, abyste bez předchozího pověření OV/občany AH dělala ve věci konečné podoby hřiště jakékoli závěry. Jsou to Vaše dosavadní sportovní úspěchy, zkušenost s budováním volnočasových prostor a nebo jen Vaše osobní iniciativa, která bohužel z mého pohledu postrádá jakýkoliv racionální základ bez praktických zkušeností na kterých by bylo možné stavět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frigo



Založen: 4.2.2010
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 9:48 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

pane Švejdo, velice mne zaujal Váš poslední přípsěvek, především výrok o mandátu od osadního výboru kterýžto dostal podporu od občanů AH.
V této souvislosti mne napadá otázka: kteří občané AH dali osadnímu výboru podporu ohledně výstavby hřiště? Toto by mne velice zajímalo, neboť vím, že mne a stejně tak i sousedů v mém okolí se NIKDO na názor ohledně výstavby hřiště neptal?

Nakonec mne napadlo, proč se vlastně neuspořádalo nějaké referendum, jako to bylo v případě rybníčku na návsi? Toto byla velice zásadní věc pro tvář naší vesničky, stejně jako jí bude multifunkční hřiště(v jakékoliv jeho podobě) a proto tvrzení že občané dali osadnímu výboru podporu, je dle mého názoru pravdivé pouze z části, neboť NEBYLI dotázáni všichni občané s trvalým pobytem v Andělské Hoře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rene.svejda



Založen: 4.9.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 10:39 am    Předmět: hřiště AH Citovat

Dobrý den pane Fryči,
otázka mandátu je dle mého soudu od začátku působení osadního výboru v AH velmi komplikovaná. Pokud tedy pominu erudovanost čelenk OV v technické oblasti a jejich výběr, myslím že se tu strhla bouře ve sklenici vody na téma, kterému chybí ta nejdůležitější věc a to je specifikace možných nákladů. Druhým zásadním bodem je fakt, že ještě před určením nákladů nám zde členka OV, které kromě potřebných zkušeností chybí i mandát od občanů v Andělské Hoře Sad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kačenová



Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 46
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 11:25 am    Předmět: Citovat

Ještě jednou dobrý den,

musím to tu uvést na pravou míru. Výstavba hřiště se projednávala na mnoha zasedáních OV a hovořilo se o ní i na večeru se starostou o prázdninách.

Několikrát se podávala žádost o dotaci a když se ani na potřebí dotaci získat nepodařilo, tak město přislíbilo realizaci hřiště z vlastních prostředků. Já osobně zkušenosti se stavbou hřiště samozřejmě nemám. Na schůzku s panem starostou jsem šla na základě diskuse na tomto foru a také z mé zvědavosti, abych se informovala, jak má zamýšlené hřiště vypadat. Rozhodně jsem neplánovala zastupovat názor občanů AH. Šla jsem se pouze zeptat. Což snad není špatné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kačenová



Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 46
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 11:28 am    Předmět: Citovat

A ještě: samozřejmě se na toto téma s občany budu ráda bavit. Na schůzku jsem šla pro informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rene.svejda



Založen: 4.9.2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2014 11:34 am    Předmět: hřiště AH Citovat

zasílám opravu chyby v mém příspěvku / Druhým zásadním bodem je fakt, že ještě před určením nákladů nás zde zastupuje členka OV, které kromě potřebných zkušeností chybí i mandát od občanů v Andělské Hoře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com