Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

INTERNET

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osiriska



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 4:33 pm    Předmět: INTERNET Citovat

Dobrý den
Četl jsem příspěvky ve forum na téma internet jak si lidi stěžují na rychlost atd.Slyšel jsem i o té optice co se tady má pokládat mělo by to bejt 10mbit ale dost o tom pochybuji.Jinak kdyby lidi přestali remcat a měli zájem o kvalitnější připojení,tak vubec není problém.Místa na přípojný bod tady jsou a trasa taky.Jde o to aby bylo aspon 10-15 lidi i více co by měli zájem o rychlejší připojení a já myslím že by se tu našlo i více lidi.A taky třeba 5lidi co se budou o to zajímat aktivně a budou se o to v Chrastavě starat a správcovat.To není firma ale free lajna takže žadný administrátor kterému zavoláte večer ve 22hod a on přijede vám opravit přípojku:-))ale právě mít ve městě aspon dva tři lidi co tomu trochu rozumí a mají čas se o to starat.A když se koupí lepší přípojný zařízení viz:
http://wifi.aspa.cz/summit-development-qam-100-100mbit-s-10-5-ghz-mikrovlnna-komunikacni-jednotka-z87177

Tak rychlost nebude tak marná sice ne 100mbit.Určitě se něco ztratí vzduchem ale třeba těch 10-50mbit není tak málo.A kdyby měl někdo zájem tak sem napište do fora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 7:25 pm    Předmět: Internet Citovat

Dobrý den,
ale těch teoretických 100 Mbit/s je od jednotky směrem ke koncovému uživateli. Nejprve však musíte k jednotce "nějaký internet" dostat a to je právě ta otázka, kde takhle rychlý v Chrastavě vezmete.
Další otázkou je, co bude mít u sebe koncový uživatel? Také tuto jednotku? To by stěží zaplatil, i kdyby na to nebyl sám.
Mám za to, že uvedené zařízení je spíš vhodné k budování bezdrátové páteře než k šíření signálu koncovým uživatelům. Ale seženete-li dost zájemců...
Ale jak jsem napsal shora: chcete-li poskytnout 100Mbitový internet, musíte nejdřív nějaký do jednotky dostat.
JR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osiriska



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 8:42 pm    Předmět: ss Citovat

Tohle je pripojny bod co by tu v Chrastavě mohl být a poskytovat lidem internet.A to ze je 100mbit neznamena ze to bude mít každy doma ale 20mbit by bylo celkem relný a to není zrovna málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osiriska



Založen: 25.2.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Jasně že ne z CHrastavy ale v LBC sítě jsou co se sem dají dostat a proto tu pisu o připojným bodě kde se da tahle jednotka!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 8:29 am    Předmět: Internet Citovat

Pokud máte někoho, kdo vám v Liberci levně prodá 100Mbit, abyste ho mohl pustit do Chrastavy, pak proč ne. Ale jak jsem koukal na cenu samotné jednotky, budete muset sehnat dost zájemců. A pak ještě počítejte s tím, že aby mohl uživatel z této jednotky přijímat 20 Mbit, tak na to bude muset mít taky odpovídající zařízení u sebe doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com