Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Semafor v Liberecké ulici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

Mě to až tak k smíchu nepřipadne. Když tam padne červená řekněme 10m před autem, tak mám 2 možnosti. Buď zašlápnout brzdu a čekat až se mi ten blbec za mnou podívá do kufru, nebo tu červenou projet. Jedna možnost blbá a druhá blbější.

Semafor vem čert, nedělá mi problém jet tam padesát. Jen je mi líto peněz co to asi stálo, když každý večer kroužím po sídlišti a hledám místečko, kde zaparkovat. S velkou slávou se udělala rekonstrukce , která všeho všudy přidala asi tři parkovací místa. Tím to asi na dlouho zhaslo, protože pokud vím, jsou na příští rok k dispozici peníze, které sotva zaplatí projektovou dokumentaci. Takže na sídlišti se asi dlouho nic nezmění.

A tím v tomhle tématu končím, protože je to stejně k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wivi1



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 10:47 am    Předmět: Citovat

Semafor na Liberecké ulici se mi zdá dosti nešťastný....s jeho umístěním se dle mého názoru nic nezměnilo..a o funkčnosti se dá polemizovat....někdy blikne zelená při 55 km/h někdy ale až při 35 km/h. Bohužel nejde jen o mé poznatky, ale i mimochrastavských řidičů. Pokud se Vás najde více s takovými zkušenostmi dá se něco dělat. Škoda brzd, které se nesmyslně opotřebovávají Smile. Pro rýpaly kteří mi budou psát, že si mám kontrolovat tachomet hned raději upozorním, že řidičský průkaz mám již dost dlouho a zkušenost se semaforem mám dosti časté.
Ještě poznámka pro někho kdo se ptal, zda může naměřit i protijedoucího řidiče, tak dle sdělení městského strážníka je toto možné. Tedy pište, zajímá má Váš názor a pak s množstvím stížností se dá něco dělat. Zdraví p.h. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 11:05 pm    Předmět: To wivi1 Citovat

Dobrý den,
proč s množstvím stížností? Buď zařízení na semaforu měří špatně nebo ne. Tento Váš poznatek registruji vůbec poprvé (dosud jsem tuto námitku neslyšel). Dám pokyn, aby se překontrolovala správnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 8:04 am    Předmět: Citovat

Jezdím tamtudy denně (byť většinou autobusem, ale to asi na věci nic nemění Very Happy ), ale nikdy jsem nezaregistroval, že by semarof nefungoval jak má.
Myslím že na tomto místě jistě není na škodu.
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 8:05 am    Předmět: Citovat

semarof je samozřejmě semafor, pardon Very Happy
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miroslav Chvála



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 6:49 am    Předmět: Citovat

Vážený pane p.h.,

Zkonzultoval jsem otázky které uvádíte ve Vašem příspěvku se zástupcem firmy Autron, která je výrobcem zařízení, s následujícím výsledkem:
Zařízení pracuje na stejném principu jako běžné radary. Zaměření aut jedoucích v opačném směru je odfiltrováno, ale ne na sto procent. Může se tedy výjimečně stát, že režim přepínání světel může být ovlivněn vzdalujícím se autem. V těchto případech však prý záleží více na velikosti než na rychlosti vzdalujícího se objektu.
K Vaší připomínce, že Vám blikla zelená až při rychlosti 35 km/hod zástupce firmy uvedl, že takový rozdíl je prakticky vyloučen. Může však dojít k následující situaci.
Projíždí auto na zelenou. Cca po dalších pěti vteřinách zařízení přepíná zpět na červenou. Pokud se v okamžiku přepínání na červenou následující auto pohybuje těsně před měřeným úsekem (cca 80-100 m) a jede v limitu nastavené rychlosti, zahájí se přepínání na zelenou, ale těch několik vteřin potřebných na přepnutí zpět na zelenou může v řidiči vyvolat dojem, že se nepřepíná a že je třeba zpomalit.
Já jezdím do Chrastavy po Liberecké ulici od instalace zařízení každý všední den. Pochopitelně nastavením rychlosti před měřeným úsekem na různé hodnoty funkci zařízení ?testuji?. Věc, kterou popisujete jsem však doposud nezaznamenal.

S pozdravem
Ing. Miroslav Chvála, tajemník MěÚ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com