Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Biznis Centrum v nádražní ulici

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda



Založen: 23.7.2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2019 10:41 am    Předmět: Biznis Centrum v nádražní ulici Citovat

Zdravím,
Dnes jsem projížděl nádražní ulicí,a nestačil jsem se divit co tam roste za monstrum!!!Chudáci lidi co budou mít domy ve stínu vystavěného objektu.Jen nechápu proč budoucí hala je pomalu zároveň u chodníku,to tam nebude ani kousek zeleně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Janousek



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2019 8:41 am    Předmět: to "Biznis Centrum" Citovat

Dobrý den, jedná se o povolenou stavbu Výrobně skladovacího areálu. V rámci povolovacího řízení bylo zastínění stávajících objektů řádně posouzeno v rámci Studie proslunění se závěrem : Nový záměr zachovává oslunění oken podle normy ČSN 73 43 01, která definuje požadavky na proslunění obytných místností. Uvedené skutečnosti byly též podkladem pro kladné posouzení nové stavby ze strany orgánu veřejného zdraví - Krajské hygienické stanice Libereckého kraje. Součástí stavby výrobně skladovacího areálu jsou terénní a sadové úpravy, které zahrnují výsadbu vysoké zeleně - listnatých a jehličnatých stromů, solitérních keřů, živých plotů i výsadbu pnoucí zeleně na konstrukci na fasádě objektu podél Nádražní ul. / v prostoru mezi chodníkem a stěnou nového objektu /
Martin Janoušek, vedoucí OVÚS MěÚ Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda



Založen: 23.7.2012
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po březen 25, 2019 1:13 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
děkuji za odpověď ,jen doufat že tak bude jak píšete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
George



Založen: 20.9.2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2019 10:12 am    Předmět: Citovat

Je vážně až udivující, jak si město stále obhajuje tuto hrůzu, která se zde staví s jeho plnou podporou. Až nyní si spousta občanů uvědomila, proti čemu se pár z nás snažilo 2 roky bojovat.

Neustálé porušování předpisů BOZP, porušování délky předepsané pracovní doby, demolice započatá dávno před tím, než byla povolená, nedodržování zkrápění a neustálě bahnitá Nádražní ulice (ostaně stačí si jí projít i dnes), pokus o odstřel komína, ikdyž bylo předem avizováno, že bude odbourán ... to je jen krátký výčet toho, proti čemu město neudělalo vůbec nic. Dnes už je to více než rok a půl, kdy nám tu denně drnčí bagry a drtičky suti a také kdy musíme mít zavřená okna kvůli prachu, který tu neustále poletuje v ohromném množství.

Dovolil bych si občanům připomenout, jeké byly původní plány a v jaké se to nakonec za přispění našeho pana starosty změnilo.

Původně zde měla být administrativní budova u MŠ. Nyní zde bude sklad.
Původně měla být fasáda do Nádražní ulice odsazena od chodníku cca 10 metrů, nyní je přímo u chodníku.
Původně zde bylo 8 ramp pro "plánovaných" 20 kamionů denně - nyní je zde 16 ramp pro "plánovaných" 18 kamionů.
Co se týče zeleně, je potřeba říct, že se v ulici Lipová stromy sázely zcela narychlo v půlce ledna v -5ti stupních. 2 z těchto stromů při dalším kopání bagrů kamsi zmizely a těžko říct, zda se vrátí na své místo.

Nyní je pouze otázkou, jaká další tajemství a překvapení se na nás chystá. Myslím, že nás nemine likvidace zahradní kolonie v ulici Ještědská pro potřeby továrny (možná parkoviště - změna územního plánu nebude pro město problém) a do budoucna také třísměnný provoz namísto dvousměnného.

Děkujeme za zřízení průmyslové zóny blízko centra města a dovolte mi Vám pane starosto pogratulovat k vítězství nad občany města.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bývalýchrastavák



Založen: 9.7.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2019 11:23 am    Předmět: Citovat

Nelze nesouhlasit s příspěvkem od Georgeho. Je to ostuda města a hlavně ostuda našeho starosty a Janouška. Celou Nádražní ulici tímhle definitivně pohřbili. Nestačí,že tu denně projedou desítky nákladních aut. Tak, proč jich sem neposlat ještě víc. Je to výsměch nám všem v Nádražní ulici. Město pro nás neudělalo vůbec nic. Starosta natočí jeden spot,kde se vším nesouhlasí a to je asi tak vše,na co se zmohl.
Blízkost mateřské školky je vlastně taky asi úplně v pořádku. Opravdu krásný příklad,jak Vám na té školce záleží. Tohle je proti lidskému rozumu. Povolit fabriku vedle školky.
Moc děkujeme starostovi a Janouškovi. Fakt jste borci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st březen 27, 2019 9:17 am    Předmět: Citovat

Dobrý den, diskutujícím:
Jen pár poznámek k příspěvku George:

citace:
Děkujeme za zřízení průmyslové zóny blízko centra města
Město zde nyní žádnou průmyslovou zónu nezřídilo, ta zde již je více než 100 let a tak je zanesena i v platném územním plánu z roku 1998.

citace:
Myslím, že nás nemine likvidace zahradní kolonie v ulici Ještědská pro potřeby továrny (možná parkoviště - změna územního plánu nebude pro město problém)
Nejen nesmyslné, ale především vůči celému zastupitelstvu nehorázné tvrzení. Jsem si jist, že by zastupitelstvo takovouto změnu územního plánu nikdy neschválilo.

citace:
Dovolil bych si občanům připomenout, jeké byly původní plány a v jaké se to nakonec za přispění našeho pana starosty změnilo.
Město se postavilo mými ústy proti připravovaným změnám. Investor poté od řady z nich ustoupil (včetně třísměnného provozu) a ponechal do oficiálního podání jen takové, u kterých si byl jist, že u příslušných orgánů včetně odvolacích projdou. I tak město odvolání proti těmto zbytkovým změnám podalo, ale ty byly zamítnuty.

citace:
Původně měla být fasáda do Nádražní ulice odsazena od chodníku cca 10 metrů, nyní je přímo u chodníku.
Pokud vím, není pravda, ke změně vzdálenosti (dříve i nyní 1,2 metru) nedošlo.

Závěr: Na místě původní průmyslové stavby v příšerném stavebním a hygienickém stavu na místě vzniká dle rozhodnutí majitele při získání souhlasu všech příslušných úřadů (stavební odbor 1. a 2. stupně, odbor životního prostředí 1. a 2. stupně, hygieny atd. stavba nová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: st březen 27, 2019 6:26 pm    Předmět: Citovat

"Myslím, že nás nemine likvidace zahradní kolonie v ulici Ještědská pro potřeby továrny (možná parkoviště - změna územního plánu nebude pro město problém)"

chci reagovat na tuhle-tu "informaci" : zahrádkářská kolonie jako pozemek č. 318/1 v pronájmu, byl vrácen Mykaně někdy po roce 2000 ( můžu dohledat ) - další "provoz" zahrádek se konal mimo svaz na vlastní pěst - změnou majitele tam zahrádky zůstali jenom se souhlasem nového majitele, který pozemky vlastní doteď. Myslím,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: st březen 27, 2019 6:35 pm    Předmět: Citovat

že "město" nemá žádný vliv na budoucí využití pozemku - nemluvím o změně územního plánu.

Mikuláš Kaprál pár let předseda zahrádkářů

(omlouvám se - jakou radost udělá fogl na klávesnici...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2019 8:14 am    Předmět: To: deon Citovat

Dobrý den,
dle územního plánu se jedná o (doslova): "Plocha sídelní zeleně".

Definice tohoto (hlavní využití, přípustné využití, podmíněně přípustné využití a nepřípustné využití) je uvedeno na str. 63 textové části územního plánu http://www.chrastava.cz/uzemniplan/uprava/text-tab.pdf . Z textu je zcela jednoznačné, že parkoviště pro fabriku je nepřípustné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
George



Založen: 20.9.2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2019 8:48 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

dovolte mi prosím doplnit svá tvrzení.

citace:

Město zde nyní žádnou průmyslovou zónu nezřídilo, ta zde již je více než 100 let a tak je zanesena i v platném územním plánu z roku 1998.


Děkujeme tedy konkrétně za rozšíření průmyslové zóny do obludných rozměrů oproti původní Mykaně. Mám na mysli jak o m2 zastavěné plochy, tak hlavně o výšku stavby, která dokonale zastínila všechny domy v Nádražní ulici a zohavila jednou pro vždy vzhled města. Osobně jsem proti zbourání Kováku o které tolik usilujete, mám totiž veliký strach co vyroste za ohavnost na jeho místě.


citace:
Nejen nesmyslné, ale především vůči celému zastupitelstvu nehorázné tvrzení. Jsem si jist, že by zastupitelstvo takovouto změnu územního plánu nikdy neschválilo.


Mám za to, že těch polopravd, podrazů už bylo tolik, že jakési tvrzení o tom, že tam zůstane zeleň jsou jen planým ujišťováním občanů, kteří netuší jaké sliby plynuly z úst představitelů Wassy a nyní Renwonu.

citace:
Město se postavilo mými ústy proti připravovaným změnám. Investor poté od řady z nich ustoupil (včetně třísměnného provozu) a ponechal do oficiálního podání jen takové, u kterých si byl jist, že u příslušných orgánů včetně odvolacích projdou. I tak město odvolání proti těmto zbytkovým změnám podalo, ale ty byly zamítnuty.


Máte pravdu, město podalo odvolání. V mých očích je toto odvolání spíše takovým otevřením zadních vrátek pro Vás osobně. Kdyby se náhodou něco nepovedlo, tak přece vždycky můžete říct: "Ale já se odvolal." Je nutné však podotknout, že oproti občanům bojujícím proti stavbě od roku 2015 se jednalo o Vaše jediné odvolání za 4 roky, vše ostatní jste jen schvaloval.

citace:
Dosud platné stavební povolení se liší od navrhované změny v počtu a především v rozmístění pilotů. Např. na okraji stavby jsou rozmístěny po 9 metrech, nově by měly být po 6 metrech. Rozdíly v umístění jsou po celém areálu. Vzhledem k tomu, že dle informací odvolatele jsou piloty (resp. jejich podzemní část) téměř hotovy, je požadovaná změna v tomto dosti nepochopitelná, nelogická, možná i nerealizovatelná (resp. jen za cenu novým pilotů a nevyužití části již umístěných).


Z tohoto titulu mne napadá jedna otázka. V odvolání uvádíte, že pro změnu stavby by bylo potřeba vyvrtat nové piloty a stávající využit jen z části. Stavbu denně sleduji a po samozřejmém schválení změn nepřibyl ani jeden pilot. Lze se tak domnívat, že investor šel na jistotu a prostě si tam ty piloty vyvrtal podle nového uspořádání ještě před schválením změny.

Proti 12ti hodinovému obtěžování občanů mezi 6-18 (namísto původních 8-16) jste se také neodvolal, děkuji Vám tedy za to, že můžeme vstávat za zvuku vrčení elektrocentrál, dieselových plošin a neustálého troubení jeřábníků. Děkuji Vám také za to, že i po návratu z práce musím všechny tyto zvuky znovu poslouchat - bude to báječné léto ...

Závěrem bych se rád zeptal (protože jsme prohráli a nehodlám více času trávit na stavebním úřadě) kdy je plánováno dokončení stavby a nájezd na dvou až třísměnný provoz? Jako poslední by mě prosím zajímala otázka, co zde bude vlastně za firmu. Zdá se, že kartonové obaly to nebudou, nechtěl byste nám to tedy alespoň prozradit na co je třeba se připravit? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt březen 28, 2019 9:42 pm    Předmět: To: George Citovat

Dobrý den,
jste docela roztomilý, jedno osočení za druhým a pak se v závěru ptáte na něco, co sám víte, nebo co si můžete sám zjistit na příslušném úřadě v přenesené působnosti (jak docházkou na stavební úřad, kam se Vám ovšem nechce, tak dálkovým přístupem), zřejmě máte představu, že mám sloužit jako Váš poskok, kterého předtím můžete napadat dle libosti. Dovolím si jen upozornit, že dosud nebyla ode mne podána žádná polopravda natož podraz. Laskavě již pro příště urážek zanechte, děkuji. Přesto odpovím.

Takže - víte sám dobře, že třísměnný provoz není povolen.
Že je majitelem Renwon víte taky sám dobře. Možná, že to bude pro Vás znít neuvěřitelně, ale majitel nemovitosti si může pronajímat a dělat změny v pronájmu bez jakékoliv informování města (platí obecně). Pokud vím, tak zatím plánuje, že nájemcem bude Wassa.
Plánované dokončení stavby 9 či 10 2019.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
George



Založen: 20.9.2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá březen 29, 2019 12:36 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

děkuji za kompliment. Rozhodně si nemyslím, že byste měl být mým poskokem. Slušně jsem se Vás zeptal a vy ač jste nemusel odpovídat, tak jste tak učinil a já Vám za to děkuji.

Od začátku se jednalo o Wasse a v dlouhém mezidobí se nevědělo, co zde nakonec bude za nájemce, proto jsem se zeptal na novinky v tomto směru. Děkuji za uštěpačnou odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bývalýchrastavák



Založen: 9.7.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt duben 18, 2019 11:21 am    Předmět: Citovat

Funguje tu něco jako "stavební dozor"? Nad chodníkem se na jeřábu houpou mnohatunové stavební díly a po chodníku se prochází lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com