Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autobusová zastávka Koruna

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klika



Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 7:04 pm    Předmět: Autobusová zastávka Koruna Citovat

Chtěla bych se zeptat proč nemůže býta autobusová zastávka u "Koruny" i na opačný směr (směr do Liberce).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

Asi vyvolám bouři nevole, ale kolikrát mě napadlo, jestli ta zastávka je vůbec potřeba. Vždyť vzdálenost k zastávce Střelecký Vrch je 275 m a na autobusové nádraží je to necelý kilometr (měřeno po trase, co jede autobus).
Nyní autobus zastavuje přímo v jízdním pruhu, někteří řidiči ho předjíždějí, ačkoliv před autobus není vidět a navíc je tam hned přechod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 6:42 pm    Předmět: Citovat

to je prave ono, lidi jsou dneska uz lini a udelat par kroku navic je obtizne.
Jestli to je 275 a pri pumernem kroku dospeleho, ktery je 0.85m jsme na cca 234 krocich a pri prumerne rychlosti chuze (udava se 5km/hod) to je 2.5 minuty navic. No a kdyz si vemete kolik dneska stoji cas ;o)

Je fakt, ze ta zastavka u koruny je zbytecna.
To same plati i o zavstavce Machnin - hrad(vlak)tam vystupuje jenom pruvodci, aby pisknul odjezd ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 9:47 pm    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den,
paní Klika mě dovedla k možnosti si zavzpomínat. Kdysi (když existovaly jenom tzv. staré paneláky) byla vybudována zastávka s oficiálním názvem Chrastava - sídliště s reálnou zastávkou směr Liberec na Střeleckém vrchu a směr Chrastava u Koruny.

Po zásadním rozšíření sídliště v polovině 80-desátých let byly veškeré snahy o to, aby vznikla zastávka ve směru Chrastava reálně též přímo na Střeleckém vrchu, vedeny léta marně. Alespoň tak jsem se to dozvěděl, když jsem se stal na podzim 1994 místostarostou a dostal jsem od pana starosty Medřického za úkol, se to pokusit změnit. Sám jsem absolvoval v období listopad 1994 až srpen 1995 x-jednání na tehdejším okresním úřadě v Lbc a bylo mi stále dokola opakováno, že je vyloučeno, aby byly dvě zastávky (u Koruny a na Střeleckém vrchu) tak blízko u sebe atd., že to odporuje všem normám meziměstské dopravy, že takto u sebe mohou být zastávky pouze v rámci městské dopravy, která existuje v Liberci, ale v Chrastavě ne. Argument, že na Střeleckém vrchu bydlí obrovské kvantum našich obyvatel, nebyl pro úředníku OkÚ dostatečný.

V tento moment si dovolím poznamenat důležitý moment pro danou problematiku, a sice že jsem funkci místostarosty konal tzv. neuvolněně, tzn. při jiném zaměstnání, které jsem konal na plný úvazek. Tím zaměstnáním na plný úvazek, který jsem ovšem dokázal zvládnout v rámci tří dní (21 vyučovacích hodin) byla práce středoškolského profesora na libereckém gymnáziu Jeronýmova. V úředních dnech po a pá jsem byl na radnici.

V září 1995 jsem se stal třídním vyučujícím syna člověka, který dosud na OkÚ v Liberci kategoricky vylučoval zastávku na Střeleckém vrchu (směr Chrastava). A najednou v půlce září - aniž jsem to jakkoli během těch 14 dní urgoval - přišlo od téhož člověka úřední povolení k výstavbě nové zastávky. Tak to prostě bylo.

Vážená paní Kliko, bohužel Vás zklamu - nová zastávka u Koruny ve směru Liberec je zcela nereálná. Bylo by to nad mé síly to prosadit a já nechci vyvolávat plané naděje.

Ale zklamu i jan.roka a lomaxe - v žádném případě nikdy nebudu souhlasit s rušením jakékoliv zastávky na našem katastru. Pro lidi, kteří jí využívají, význam má. A týká se to i zastávky na katastru Liberce Machnín-Hrad. Používají jí lidé sice ve velmi malém počtu (z Kolonky), ale pro těch pár má obrovský význam. V zastupitelstvu mají i svého člověka (je odtamtuď člen ZM pan Josef Zoul) a ten bojuje jako lev za každý spoj, který tam zastavuje, aby tam zastavoval i nadále (5 spojů denně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klika



Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 9:41 am    Předmět: Citovat

Všem děkuji za tuto diskuzi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 5:07 pm    Předmět: Citovat

Jen doplním, že zastávku Machnín-Hrad bych naopak nerušil, protože právě pro obyvatele Kolonky je důležitá; jinou alternativu (alespoň směrem Hrádek) asi nemají.
U Koruny mi přišly jen divné 2 zastávky blízko sebe. Toť můj názor. Každopádně bych se přimlouval za to, aby autobusy zajížděly mimo silnici k zastávce (označníku) - i když povrch je tam nic moc - alespoň by to bylo bezpečnější pro cestující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

jan.rok napsal:
Jen doplním, že zastávku Machnín-Hrad bych naopak nerušil, protože právě pro obyvatele Kolonky je důležitá; jinou alternativu (alespoň směrem Hrádek) asi nemají.
U Koruny mi přišly jen divné 2 zastávky blízko sebe. Toť můj názor. Každopádně bych se přimlouval za to, aby autobusy zajížděly mimo silnici k zastávce (označníku) - i když povrch je tam nic moc - alespoň by to bylo bezpečnější pro cestující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2009 7:01 pm    Předmět: Citovat

Ani se nedivím řidičům autobusů,že na zastávku u koruny nezajíždějí a stojí ve vozovce...Viděli jste to místo pro zastavení????Samá díra a bahno...Komu by se líbilo vystoupit z autobusu do kaluže a bahna?? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com