Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Údržba komunikací.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 12:38 pm    Předmět: Údržba komunikací. Citovat

Děkuji městu za protahování a nesolení vedlejších silnic. Je to ekonomické i ekologické, protahované silnice jsou čisté a nyní i bez ledových zmrazků. Dík. Jen prosba - bude-li možné a sníh povolí - odstranit vrstvu sněhu z Bílokostelecké do podchodu, je to místo ve stínu, kde sníh zůstává velmi dlouho. Bohužel nepůjde větší technikou. Ale není podmínkou Smile. Dotaz, má město k dispozici lidi na odstraňování sněhu z chodníků? Všem, kteří se podílejí na protahování silnic ve městě velký dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Bezvoda



Založen: 30.4.2008
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 8:12 am    Předmět: Údržba komunikací Citovat

Dobrý den.

Co se týče údržby chodníků (komunikací IV. třídy) má město uzavřenou smlouvu s Technickými službami města Chrastavy (viz. plán zimní údržby na rok 2010, který mimo jiné naleznete i na webových stránkách města ). Ruční úklid zajišťují pracovníci VPP (veřejně prospěšných prací),VS (veřejné služby) a pracovníky OPP (obecně prospěšných prací).Pro informaci se jedná o 8,2km protahování malotraktorem a necelých 3,2km ručního úklidu.
O situaci v podchodu v Bílokostelecké ulici. vím.V tuto chvíli (s ohledem na zmrzlý povrch) nám nezbývá nic jiného než povrch řádně posypat.Jakmile zmrzlá vrstva sněhu alespoň trochu povolí zajistíme její odklizení.
Nakonec bych chtěl poděkovat všem občanům Chrastavy, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu a městu se zimní údržbou pomáhají.

S pozdravem Petr Bezvoda (správa majetku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 1:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
chápu, že když sněží a že dnes nasněžilo celkem dost, tak se nestíhá protahovat úplně všude, ale vážně jsem dnes byla naštvaná, když táhnu kočárek ne úplně dobře protaženou Družstevní ulící a vzadu skoro u mostu (u žlutého domku) si malý odhrnovač-nebo sypač, odhrnuje místa na parkování před barákem u betonového plotu podél byv prefi... No fakt k naštvání, projel okolo až když jsem projela celou ulicí, což mi z kočárkem a malým dítětem trvalo zhruba 20min.!
Fakt k naštvání... Jinak ve městě super protaženo i chodníky, centrum dobrý, ale čtvrť kolem kostela-nic moc... Kamiony do Benteleru mi na jednu stranu vadí, na druhou je fakt, žeto je snad první silnice která je posolená a protažená v Chrastavě když začne snežit, nevím kolik to Benťák stojí, ale jsme za to rádi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tech. a stavební služby



Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 2:20 pm    Předmět: údržba komunikací Citovat

Dobrý den.

Chápu Vaše rozčilení, ale uvedený pracovník prováděl údržbu komunikací v Družstevní ulici na můj pokyn, chtěli jsme rozšířit bariéry kterých je dost a v současné době je mírná obleva. Toto však měl provádět až po provedení vypluhování sněhu. Proto jsem uvedenou věc s naším pracovníkem projednal a na Vás se obracím s omluvou. Okolo kostela se komunikace udržují poměrně komplikovaně, neboť ulice jsou uprostřed vyboulené a pluhování se zde provádí velmi obtížně. Sůl se ve městě používá pouze při teplotách okolo nuly, neboť poté je chemický posyp neúčinný. V současné době je ve městě snaha spíše nesolit, ale ošetřovat komunikace pouze pískem nebo drtí. Přesto ale díky za upozornění, budeme se snažit svoje služby zlepšit.

Tomáš Paleček, ředitel Technických a stavebních služeb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2010 2:34 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Palečku,
díky za info... Je fajn, že se krom pluhování věnujete i výše uvedenému, zrovna v tomto místě ale nevím nevím-je to ulice, kde se málokdy potkají dvě auta najednou, a to jedno auto má místa stále dost... Nicméně je to vaše práce, já do toho nevidím a vy tomu rozumíte.
Přeji hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frigo



Založen: 4.2.2010
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2010 10:44 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

s blížícím se koncem zimy kdy sníh mizí z povrchu vozovek se nám právě na silnicích ukazují různe díry a výmoly vlimem mrazu větší a hlubší než byly v loni.
Z mého pohledu již více než kritická se zdá býti situace v Andělské Hoře kde cesta podél domů popisných čísel 50, 51, 13, a dále pokračující okolo bývalého kulturního domu ke třem novostavbám a následujícím domům popisných čísel 67, 4, 80, 2 kde jsou také často navštěvované domky v "zahrádkářské kolonii"

Každému kdo po této cestě jezdí jistě na mysli vytane otázka zda si své auto zničí a nebo nikoliv a zda město Chrastava přispěje k rekonstrukci i této dosud opomíjené cesty když už vlastně všechny cesty v Andělské Hoře byly opraveny bohužel kromě této zmiňované.

Ještě pro úplnost zbývá dodat že se jedná o parcelní číslo 720/1.

chci se proto zeptat plánuje se na letošní rok s opravou této cesty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2010 11:04 am    Předmět: To: Frigo Citovat

Dobrý den,
v rozpočtu města nejsou investice kromě spoluúčasti při dotačních akcích.
Opravy komunikací - jako Vámi uváděné - lze provádět z kapitoly rozpočtu určené pro ORM (pro omezený počet komunikací tak jak rozpočet vystačí).
Lze očekávat po letošní zimě více případů jako uvádíte Vy. Pojedu se na Vámi uváděné místo osobně podívat a poté dostanete požadovanou informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andýsek1



Založen: 10.6.2009
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne únor 28, 2010 11:19 pm    Předmět: Silnice Citovat

Dobrý den mám na Vás všechny takovou otázečku, možná trapnou a možná taky ne Rolling Eyes . Jak se Vám coby řidičům, jede úsek od prvního sjezdu z rychlostní silnice kolem Virga do první zatáčky liberecké ulice (nad garážemi kousek) v případě, že proti Vám jede auto ??? Ve tmě samozřejmě ! Já osobně mám velký problém udržet auto a nikam nesjet , jelikož jsem totálně v té tmě oslepena a kraj nejde rozeznat Laughing , neuvažovali byste např. na ten krátký úsek dát alespon bílé krajní vodící čáry ??? Třeba je to jen mé řidičské neumění proto by mě zajímaly názory ostatních, děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: po březen 01, 2010 8:46 am    Předmět: Re: Silnice Citovat

Andýsek1 napsal:
Dobrý den mám na Vás všechny takovou otázečku, možná trapnou a možná taky ne Rolling Eyes . Jak se Vám coby řidičům, jede úsek od prvního sjezdu z rychlostní silnice kolem Virga do první zatáčky liberecké ulice (nad garážemi kousek) v případě, že proti Vám jede auto ??? Ve tmě samozřejmě ! Já osobně mám velký problém udržet auto a nikam nesjet , jelikož jsem totálně v té tmě oslepena a kraj nejde rozeznat Laughing , neuvažovali byste např. na ten krátký úsek dát alespon bílé krajní vodící čáry ??? Třeba je to jen mé řidičské neumění proto by mě zajímaly názory ostatních, děkuji Smile


No trapné to mýslím není.Mě osobně se ještě nestalo když jedu do Chrastavy a jede auto proti tak že by jelo ve svém pruhu. Všichni se tam cpou do leva. Možná také proto, že tam není žádná krajnice a ještě vyjeté koleje na krajích od těžkých aut. takže hrozí i že tam někdo utrhne spodek. Chtělo by to aspoň vyrovnat tu krajnici-- ty čáry by tam měly být scela určitě aj uprostřed.
Hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andýsek1



Založen: 10.6.2009
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: po březen 01, 2010 1:22 pm    Předmět: Citovat

Aspoň nejsem sama, kdo si to myslí, děkuju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Dvořák



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po březen 01, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Frigo napsal:
Dobrý den,

s blížícím se koncem zimy kdy sníh mizí z povrchu vozovek se nám právě na silnicích ukazují různe díry a výmoly vlimem mrazu větší a hlubší než byly v loni.
Z mého pohledu již více než kritická se zdá býti situace v Andělské Hoře kde cesta podél domů popisných čísel 50, 51, 13, a dále pokračující okolo bývalého kulturního domu ke třem novostavbám a následujícím domům popisných čísel 67, 4, 80, 2 kde jsou také často navštěvované domky v "zahrádkářské kolonii"

Každému kdo po této cestě jezdí jistě na mysli vytane otázka zda si své auto zničí a nebo nikoliv a zda město Chrastava přispěje k rekonstrukci i této dosud opomíjené cesty když už vlastně všechny cesty v Andělské Hoře byly opraveny bohužel kromě této zmiňované.

Ještě pro úplnost zbývá dodat že se jedná o parcelní číslo 720/1.

chci se proto zeptat plánuje se na letošní rok s opravou této cesty?


Dobrý den,
Vámi uváděný nevyhovující stav komunikace si uvědomujeme, bohužel však není v současných finančních možnostech města zde provést komplexní rekonstrukci povrchu vozovky (nový asfaltový povrch). V rámci schváleného rozpočtu na opravy komunikací v tomto roce zde však provedeme alespoň nezbytné opravy pro zlepšení průjezdnosti daného úseku. Zahájení prací předpokládáme v závislosti na klimatických podmínkách během dubna a května.
S pozdravem
Mgr. Jakub Dvořák, vedoucí odboru rozvoje, dotací a správy majetku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frigo



Založen: 4.2.2010
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: po březen 01, 2010 8:09 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Dvořák,

mockrát Vám děkuji za odpověď, i když se nebude jednat o rekonstrukci povrchu vozovky tak i oprava která zlepší průjezdnost této komunikace bude jistě vítaná všemi kteří tuto komunikaci svými vozy využívají.

Ještě jednou díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frigo



Založen: 4.2.2010
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: po březen 01, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych chtěl pochválit a zároveň poděkovat technickým službám a soukromníkům kteří se podíleli na úklidu sněhu z vozovek behěm letošní zimy kdy obvzláště v lednu a v únoru bylo sněhu více než dost.
Troufám si říct že v rámci možností a povětrnostních podmínek situaci zvládli.
Dále bych také chtěl upozornit na velice vstřícné jednání soukromníka který nám traktorem vždy brzo ráno protahoval Andělskou Horu, nejenže poradil kam si zaparkovat auto aby při protahování nepřekáželo ale neváhal sníh prohrnout tak aby bylo kde parkovat.
Opravdu všechna čest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 2:59 pm    Předmět: Zajímavý typ Citovat

Zajímavý typ, i když pro silničáře, ale možná by chtělo na ně trochu zatlačit. http://www.novinky.cz/domaci/195198-novy-cesky-vynalez-odstrani-diry-ze-silnic-za-nekolik-minut.html A možná by se i obce v regionu mohly domluvit a společně koupit na opravu vedlejších komunikací, o které se silničáři nestarají vůbec. Ale to už je asi sci-fi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com