Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chrastavsky Terminal?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 4:27 pm    Předmět: Chrastavsky Terminal? Citovat

Zdravim,

na uredni desce je vyveseno vyberove rizeni na terminal. Muzu se zeptat jaky je na mysli? autobusak nebo se bude uz konecne neco dit s vlakovym nadrazim?

Plan je na rok, takze to bude asik nejaka vetsi prestavba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 5:54 pm    Předmět: To: lomax Citovat

Jedná se o Nádražní ulici (samotný terminál je u vlakového nádraží, projekt řeší i další náležitosti včetně kanalizace).

Více http://www.chrastava.cz/projekty_eu/rtn.pdf
a http://www.chrastava.cz/muinfo/akt08/terminal.htm

Projekt je z důvodu administrace dotace z evropských fondů cca o rok opožděn oproti původním plánu. V současnosti probíhá výběrové řízení. O zakázku se uchází 16 firem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 11:26 am    Předmět: Citovat

Diky...jsem si to myslel, ze se jedna o nadrazni ulici. V Chratavskych listech se o tom (mam dojem nekdy v dubnu nebo kvetnu)psalo...ze se s tim melo zacit a porad nic..no hlavne ze se to uz rozjede a mesto se zase o kousek zmodernizuje...

Kdyz uz jsem zminil modernizaci. Je to sice mimo tema, pripadne zalozte nove vlakno...neuvazujete vyuzit jeste dotace z EU treba na solarni elektrarnu. EU dava az 90% investice. ted to je moderni a hlavne je z toho staly prijem do mestskeho rozpoctu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Dvořák



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 1:32 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
děkuji za Váš podnět a k Vašemu dotazu bych rád uvedl, že v současné době má město Chrastava podanou žádost z Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-PR 2007-2013 na zateplení školky MŠ Luční, jehož součástí je také instalace solárních panelů na střeše budovy.
Co se týká instalace samotných solárních panelů (samostatná solární elektrárna), zde je situace taková, že je sice možnost získat dotaci z Operačního programu životního prostředí, ale výše dotace se v tomto případě pohybuje ve výši 40% u umístění na střechu (resp. 20% u zastavitelných ploch) a navíc město musí splňovat podmínku de minimis, což znamená že výše podpory je maximálně 200 000 Euro.
Jen pro informaci dále uvádím, že dle mých informací vzhledem k současnému boomu solárních elektráren není tento typ projektů na "vyšších místech" podporován a přednost dostávají jiné projekty zaměřené na ekologii.
S pozdravem

Mgr. Jakub Dvořák, vedoucí ORM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 5:43 pm    Předmět: Citovat

presna cisla nevim(to jsem opravdu nezkoumal) jen jsem videl reklamu na ct4(myslim) a tam prave byly ukazany projekty, na ktere byly ziskany dotace. No a prave, ze tam byla nejaka vesnicka a ta ziskala dotaci 3mil a nejaky drobny z celkove sumy cca 4.5mil. (jenze to je momentalne placani slamy, kdyz nevim kde to bylo, co to bylo a tak ;o))) pokusim se zjistit co to bylo za spot.

Alespon neco pro decka(aspon jim nebude zima, ze Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 6:55 pm    Předmět: Citovat

Jsem se musel pousmát nad zprávou v aktualitách

citace:
...realizovat níže uvedené investiční akce (nepočítaje v to rekonstrukci kanalizace v již zahájené akci RTN v Nádražní ulici)...

Tím zahájením akce jste měli na mysli umístění poutače, kdo bude stát za dílem?
Jak to vůbec vypadá s realizací? 2 měsíce pryč a stále ticho po pěšině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 7:03 am    Předmět: To: lomax Citovat

Dobrý den,
lomaxi Vám neunikne fakt nic, já to beru, tak to má být Smile.

Zahájením akce je de jure opravdu instalace informačního billboardu o spolufinancování akce z prostředků Evropské unie. Akce musela být zahájena - jinými slovy billboard musel být instalován - do 27. 2. 2010 (jinak bychom o dotaci přišli). Tak jsme to udělali raději o pár dnů dříve (15.2.2010) viz. http://www.chrastava.cz/2010/rtn-zahajeni.htm .

Samotné práce však s ohledem na počasí firma Skanska tehdy ještě nezahájila. Koneckonců zahájení faktických prací my (město) ovlivnit nemůžeme, neboť dle smlouvy je závazný pouze termín dokončení a ten je 31. 8. 2010.

Počasí je však již přes týden opravdu jarní a tak jsem se dnes osobně dotázal na Skansku, kdy fakticky začnou. Byl jsem ubezpečen, že 100% tento týden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 9:37 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

díky za odpověď...chodím tam každý den, takže se už nemůžu dočkat, až se budu brodit bahnem po staveništi ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
správce areálu SIPRON



Založen: 8.11.2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 4:06 pm    Předmět: Bordel v Nádražní Citovat

Snad se dočkáme i toho že bude okolo terminálu někdo pravidelně uklízet. Když se kouknu z okna do "travního porostu" mezi naší firmou a chodníkem v Nádražní tak je to k blití. Možná by to chtělo vyhnat "VESTY" na jarní úklid Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 5:41 pm    Předmět: To:správce areálu Sipron Citovat

Dobrý den,
děkuji za podnět.
Váš požadavek předám panu Bezvodovi, který má VPP v gesci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Bezvoda



Založen: 30.4.2008
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 7:47 pm    Předmět: Nepořádek v Nádražní ul. Citovat

Dobrý večer.

Úklid, ve Vámi zmiňované lokalitě , hned zítra ráno zajistíme.

S pozdravem Petr Bezvoda (správa majetku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
správce areálu SIPRON



Založen: 8.11.2009
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 5:54 am    Předmět: Re: Nepořádek v Nádražní ul. Citovat

Děkuji ... Novák
.................................................................................................
Petr Bezvoda napsal:
Dobrý večer.

Úklid, ve Vámi zmiňované lokalitě , hned zítra ráno zajistíme.

S pozdravem Petr Bezvoda (správa majetku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jakub Dvořák



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 12:50 pm    Předmět: Re: To: lomax Citovat

Michael Canov napsal:
Dobrý den,
lomaxi Vám neunikne fakt nic, já to beru, tak to má být Smile.

Zahájením akce je de jure opravdu instalace informačního billboardu o spolufinancování akce z prostředků Evropské unie. Akce musela být zahájena - jinými slovy billboard musel být instalován - do 27. 2. 2010 (jinak bychom o dotaci přišli). Tak jsme to udělali raději o pár dnů dříve (15.2.2010) viz. http://www.chrastava.cz/2010/rtn-zahajeni.htm .

Samotné práce však s ohledem na počasí firma Skanska tehdy ještě nezahájila. Koneckonců zahájení faktických prací my (město) ovlivnit nemůžeme, neboť dle smlouvy je závazný pouze termín dokončení a ten je 31. 8. 2010.

Počasí je však již přes týden opravdu jarní a tak jsem se dnes osobně dotázal na Skansku, kdy fakticky začnou. Byl jsem ubezpečen, že 100% tento týden.


Jen doplním příspěvek pana starosty.
V tomto týdnu proběhlo pokácení 3 stromů a byly na místě vytyčeny inženýrské sítě. Dle dnešního vyjádření zástupců Skansky a.s. bude nejdříve započeto s pokládkou dešťové kanalizace a vodovodu a přeložkou všech sítí. Tyto práce (více viditelné) by měly začít během příštího týdne.
S pozdravem
Mgr. Jakub Dvořák, vedoucí ORM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 12:01 pm    Předmět: Stání pro kola Citovat

Prohlédla jsem si vizualizace úprav kolem nádraží v projektu "RTN - Terminál Chrastava". Je to pěkné a dobře, že se bude jednat o jednosměrky, vzhledem k tomu, že proplétání se mezi autobusy v současnosti na kole nic moc. V té souvislosti bych se chtěla zeptat, jestli se počítá i s nějakým stáním pro kola, nejlépe zastřešeném - mohlo by se podobat kryté zastávce busu. Protože vlaková nádraží bývají na krajích města, bylá dříve krytá stání samozřejmostí. Dnes se zase rozvíjí cyklistika. Uvědomuji si, že nyní je stojan využíván poměrně malým množstvím cyklistů.
Jinak se na nový terminál moc těším, autobusové nádraží opravdu pozvedlo vzhled Chrastavy a nyní se přidá i prostor u nádraží vlakového. A je prima, že se počítá i se zelení v pruzích vedle komunikací. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jakub Dvořák



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 8:32 am    Předmět: Citovat

Dobrý den paní Vávrová,
jsem rád, že se Vám grafická podoba Terminálu u vlakového nádraží líbí. Věřím, že skutečný stav Vaše představy ještě překoná.
Co se týká stojanů na kola, s těmi se v rámci projektu počítá, nebudou však zastřešená. Vzhledem k tomu, že se jedná o dotační akci, není již možné v současné době do projektu zasahovat a měnit ho.
V případě, že by však zájem o krytá stání ze strany cyklistů byl, je možné se zabývat jejich instalací jako samostatné akce mimo původní projekt. Zatím jsme však podobný požadavek nezaznamenali.

Přeji pěkný den a jsem s pozdravem

Mgr. Jakub Dvořák, vedoucí ORM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com