Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WASSA!!!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GKCHRASTAVA



Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2023 4:14 pm    Předmět: ? Citovat

Vzhledem k tomu, že se celá situace posouvá velmi špatným směrem a místo řešení původního marginálního problému si dovolím zasáhnout do diskuze.

1. Návrat k prvotnímu problému a to je kontrola dodržování kolaudačního rozhodnutí ze strany firmy WASSA ve všech jeho bodech.
2. Dále poprosím o zmírnění rétoriky a nátlakového jednání za strany pana WASSA. Vyhrožováním a cíleným útokem nikdo ničeho nedosáhl. Naopak. Tlak budí protitlak.

Proč, když tvrdíte, že tato čísla která zveřejňuje pan Zatočil jsou jaksi mimo mísu, proč tedy jednoduše nezveřejníte skutečná čísla z Vaší strany? Nechci předjímat, ale asi by byla jiné než je povolené množství?? Tím by se ukázalo , že vědomě WASSA porušuje něco, k čemu se zavázala právním aktem?? Ale jen předjímám. Tak pokud nemáte co skrývat, zveřejněte to? Je to takový problém? Ono asi nebude problém tato čísla získat i jinak?

Pan Zatočil chrání nejen kvalitu svého bydlení, ale i potažmo kvalitu bydlení ostatních, kterých se dotýká provoz skladu WASSA a nejen tohoto provozu. Ano dotýká se to o jiných občanů, kteří tu žijí ještě od doby před stavbou areálu. A představte si, že spousta lidí se tak trochu bojí projevit z důvodů strach z toho co tu čtou? Právní kroky, žaloby atd. . A spousta občanů, rezignuje , protože nemá podporu ze strany města. A to je to smutné. To je ale jiná kapitola.

Jak se dotýká provoz areálu WASSA konkrétně nás? OD 6 ráno do 22 večer je velmi nepříjemný hluk, kdy VZV přejíždějí plechový nájezd nákladových ramp. Kolikrát se stalo a nakládka se protáhla i hluboko do noci. (Zadokumentováno), případně ve státní svátek, kde je noční klid do 12ti hodin stanoven vyhláškou. Ale to se asi netýká právnických osob, podle stanoviska města.

Zkuste tedy Vaši rétoriku trochu zmírnit a pojďme reálně říct jestli WASA splňuje kolaudační rozhodnutí nebo ne. Je to možné? Čísla zveřejněná panem Zatočilem nepoškozují ani Vás ani firmu WAssa. Jsou jen aktem jak začít jednat. Pojďme jedna. Občané, město a WASSA sednout za jeden stůl a najít řešení Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
daniel.hancil



Založen: 29.11.2023
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2023 9:19 am    Předmět: Citovat

Vážený pane starosto Canove, pane Janoušku,

předchozí příspěvěk mohu v podstatě jen podepsat. Chci se tedy zeptat - je pravdou, že do areálu je povolen vjezd 18 kamionům denně?

S pozdravem a přáním krásného zbytku dne
Daniel Hančil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2024 4:00 pm    Předmět: Něco k Wasse z Lipové Citovat

Dobrý den Všem.
Hned na úvod přiznávám a konstatuji, že jsem byl a stále jsem zastáncem tehdejší sanace a rekonstrukce areálu. Bohužel tehdy došlo, i díky poměrně značným obstrukcím ze strany občanů, ke změně vlastníka areálu a nastala situace , kdy areál nevlastní konkrétně Wassa, ale investor areálu, který se na dobrou pověst může vykašlat. A také na ni kašle. To se snad dá ještě pochopit, ale co nechápu je to, že na to kašle i město.

Ze strany provozovatele areálu se systematicky nedodržují dohody a sliby, které byly dány a město toto nikterak neřeší. P Zatočil má naprostou pravdu.
Mám za sebou opakovanou korespondenci s panem Janouškem, kterou jsem již vzdal, protože to očividně řešit nechce.
Týkala se následujícího :
Wassa vyrábí, teď již opravdu trvale, na 3 směny
Na parkovišti za školkou parkují kamiony a je tam neustále bordel - rozmočené kartony bedny apod.
+ ještě nově dodám :
pod okny v lipové se nyní svítí i v noci trvale ač byla přislíbena minimalizace světelného smogu.
prostor z této strany je využíván jako skladový a logistický což také původně být neměl.
Odpověď (tady její závěr) pana Janouška byla (31.5. 2023) :

"Jen si Vás dovoluji upozornit, že naše předchozí emailová komunikace je čistě neformální. V případě učinění podání či stížnosti je toto nutné učinit písemně, popřípadě elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem a je současně nutné navrhnout důkazy na podporu svých tvrzení."

Z toho mi jasně vyplynulo, že to prostě řešit nechce a je to tudíž pro mne ztráta času. Informace měl, stačilo prověřit. Ale ne, spoléhá na to, že tu ofiko stížnost nepodám, když mi naznačí....
Je to smutné, ale toto mohou změnit asi jen volby....
Petr Zeman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2024 5:30 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den
Děkujeme za Váš příspěvek a za Vaši podporu. Nechali jsme teď měsíc na to, zda někdo odpoví na otázku podanou panem Hančilem. Ale jak je vidět, tak ani po měsíci se nic nezměnilo.
Zbytek informací dodáme později.
Děkujeme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2024 7:56 pm    Předmět: Citovat

Vážení spoluobčané,

vzhledem k tomu, že bylo uzavřeno již druhé řízení o přestupku s provozovatelem areálu RENWON Business Park Chrastava v Nádražní ulici doporučuji každému, kdo se zajímá o situaci požádat na základě zákona č. 106/1999 Sb, o svobodném přístupu k informacím stavební úřad o vydání kompletního rozhodnutí o přestupku včetně jeho výrokové části, trestu a odůvodnění. Jedná se o rozhodnutí o přestupku z května 2022 a listopadu 2023. Stojí za to si to vyžádat a přečíst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jednoduchý návod, jak si o to požádat, viz odkaz

https://texty.hlidacstatu.cz/2022/12/08/co-je-to-ta-stosestka/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2024 2:16 pm    Předmět: Odpověď na dotaz Citovat

daniel.hancil napsal:
Vážený pane starosto Canove, pane Janoušku,

předchozí příspěvěk mohu v podstatě jen podepsat. Chci se tedy zeptat - je pravdou, že do areálu je povolen vjezd 18 kamionům denně?

S pozdravem a přáním krásného zbytku dne
Daniel Hančil


Omlouvám se, že jsem dříve neodpověděl, neboť jsem tento nezaregistroval, až nyní po obdržení písemného dotazu.
Ano, je povolen vjezd 18 kamionů denně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jana Zusková



Založen: 11.4.2023
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2024 4:16 pm    Předmět: Omluva nestačí Citovat

Dobrý den,
pane starosto pouze omluva nestačí. Je potřeba něco zásadního udělat.
Ostatně vše je i Vaše zodpovědnost.
Dovolím si také připomenout, že Vaší prací je starost o občany, aby se jim v obci dobře žilo a nejenom platily daně.
To je takový problém zasadit se osobně o nápravu??? V čem to tkví, že se Vám do toho moc nechce????
Věřím, že kde je vůle, je i cesta!
S pozdravem
Jana Zusková Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2024 5:08 pm    Předmět: To: Jana Zusková Citovat

Dobrý den,
vážená paní, já jsem se neomlouval za počet kamionů, ale za to, že jsem si nevšiml dříve dotazu na foru města, který zněl, cituje: "je pravdou, že do areálu je povolen vjezd 18 kamionům denně?". A ten jsem zodpověděl. Zároveň jsem obdržel ve věci dopis a ten zodpovím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jana Zusková



Založen: 11.4.2023
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2024 11:06 am    Předmět: Váš pohled politika Citovat

Dobrý den,
dobře pane starosto. Váš pohled politika Very Happy .

Těším se na Vaši odpověď na dopis, jsem velmi zvědavá, co vymyslíte. Pevně věřím, že to bude konečně ke prospěchu občanů tam bydlících!!!!

S pozdravem
Jana Zusková Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2024 9:23 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer
Jsme rádi, že tu konečně někdo napsal tak žádanou odpověď na počet povolených kamiónů. Stavební úřad se zdráhá tuto informaci zveřejnit.
18 kamiónů denně. Jenže firma Wassa jich tu má denně dvou až trojnásobek.. Jak je toto možné?
Jenom v části areálu u MŠ je denně cca 10 kamiónů. Čili nadpoloviční většina z povolených 18 kamiónů. A každý, kdo projíždí okolo části areálu blíže k městu, tak si musí všimnout velkého počtu kamiónů u ramp.

Tímto děkujeme panu starostovi za zodpovězení dotazu, který měl primárně zodpovědět stavební úřad Chrastava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ja2



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2024 9:17 am    Předmět: Re: Odpověď na dotaz Citovat

Michael Canov napsal:
daniel.hancil napsal:
Vážený pane starosto Canove, pane Janoušku,

předchozí příspěvěk mohu v podstatě jen podepsat. Chci se tedy zeptat - je pravdou, že do areálu je povolen vjezd 18 kamionům denně?

S pozdravem a přáním krásného zbytku dne
Daniel Hančil


Omlouvám se, že jsem dříve neodpověděl, neboť jsem tento nezaregistroval, až nyní po obdržení písemného dotazu.
Ano, je povolen vjezd 18 kamionů denně.



Dobrý den pane starosto, a teď nám odpovězte co s tím my jako obyvatelé ulice můžeme dělat? Myslím že rodina Zatočilovych dělá hodně a stejně to nestačí. Je v pořádku že jsou limity překračovány několikrát? Takže pro nás běžné lidi to znamená, že si můžeme taky dělat co chceme a jsme nestihatelni?


Děkuji za odpověď a radu jak postupovat, aby se nám žilo lépe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2024 10:40 pm    Předmět: Citovat

Toto pondělí 5.2.24 bylo ve firmě Wassa cca 50 kamionů. O této skutečnosti jsme informovali pana starostu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2024 3:50 pm    Předmět: Citovat

zatocilradim napsal:
Toto pondělí 5.2.24 bylo ve firmě Wassa cca 50 kamionů. O této skutečnosti jsme informovali pana starostu.


A nějaká reakce nebo se bude čekat zase rok a půl než zaregistruje, že mu něco došlo? Laughing si pamatuji, že několik let jsem byl zlý, protože nedostal pozvánku na schůzi hasičů a na okrskovou schůzi, a to i když jsem pozvánky předal osobně na sekretariát a nakonec to bylo to, že sekretariát, když měl pan starosta plný diář nepředal informaci panu starostovi. Takže je otázka co vše skutečně vůbec dostane a co zůstane na sekretariátu. Proč nezkusit i pana Šipulu, kterého zrovna moc vidět není. Hodně občanů ani neví, že je nový místostarosta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ja2



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2024 4:13 pm    Předmět: Citovat

petrtlach napsal:
zatocilradim napsal:
Toto pondělí 5.2.24 bylo ve firmě Wassa cca 50 kamionů. O této skutečnosti jsme informovali pana starostu.


A nějaká reakce nebo se bude čekat zase rok a půl než zaregistruje, že mu něco došlo? Laughing si pamatuji, že několik let jsem byl zlý, protože nedostal pozvánku na schůzi hasičů a na okrskovou schůzi, a to i když jsem pozvánky předal osobně na sekretariát a nakonec to bylo to, že sekretariát, když měl pan starosta plný diář nepředal informaci panu starostovi. Takže je otázka co vše skutečně vůbec dostane a co zůstane na sekretariátu. Proč nezkusit i pana Šipulu, kterého zrovna moc vidět není. Hodně občanů ani neví, že je nový místostarosta.



No chtělo by to víc se zajímat o občany, to je fakt. Otázka co je komu prioritou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2024 1:13 pm    Předmět: Citovat

Tak celý minulý týden od pondělí do pátku bylo ve firmě Wassa cca 50 kamionů denně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com