Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Holub-problém v centru města
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tk08



Založen: 24.4.2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:47 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny přítomné!
Pochopitelně nechci, aby děti lezly po římsách školy a odklízely lejna, šlo pouze o sarkastickou hyperbolu - zjevně nepochopenou Smile
Stále trvám na tom, že usmrcování by mělo být tím nejposlednějším řešením. Pochopitelně nutné jsou hroty na římsách budov apod., avšak jejich účinnost není stoprocentní. Ale co třeba inspirovat se zahraničními městy a jejich přístupem k regulaci populace holubů? Např. cituji magazín Koktejl:
"Holubi jsou učenliví a bylo celkem snadné odvést je pravidelným krmením od historických památek ve středu města do parků kolem kanálů (jak nám vysvětlili ochranáři). Proto po Groningenu jezdí cyklisté se dvěma vědry krmení. Jak nám zdůraznili, dobře krmení holubi už nejsou ?létajícími krysami?, které mohou přenášet nemoci, a budou-li mít své holubníky, bude možno vybírat jejich vejce, nahrazovat je sádrovými, a tak postupně, nedrasticky, regulovat jejich počet a chránit stavební památky."
Nemám sice představu o ceně takového "projektu", ale sama bych se nabídla jako neplacený dobrovolník (krmení, vybírání vajec), kdyby bylo v moci města něco takového realizovat. Holubům chci pomoci proto, že my sami jsme je domestikovali, a teď, když už je nepotřebujeme, je zabíjíme, což, uznejte, není spravedlivé. Navíc si myslím, že městský holubník by byl v nově vznikajícím parku u Hasičského muzea příjemnou ozdobou.
Na závěr jen nutno podotknout, že novou adresu jsem si zde založila omylem - spadl mi internet a já měla zato, že se přihlášení nepovedlo, takže více příspěvků tu nemám. Také jsem nenazvala Chrastaváky hloupými a o usmrcování obyvatel nepadlo ani slůvko, pouze jsem zmínila jejich neužitečnost, čímž se krásně vracíme k tématu holubů. Je tedy zřejmé, jaký tu někteří lidé mají přístup k živým tvorům. Vaše šovinistické poznámky mě nicméně velmi pobavily - pak kdo tady koho napadá Very Happy Ale na veřejné fórum narážky na něčí rodinný život přeci nepatří, chlapci, my tu řešíme holuby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tk08



Založen: 24.4.2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:48 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny přítomné!
Pochopitelně nechci, aby děti lezly po římsách školy a odklízely lejna, šlo pouze o sarkastickou hyperbolu - zjevně nepochopenou Smile
Stále trvám na tom, že usmrcování by mělo být tím nejposlednějším řešením. Pochopitelně nutné jsou hroty na římsách budov apod., avšak jejich účinnost není stoprocentní. Ale co třeba inspirovat se zahraničními městy a jejich přístupem k regulaci populace holubů? Např. cituji magazín Koktejl:
"Holubi jsou učenliví a bylo celkem snadné odvést je pravidelným krmením od historických památek ve středu města do parků kolem kanálů (jak nám vysvětlili ochranáři). Proto po Groningenu jezdí cyklisté se dvěma vědry krmení. Jak nám zdůraznili, dobře krmení holubi už nejsou ?létajícími krysami?, které mohou přenášet nemoci, a budou-li mít své holubníky, bude možno vybírat jejich vejce, nahrazovat je sádrovými, a tak postupně, nedrasticky, regulovat jejich počet a chránit stavební památky."
Nemám sice představu o ceně takového "projektu", ale sama bych se nabídla jako neplacený dobrovolník (krmení, vybírání vajec), kdyby bylo v moci města něco takového realizovat. Holubům chci pomoci proto, že my sami jsme je domestikovali, a teď, když už je nepotřebujeme, je zabíjíme, což, uznejte, není spravedlivé. Navíc si myslím, že městský holubník by byl v nově vznikajícím parku u Hasičského muzea příjemnou ozdobou.
Na závěr jen nutno podotknout, že novou adresu jsem si zde založila omylem - spadl mi internet a já měla zato, že se přihlášení nepovedlo, takže více příspěvků tu nemám. Také jsem nenazvala Chrastaváky hloupými a o usmrcování obyvatel nepadlo ani slůvko, pouze jsem zmínila jejich neužitečnost, čímž se krásně vracíme k tématu holubů. Je tedy zřejmé, jaký tu někteří lidé mají přístup k živým tvorům. Vaše šovinistické poznámky mě nicméně velmi pobavily - pak kdo tady koho napadá Very Happy Ale na veřejné fórum narážky na něčí rodinný život přeci nepatří, chlapci, my tu řešíme holuby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tk08



Založen: 24.4.2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 9:51 pm    Předmět: Citovat

Pardon, nějak se mi to tu neplánovaně rozmnožilo, omlouvám se za takovou záplavu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 4:52 pm    Předmět: Citovat

"Holubi jsou učenliví a bylo celkem snadné odvést je pravidelným krmením od historických památek ve středu města do parků kolem kanálů (jak nám vysvětlili ochranáři). Proto po Groningenu jezdí cyklisté se dvěma vědry krmení. Jak nám zdůraznili, dobře krmení holubi už nejsou ?létajícími krysami?, které mohou přenášet nemoci, a budou-li mít své holubníky, bude možno vybírat jejich vejce, nahrazovat je sádrovými, a tak postupně, nedrasticky, regulovat jejich počet a chránit stavební památky." Parčík je na nějaký holubník dost malý. Budete ty holubníky i čistit, aby se tam parazité nešířili? Já bych to tedy dělat nechtěla. Hasiči by se určitě radovali z pokáleného muzea stejně jako důchodci ze stejně upravené DPSky a okolí. Taky cesta na středisko by byla bezva. tk08, bude to chtít něco jiného. Možná bývalý kulturák a kovák Wink . Možná toho žlutého holuba Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tk08



Založen: 24.4.2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

Podle mě by už pak holubi káleli jen v parku, protože by neměli potřebu sedat na budovy, ale popravdě nevím, jaké výsledky v tomto směru přesídlování holubů má. Holubník nemusí být nutně v parku a ani nemusí být velký, stejně už tu moc ptáků nezbylo .) A nevadilo by mi ho čistit, jako dítě jsem s tatínkem párkrát vylezla na kostelní věž, kde byla spousta holubů i jejich trusu, a nikdy jsme žádné zdravotní potíže neměli. Když jsem byla malá, holubi na náměstí byli jak pro rodiče, tak pro děti zdrojem zábavy a ne strachu. Také chci zabránit jejich rozmnožování, jen ne zabíjením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com