Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 8:24 pm    Předmět: Citovat

petře to nikdo neřekl, jen uznejte že je trochu hloupé tvrdit,že nepořádek mezi paneláky udělal někdo kdo tam nebydlí (tady to bylo jako konstatování ne útok na konkrétní osobu) Bohužel lidé z paneláků jsou velmi skryti za svou anonymitou sídliště. Když má bordel u domu baráčník, tak je hned každému jasné, kdo ten nepořádek způsobil,a kdo jej případně(pokud zasahne úřední moc) uklidí,nebo bude připsán k náhradě, kdežto na sídlišti to prostě možné není a spousta lidí toho hojně zneužívá - myslím že o tom není třeba diskutovat.

Diskuse se zde vede o tom, zda není jednodušší pořídit si pro panelák nějakou malou sekačku a takováto drobná vylepšeníčka si dělat sami - vždyť také chcete žít v pěkném prostředí.

Pro Jakr: vždyť jste to popsala naprosto přesně - dohodněte se u Vás ve vchodu na nějaké té domovní schůzi jak by se dala starost o záhonek vyřešit, třeba dojdete ke shodě, že si za 1200 Kč v mauntfieldu koupíte malou sekačku a budete si to před domem dělat krásné sami a bez čekání na město.

Omlouvám se,nechtěl jsem prudit, ale díky za debatu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Můžete mi prosím ocitovt větu kde je zmínka o dělání nepořádku na sídlišti někým jiným, nemohu ji najít. Každopádně na Střeláku žádný extrémní šurvajs nevidím.
A ať se Vám to líbí nebo ne, tak žádost Jakr byla vcelku slušná a oprávněná(pokud se tedy jedné o pozemek města) a dostalo se jí i patřičné a slušné odezvy od p. Bezvody a Canova.
Ovšem našli se i tací, kteří bez zjevného důvodu začali nadávat paneláčníkum do bordelářů a obviňovat je ze stěžovatelství. Tak kde to jsme ?
A ty daně ? Možná pár stovek na osobu, ale kolik je těch osob ? Myslim, že žádné město nestrádá díky sídlišti. Ale i toto by se dalo asi spočítat.
Jinak jsem dnes koukal na pořádek okolo rodinných domů, k čemuž mě vyprovokovala tato diskuse a že by to bylo v průměru něco extra, to taky ne. Takže bordeláři jsou v panelácích i mezi baráčníky. A pitomci taktéž. Zameťe si všichni před vlastnim prahem a nepruďte.
A propos, co nějaká brigáda pro město, můžeme potom mezi zúčasrněnými udělat anketu baráčník / paneláčník. Přijdete ? To asi sotva.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 10:28 pm    Předmět: Citovat

Petr Zeman napsal:
Můžete mi prosím ocitovt větu kde je zmínka o dělání nepořádku na sídlišti někým jiným, nemohu ji najít. Každopádně na Střeláku žádný extrémní šurvajs nevidím.
A ať se Vám to líbí nebo ne, tak žádost Jakr byla vcelku slušná a oprávněná(pokud se tedy jedné o pozemek města) a dostalo se jí i patřičné a slušné odezvy od p. Bezvody a Canova.
Ovšem našli se i tací, kteří bez zjevného důvodu začali nadávat paneláčníkum do bordelářů a obviňovat je ze stěžovatelství. Tak kde to jsme ?
A ty daně ? Možná pár stovek na osobu, ale kolik je těch osob ? Myslim, že žádné město nestrádá díky sídlišti. Ale i toto by se dalo asi spočítat.
Jinak jsem dnes koukal na pořádek okolo rodinných domů, k čemuž mě vyprovokovala tato diskuse a že by to bylo v průměru něco extra, to taky ne. Takže bordeláři jsou v panelácích i mezi baráčníky. A pitomci taktéž. Zameťe si všichni před vlastnim prahem a nepruďte.
A propos, co nějaká brigáda pro město, můžeme potom mezi zúčasrněnými udělat anketu baráčník / paneláčník. Přijdete ? To asi sotva.........

Ale tu nejde vůbec o bordel...ted si vem, že kdyby si každej baráčník řekl městu, aby mu posekalo příkop...
jen tak mimochodem,když jede traktor a seká příkopy před "baráčníkama", tak tam stejne nechá takovej dobrej půl metru neposekaný trávy...to je asik daň za to, že nebydlím v paneláku, že
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 11:42 pm    Předmět: Citovat

Aha - "Když chcípla koza mě, tak ať chcípne i sousedovi" Smile
Jinak mimochodem, právo by na to měl.
A teď malé srovnání, mám možnost okusit obojího, koupili jsme parcelu a než sem si zdevastoval ruku jsem se pokusil o zahájení jakés takés údržby.
Takže :
BARÁČNÍK
Poseká svoje, trávu dá na kompost a když už je v tom, tak těch pár metrů navíc je v pohodě. Má čím i kam.
Je ovšem otázka, kdyby měl dům v centru bez vlastního pozemku, jestli by ten příkop sekal. Kupovat si sekačku kvůli něčemu co není jeho ? To si odpovězte sami.
A teď PANELÁČNÍK
Na cca 10-20 metrů trávy na cizím pozemku si musí koupit sekačku, hrábě, popř kolečko. Jak by se k tomu stavěl bytovej fond nevim, ale pochybuju. Kam potom s trávou ? A ještě jeden detail proč se na to vykašlu já, ač nic kupovat nemusim, protože jsem si to již pořídil do Andělky. Vezmu křoviňák budu sekat a vystřelí kamínek. Trefí auto, okno,někoho. Dál si to domyslete, co bude následovat. Technické služby mají pro tyto účely tutově pojistku.
Sekali by jste za těchto podmínek a rizik cizí pozemek ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt červen 10, 2010 11:24 am    Předmět: Citovat

tak jen pro pořádek - za vaše daně je nutné sekat městské pozemky vně sídliště (protože na to máte nárok) pokud nebude pěkně posekáno budete si stěžovat, že je tam nepořádek, tudíž je nutné posekat. tak to máme za rok min 6x pokos mezi paneláky,neb se najdou tací, kterým se nelíbí tráva ve výši 20cm - jasně máte na to nárok (i když nevím z jakého titulu) kolem našich nemovitostí projede pokos 2x za rok a možná kdyby nejel, tak to bude jednodušší (možný námět pro pana starostu - dohodněte se s baráčníky v jednotlivých lokalitách - třeba za nějakou drobnou odměnu a ušetříte za sekání příkopů) protože prostě zůstane víc bordelu než kdyby tam nejel (neplatíme náhodou stejné daně ??) jenže já si dovedu spočítat, co za ty moje (naše) daně musí město uskutečnit a dovedu si představit, kde by se dalo ušetřit,třeba proto aby se ty daně nemuseli zvyšovat - pokud takovou představu mám mohu klidně diskutovat s panem starostou o tom, že zvyšování daní není ten správný krok, protože jsou činnosti, které lze dělat jinak

O tom, že jste si pořídil pozemek je jistě chválihodné, ale podle vašeho vyjádření soudím, že o jeho údržbě a náročnosti nemáte ani páru. Aby pozemek k něčemu vypadal (stejně jako mezi paneláky) vám opravdu nestačí posekat jej jednou za měsíc či dva. Až na to příjdete, hravě zjistíte, že kompostování opravdu není jen o hromadě trávy,která shnije, ale to je zatím bezpředmětné.

Bohužel opět se celá diskuse převrátila k penězům (kdo s tím začal?) veškerá společnost je dnes pouze o penězích-bývala doba, kdy si i tací jako vy před panelákem bez problémů uklidili, pečovali o kytičky a podobně,ale dnes ??? co za to !! škoda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt červen 10, 2010 12:00 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane, dokud tam nemám dům, tak mám povinnost 2x do roka posekat. A o to jsem se zatím pokusil.Toť vše. Teď sem po úrazu, tak bohužel musím vše odložit a eventuálně zainteresovt kamarády, ale rozhodně tam nenechám trávu po prsa jako vloni, bylo to pro ostudu. Až tam budu bydlet, tj 2013-2014 ho budu samozřrjmě udržovat jinak než teď. To jen na okraj.
Tato diskuse se v první řadě, i díky Vám, zvrhla v obvinění lidí žijících na sídlišti z bordelářství a stěžovatelství, proti čemuž se ohrazuji.
A udržovat pozemek má za povinnost vlastník.
A každej má právo vybrat si, jestli byt nebo panelák, a ,mnoho lidí si vybíráp i třeba podle toho jestli chce sekat či nikoliv.
Problém pozemků na Střeláku je hlavně v tom, jak psal pan Canov, že pozemky mezi nimi nejsou družstva, ale města. Chyba se stala asi někdy v minulosti, kdy se toto tak neřešilo a dnes se jich už měst nezbaví. Kdo by si kupoval pozemek, z jehož vlastnictví vyplyne pouze povinnost sekat a platit daň. Pokud máte zájem vy, máte možnost, jsou levné.
Ve svých příspěvcích jsem se snažil pouze obhájit nás z paneláků, z nichž jste se zde někteří pokusili udělat nepořádné kverulanty a které jste obvinil již ve svém 1. příspěvku (nepřímo), že někoho na internetu napadají.
Před tím, než se znovu rozepíšete Vám doporučuji tuto diskusi pročíst celou od prvního do posledního příspěvku, a odpovědět sám sobě kdo koho tady napadá.
A jinak v tom, že nemám představu o údržbě pozemku máte částečně pravdu, proč to nepřiznat, ale zas tak úplně neznalej, ač paneláčník, taky nejsem. Ale lepším se.......... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt červen 10, 2010 6:58 pm    Předmět: Citovat

vaši předposlední radu jsem si vzal k srdci a po přečtení svých příspěvků jsem dospěl ke zjištění, že v tom kdo co psal máte guláš ale to je jedno.Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt červen 10, 2010 8:21 pm    Předmět: Citovat

petr napsal:
vážená Jakr: přesně jste uhodila hřebíček na hlavičku - není to vaše a tak proč by jste se starala.

A proto to tak kolem vašich nemovitostí vypadá - to že Charstavák či lomax nebo já přijdeme domů z práce (kam ostatně taky chodíme) a vezmeme jednou za 14dnů vlastní sekačku a posekáme cizí pozemek kolem našich nemovitostí není o tom, abychom mohli někho na internetu napadat................

Já myslim, že nemám, ovšem toto nepřímé obvinění z napadání na netu nebylo v prvním(jak jsem zmínil), ale ve vašem druhém příspěvku. Takže napadá kdo koho ?
Jedna stará pravda říká, že dojdou-li jedné straně v diskusi objektivní argumenty, vytahuje tato osobní útoky.
Tím ovšem nechci říci, že by jste vy byl ten, kdo zde z nás paneláčníků dělal ony bordeláře, od toho zde byli jiní, uznávám ovšem, že to tak mohlo vyznít, za což se omlouvám. Myslím, že mezi námi bylo vše korektní a byl bych rád aby u toho zůstalo.
PZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt červen 10, 2010 10:16 pm    Předmět: Citovat

pro pana Zemana...Nebrečte pořád a pokud ano,vemte si kapesníkSmile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 2:59 pm    Předmět: Re: Prosba Citovat

Jakr napsal:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, poprosit, jestli by bylo možné posekat záhonek na sídlišti u vchodu č.p. 705, protože se o něj stejně nikdo nestará, rádoby kytky už tam nejsou ani přes ten plevel vidět a hlavně jsem měla možnost vidět, že tam hnízdí hadi. Děkuji.


Proto to tak kolem vašich nemovitostí ....... - chytil jsem se prvního příspěvku,kde se paní či slečna pozastavuje nad neutěšeným stavem uvedeného pozemku - nebylo v tom nic osobního Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com