Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Komunální volby 2010 Chrastava - kandidátka - SLK
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 6:44 pm    Předmět: To: živnostník Citovat

Dobrý den:
Citace zákona 491/2001 Sb.§ 20 odst. 1:
Volební strana
Volební stranou podle tohoto zákona mohou být registrované politické strany a politická hnutí, jejichž činnost nebyla pozastavena, a jejich koalice, nezávislí kandidáti, sdružení nezávislých kandidátů nebo sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů.


Starostové pro Liberecký kraj jsou politickým hnutím, které podalo v Chrastavě kandidátku Starostové pro Liberecký kraj, která se tak stala volební stranou pro komunální volby 2010 v Chrastavě.

Pozn.: Pro volební stranu je podstatné, kdo podává kandidátku nikoli zda členové kandidátky jsou členy či nečleny politické strany či politického hnutí. Volební strana ze zákona není rovna politické straně i když je podávána přímo politickou stranou a kandidáti politické strany A mohou být nejen bez politické příslušnosti, ale i členy politické strany B. Naopak na kandidátce nezávislých kandidátů mohou být i členové politických stran.
Volební strana je ze zákona vždy jen volební stranou pro jedny konkrétní volby.
http://canovm.sweb.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
živnostník



Založen: 1.8.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 8:27 pm    Předmět: Ing.Canov starosta města Chrastavy. Citovat

Michael Canov napsal:
Dobrý den:
Citace zákona 491/2001 Sb.§ 20 odst. 1:
Volební strana
Volební stranou podle tohoto zákona mohou být registrované politické strany a politická hnutí, jejichž činnost nebyla pozastavena, a jejich koalice, nezávislí kandidáti, sdružení nezávislých kandidátů nebo sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů.


Starostové pro Liberecký kraj jsou politickým hnutím, které podalo v Chrastavě kandidátku Starostové pro Liberecký kraj, která se tak stala volební stranou pro komunální volby 2010 v Chrastavě.

Pozn.: Pro volební stranu je podstatné, kdo podává kandidátku nikoli zda členové kandidátky jsou členy či nečleny politické strany či politického hnutí. Volební strana ze zákona není rovna politické straně i když je podávána přímo politickou stranou a kandidáti politické strany A mohou být nejen bez politické příslušnosti, ale i členy politické strany B. Naopak na kandidátce nezávislých kandidátů mohou být i členové politických stran.
Volební strana je ze zákona vždy jen volební stranou pro jedny konkrétní volby.
http://canovm.sweb.cz/


Dobrý den pane starosto,
děkuji.
Dovolím si v této souvislosti Vás požádat ještě o komentář k:
Kandidátní listiny Zákon č. 491/ §21 odst. 4.
Tvoří-li volební stranu nezávislý kandidát nebo sdružení nezávislých kandidátů, připojí volební strana ke kandidátní listině PETICI podepsanou voliči podporující její kandidaturu. V záhlaví PETICE a na každé její straně musí být uveden název volební strany, název zastupitelstva obce, do kterého volební strana kandiduje a rok konání voleb. Vedle podpisu voliče musí být uvedeno jeho jméno, příjmení, datum narození a místo, kde je přihlášen k trvalému pobytu, jinak tento hlas pro podporu volební strany nelze započítat. Nezapočítavají se také podpisy kandidátů samých. Potřebný počet podpisů voličů je stanoven v příloze k tomuto zákonu; číslo vypočtené podle přílohy se zaokrouhluje na celé číslo směrem nahoru.
Potřebný počet podpisů na PETICÍCH uveřejní registrační úřad na úřední desce nejpozději 85 dnů přede dnem voleb.
Chápu-li to správně, aby nezávislí kandidáti mohli kandidovat společně s SLK, musí od určitého počtu občanů získat nejprve k tomu svolení ?
Existuje již taková PETICE s podpisy občanů? Pokud ano, kde ji lze vidět?
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 9:32 pm    Předmět: To: živnostník Citovat

Ještě jednou dobrý den,
bohužel to správně nechápete, ale pokusím se Vám to vysvětlit.

Na kandidátce registrované politické strany nebo politického hnutí nejsou a ze zákona nemohou být žádní nezávislí kandidáti (tak jak je definuje zákon), ale jen a pouze kandidáti této politické strany či politického hnutí (kteří mohou být členy téže či jiné politické strany či politického hnutí či bez politické příslušnosti).

V konkrétním případě naší kandidátky, kterou podalo v Chrastavě registrované politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj proto též není ze zákona na kandidátce žádný nezávislý kandidát, ale je na ní 19 kandidátů SLK z nichž 1 je člen SLK a 18 je bez politické příslušnosti.

Upozorňuji dále, že registrovaná politická strana či politické hnutí může dokonce podat kandidátku s názvem, který není totožný z názvem této politické strany. Např. Politická strana A může podat kandidátku s názvem: Politická strana A a sdružení nezávislých kandidátů. Ani v tomto případě není nikdo z kandidátů ze zákona nezávislým kandidátem ale jen a pouze kandidátem politické strany A (ať již s politickou příslušností nebo bez ní). Teoreticky ani název této politické strany nemusí být v názvu vůbec obsažen, politická strana A může podat kandidátku se jménem třeba HCHKRDTN a žádný její kandidát nemusí mít politickou příslušnost a pořád se jedná o kandidáty politické strany A (a nikoli o nezávislé kandidáty).

Pouze a jenom v případě, že by určitou kandidátku nepodala žádná registrovaná politická strana či politické hnutí, ale podali si jí kandidáti sami, jedná se o nezávislé kandidáty (bez ohledu na to, jestli jsou bez politické příslušnosti nebo mají politickou příslušnost, tu můžou mít klidně všichni nezávislí kandidáti). A pouze a jenom v tomto případě je ze zákona součástí podání kandidátky petice.

P.S.: To že média a občané běžně označují kandidáty bez politické příslušnosti jako nezávislé kandidáty je věc druhá a z hlediska zákona zcela matoucí a chybná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
živnostník



Založen: 1.8.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st červenec 07, 2010 6:02 am    Předmět: Ing. Canov Citovat

Michael Canov napsal:

P.S.: To že média a občané běžně označují kandidáty bez politické příslušnosti jako nezávislé kandidáty je věc druhá a z hlediska zákona zcela matoucí a chybná.

Dobrý den pane starosto,
je to přesné, pletu si pojem nezávislý kandidát a kandidát BPP.
Děkuji za vysvětlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 1:49 pm    Předmět: To: živnostník Citovat

Dobrý den,
nic se neděje, nedivím se lidem, že si to pletou.
A abych Vás "dorazil" tak vězte, že existuje i politické hnutí Nezávislí (přitom nikdo na kandidátce Nezávislých nemůže být ze zákona nezávislý) a politické hnutí STAN (Starostové a nezávislí) je obdobou SLK mimo Liberecký kraj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
katka



Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 18
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt červenec 15, 2010 4:07 pm    Předmět: Citovat

.. udělal jste si tady z toho pěknou předvolební agitku, Michaeli. Nicméně jak jste na tom s plánovanou přímou volbou starosty ? To by totiž na radnici seděl myslím si pan Němec, že? A o dost stovek hlasů ! Proto se nyní musíte stále zviditelňovat. Doufám ale, že se Vaše bývalá mateřská ODS v Chrastavě zmátoří a pravicoví voliči budou mít dost rozumu. Zdraví Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 15, 2010 4:40 pm    Předmět: To: Katka Citovat

Dobrý den Katko,
toto je politický odsek dikusního fóra, takže Vaší poznámce s politickou agitkou nerozumím. Přispívat sem svobodně může každý. Co myslíte zviditelňováním přesně nerozumím...pokud to, že zde kolegům z fóra odpovídám či to média zveřejňují kladné zprávy o Chrastavě, mělo by Vás obojí těšit.
Co se přímé volby starostů týče, já jsem pro. Na rozdíl od Oldřicha Němce jsem neměl nikdy možnost tuto zrealizovat (tzn. uvést do zákona, což měl Oldřich jako poslanec 2002-2006).
Co se týče Vašeho odkazu směrem k roku 2006, dovoluji si poznamenat, že dosavadní způsob je ten, že volič dává (v Chrastavě) 19 hlasů (na členy zastupitelstva), při přímé volbě dává hlas jeden (na starostu). To je zásadní rozdíl, nikde nelze odvodit, komu z těch 19 by dal volič hlas, pokud by ho dal vůbec někomu z těch 19. Při volbách starosty 2006 jsem v tajné volbě zastupitelů Oldřicha porazil 11:7. Matematicky je jasné, že jsem musel dostat minimálně 5 hlasů od těch, kteří mě z největší pravděpodobností mezi svých 19 hlasů při volbách zastupitelů nezahrnuli. On je totiž rozdíl volit zastupitele a starostu.
Zkuste posoudit co nejvíce objektivně co se tady za poslední čtyři roky událo či neudálo, co se udělalo a neudělalo (a zvažte jak moc záleží v komunále na pravicovosti či levicovitosti, pravicovost či levicovost se totiž odráží především v tvorbě zákonů, a v těch se musí komunální politik pohybovat, ať již jsou jakékoliv).
Závěr: Přál bych si přímou volbu starosty, je ale zbytné tímto argumentem mávat, když ta v letošním roce nebude.
A agitka na závěr: http://canovm.sweb.cz/
http://www.facebook.com/group.php?gid=140325259316920&ref=ts
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 15, 2010 7:01 pm    Předmět: Katka - rozbor Citovat

Ještě jednou dobrý večer,
jste zajímavá osoba Katko, evidentně Vás na městě zajímá jen politika, politika a ještě jednou politika. Téma, které je na stránkách fóra evidentně marginální (do této chvíle 185 příspěvků z celkových 2818) je pro Vás zcela stěžejní (11 Vašich příspěvků ze 13)...viz
http://www.chrastava.cz/forum/search.php?search_author=katka

Milá Katko, pokud Vám jde opravdu o naše město, porovnejte si prosím bez ideologických brýlí plnění volebního programu symbolizované dvěma osobami, které téměř ve všech Vašich příspěvcích zaujímají čelné místo. Oboje máte uvedeno i s důkazy o pravdivosti jejich tvrzení:
1) http://www.chrastava.cz/2009/polemika/polemika.htm
2) http://canovm.sweb.cz/2006/2006.htm
Pečlivé prostudování odkazovaných materiálů dá práci, ale stojí před volebním aktem rozhodně za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
julieb



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 9:17 am    Předmět: Re: Tak to je fakt výzva ! Citovat

[quote="Luděk Vostrý"]Počital jsem poměr úředníků a živnostníků. 13 : 10. S tím, že první živnostník, pan ing. Balcar, je až na osmém, vpodstatě nevolitelném místě.
Člověk, který se denně musí snažit prodat svoji práci za tržní cenu, může vidět svět značně jinak, nežli člověk, který žije za státních peněz, či dotací.

Pátá příčka s kazatelem JB panem ThMgr. Šimonem Dvořákem mi fakt připoměla knihu Franka Perettiho Střetnutí. Pokud neznáte, sežeňte a přečtěte, vskutku poučné.
Ptám se: Neměla právě původní Jednota bratrská z dob Petra Chelčického, a později za Kristiána Davida, právě něco podobného zakázané. Totiž míchat se do světské moci ?
Rád bych se s kandidaturou pana Dvořáka dověděl bližší a pro selský rozum přijatelné vysvětlení (omluvu neodmítám, chybu udělá každý) proč se jeho současný šéf, biskup JB, pan Evald Rucký (častý to chrastavský host) zbavil svého blízkého spolupracovníka pana Jarka Plevy a zda spolupracoval, myšleno pan Rucký, se Stb a to pod jménem Eda. (viz články na portálu www.granosalis.cz)

K šesté příčce (paní Kateřina Rožcová) jen s úsměvem připomínám, že mi její manžel, pan Miroslav Rožec, dva roky dluží cca 6.5 tis. Kč za stavbu komína pro pana Ryvolu Wink

Dobrý den, také bych ráda podotkla, že mám s manželem Kateřiny Rožcové, s Miroslavem Rožcem dvě děti, již 10 let se s nimi nestýká a nijak se o ně nezajímá ...
dále se pak s námi soudí o majetek, jako jsou skleničky, hrníčky, hrnce, záclony, dokonce si napočítal i vybavení pokojíčku jeho vlastních dětí ... nejen, že mi nechali děti na starost, ale ještě abych jim za to platila ... no nevím, zdali je zrovínka toto reprezentativní ....
spíše chamtivé a bezohledné, " sežral jsem vlastní děti " ....

Vážení drazí spoluobčané,
nenašlo by se v Chrastavě dvacet tři, či alespoň devatenáct Wink, spravedlivých, kteří by vytvořili skutečnou pravicovou, či spíše konzervativní kandidátku, nejlépe pod hlavičkou KDU - ČSL ?
Mám na mysli politiku kterou by charakterizovala tři slova: Rodina, práce, domov.

P.s. Pokud se někteří z kandidátky "Starostů" budou cítit po přečtení mého textu oklamáni, alespoň zástupně se jim omlouvám.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
julieb



Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 9:37 am    Předmět: Re: Tak to je fakt výzva ! Citovat

[quote="julieb"][quote="Luděk Vostrý"]Počital jsem poměr úředníků a živnostníků. 13 : 10. S tím, že první živnostník, pan ing. Balcar, je až na osmém, vpodstatě nevolitelném místě.
Člověk, který se denně musí snažit prodat svoji práci za tržní cenu, může vidět svět značně jinak, nežli člověk, který žije za státních peněz, či dotací.

Pátá příčka s kazatelem JB panem ThMgr. Šimonem Dvořákem mi fakt připoměla knihu Franka Perettiho Střetnutí. Pokud neznáte, sežeňte a přečtěte, vskutku poučné.
Ptám se: Neměla právě původní Jednota bratrská z dob Petra Chelčického, a později za Kristiána Davida, právě něco podobného zakázané. Totiž míchat se do světské moci ?
Rád bych se s kandidaturou pana Dvořáka dověděl bližší a pro selský rozum přijatelné vysvětlení (omluvu neodmítám, chybu udělá každý) proč se jeho současný šéf, biskup JB, pan Evald Rucký (častý to chrastavský host) zbavil svého blízkého spolupracovníka pana Jarka Plevy a zda spolupracoval, myšleno pan Rucký, se Stb a to pod jménem Eda. (viz články na portálu www.granosalis.cz)

K šesté příčce (paní Kateřina Rožcová) jen s úsměvem připomínám, že mi její manžel, pan Miroslav Rožec, dva roky dluží cca 6.5 tis. Kč za stavbu komína pro pana Ryvolu Wink

Dobrý den, také bych ráda podotkla, že mám s manželem Kateřiny Rožcové, s Miroslavem Rožcem dvě děti, již 10 let se s nimi nestýká a nijak se o ně nezajímá ...
dále se pak s námi soudí o majetek, jako jsou skleničky, hrníčky, hrnce, záclony, dokonce si napočítal i vybavení pokojíčku jeho vlastních dětí ... nejen, že mi nechali děti na starost, ale ještě abych jim za to platila ... no nevím, zdali je zrovínka toto reprezentativní ....
spíše chamtivé a bezohledné, " sežral jsem vlastní děti " ....
také s úsměvem podotýkám, že svým dětem p. Rožec vybral téměř 40 tis na pojistných smlouvách, které měli obdržet ve svých 18 letech .....

Vážení drazí spoluobčané,
nenašlo by se v Chrastavě dvacet tři, či alespoň devatenáct Wink, spravedlivých, kteří by vytvořili skutečnou pravicovou, či spíše konzervativní kandidátku, nejlépe pod hlavičkou KDU - ČSL ?
Mám na mysli politiku kterou by charakterizovala tři slova: Rodina, práce, domov.

P.s. Pokud se někteří z kandidátky "Starostů" budou cítit po přečtení mého textu oklamáni, alespoň zástupně se jim omlouvám.[/quote][/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá červenec 23, 2010 5:41 am    Předmět: :-)) Citovat

A je vymalováno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka



Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 18
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá červenec 23, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

.... já jsem Vás Michaeli náhodou volila, já totíž volím vždy ODS, i když teď naposledy jsem již koketovala s TOP09. Ale zatím vždy ODS. Já stranu za "kterou kopu" neměním. Jako pan Němec, nebo nyní i vy, když už Vás mrzí, že se ve svých příspěvcích zmiňuji pouze o vás dvou. Ale vy jste takoví dva chrastavští kohouti a dobře se do vás "strefuje". Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 2:43 pm    Předmět: Sexuální výchova ve škole Citovat

Dovolil bych se prostřednictvím této rubriky zeptat kandidujícího na 4. místě, pana Mgr.Bc. Aleše Trpišovského, ředitele místní ZŠ, na jeho názor na obsah stránek www.nesexuveskole.cz . Týká se zavádění sexuální výchovy do osnov základních škol. Předem děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne červenec 25, 2010 3:52 pm    Předmět: To: katko Citovat

Milá Katko,
příznakem arogance ODS posledního období je mimo jiné to, že likviduje vlastní starosty. Zlikvidovala si např. starostu Litvínova pana Šťovíčka (zvolen - snad jako jediný kandidát na starostu v celé republice -všemi hlasy v tajné volbě) dnes poslance za VV, primátora Českých Budějovic pana Thomu, starostu Prahy 1 pana Hejmu, starostu Hodonína pana Šimečku a další. V Chrastavě se výše položená buňka ODS (místní ne, tam se za mě a zvolené kolegy zastupitele řada členů místní ODS prala do poslední sekundy) mohla zbláznit z toho že v radě je Pan Pěch (jak již bylo dříve vysvětlováno, jeden z mála celoživotních nekomunistů mezi zastupiteli (mimo nás zastupitele zvolené za ODS) - zvolených v roce 2006 , byl však zvolen na kandidátce KSČM).

V Lbc kraji ODS zlikvidovala v roce 2008 svého vlastního velmi úspěšného hejtmana Skokana (nedovolila mu kandidovat na hejtmana znovu), v ODS již dávno nejsou dva ze tří ODS primátorů Liberce (kromě současného), v ODS není ani jako čestný předseda ani její ikona Václav Klaus atd., atd.

Děkuji Vám Katko za to, že jste mě volila. A doufám, že až se budete v říjnu rozhodovat, budete se rozhodovat dle lidí a splněných či nesplněných slibů a ne slepě dle značky (jejíž obsah se mohl diametrálně změnit) a že Váš hlas padne pro kandidáty SLK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aleš Trpišovský



Založen: 28.7.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červenec 29, 2010 12:19 pm    Předmět: Odpověď na dotaz panu L. Vostrému (z 25.7.) Citovat

Vážený pane Vostrý.
Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání je pro nás závazný. Z toho důvodu máme v našem školním vzdělávacím programu začleněnou sexuální výchovu do předmětu výchova ke zdraví. Na našem vzdělávacím programu pracoval celý pedagogický sbor dva roky. K této problematice přistupují naši pedagogové vhodnou formou a tím přispívají k harmonickému rozvoji našich žáků.
V případě, že má odpověď byla pro Vás nepostačující, mohu Vám nabídnout osobní setkání po návratu z dovolené (po 16.8.).
S pozdravem
Aleš Trpišovský
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com