Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronická komunikace s úřadem (sci-fi)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 1:37 pm    Předmět: Elektronická komunikace s úřadem (sci-fi) Citovat

Dobrý den, mám trochu problém s komunikací s místním MÚ.
Již 2x jsem posílal emailem dotaz (jednou ohledně kolaudace na stavební odbor a podruhé ohledně možnosti notářského ověření na podatelnu) a ani v jednom případě se nezdálo, že by na úřadě někdo emaily četl, natož se s nimi zabýval a obtěžoval se odpovědí ... Rolling Eyes První dotaz jsem posílal již asi před 2 měsíci a druhý minulý týden, takže trpělivosti s čekáním na odpověď jsem měl vážně dost.
Tak možná by bylo vhodné úředníky trochu motivovat - nejlépe jim dát jako vzor pana starostu, který je v tomto jednička Smile
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miloslava Cellerová



Založen: 13.7.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 3:22 pm    Předmět: pdpověď CSA Citovat

Pokud přijde pošta e-mailem jako dotaz na některý odbor, předám jej podle pokynu tajemníka příslušnému odboru a předpokládám, že ten odpoví. Nejsem si vědoma, že bych Vaše dotazy přebírala a evidovala přes spisovou poštu. Přes spisovou poštu evidujeme každý došlý doklad poštou, datovou schránkou i e-mailem. Takže abychom vše uvedli do pořádku, je třeba zřejmě poslat dotazy znovu na adresu podatelna@chrastava.cz, s tím že Vám poté sdělím, kdo Vaši záležitost vyřizuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 3:27 pm    Předmět: Citovat

Asi nějaký šotek, budiž - děkuji za odpověďSmile

Zeptám se tedy rovnou zde, třeba budete znát odpověď přímo, neb to není žádná záludnost - lze na MÚ notářsky ověřit podpisy na smlouvě / plné moci? Případně někde v Chrastavě?

Děkuji za info.

Jiří Částka.
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 3:38 pm    Předmět: To: CSA Citovat

Ano lze,
u paní Valdmanové nebo Loučkové nebo Krchovové (vždy je alespoň jedna z nich přítomna). Takže můžete přijít tzv. na blind - navštívit jednu z uvedených pracovnic a úkon bude proveden. Poplatek činí 30 Kč za podpis (MUDr. Rath neproplatí Smile ). S sebou platný OP nebo CD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 3:48 pm    Předmět: Citovat

Super, pan starosta má zase bod Very Happy
Moc díky, zastavíme se.
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miloslava Cellerová



Založen: 13.7.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 4:02 pm    Předmět: Re: Elektronická komunikace s úřadem (sci-fi) Citovat

CSA napsal:
Dobrý den, mám trochu problém s komunikací s místním MÚ.
Již 2x jsem posílal emailem dotaz (jednou ohledně kolaudace na stavební odbor a podruhé ohledně možnosti notářského ověření na podatelnu) a ani v jednom případě se nezdálo, že by na úřadě někdo emaily četl, natož se s nimi zabýval a obtěžoval se odpovědí ... Rolling Eyes První dotaz jsem posílal již asi před 2 měsíci a druhý minulý týden, takže trpělivosti s čekáním na odpověď jsem měl vážně dost.
Tak možná by bylo vhodné úředníky trochu motivovat - nejlépe jim dát jako vzor pana starostu, který je v tomto jednička Smile

Dobrý den, veškeré emaily doručené na stavební úřad jsou řádně vyřízeny, neboť mnohdy šetří čas zúčastněným stranám. Na nedoručené emaily nelze odpovědět. Příčinou nedoručení je obrana proti spamu t.j. zejména v případech kdy chybí předmět zprávy nebo je email samotný vyhodnocen jako spam. Je tedy nezbytně nutné mít vyplněn předmět zprávy. Svou emailovou žádost tedy můžete zaslat na adresy janousek@chrastava.cz nebo ovus@chrastava.cz ( tento je rozeslán třem pracovníkům stavebního úřadu )
s pozdravem Martin Janoušek vedoucí OVÚS MěÚ Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 4:09 pm    Předmět: Citovat

Emaily samozřejmě píšu korektně, nebo se o to alespoň snažím Smile
Koneckonců je mám stále uložené v odeslané poště.
1. zpráva měla předmět "Vyhledání kolaudačního rozhodnutí v archivu" a byla odeslaná na ovus@chrastava.cz dne 3.6.2010
2. zpráva s předmětem "Notář" je z tohoto pondělí (nevím proč sem si myslel, že sem to psal již v pátek) a je odeslaná na
podatelna@chrastava.cz.
Tak mě asi máte na blacklistu, nebo nevím Surprised)

Každopádně děkuji za info, záležitost se stavebním úřadem jsem již byl řešit osobně (kolaudace se v archivu stejně nenašla, takže musíme zařídit novou). Ale i tak díky, příště už budu vědět, že na maily asi není úplně spoleh Smile
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 7:29 pm    Předmět: To: CSA Citovat

Dobrý den,
tipnul bych si, že je problém ve Vaší odesílací adrese. Náš webmaster Ing. Jaroslav Smola je perfekcionalista, který činí vše pro ochranu před spamy a viry. I mě osobně se stalo, že mi několikrát volali z různých míst, proč na jejich e-maily nereaguji. No nedostal jsem je, byli zadrženi s tím, že jsou z podezřelých adres (zpravidla jiná koncovka než cz). Doporučuji, abyste se s naším webmasterem spojil (nyní má ale ještě dovolenou), aby problém vyřešil a Vaši adresu (pokud je má úvaha správná) přestal mít server za podezřelou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

email odešel z info@castka.cz, ale i tak je možné, že server blokuje obecně emaily info@... (což je ale asi špatně, takových firem může být spousta a nejde o spam). Třeba na Facebook vůbec email začínající info@... nejde registrovat, jako by neexistoval. Zkusím se s webmasterem spojit a třeba na to přijdeme, děkuji za Váš čas Smile
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
admin
Site Admin


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 4:25 pm    Předmět: To: CSA Citovat

Problém nebyl v adrese vašeho mailu, ale náš mailserver vyhodnotil Váš mail jako spam, protože se na blacklist se dostal Váš internet provider, prostřednictvím kterého byl mail odeslán.
Blokace je odstraněna, omlouvám se za způsobené obtíže.

Proti spamu se musíme bránit, více než 95% provozu mailserveru jsou spamy, u nás jde řádově o několik milionů mailů a spam má neustále rostoucí tendenci (tu mají i regulérní maily), takže bez filtrování by úředníci neudělali vůbec nic, v té záplavě by totiž nic nenašli. Používáme kombinaci mnoha kritérií, ve velkém množství regulérních mailů i spamů bohužel někdy nějaký proklouzne. Děkuji za pochopení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 4:32 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, děkuji za vysvětlení a vyřešení. Na email jsem Vám teď odpověděl, tak snad Vám to přijde. Díky a hezký večer.
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com