Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomůžeme dobrovolným hasičům v Chrastavě ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mělo by město Chrastava podat pomocnou ruku zasahujícím hasičům ?
ano
100%
 100%  [ 8 ]
ne
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 8

Autor Zpráva
Hagi



Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Ještědská 510, Chrastava

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 10:18 am    Předmět: Pomůžeme dobrovolným hasičům v Chrastavě ? Citovat

7.8.2010 byl cca před 4 hodinou vyhlášen polach jednotce dobrovolných hasičů města Chrastava . Dle možností se hasiči dostavili do zbrojnice, převlékli do zásahových oděvů a zahájili zásah, evakuaci, protipovodňová opatření atd.
" Běžná záležitost " jen s jedním háčkem . Při zásahu u ničivých povodních je zasáhla povodeň z jiné strany . Zbrojnice včetně techniky byla taky zasažena a zasahující hasiči přišli o svoje osobní věci a i osobní auta . Oprava techniky probíhá . Zbrojnice se dává do původního stavu . Ale jak a kdo nahradí osobní věci a vozidla zasahujících hasičů ?
Má město pomoct zashujícím hasičům? Alespoň částečně finančně kompenzovat újmu na osobním vlastnicví ?
Jsem také hasič sice z Chrastavy, ale v součastné době jsem velitelem jednotky v Libereci Krásné Studánce a velitel okrsku Liberec . Často se setkávám při výjezdech s klukama z Chrastavy . V době povodní jsme v sobotu a celou neděli zasahovali v Chrastavě . Cítím solidaritu s kolegy a také jsem trochu pomohl .
Hasič je rytíř 21. století ! Pomáhá, hasí, zachraňuje a když Vám je nejhůř, tak je první kdo Vám pomůže . Proto jsem pro pomoc hasičům !

Josef Hazi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 3:45 pm    Předmět: To: Hagi Citovat

Dobrý den Hagi,
ale vždyť město se snaží pomoci a pomáhá dobrovolným hasičům. Podařilo se zajistit několik sponzorkých darů a na dalších se pracuje, město bude finančně vypomáhat při rekonstrukci požární zbrojnice.
Co se týče osobního vlastnictví - zde se vyplácely mimořádné dávky pro občany města Chrastsavy zasažené povodní z celého města a dále jsme se snažili zajistit i osobní dary (to vše bez rozlišování povolání).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hagi



Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Ještědská 510, Chrastava

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 12:45 pm    Předmět: Pomoc hasičům Citovat

Dobrý den pane starosto,

samozřejmě jsem čekal kladnou odpověď z Vaší strany. Kdo jiný si může cenit víc hasičů než jejich nejvyšší velitel a zřizovatel. A jak jsem psal zbrojnice se dává do užívatelného stavu, garáže taky, vozidla se opravují . To je záslužné a nebude to levná záležitost .
Ale to je všechno v majetku města . Co se týká vybavení co si pořídili hasiči z vydělaných peněz při brigádách nebo soukromých věcí a vozidel, tak tam jsem chtěl směrovat dlaší pomoc . Ti co byli zaplaveni mají nárok na příspěvek , ale dostane něco i hasič, který nebyl doma zaplaven a přišel o auto, o osobní věci atd. , protože jel pomáhat a svoje auto si zaparkoval u hasičárny ?

hagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Jen doplním info...zaplavená tatra(co uvízla na křížovatce nádražní a andělohorské) je už opět v provozu a včera večír se vydala zásah do lesa...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš Balatka



Založen: 17.8.2010
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 9:02 pm    Předmět: Citovat

To bylo keců od Johnyho, že je na odpis. Pchhh Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
newman



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Dolní Chrastava

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 7:06 pm    Předmět: Tatra Citovat

Jenom pro ujasnění, nejedná se o zaplavenou ale o utopenou Tatru. Jednalo se o zásadní chybu řidiče, kterej asi myslel že je obojživelná. Pro případné jasnovidce ... viděl jsem jak tam vjel z Andělohorský v plný rychlosti, ale teď už je to jedno ... každopádně to co ti kluci zažili potom v kabině a posléze na střeše cisterny bych nikomu nepřál ...
.......................................................................................................

lomax napsal:
Jen doplním info...zaplavená tatra(co uvízla na křížovatce nádražní a andělohorské) je už opět v provozu a včera večír se vydala zásah do lesa...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stanley



Založen: 23.9.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt září 23, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

souhlasím-tatra bohužel utopená byla, jako daleko víc jiných hasičských aut, nejenom v našem městě! ale stalo se... jedna věc je to, proč se to stalo - jeli pomáhat ostatním, věc druhá, v jaké míře a jak rychle se tento stav dá napravit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hagi



Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Ještědská 510, Chrastava

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 10:33 am    Předmět: Pro newmana Citovat

Jsem velice rád, že je v Chrastavě velice odborně zdatný řidič C+E a kritik . Jako velitel jednotky bych tě určitě bral . Sice bych si nejdříve prověřil tvoje schopnosti ovládat zásahové vozidlo. Pár hodin kurzů ( ročně cca 100 ) a můžeš jezdit jako dobrovolný hasič . :D
Nebudu hodnotit a kritizovat Petra, ale v jeho kůži bych se taky snažil do poslední chvíle evakuovat obyvatele domů .

hagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 4:33 pm    Předmět: TOYOTA HILUX pro hasiče Citovat

Více na http://www.chrastava.cz/forum/viewtopic.php?t=839
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: po květen 02, 2011 4:45 pm    Předmět: Re: Pro newmana Citovat

Hagi napsal:
Jsem velice rád, že je v Chrastavě velice odborně zdatný řidič C+E a kritik . Jako velitel jednotky bych tě určitě bral . Sice bych si nejdříve prověřil tvoje schopnosti ovládat zásahové vozidlo. Pár hodin kurzů ( ročně cca 100 ) a můžeš jezdit jako dobrovolný hasič . Very Happy
Nebudu hodnotit a kritizovat Petra, ale v jeho kůži bych se taky snažil do poslední chvíle evakuovat obyvatele domů .

hagi


Pokud si dobře pamatuji, "Čert" neevakuoval objekty, tatrou by jich ani moc neodvezl. Wink Jen špatný odhad hloubky a sání. S velitelem jsme taky málem nechali ávii v Liberecké, když byla plná děti a dva další dospělé + jejich oběd. ávie s sebou trochu cukala, ale dostala se mimo vodu. Tatra měla smůlu, hlavně voda šla rychle, chvíli předtím tam byl a bez problémů. Ale co, aspoň ho celá republika viděla v televizi na laně. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com