Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Městská policie - pátek 13.5.2011 - U Papoucha

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LucieS



Založen: 16.5.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 8:09 am    Předmět: Městská policie - pátek 13.5.2011 - U Papoucha Citovat

Vážený p. Ing. Canove,

obracím se na Vás s připomínkou a dotazy k "zásahu" Městské Policie v restauraci u Papoucha dne 13.5.2011, poněvadž nevím, kam se jinam obrátit.
Seděla jsem s kamarádkou na terase u piva a najednou se za plotem objevila hlava s kamerou a začala nás natáčet ! V první chvíly jsem tuto situaci považovala za hloupý vtip a osobu častovala výrazem úchyl, za což se strážníkovi zpětně velice omlouvám.
Musím říct, že mě dost překvapilo, když jsem rozeznala na čepici nápis Městská Policie..
Po chvilce přišli strážníci, jak je podle mě normální, vchodem a rozmlouvali s majiteli restaurace. Pro změnu si nás vyfotili a odešli.
A teď k mým otázkám.
Má MP pravomoc pořizovat moje záběry bez mého souhlasu ? Teď mám konkrétně na mysli natáčení z čísi zahrady, ne focení, na které jsem byla řádně upozorněna a souhlasila jsem.
Jak bude s pořízeným materiálem dál zacházeno ?

Děkuji Vám za odpovědi a s pozdravem

Szalaiová Lucie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 8:54 am    Předmět: LucieS Citovat

Dobrý den,
měla byste se obracet s připomínkou na paní majitelku restaurace "U Papoucha", nikoli na mě.

Neseděla jste totiž s kamarádkou na legálně provozované terase. Provozování této terasy je v současnosti v rozporu s právními předpisy (bez řádného povolení). Paní majitelka, přestože k tomu byla mnou osobně v loňském roce vyzvána, neučinila nic proto, aby příslušné povolení získala.

Záležitost "černého" provozu této terasy byla předmětem stížnosti, kterou jsme byli povinni prošetřit. Úkolem MP pak bylo zdokumentovat, zda je opravdu tato terasa, bez existence řádného povolení, provozována. Součástí důkazního materiálu (který vyžadují jak prvostupňové tak druhostupňové orgány státní správy) je i obrazová dokumentace.

Takže odpověď na Vaše dotazy - MP má právo pořizovat tuto obrazovou dokumentaci s tím, že bude použita jen a pouze jako důkazní materiál pro posouzení, zda terasa byla či nebyla nelegálně v provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LucieS



Založen: 16.5.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 10:58 am    Předmět: Citovat

Zdravím pane starosto,

děkuji za rychlou odpověď.
Ale asi jsem špatně formulovala příspěvek. Mě opravdu nezajímá, zda je terasa legal nebo nelegal. To tady vůbec nechci řešit.
Mě se prostě nelíbí, že budou moje záběry bez mého souhlasu kdesi a kýmsi prezentovány!
Nemohu si pomoci, ale nevěřím tomu , že strážník městské policie může někoho bez jeho souhlasu a na soukromém pozemku filmovat.
Pokud je to jinak, pošlete mi paragraf nebo úryvek ze zákona, kde je toto uvedeno a dám Vám pokoj.

Přeji pěkný den

S.L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 11:33 am    Předmět: To: LucieS Citovat

Dobrý den,
§12 odst. 2 zák. č.40/1964 ve znění pozdějších předpisů:
Svolení není třeba, použijí-li se písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky nebo obrazové a zvukové záznamy k účelům úředním na základě zákona.

Tím zákonem je v tomto případě zákon stavební č. 183/2006 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
Provozování terasy bez řádného povolení je (pokud toto konstatuje úřad ve správním řízení) je přestupkem dle § 178, pokuty za toto porušení jsou dle §179 (maximální hranice v řádu statisíců až milionů, nevím přesně dle jakého odst. a písm. by toto stavební úřad posuzoval).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GKCHRASTAVA



Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 12:38 pm    Předmět: Citovat

V případě , že máte pocit že byl pořizován zvukový nebo oberazový záznam bez vaše souhlasu a máteli pocit, že byla dotena Vaše práva, podejte stížnost na UHOS, který řeší věci mimo jiné i ohledně zázanamů z kamerových systémů. Ale jinak mimo rdocrd. Odpověd pana starosty byla opět "oklikou olem přímé otázky, hlavně žádnou přímou odpověď. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tady jde spíš o to pane starosto,že jako zákazník přijdete do restaurace,kde je terasa a nevíte,jaké souvislosti s tou terasou jsou..jestli je povolená,nebo není..
Asi v tom je ten háček a aby MP natáčela na kameru,nebo fotila zákazníky a otravovala je??
Ten zákazník s tím má společného?? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 1:32 pm    Předmět: To: Chrastavák Citovat

Dobrý den,
o tom já ale píši hned v úvodu svého prvního příspěvku hned v úvodu.
Citace sebe sama: "měla byste se obracet s připomínkou na paní majitelku restaurace "U Papoucha", nikoli na mě"

Majitelka restaurace je zodpovědná, kdyby ona neprovozovala terasu načerno, nemohlo by k výše popisovanému vůbec dojít.

To: GK Chrastava: nerozumím...jaké kolem a okolo, paní chtěla citaci ze zákona, tak jsem jí uvedl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zástupce velitele MP



Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 68
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 1:52 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

§ 24b odst. 1 zákona č. 553/1991 Sb. o obecní policii ve znění pozdějších předpisů ? Obecní policie je oprávněna, je-li to potřebné pro plnění jejích úkolů podle tohoto nebo jiného zákona, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy z míst veřejně přístupných, popřípadě též zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu zákroku nebo úkonu.

S pozdravem str. Marcel Másílko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 3:07 pm    Předmět: Citovat

To jsme rádi pane zástupče...že nám upřesníte,co MP může...
Teď by bylo dobré napsat i to co MP musí...
Jak jste třeba řešili ten hluk,o kterém se píše výše a i jiném tématu...
Jak jste se zachovali,jako MP,když lidé si i Vám stěžovali??
Co jste pro obyvatele města,kde plníte svoje povolání udělali,aby mohli dvě noci klidně spát???
Obyvatelé nevěděli odkud hluk jde,jestli to spadá do Vašeho rajónu,či nikoliv..
Proč jste jako MP nezasáhli,byť i jiným způsobem v jiné obci??
Podle mě jste selhali na plné čáře...
Potom se nedivte,že mezi lidma ztácíte autoritu...a hlavně důvěru...
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 4:30 pm    Předmět: To: Chrastavak Citovat

Ale Vy nechcete Chrastaváku odpověď že ne - to byste se ptal v jiném odseku fóra (a ptal byste se smysluplným způsobem), kde je toto téma probíráno viz. http://www.chrastava.cz/forum/viewtopic.php?t=1073 , Vy chcete pod rouškou anonymity jen kousnout...a odpovídáte si dopředu ...negativně...sám. A mimochodem nic z toho co píšete MP nemusí ba dokonce ze zákona nesmí zasahovat v jiné obci. To že samozřejmě informovala neprodleně PČR, která má v inkriminovaném místě působnost, podotýkám jen mimochodem. Ale Vy chcete zřejmě více...snad aby členové MP rozbíjeli vlastnoručně zvukové vlny.

A když se již stavíte za mluvčího ostatních a dovolíte si tvrdit za ostatní, že MP ztrácí u lidí autoritu, tak se alespoň pochlapte, vylezte z anonymity a představte se nám plným jménem. Z autorky tohoto diskusního vlákna paní Lucie Szalaoové a z autorky paralelně probíhajícího vlákna paní Petry Jiřičné (kam jste též přispíval) z těch si vemte příklad. Jsou to ženy a nebojí se pod svůj (byť nesouhlasný) názor podepsat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 8:23 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane starosto...od Vás se stejně nikdo,jak je vidět kloudné odpovědi nedočká..Vše jen otáčíte a uhýbáte pro svoje dobro...
To nemá cenu...
Za žádného mluvčího se nestavím...a nikdy se stavět nebudu...
Poukazoval jsem hlavně na práci PČR..
Nebuďte tak jizlivý,sám moc dobře víte,odkud ten hluk byl,a pod které město spadal...
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 9:43 am    Předmět: Citovat

Vážený Chrastáváku......kážeš vodu......piješ víno.....

"Vážený pane starosto...od Vás se stejně nikdo,jak je vidět kloudné odpovědi nedočká..Vše jen otáčíte a uhýbáte pro svoje dobro... "

A co děláte Vy ??? Mám dojem, že toto jste radši úplně vypustil...

"A když se již stavíte za mluvčího ostatních a dovolíte si tvrdit za ostatní, že MP ztrácí u lidí autoritu, tak se alespoň pochlapte, vylezte z anonymity a představte se nám plným jménem. Z autorky tohoto diskusního vlákna paní Lucie Szalaoové a z autorky paralelně probíhajícího vlákna paní Petry Jiřičné (kam jste též přispíval) z těch si vemte příklad. Jsou to ženy a nebojí se pod svůj (byť nesouhlasný) názor podepsat."

Takže nekritizujte někoho, kohokoliv, za to, co sám děláte !! Šašku !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com