Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dojíždění
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Dojíždění v regionu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 12:50 pm    Předmět: Dojíždění Citovat

V poledné době je stále více občanů (hlavně občanek Smile ) závislých na dojíždění, ať už do Liberce, nebo do dalších míst. Dívala jsem se na celostátní www stránky, ale snažší by bylo vyhledávání přímo v našem regionu. Jezdí zde hodně prázdných a poloprázdných vozů a další lidé dojíždějí vlakem či autobusem. Možná by nebylo od věci založit rubriku dojíždění, kde by řidiči nabízeli spolujízdu - odkud kam, kdy, jak často a "stopaři" by mohli spolujízdu poptávat. Stopaři by samozřejmě přispívali na náklady. Po navázání kontaktu už by bylo vše na dohodě. Bylo by to ekologické a oboustranně výhodné. Samozřejmě obě strany by musely být seriózní, v případě velkých excesů - nedodržování dohody aj.by mohla v této rubrice být uvedena i tato informace.
Předběžný kontakt by částečně eliminoval i určitá rizika autostopu.
Blanka Vávrová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 11:23 pm    Předmět: Re: Dojíždění Citovat

Blanka Vávrová napsal:
V poledné době je stále více občanů (hlavně občanek Smile ) závislých na dojíždění, ať už do Liberce, nebo do dalších míst. Dívala jsem se na celostátní www stránky, ale snažší by bylo vyhledávání přímo v našem regionu. Jezdí zde hodně prázdných a poloprázdných vozů a další lidé dojíždějí vlakem či autobusem. Možná by nebylo od věci založit rubriku dojíždění, kde by řidiči nabízeli spolujízdu - odkud kam, kdy, jak často a "stopaři" by mohli spolujízdu poptávat. Stopaři by samozřejmě přispívali na náklady. Po navázání kontaktu už by bylo vše na dohodě. Bylo by to ekologické a oboustranně výhodné. Samozřejmě obě strany by musely být seriózní, v případě velkých excesů - nedodržování dohody aj.by mohla v této rubrice být uvedena i tato informace.
Předběžný kontakt by částečně eliminoval i určitá rizika autostopu.
Blanka Vávrová


Tak vy se mi jen zdáte snad....




Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 12:56 pm    Předmět: Nezdám Citovat

Tak vy se mi jen zdáte snad....
Nevím, z jakého důvodu. Tato služba existuje v několika verzích i na internetu pro celou ČR a do zahraničí, ale i na pravidelné dojíždění. Denodenní dojíždění by bylo opravdu jednodušší hledat jen v místním regionu. A do některých míst je spojení opravdu zoufalé, př.do Frýdlantu. Máte problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 6:23 pm    Předmět: Dojíždění - to Blanka Vávrová Citovat

Ahoj Blanko,
musím přiznat, že je Tvůj nápad pro mě originální. Ale proč to nezkusit. Dám pokyn administrátorovi, aby příslušnou kolonku na nejvyšší úrovni fóra zavedl. Ovšem bez záruky, že se tzv. řízený autostop převede skutečně do praxe. To rozhodne jen a jen zájem čtenářů fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:23 pm    Předmět: Spolujízda Citovat

Děkuji. Dost lidí dojíždí i na noční směny, Bílý Kostel, Václavice, Hrádek nad Nisou nejsou v nočních hodinách spoji moc pokryty, o víkendech, svátcích a prázdninách ani nemluvě. A Frýdlant, jak jsem zjistila, to je vůbec problém. Jenže autobus víckrát denně by se neuživil, to je jasné. A ne každá firma své zaměstnance sváží. Chrastava Liberec ujdou, ale pokud lidé dojíždějí pracovat třeba do nového KAUFLANDU či GLOBUSU nebo míst vzdálenějších od zastávek autobusu, možná by tuto možnost uvítali. Ale není to nápad můj, tohle už existuje dlouho. Já si výhodnost spolujízdy ověřila při dojíždění do Hrádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 8:56 am    Předmět: Dojíždění-nové fórum Citovat

Byla zřízena nová kategorie Dojíždění a v ní 2 fóra pro dojíždění v regionu a dálkové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 4:50 pm    Předmět: Re: Dojíždění-nové fórum Citovat

admin napsal:
Byla zřízena nová kategorie Dojíždění a v ní 2 fóra pro dojíždění v regionu a dálkové.

Větší hovadinu,už jste snad ani na toto fórum dát nemohli.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 10:03 pm    Předmět: Ještě jednou Citovat

Nevím, z jakého důvodu. Tato služba existuje v několika verzích i na internetu pro celou ČR a do zahraničí, ale i na pravidelné dojíždění. Denodenní dojíždění by bylo opravdu jednodušší hledat jen v místním regionu. A do některých míst je spojení opravdu zoufalé, př.do Frýdlantu. Máte problém? Ne každý má k dispozici auto a ne každý dojíždí tam, kde je veřejná doprava k dispozici ve vhodných dobách. Postavte se někdy u výjezdu na Liberec, kolik aut jezdí jen s jedním řidičem. A pak se na semaforu v Liberci stojí 3x za sebou, než se dostanete přes křižovatku. Ale o tenhle případ mi nejde. Ostatně, nikdo vás snad k ničemu nenutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 11:05 pm    Předmět: Re: Ještě jednou Citovat

Blanka Vávrová napsal:
Nevím, z jakého důvodu. Tato služba existuje v několika verzích i na internetu pro celou ČR a do zahraničí, ale i na pravidelné dojíždění. Denodenní dojíždění by bylo opravdu jednodušší hledat jen v místním regionu. A do některých míst je spojení opravdu zoufalé, př.do Frýdlantu. Máte problém? Ne každý má k dispozici auto a ne každý dojíždí tam, kde je veřejná doprava k dispozici ve vhodných dobách. Postavte se někdy u výjezdu na Liberec, kolik aut jezdí jen s jedním řidičem. A pak se na semaforu v Liberci stojí 3x za sebou, než se dostanete přes křižovatku. Ale o tenhle případ mi nejde. Ostatně, nikdo vás snad k ničemu nenutí.


No ještě aby nutil...
Sice stojím sama na křižovatce na červenou, ale s nikým cizím bych do auta nesedla ani po domluvě a ani bych nikoho nenabrala!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 11:23 am    Předmět: Petře Citovat

Vždyť Vás snad nikdo nenutí. Vy, jak vím, máte auto k dispozici a jste na mateřské, takže Vás problémy s denním dojížděním netrápí. Tohle už mezi lidmi normálně funguje a právě tato forma dává větší naději, že se nikomu nic nestane. Já navíc nejsem z těch, co by se hned z něčeho rozklepali. A že v místě - je lepší hledat jehlu v jehelníčku než kupce sena. Ovšem, musí na tom jehelníčku nějaké jehly být. Wink
Tohle je jen pár adres: Milovice nad Labem ? Spolujízda, Autostop.CZ ? spolujizda, Autostop - Jak začít, kde stopovat, v jakém složení, jak vypadat, jak se na stopu chovat k řidičům, ostatním stopařům a k sobě, kudy kam jezdit a o stopovací ceduli.
Autostop.cz - Inzeráty hledající převoz osob a zboží.
Centrum pro spolujízdu - Town to Town - Nabídka pro autostop, informace pro řidiče, orientační ceník a zadávání nabídky.
Dopravime.cz - Spolujízda - Nabídka a poptávka na organizovaný autostop.
Jizdy.cz - Možnost přidání, zrušení a vyhledání jízdy.
Spolujizda.COM - Bezplatný inzertní server pro nabídku a poptávku spolujízdy po Čechách i celé Evropě.
Spolujízda .EU - Zdarma nalezení cesty po ČR i Evropě, zadávání a nacházení spojení na lidi co mají společný cíl a vyhledání jízdy a kontaktování řidiče.
Spolujizda.NET - Bezplatná spolujízda především pro Česko a celou Evropu. Popis napsání nabídky a poptávky, kontaktování řidiče. Informace pro o dopravě, fórum a kalendář.
Stopem.kvalitne.cz - Inzertní web pro zprostředkování spolujízd.
StudentTaxi - Vyhledávač spojení autostopem z a do Brna
Bohužel, není to můj vynález. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 6:18 pm    Předmět: Citovat

Nechapu,proc to teda nehledate na tech webech,ktere jste uvedla??
Koukam,ze valite na kazdem foru..akorat tady Vam to trpi,protoze se pravdepodobne znate s panem starostou..A v tom to je.Verim tomu,ze jinemu by nepovolil takovou blbost dat na oficialni forum mesta!!!
Ted jenom cekat ,co se v te Vasi hlavicce zrodi za dalsi hovadinu..

Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 9:22 pm    Předmět: Chrastavákovi Citovat

A že v místě - je lepší hledat jehlu v jehelníčku než kupce sena. Omlouvám se za nechtěně násobně poslaný text. Díky délce jste asi nedokázal najít mou odpověď, zřejmě víc jak 2 řádky neunesete. Už jsem poprosila pana Smolu o nápravu. Hrádecké fórum není zrovna vzorem korektnosti, ale vy se tam hodíte. To, že nemám stejný názor jako vy či jiní nutně neznamená, že je horší. A jestliže jsem ve fórech podstatně méně než dřív je tím, že jsem si našla jiné kontakty a diskutuji s lidmi, kteří to umí. Dohadovat se s někým, kdo nezná elementární pravidla slušnosti a stále hledá jen problémy mi připadá jako ztráta času.
Ohledně starosty, s Vámi se také ráda seznámím, alespoň budu konečně vědět, který z těch cca 6 000 chrastaváků vlastně jste. Budete pak pro mne dělat? Laughing Laughing Laughing O mou hlavinku si starosti nedělejte, určitě zas něco vymyslím, abyste měl nad čím Rolling Eyes. Ostatně, s těmi smajlíky byste měl v Hrádku velký problém. Laughing Laughing Laughing
PS.: Pokud jste to nepostřehl, otázka dojíždění je otázkou pro mne lákavého zaměstnání ovšem s problematickým dojížděním. Chtěl byste trávit kromě 2 hod.denně v autobuse ještě další 2 hodiny čekáním na něj?
Pokud jste dokázal dočíst až sem a zároveň pochopit text, gratuluji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 11:51 am    Předmět: Re: Petře Citovat

Blanka Vávrová napsal:
Vždyť Vás snad nikdo nenutí. Vy, jak vím, máte auto k dispozici a jste na mateřské, takže Vás problémy s denním dojížděním netrápí. Tohle už mezi lidmi normálně funguje a právě tato forma dává větší naději, že se nikomu nic nestane. Já navíc nejsem z těch, co by se hned z něčeho rozklepali. A že v místě - je lepší hledat jehlu v jehelníčku než kupce sena. Ovšem, musí na tom jehelníčku nějaké jehly být. Wink
Tohle je jen pár adres: Milovice nad Labem ? Spolujízda, Autostop.CZ ? spolujizda, Autostop - Jak začít, kde stopovat, v jakém složení, jak vypadat, jak se na stopu chovat k řidičům, ostatním stopařům a k sobě, kudy kam jezdit a o stopovací ceduli.
Autostop.cz - Inzeráty hledající převoz osob a zboží.
Centrum pro spolujízdu - Town to Town - Nabídka pro autostop, informace pro řidiče, orientační ceník a zadávání nabídky.
Dopravime.cz - Spolujízda - Nabídka a poptávka na organizovaný autostop.
Jizdy.cz - Možnost přidání, zrušení a vyhledání jízdy.
Spolujizda.COM - Bezplatný inzertní server pro nabídku a poptávku spolujízdy po Čechách i celé Evropě.
Spolujízda .EU - Zdarma nalezení cesty po ČR i Evropě, zadávání a nacházení spojení na lidi co mají společný cíl a vyhledání jízdy a kontaktování řidiče.
Spolujizda.NET - Bezplatná spolujízda především pro Česko a celou Evropu. Popis napsání nabídky a poptávky, kontaktování řidiče. Informace pro o dopravě, fórum a kalendář.
Stopem.kvalitne.cz - Inzertní web pro zprostředkování spolujízd.
StudentTaxi - Vyhledávač spojení autostopem z a do Brna
Bohužel, není to můj vynález. Smile


Proč sem taháte, že jsem na mateřské?!?! Myslíte, že když jsem na mateřské, tak musím sedět doma, nebo jen jezdit s kořárkem? Byly doby, kdy jsem auto neměla a stejně bych s nikým do toho auta nesedla... Prostě mě jen zaráží jak už tu bylo řečeno, co to je za blbost tenhle vejmysl... To můžete jít rovnou na stopa! Je to asi zhruba stejně "bezpečné"! Ale jo vždyť si jen jezděte, v tom vám nikdo nebrání, ale jak už tu bylo zrovna tak řečeno, proč to na zmíněných adresách neprobíráte...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 1:30 pm    Předmět: Petře Citovat

Na mateřské nejste nucena dennodenně dojíždět do zaměstnání a s tím autem, sytý hladovému nevěří. Já neodsuzuji Vás, že nám ubíráte kyslík tím, že jezdíte sama v autě. Vy zase pochopte, že jsou i lidé v jiné situaci než Vy. Další důvody jsem již uvedla a pokud čtete a rozumíte, znáte je.
Další komentář z mé strany je zbytečný. PS.: Nikdo Vás nenutí nejen stopovat či brát stopaře, ale ani tuto rubriku číst. Trochu tolerance by neuškodilo Vám ani Chrastavákovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:59 pm    Předmět: Citovat

Nemela by jste se pani Vavrova nad sebou hlavne zamyslet Vy??? Rolling Eyes Rolling Eyes
Co je komu do toho,ze budete mit zamestnani ve Frydlante a nemate tam jak dojizdet??
Pokud na to nemate,tak to zamestnani neberte,nebo si kupte auto..
Pochybuji,za zrovna Vasi spolecnosti by byl nekdo nadseny...
Nestacilo Vam,se ztrapnovat na obou hradeckych forech,odkud Vas radi vyprovodili??
Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Dojíždění v regionu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com