Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bar v Nádražní ulici
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wawara



Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Chrastava,Nádražní ulice

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 11:30 am    Předmět: Bar v Nádražní ulici Citovat

Tak máme za sebou zase jeden prohýřený víkend...Ovšem nikoliv z vlastní iniciativy,o zábavu se nám starají návštěvníci baru vedle školky v Nádražní ulici. Nejsem puritán...i já se jdu ráda bavit...ale nevím proč bych měla každou noc poslouchat hulákáni pod oknem. Ještě o víkendu by to člověk pochopil ale když jedou dál i v neděli,tak nevim jestli mám nadávat že řvou nebo jim závidět že sakra nemusej do práce.
Co s tím???.....i já se chce v noci vyspat...nemužu spát přes den jako oni když musim ráno do práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zástupce velitele MP



Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 68
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 4:37 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
na Vámi zmíněný problém se více zaměříme a o nočních službách budou častěji prováděny kontroly okolí Y baru v ul. Nádražní zaměřené na dodržování veřejného pořádku a nočního klidu, aby nedocházelo k rušení nočního klidu, jak uvádíte ve vašem příspěvku. Dále bych Vás chtěl touto cestou požádat, aby jste neprodleně zavolala na tel. Městské Policie (mobil 603941561, tel.: 485143533) v případě, že dochází k rušení nočního klidu, nebo veřejného pořádku, nebo na linku tísňového volání (158) Policie České republiky.


S pozdravem str. Marcel Másílko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wawara



Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Chrastava,Nádražní ulice

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 4:48 pm    Předmět: bar Citovat

Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 6:08 pm    Předmět: Sdělení starosty města Citovat

Noční bar Ypsilon měl od stavebního úřadu povolen zkušební provoz do 30. 9. 2012 s možností, že stavební úřad tento provoz ukončí okamžitě v případě nedodržování podmínek uvedených v povolení.

Na základě výše uvedeného a na základě svého šetření stavební úřad dnes vydal rozhodnutí, kdy s okamžitou platností zakázal provozování nočního baru Ypsilon.

Proti tomuto rozhodnutí se sice lze odvolat, nicméně rozhodnutí nemá odkladný účinek, tzn. do doby, kdy případně odvolací orgán nerozhodne jinak, je provoz tohoto baru zakázán.

Rozhodnutí již bylo předáno provozovatelce. Případná další činnost je policií sledována a monitorována a bude postihována jako nedovolený provoz v přestupkovém řízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pimos



Založen: 9.7.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 4:10 pm    Předmět: Citovat

A kterou část povolení ten bar porušil ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 5:28 pm    Předmět: To: pimos Citovat

Povolenou otevírací dobu, zajištění pořádku...

Bližší informace si můžete vyžádat na stavebním úřadě osobně (v případě, že jste oprávněná osoba).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2012 8:23 pm    Předmět: Citovat

no sakra, na jedno anonymní udání zavřít hospodu !!

Nezlobte se na mě pane starosto, ale existuje spousta jiných postupů, než který jste tímto činem ukázal. Jen na okraj mají podobnou podmínku i ostatní podniky v Chrastavě??? já jen abych věděl, který bar, restauraci či klub zavřete napříště?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2012 9:50 pm    Předmět: To: petr Citovat

Dobrý den,
nebylo to jedno udání, byly mnohé stížnosdti a drtivá většina z nich nebyla anonymní (na rozdíl od Vás).

Noční bar byl uzavřen dosud nepravomocně (ale bez odkladného účinku) v průběhu zkušebního provozu, který se holt neosvědčil (proto to byl provoz zkušební).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2012 4:33 pm    Předmět: Citovat

Pane starosto koukám, že vám značně tečou nervy, jen když se někdo vyjádří jinak než se vám zamlouvá. Osobně jsem nikoho neudal a ani si nestěžoval a hlavně mám svůj podpis u svého přihlášení od samotného začátku tj. vaše vyjádření o (mé anonymitě) značně plave.

V obci, kde máme chalupu jsme měli obdobný problém a s panem starostou jsme to řešili zcela jinak a v zájmu obou stran. Řešení se našlo velmi jednoduše a obě strany jsou již rok naprosto spokojené. Stačilo přitom udělat veřejné slyšení a setkání v místě problému a vše se na místě vyřešilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2012 8:42 pm    Předmět: To: Petr Citovat

Nerozumím, proč by mě měly téci nervy, z čeho?

Anonym jste - nic více nice méně - to že se označujete stále pod stejným nickem Petr na tom nic nemění. Pokud anonymem býti nechcete musíte se představit i příjmením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2012 2:31 pm    Předmět: Menší obhajoba Y baru Citovat

Vzhledem k tomu, že znám situaci i z 2. strany tak bych si dovolil napsat i několik slov na obhajobu tohoto podniku.

1. Existuje nějaký policejní protokol z onoho kritického období, kdy bar navštívila policie, kvůli rušení nočního klidu ? Pouze na základě udání, byť podepsaného, mi to nepřipadá moc košér.

2. Je se stejnou razancí postupováno i v případě ostatních podniků v Chrastavě ? Mě spíše připadá, že jste se nechal vtáhnout do konkurenčního boje mezi restauracemi a holky Vám svou lehkomyslností s dodržováním otevírací doby nahrály na smeč, což si plně uvědomují.

3. Je vaším cílem bar zlikvidovat ? Omezit otvíračku na denní bar je likvidační a vy to víte.

4. Zdálo se mi to nebo u baru tento víkend hlídkovala kromě státní i městská policie. Ona už neslouží pouze přes den ? Trochu moc péče o jednu hospodu

Proč toto píši :

Paní Kamenská do baru poměrně dost investovala a má s vaším rozhodnutím poměrně problém.
Po rozhovoru s ní vím, že si plně uvědomuje, že za problémy si může sama, ale pokud se od neděle, kdy jsem s ní mluvil, nic nezměnilo, vy se s ní omítáte bavit o čemkoliv jiném než o denním baru.

Nedalo by přeci jenom lepší si s ní ještě jednou promluvit a dát tomu ještě šanci. Je to přeci jenom poměrně žijící podnik. Neříkám, že to je nějaký luxus, ale já mám třeba lidovky docela rád. A Y bar tuto část Chrastavy oživil nejenom v negativním slova smyslu.

Takže pokud mohu ztratit slovo, dejte Ypsilonu ještě šanci, teď je tam klid a myslím, že by mohlo stačit toto velice důrazné varování.

Předem děkuji za všechny kteří tam občas zašli.

Petr Zeman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 8:17 am    Předmět: To: Petr Zeman Citovat

Vážený pane Zemane,
nevím jak jste přišel nato, že městská policie slouží pouze přes den. Není to tak, slouží od počátku své existence i v noci. Počet strážníků nedovoluje sice non-stop pokrytí, ale noční služby jsou zcela běžné.

Osobně jsem přímo na místě, poté co se objevily první stížnosti, paní majitelku (pronájemnkyni) upozorňoval nato, že musí dodržovat noční klid, provozní dobu atd. Ač to slíbila, opakovaně to porušovala a porušovala a porušovala.

Jak jsem uvedl výše, byl jí ukončen zkušební provoz z důvodu uvedených v povolení zkušebního provozu. Nic méně ale ani nic více.

Stížnosti neměly nic společného s konkurenčním bojem. Lidi bydlící v okolí mají právo na dodržování nočního klidu a s nějakým konkurečním bojem to nemá nic společného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 11:37 am    Předmět: Re: To: Petr Zeman Citovat

Michael Canov napsal:
....
Stížnosti neměly nic společného s konkurenčním bojem. Lidi bydlící v okolí mají právo na dodržování nočního klidu a s nějakým konkurečním bojem to nemá nic společného.


Ahoj Michale,

nedá mi to nereagovat...ANO, Lidi mají právo si stěžovat na hluk, ALE za hluk, který je mimo zařízení přeci už provozovatel nezodpovídá!!! Na dodržování nočního klidu tu jsou přeci složky (MP).

To je to samé, jako kdyby děti dělaly před školou bordel, tak zavřete školu?(vím, je to blbý příklad, ale jde o tu podstatu)

Nebo kdyby cestující čekající na vlak dělaly na perónce bordel, tak taky zavřete pí. Šimkové hospodu? Jenom proto, že si dali jedno pivo. Opustili hospodu a na perónu dělali bordel?

Vždyť to je přeciš nesmysl...
Argumentovat tím, že byl v baru hluk je dosti ubohé. Hluk je v každém baru, hospodě apod...když tam hluk není, tak je asik něco špatně(z podnikatelského hlediska)...podle čeho se vlastně hodnotí míra hluku?

Navíc další dost zarážející věc je ta, že minulý týden byl bar nejstřeženějším místě v republice...ptám se proč? Proč tam stály jak MP, tak státní. To měl přijet do baru Vašík Klausů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žďárský



Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 6:31 pm    Předmět: To: Petr Zeman; lomax Citovat

Michael Canov napsal:


.....Stížnosti neměly nic společného s konkurenčním bojem. Lidi bydlící v okolí mají právo na dodržování nočního klidu a s nějakým konkurečním bojem to nemá nic společného.

Máme to "štěstí" spolu s řadou dalších lidí bydlíme naproti baru. Nevidím důvod proč by jsme měli být obtěžováni hlukem linoucím se z baru (i uvnitř domu bylo rozumět slovům veškeré hudby) a z prostor kolem baru.
Chceme poděkovat městu za rychlý přístup k řešení (ne jednoho podnětu jak je v některém příspěvku uváděno) a také za to, že jak městská tak i státní policie zvýšila dohled nad Nádražní ulicí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 8:09 pm    Předmět: Vyjádření Citovat

To Lomax: Ahoj, Tvá citace "ANO, Lidi mají právo si stěžovat na hluk, ALE za hluk, který je mimo zařízení přeci už provozovatel nezodpovídá!!! "

No, to je přesně to alibistické - vlk se nažere a koza zůstane celá. A to já neberu. Problémy se mají řešit doopravdy, ne tak, že se nic nevyřeší.

Řada restauračních podniků dokáže fungovat léta bez sebemenších problémů - včetně Perónky paní Šimkové včetně "U Komína" atd. Ten kdo to nedokáže (dříve na Střeláku 777 a restaurace po M-klubu, v současnosti v Nádražní ulici noční Y-bar), musí být utnut (mimochodem nástupci výše uvedených zařízení na Střeláku si vedou bez jediné stížnosti ba naopak).

Vymahatelnost práva - to je další (všeobecný) problém - a proto, aby rozhodnutí stavebního odboru bylo skutečně - v praxi - dodržováno - tam byla ta policie.


To: Žďárský
Pane Žďárský děkuji za poděkování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com