Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Daň z nemovitostí - krátké shrnutí za SNK-Pro změnu...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oldřich Němec



Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:47 am    Předmět: Daň z nemovitostí - krátké shrnutí za SNK-Pro změnu... Citovat

Vážení diskutující, ať již podepsaní či anonymní (proč asi?),

dovolím si velmi krátce shrnout postoj zastupitelů za SNK při projednávání změny koeficientu daně z nemovitostí v minulých týdnech. Nebudu reagovat na osobní výpady některých z Vás na tomto fóru k mé osobě, to mi nestojí za to a nic to nepřináší. Každý má své příznivce a své odpůrce. Takový je život a bylo by přece velmi fádní a nudné, pokud bychom se všichni milovali.

1. Na pracovním (neveřejném) jednání ZM jsem skutečně po diskusi, kdy se do daně z nemovitostí začala míchat otázka úlev z odpadů, navrhl, že bude lépe, než "míchat hrušky s jablky", pak tedy přijmou koeficient 5 bez úlev. Návrh s úlevami za odpady mi totiž připadal scestný od začátku.
Poté následoval vývoj, který vyústil (nikoliv mojí zásluhou) v jednání ZM dne 28.7.2008.

2. Musím se zastat některých svých kolegů z SNK-Pro změnu v Chrastavě, jmenovaných v diskusních příspěvcích. Křivdíte jim, pokud o nich tvrdíte, že jsou moji ovce. Naopak, v mnohých hlasováních a názorech se různíme, to je možné zaznamenat ze zápisů ze ZM zveřejněných na webu města za toto volební období. Práce svých kolegů zastupitelů v ZM si vážím, a zdaleka nemáme na jednotlivé věci vždy stejný náhled.

3.Pokud jsem navrhoval tajné hlasování na ZM dne 23.6. ve věci koeficientu daně z nemovitostí, pak z toho důvodu, aby to byl jeden výstup ze zastupitelstva města jako celku, abychom se vzájemně (zastupitelé) neobviňovali, kdo jak hlasoval. Po reakci veřejnosti ohledně tajného hlasování jsem změnil názor v této věci, a to i přesto, že mě starosta města přesvědčoval, že bych měl opět navrhnout tajné hlasování v téže věci, jsem se rozhodl po konzultaci se svými kolegy zastupiteli, že nikdo z nás (za SNK) nebude navrhovat hlasování tajné, což se i stalo.

4. Můžete mě někteří z Vás nazývat populistou, křiklounem, a co já vím, čím ještě. Na onom ZM bych jednal stejně, i kdyby v sále seděl třeba jen jeden člověk z řad veřejnosti, to mě mnozí ještě asi málo znáte. Nejednal jsem pod žádným tlakem, za žádnou provizi (jak naznačil pan/paní "oldies" v jednom svém příspěvku). Jednal jsem tak proto, že jsem byl přesvědčen o správnosti svého tvrzení. Ke svému jednání nepotřebuji žádnou kulisu ani žádný nátlak.
Je zajímavé, že v diskusi vystoupili pouze tři zastupitelé v pořadí Němec, pan Wolf a místostarosta Pilař. Proč na obhajobu "správného" názoru starosty nevystoupili i další zastupitelé z jeho volební strany? Báli se veřejnosti, styděli se, nebo proč?
Je zajímavé, že k mému názoru se (kromě zastupitelů za ODS) přidal i jeden za ČSSD, jeden za KSČM a také za KDU/ČSL? Je velmi zajímavé, proč? Tito zastupitelé přece nejsou "moje ovce"?

5.V diskusi jsem nevyloučil, že se např. za rok opět ke koeficientu daně z nemovitostí nevrátíme. Tvrdit však, že "Němec za ta léta nehnul pro Chrastavu prstem. Je to jen a jen populista nejhrubšího zrna. Vůbec mu nejde o to, aby město mělo peníze za které by mohlo něco udělat. Naopak má vztek, kdykoli se něco podaří, jelikož je v čele člověk, kterému nesahá ani po kotníky a tak si přeje čím hůře, tím lépe."
Mohu Vás ubezpečit, že to tak není, a vyvracet Vám Váš názor, pane/í "halvi" a někteří další, je zřejmě zbytečné. Jediné, co mohu všem kterým ležím v žaludku, doporučit, příště mě nevolte.
Zvolte si ty, kteří posléze pošlapou výsledky voleb v Chrastavě, jako tomu bylo na podzim roku 2006. Zvolte si ty, kteří udělají vše pro to, aby opět usedli na radnici, a to za jakoukoliv cenu.
Za SNK-Pro změnu v Chrastavě mohu zodpovědně prohlásit, že my jsme ty funkce nevzali za každou cenu. Byla to právě modro-oranžovo-rudá chrastavská koalice (ODS + ČSSD + KSČM), která pošlapala výsledek komunálních voleb v Chrastavě.

Na závěr mi dovolte vyslovit jedno přání.
Těm z Vás, kteří tak urputně kritizujete na fóru města, vzkazuji, abyste se také občas přišli podívat na jednání ZM, jak kdo vystupuje a jak kdo hlasuje. Přál bych si, aby každé jednání ZM mělo alespoň třetinovou účast občanů v porovnání se ZM dne 28.7.2008.

Přeji Vám hezký zbytek prázdnin a dovolených. Laughing

Oldřich Němec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
murphyz



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 12:39 pm    Předmět: Tak vzhůru a kupředu. Citovat

Vážený pane,
obávám se, že se trochu přeceňujete! Co se týká toho "křiklouna", který byl ve správnou chvíli na správném místě, tím jsem nemyslel Vás, ale toho borce z bývalé Mykany/ omlouvám se, jeho jméno neznám/, dnes Bremi. Při jeho vystupování jsem se úžasně bavil, což o Vašem vystupování říci nemohu.
Dále, kdybych jako starosta seděl v místnosti s tolika bývalými komunisty, z upřimného vyjednávání by nebylo nic.
Osobně proti Vám nic nemám, ale také mi nebudete chybět. Proto můžete být v klidu, až půjdu k volbám, asi vás poslechnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane Němec
Vše co jste zde napsal nic nemění na tom, že ani vy, ani vaši zastupitelé jste nevěděli o čem hlasujete, což jste ostatně sám přiznal. Toto považuji za diletantství nejvyššího kalibru. A v souvislosti s tímto, je přízvisko ovce zcela na místě, a to i pro Vás. Ač nepatřím do fanklubu pana Canova, tak ten aspoň věděl co, jak, a proč. Myslím, že v tomto si z něj můžete vzít příklad. Příště si místo osobních útoků na fóru a schůzek s p. Brejlou (před i po) zkuste přečíst o čem se bude hlasovat. A vaši zastupitelé s Vámi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
newman



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Dolní Chrastava

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:17 pm    Předmět: Re: Tak vzhůru a kupředu. Citovat

Nejednalo se o křiklouna z řad ale o majitele Bremi pana Kryštofa , tudíž člověka kterého se se to opravdu týká a nekřičel proto aby ho někdo obdivoval, ale proto že byl pořádně a poprávu nasranej na radnici.
........................................................................................................
murphyz napsal:
Vážený pane,
obávám se, že se trochu přeceňujete! Co se týká toho "křiklouna", který byl ve správnou chvíli na správném místě, tím jsem nemyslel Vás, ale toho borce z bývalé Mykany/ omlouvám se, jeho jméno neznám/, dnes Bremi. Při jeho vystupování jsem se úžasně bavil, což o Vašem vystupování říci nemohu.
Dále, kdybych jako starosta seděl v místnosti s tolika bývalými komunisty, z upřimného vyjednávání by nebylo nic.
Osobně proti Vám nic nemám, ale také mi nebudete chybět. Proto můžete být v klidu, až půjdu k volbám, asi vás poslechnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldřich Němec



Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 7:41 am    Předmět: upřesnění Citovat

Petr Zeman napsal:
Vážený pane Němec
Vše co jste zde napsal nic nemění na tom, že ani vy, ani vaši zastupitelé jste nevěděli o čem hlasujete, což jste ostatně sám přiznal. Toto považuji za diletantství nejvyššího kalibru. A v souvislosti s tímto, je přízvisko ovce zcela na místě, a to i pro Vás. Ač nepatřím do fanklubu pana Canova, tak ten aspoň věděl co, jak, a proč. Myslím, že v tomto si z něj můžete vzít příklad. Příště si místo osobních útoků na fóru a schůzek s p. Brejlou (před i po) zkuste přečíst o čem se bude hlasovat. A vaši zastupitelé s Vámi.


Vážený pane Zemane,
neřekl jsem, že jsme nevěděli, o čem hlasujeme. Položil jsem řečnickou otázku, kolik zastupitelů se seznámilo se zákonem o dani z nemovitostí a s tím souvisejícími platbami ve vztahu k zastavěné ploše a platbám z dalších nadzemních podlaží.

Můžete si o mně tedy klidně myslet, že jsem ovce. Jen nevím čí, když jsem jako jediný vznesl na ZM dne 28.7. protinávrh na koeficient 2. Ale nevadí.

Z pana Canova si příklad opravdu brát nemohu, a ani nechci, již jen proto, co jsem napsal ve svém prvním příspěvku. Mám jiné příklady do života.

Pokud jste si všiml, diskusi s občany jsem na ZM při projednávání navrhl. V programu nebyla zařazena. Tím současně odpovídám na Vaši poznámku o osobních útocích. Jsem přesvědčen, že k žádným nedošlo. Případné diskusní polemiky jsou běžnou součástí jednání ZM.

Scházet se samozřejmě budu i nadále s těmi, kteří o to budou stát, a pokud uznám za vhodné, že to má smysl k věci samé. Jednou to mohou být baráčníci, příště podnikatelé, jindy třeba zahrádkáři či pejskaři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 5:42 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane Němec.
Kromě řečnické otázky jste si na ni i odpověděl. Za SNK ji nečetl nikdo a ve svém případě jste řekl, že jste ji nestihl dočíst. Což je dost smutné, zvláště když jste vnímán coby "stínový starosta".
Ovci jsem použil coby příměr který zde byl již několikrát použit a podle mého nebyl vůbec mimo mísu. K tomuto bych dodal, že ač jste navrhl 2x bez, tak doteď nikde nevidím nějaké zdůvodnění proč, kolik a za kolik. Prostě něco jako důvodovou zprávu. Máte ji vůbec ? Pokud ano, co kdyby jste ji zveřejnil. Zdráhám se uvěřit, že jste se nechal pouze ukřičet bez nějakého hlubšího zámyslu či kalkulace.
Příklad do života si z pana Canova opravdu brát nemusíte, tak jsem to rozhodně nemyslel a vy to víte. Co se však týká přípravy na klíčové hlasování podložené nějakou věcnou argumentací rozhodně se zamyslete, kdo na tom byl lépe.
Osobními útoky jsem myslel Vaše přestřelky zde na fóru se starostou, nikoliv na zasedání, takto by se zastupitelé asi prezentovat neměli, ale to jsem asi naivní, zvláště v české politické kultuře.
A scházejte se samozřejmě s kýmkoliv, poslechněte si co říká, ale ověřte si to. A mějte na mysli zájem občanů a města. Což jste v tomto případě asi stihnout nemohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Romana Krčková



Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 8:35 pm    Předmět: daň z nemovitosti Citovat

Po schválení vyhlášky s 5ti násobkem s úlevou se zvedla vlna nevole z řad občanů, podnikatelů atd. a mimo jiné to nazývali "ekonomický zázrak našich zastupitelů,který nemůžeme pochopit...".Poté následoval večer se starostou na toto téma, kde se situace vyhrotila natolik, že p.starosta svolal mimoř.zastupitelstvo k novému hlasování o této vyhlášce.
Jsem zastupitelka za SNK-Pro změnu v Chrastavě a můžu všechny diskutující ubezpečit, že jsme pečlivě zvažovali/SNK/, jak postupovat v novém hlasování. Názory zastupitelů za SNK se různily, tak jsme hledali schůdnou cestu přijatelnou pro všechny občany Chrastavy.Není tajemstvím, že jsme se sešli s částí obyvatel Chrastavy k možné diskuzi k tomuto tématu před ZM. Vyslechli jsme názory všech a přiklonili se k většinovému a to k 2násobku. Většinu občanů jsem vůbec neznala, proto se mě hluboce dotýkají řádky ve smyslu "kolik to Brejlu stálo?". Z tohoto důvodu přednesl pNěmec na ZM 28.7.08 návrh o změně vyhlášky na 2násobek.
Při schvalování 5ti násobku v červnu 08 jsem nehlasovala, protože jsem byla na dlouhodobě plánované dovolené, která se nedala odsunout, ale nejspíš bych hlasovala pro 5ti násobek s úlevou, protože na rozmýšlení zastupitelé nedostali mnoho času a byl nám předložen tento návrh p.starostou v podstatě jako nejlepší řešení pro občany. Po zjištění všech dopadů a úmyslu EU změnit platby za odpady /do dvou let bychom je stejně všichni zase platili/ jsem svůj názor přehodnotila a souhlasila od začátku s 2násobkem.
Svědomí mé i všech zastupitelů, kteří hlasovali pro 2násobek je čisté, nikým jsme ovlivňováni nebyli a pokud si někdo myslí něco jiného je to jeho právo, vyvracet to nemá smysl. Jen Vás všechny prosím, netahejme kostlivce ze skříní, pokusme se najít společnou řeč a začněme řešit skutečné problémy v Chrastavě.

Děkuji za trpělivost se čtením mého příspěvku a přeji všech krásné léto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com