Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Semafor v Liberecké ulici
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 6:10 pm    Předmět: Semafor v Liberecké ulici Citovat

Dobrý večer, může mi někdo znalý osvětlit, k čemu bude dobrý nově osazený semafor v Liberecké ulici těsně nad vjezdem do sídliště?

Předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 10:28 pm    Předmět: odpověď e.kolomy Citovat

Dobrý den,
řidiči jedoucímu nepovolenou rychlostí, vystaví červenou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 10:47 pm    Předmět: Re: odpověď e.kolomy Citovat

Michael Canov napsal:
Dobrý den,
řidiči jedoucímu nepovolenou rychlostí, vystaví červenou.

Díky za odpověď, něco takového mě napadlo, ale chtěl jsem to potvrdit.
Ale není to trochu zbytečné v místě, kde jsou na jedné straně garáže a na druhé vjezd do sídliště? Nejbližší škola, nebo školka je více než kilometr. Přijde mi to trochu jako mrhání penězi daňových poplatníků, v době, kdy přislíbená zrcadla na nepřehledných křižovatkách stále ještě nejsou a na sídlišti není po 18. hodině kde zaparkovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2008 10:56 pm    Předmět: Ještě jednou e.kolomý Citovat

Ještě jednou dobrý den.
Samozřejmě lze vždy diskutovat o umístění. Rozhodli jsme se pro toto umístění, protože zde dlouhodobě dochází k nejmasívnějšímu porušování povolené rychlosti a v Liberecké ulici byli v minulosti z tohoto důvodu i smrtelná zranění chodců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Tak semafor urcite je dobre reseni...ale v obytne zone,a ne tam,kde je v Chrastave..Kdo o nem bude vedet,tak z kopce zpomali a od spodnich garazi az na namesti se bude jezdit jako o zavod.Jako tomu je i ted...
Skoda,ze se takoveto "vychytavky" neumistuji tam,kde by byli urcite vic potrebne... Confused Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 9:05 pm    Předmět: Citovat

Mě to přijde taky dost nesmyslný.
1. Semafor je skrytý za sloupem.
2. Je tak daleko od přechodu, že při rozjetí od semaforu už auto může na přechodu jet více než 60km/h. Nehledě na to, že červená není zeď a hovadu, které je schopné jet libereckou ulicí 90km/h asi nebude dělat problém nezastavit na červenou.
3. Do obecní pokladny nevydělá ani korunu, to už by tam byl lepší stacionární radar, který by mohl vydělat např. na zlepšení parkování na sídlišti, nebo na jiné bohulibé účely. Navíc když každé překročení rychlosti bude dotyčného stát 2000 a bod, dá si příště pozor, nebo to může udělat maximálně 12krát. Červená na semaforu tak akorát naštve, ale nic neřeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 9:50 am    Předmět: semafor Citovat

souhlasím s názorem, že semafor když reaguje na překročení rychlosti a nic dál --tak je na nic -- každý kdo porušuje předpisy a jezdí tudy pravidelně s toho musí mít legraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nexus



Založen: 11.3.2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 6:18 pm    Předmět: semafor je v pohodě Citovat

ten kdo jezdí jak hovado sice ten semafor bude ignorovat a při nejhorším tam čas od času může stát strážník, kterého již nebude muset zajímat jestli strážníci můžou, nebo nemůžou měřit rychlost a za projetí na červenou snad pokutu dát můžou, nebo ne? A pořád lepší semafor, než nic. Ti co si stěžují tam tu padesátku zřejmě nedodržují protože kdyby jo, tak jim ten semafor vadit určitě nebude
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 6:54 pm    Předmět: semafor Citovat

semafor mi nevadí-jen zbytečně vyhozený prachy-- mohl tam být radar a hned se platit, aspoň by to přineslo užitek a ani ten policajt by tam nemusel stát--mohl by být jinde.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

pro nexus
Jezdím tam většinou 50, možná 55, ale víc po městě nejezdím. Semafor mi vadí z toho důvodu, že jsou to podle mého názoru vyhozený peníze a za druhé proto, že červená bude platit i pro toho, který pojede sice 50, ale jako druhý za někým, kdo pojede rychleji. Bude to jen omezování plynulosti dopravy. Kdyby byl alespoň těsně před přechodem, tam by měl smysl, ale tam, kde je je opravdu k ničemu. To už bych ho raději viděl u přechodů na náměstí, které jsou hodně nepřehledné a nebezpečné, ale na to peníze nejsou. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 4:36 pm    Předmět: Citovat

Tak jaky mate nazor na semafor???
Ja ho zkousel a pokud jedu pod padesatkou,sviti mi cervena,kdyz jedu sedesatkou sviti zelena...podotykam,ze zadny auto za mnou,ani prede mnou nejelo..Tak teda nevim na co to je.... Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

Teoreticky by to mělo fungovat stejně jako ve Stráži nad Nisou. Na semaforu je stále červená. Když jede blížící se auto padesát a míň, přepne se na zelenou. Pokud je rychlejší, zůstane tam červená chvíli déle, aby byl řidič nucen zastavit.
Zrovna dnes jelo přede mnou auto a ta zelená tam skočila na poslední chvíli, když už skoro stálo. Tak nevím, nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 6:44 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě by mě zajímalo, co to udělá, když pojedu padesát a ve chvíli, když se budu blížit k semaforu, projede měřeným úsekem jiné auto řekněme 80km/h?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 12:12 am    Předmět: Citovat

e.kolomy napsal:
Jo a ještě by mě zajímalo, co to udělá, když pojedu padesát a ve chvíli, když se budu blížit k semaforu, projede měřeným úsekem jiné auto řekněme 80km/h?


Tak tohle je fakt k smíchu... To mě fakt pobavilo... Laughing Laughing Laughing
No to by už skoro chtělo anketu...
ZA Á)když budete mít štěstí, tak nenabouráte, nebo
ZA BÉÉ)když budete mít smůlu, tak nabouráte a máme tu
ZA CÉÉÉ)zastavíte oba na červenou...

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 12:16 am    Předmět: Taky mám jeden inteligentní dotaz Citovat

Co když se stane, že pojedu jako vždycky dolů padesátkou, ale nahoru pojede někdo rychleji, tak nemůže ho to třeba taky změřit??? To bych pak měla smůlu sakryš a musela jsem na těch několik sekund zastavit. No to by byl pech!!!! To bych fakt byla naštvaná...

A nedejbože by to bylo pár minut do šestý když zavírá trafika, tak to bych musela dupnout na plyn a červená nečervená projet to a risknout body a prašule...


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com