Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

připravenost silničářu aneb sranda

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasek123



Založen: 13.5.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 1:58 pm    Předmět: připravenost silničářu aneb sranda Citovat

Dobrý den,
Mám malinkej dotaz,kdy ilničáři zavítaj také do Chrastavy.
Jak jsem dnes zjistil když jsem jel do centra že je aspoň trochu prohrnuto okolo nájezdů na silnici 1 třídy ( dálnici) a to s toho důvodu že se zde zřejmě otáčejí,jinak po celé Chrastavě se nedá pořádně jezdit.
Například okolo Nového domova a přilehlé komunikace jsem za poslední 3 dny nevyděl ani jednou auto kderé by zde prohrnovalo a to že poslední 3 dny sněží!!!a není tomu jinak po celé Chrastavě,max 1 za den prohrnou hlavní tahy okolo centra a šmitec.A nevymlouvej te se jako vždy že to město Chrastava nezajišťuje - i kdyby tak za to platí a to z našich peněz!!!!!
A upřímě já bych za tokovou práci nikomu nedal ani korunu.A věřte my že jestly se my něco stane na těchto silnicích tak to jen tak nenechám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tech. a stavební služby



Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 8:50 am    Předmět: Citovat

Technické a stavební služby zajišťují v Chrastavě zimní údržbu komunikací dle schváleného Plánu zimní údržby místních komunikací a jejím úkolem je zmírnění závad ve sjízdnosti a schůdnosti na místních komunikací. Část komunikací je však udržována Krajskou správou silnic Libereckého kraje (jedná se oé páteřní komunikace Liberecká, Nádražní, Frýdlantská atd.).
Vzhledem k situaci, jaká vznikla v posledních třech dnech je třeba pochopit, že není možné být v jednom okamžiku na všech místech v Chrastavě. Naše mechanismy zahájily svoji činnost ihned po začátku spadu sněhu a všechny komunikace které spravujeme byly upraveny minimálně dvakrát za den. Vím že se v zimním období jezdí hůře, ale je třeba si uvědomit nutnost přizpůsobení naší jízdy stavu a povaze vozovky.
_________________
TSS Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 6:24 pm    Předmět: Re: připravenost silničářu aneb sranda Citovat

tomasek123 napsal:
Dobrý den,
Mám malinkej dotaz,kdy ilničáři zavítaj také do Chrastavy.
Jak jsem dnes zjistil když jsem jel do centra že je aspoň trochu prohrnuto okolo nájezdů na silnici 1 třídy ( dálnici) a to s toho důvodu že se zde zřejmě otáčejí,jinak po celé Chrastavě se nedá pořádně jezdit.
Například okolo Nového domova a přilehlé komunikace jsem za poslední 3 dny nevyděl ani jednou auto kderé by zde prohrnovalo a to že poslední 3 dny sněží!!!a není tomu jinak po celé Chrastavě,max 1 za den prohrnou hlavní tahy okolo centra a šmitec.A nevymlouvej te se jako vždy že to město Chrastava nezajišťuje - i kdyby tak za to platí a to z našich peněz!!!!!
A upřímě já bych za tokovou práci nikomu nedal ani korunu.A věřte my že jestly se my něco stane na těchto silnicích tak to jen tak nenechám.




Very Happy Very Happy a máš to tomášku --- čekal jsi snad jinou odpověď?? hochu v Chrastavě není čas na nic -- hlavně se nesmí nikoho na radnici a pod. optěžovat Very Happy Very Happy -- hlavně, že jsou někde nově udělané chodníky i s nájezdem pro vozíčkáře, ale kdo je asi pod sněhem najde když není ani chodník Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 11:43 pm    Předmět: Protažení, inertní materiál nebo sůl. Citovat

Mám prosbu, víc protahovat, méně solit. Samozřejmě si dovedu představit, že při neustálé chumelenici se vozovka udržuje těžko a ulic je mnoho. Ale Bílokostelecká byla protažena teprve v úterý, předtím jen k DPS a středisku, dozadu už jen posypána, Větrná podle mých informací neviděla pluh dodnes tj.do středy cca 13.hod. Zda nyní ano, nevím. Posyp solí bez protažení vytvoří vrstvu prosoleného rozježděného sněhu. Když se včas nestáhne, bez umrznutí jízda i chůze obtížné a zmrzne-li, je obojí na zabití. Po protažení pluhem - jak je nyní i Bílokostelecká, a bez soli je vozovka pevná, čistá, dobře sjízdná. Nebude se na ní tak snadno tvořit led pod břečkou - zmrazky. Při větších mrazech stejně sůl ztrácí na účinnosti. V zatáčkách a stoupání trochu písku. Ohleduplnější k přírodě. Můj názor. Za nynější protažení dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tech. a stavební služby



Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 9:42 am    Předmět: Citovat

Dobrý den.

Samozřejmě i technické služby se musí a budou chovat šetrně k naší přírodě. Sůl je dnes používána až po ukončení spadu sněhu a po odstranění sněhu, do teploty - 5°C. Velmi rád bych kopcovité úseky pouze sypal pískem nebo drtí, ale názory jiných řidičů jsou takové, že pokud není vozovka "černá" tak nejsou spokojeni. Musíme proto najít kompromis. Souhlasím ale s Vámi, že je nutné sněhovou břečku stahovat a my to žačínáme dělat. Také rozšiřujeme sněhové bariéry.
Ulice Bílokostelecká bude v dalším období váce kontrolována a udržována.
_________________
TSS Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 12:03 pm    Předmět: Předmět: Protažení, inertní materiál nebo sůl. Citovat

Pane Tomášku,
děkuji za promptní odpověď. Je škoda, že zimní pneumatiky neprošly ve verzi - zimní období + veškeré vozovky. Pak by snad silnice "černé" být nemusely a dotyční by ušetřili za údržbu karoserií. Wink Přeji hodně úspěchů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 11:36 pm    Předmět: Re: Předmět: Protažení, inertní materiál nebo sůl. Citovat

Blanka Vávrová napsal:
Pane Tomášku,
děkuji za promptní odpověď. Je škoda, že zimní pneumatiky neprošly ve verzi - zimní období + veškeré vozovky. Pak by snad silnice "černé" být nemusely a dotyční by ušetřili za údržbu karoserií. Wink Přeji hodně úspěchů.


Tak to mám zase dost!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 12:03 am    Předmět: Protažení, inertní materiál nebo sůl. Citovat

Tak to mám zase dost!!!!
To vám stačí opravdu málo, to budete mít v životě dost těžké. Wink Vy asi milujete prosolené boty. Dnes jsem se ptala profesionálního řidiče autobusu- a je to řidič perfektní, na čem se mu jezdí nejlépe, kromě silnice absolutně bez sněhu. Hádejte, co odpověděl. Hladký protažený bílý tvrdý povrch. O tom, co pravidelné solení dělá se stromy kolem silnic, také něco vím. Podívejte se, jak odchází nádherná dubová alej z Hrádku nad Nisou na hraniční přechod. Mimo komunikaci by ty stromy mohly žít ještě desítky let, nebyly napadány houbami aj. Takhle jsou stromy odsouzeny k poražení a je otázka, jestli se nová výsadba dlouhodobě ujme. A jestli si myslíte, že sůl nějak zvlášť prospívá budovám ve městě, zahradám aj., vodním tokům, nebo vašemu čtyřkolému miláčkovi, tak se dost pletete.
A pokud chcete opět nějak vtipně odpovědět, je zbytečné "citovat" celé. Stačí jen překopírovat to podstatné. Jinak jsou debaty zbytečně dlouhé opakováním stejného příspěvku. Oni už si ostatní domyslí, koho máte za pitomce. Nebojte, já také. Nápodobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 7:46 pm    Předmět: Re: Protažení, inertní materiál nebo sůl. Citovat

Blanka Vávrová napsal:
Tak to mám zase dost!!!!
To vám stačí opravdu málo, to budete mít v životě dost těžké.

Já se pod to podepíšu: rozsolá neprotažená silnice je hrůza. Jenže takovou najdete dnes jen stěží. Z aut opadává slaná břečka, která i dosud neposolenou silnici rozsolí. A nejlepší pak je, když takovou břečku ještě posypou kamínky, to je fakt efektní.
Vliv na okolní stromy je ovšem evidentní. Ono se na přírodu moc nemyslí, vemte si třeba zasněžování svahů, i tam se přidává při určitých teplotách sůl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 11:18 pm    Předmět: Re: Protažení, inertní materiál nebo sůl. Citovat

Blanka Vávrová napsal:
Tak to mám zase dost!!!!
To vám stačí opravdu málo, to budete mít v životě dost těžké. Wink Vy asi milujete prosolené boty. Dnes jsem se ptala profesionálního řidiče autobusu- a je to řidič perfektní, na čem se mu jezdí nejlépe, kromě silnice absolutně bez sněhu. Hádejte, co odpověděl. Hladký protažený bílý tvrdý povrch. O tom, co pravidelné solení dělá se stromy kolem silnic, také něco vím. Podívejte se, jak odchází nádherná dubová alej z Hrádku nad Nisou na hraniční přechod. Mimo komunikaci by ty stromy mohly žít ještě desítky let, nebyly napadány houbami aj. Takhle jsou stromy odsouzeny k poražení a je otázka, jestli se nová výsadba dlouhodobě ujme. A jestli si myslíte, že sůl nějak zvlášť prospívá budovám ve městě, zahradám aj., vodním tokům, nebo vašemu čtyřkolému miláčkovi, tak se dost pletete.
A pokud chcete opět nějak vtipně odpovědět, je zbytečné "citovat" celé. Stačí jen překopírovat to podstatné. Jinak jsou debaty zbytečně dlouhé opakováním stejného příspěvku. Oni už si ostatní domyslí, koho máte za pitomce. Nebojte, já také. Nápodobně.


Jenže kliknout na citovat je o dost jednodušší... Ale i tak děkuji za výborný zbytečný návod! Razz Rozhodně mi sůl taktéž vadí co se přírody týče, přesto se domnívám, že je potřeba... Každopádně se to netýkalo soli, ale věty o poslaneckém schvalování-víceméně. Laughing Laughing Laughing

I když vetšinou se musím pousmát u všech vašich příspěvcích. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com