Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Atentát na prezidenta republiky - stanovisko starosty města
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2012 1:14 pm    Předmět: Zoufalství Citovat

Je to nešťastný způsob, jak upozornit na zoufalství lidí, kteří se dostali do dluhové pasti nezaslouženě. Jenže onen pán chtěl, aby jeho protest byl viditelný, protože symbol naší demokracie je, že si každý může říkat, co chce (tedy do nedávna pokud politikům nemaluje tykadla), ale stejně ho nikdo neslyší. Kdo viditelnější tu je? Jenže místo důvodu, proč se tak stalo, se řeší, proč byla ochranka tak pitomá. Takže opět nic. Těšte se na nový občanský zákon, protože to, co nás čeká, je podle právníků ještě horší paskvil, než byl dosud. Právníci, kteří chtějí spravedlnost a ne hájit blbé zákony, chtěli, abychom převzali německý či rakouský model i s prováděcími předpisy, protože jsme právně i hospodářsky nejblíž, ale my zase musíme být originální za každou cenu. Podle průzkumu by v Libereckém kraji vyhráli komunisti. Nedivím se, i já jsem současným stavem rozčarovaná. Nevolila bych je, na to mi ještě paměť slouží, ale nedivím se lidem, kteří nezaviněně skončí na ulici, bez práce nebo na stará kolena musejí pracovat za almužnu, za podmínek raného kapitalismu. Vnitřní svobodu si může uhájit nezávislý člověk bez rodiny a závazků. Tenhle stát umožňuje bezskrupulózním lidem koupit si právo a svobodu na úkor těch, kteří se majetkem bránit nemohou. Společenství, jež dostatečně netrestá parazity, je odsouzeno k zániku, jak praví známý neurolog Prof.Koukolík. Mladí, vezměte to do svých rukou, protože starého psa novým kouskům nenaučíš. Nebo vezměte nohy na ramena. Jen je otázka, kam. A nevěřte jednoduchým řešením, diktatura také nic neřeší. A v dnešní době neomezených možností Velkého bratra je ještě nebezpečnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pimos



Založen: 9.7.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 3:39 pm    Předmět: Oč tu vlastně jde...! Citovat

Milí čtenáři,
pročetl jsem tu debatu k danému případu , myslím, že není nutno již více onen akt podrobně rozpitvávat. Za daleko důležitější vidím to, že zcela unikl onen MOTIV onoho chrastavského "děkabristy", tj. jeho nevidoucnost vypořádat se se svými problémy jinou formou, než jakou užil.
Zauvažujme : stimulem pro jeho čin bylo údajné "neposlouchání" politiků nářkům lidem, jež se dostali do sociální nouze, on používal i slova - bídy.
Začněme přímo u onoho "zviditelňovače" samého : dle dostupných informací měl opakovaně porušovat předpisy a jezdit načerno a dále si půjčovat velmi nákladné zejm. nebankovní úvěry na osobní spotřebu.
Jde o mladého muže, dosud bez závazků, jenž celý svůj příjem může "projístt" jen a jen pro sebe. někde jsem slyšel či četl, že jeho výdělek bez exekuce činil okolo 16 tisíc Kč a z toho, že prokouří více jak 2000,-Kč měsíčně, o ostatním není ničeho známo. Dále bylo publikováno, že bez závažných problémů ve své finanční situaci si obstaral onu "kuličkovku" za cca 2000,-Kč.

A nyní si pokládám otázky :
-jaký žebříček hodnot na prvních třech příčkách dotyčný má ?
-chová se takto (neplacení cca 20,-Kč za jízdné, neplacení dluhů) přiro- zeně zodpovědný člověk ?
-je dotyčný SKUTEČNĚ v bídě ?
-stimuloval někdo přímo či nepřímo tohoto "revolučního mesiáše" k tomu činu a kdo asi?
-jde o frustraci mladé posametové generace, jež se domnívá, že jí bez tvrdé a soustavné práce i na sobě budou létat vypečení krocani do úst ?

Odpovědi ponechám na každém z vás, ctěný čtenáři, já mám vcelku jasno.
A zde je pointa - má generace byla zvyklá začínat od nuly, s málem (ale také jsme žbrblali-přiznávám) a postupně, zatíco dnešní mladí lidé bez profesní a pracovní minulosti chtějí mít během pár let fára, barák a "babu", avšak nechtějí nic ze svého pohodlí a příjmu obětovat.
Tak to bych rád uvedl ad uvedené téma....
P.S. most je bezva !
A proto - nemohu sympatizovat s cílem protestu onoho střelce !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 9:01 pm    Předmět: Kuličkář Citovat

Vycházela jsem z informace v TV - od jeho spolupracovníků, kteří ho vcelku chválili. Ale následně jsem se dozvěděla, že jeho litovat opravdu nikdo nemusí. Nicméně obecná naštvanost lidí tu existuje nepopiratelně. Zeptejte se v azylácích, kolik je tam opravdu lemplů a kolik lidí, které semlel náš právní (ne)řád.
Kolik lidí vč.důchodců je v neřešitelné situaci, protože neexistuje způsob, jak potrestat firmy a dealery, kteří zneužívají neschopnosti starších lidí s lehkou demencí se bránit jejich hnusným praktikám. Vím moc dobře, o čem mluvím a pro rýpaly, zatím snad tu demenci nemám já, ale je to problém mých rodičů. Nejen jich. Takže, najděte si pár diskusí na internetu dětí, které řeší problémy svých rodičů s O2, T-Mobile, VODAFONEM, Českým mincovním obchodem, dodavateli energií, ZEPTEREM, BECK INTER. a pod. Nyní lze dát rodiče k soudu s žádostí o zbavení svéprávnosti, většinou už je pozdě, nově snad bude možné odstoupit od nevýhodné smlouvy do 14 dnů i v případě, že bude uzavřena "v bytě" dotyčných osob. Jenže děti se o podobných věcech, aby mohly zakročit, dozvědí často až po dlouhé době, protože senioři si rady nevědí a stydí se, že naletěli.
Proč není možné přejít z paušálu na předplacenou kartu, která je v případě seniorů daleko bezpečnější, okamžitě, jakmile je demence diagnosticky stanovena? Naopak s takovým člověkem další operátor uzavře smlouvu o internetu v mobilu, roamingu a volání ze zahraničí, když si tento není schopen ani přečíst SMS. Zkusili jste někdy takovou SIMkartu vrátit? Já ano. V prodejně operátora Vám ji vezmou, ale nedají potvrzení. Takže poštou doporučeně s doručenkou a svědky při balení karty, žádná sranda.
Podívejte se na FB Hany Marvanové a diskuse s ní v TV, jak marně často bojuje proti neoprávněným exekucím a apeluje na politiky, kteří jsou hluší. Ano, chytrým se tu může dařit dobře, pokud se nenajde někdo prachatý a vych...ný, který bude mít ostřejší lokty, víc peněz a méně skrupulí. Takoví vás mohou klidně "odstřelit" ze silnice a nic se jim nestane, protože zaplatí za svou svobodu. Je čím dál víc vybržďovačů, co si myslí, že jim všechno projde. Často ano, naštěstí ne vždy. To se vám líbí?
Statistiky lidí bez práce, kteří o práci stojí, ale je jim bohužel víc než sát, maminek s dětmi aj. tu snad uvádět nemusím. Ano, mladí mají velké oči, když jdou hledat zaměstnání, ti šikovní si ho najdou už během školy. Nicméně málo dnešních politiků muselo při škole ještě makat, protože by je rodiče na škole neuživili. VŠ by měly mít firemní školičky, kde by garantovaly kvalitním projektům studentů s pomocí podnikatelské sféry úvěry, aby do světa vypouštěly absolventy na praxi připravené, tak, jak to funguje v Británii. Právě do cca 25 let jsou lidé nejinvenčnější, nejproduktivnější, co se myšlení týče, pak už spíše využívají zkušeností. U nás to vypadá, že bude hrstka těch opravdu schopných, pak část studentů, které dobře uživí rodiče a pro sponzorské dary nemusejí umět nic - běda, bude-li nás takový doktor léčit, ale dvě třetiny lidí s podprůměrnými příjmy (což je statisticky doloženo) si nebude moci dovolit děti na školu dát.
Ostatně, při současné politice se moc dětí rodit nebude, protože jen kaskadér si pořídí děti bez bydlení. Na bydlení si musí vzít hypotéku, protože startovacích bytů, kde by mohli šetřit na větší byt, je minimum. Když máte hypotéku, stáváte se rukojmím zaměstnavatele, protože se neodvážíte bránit svá práva, když vám nad hlavou visí dluh jako hrom a riziko, že zůstanete bez práce. A zaměstnavatelé to dobře vědí a př.ve službách podle toho lidi platí. To je to, oč tu běží. Argument, ať tedy si lidé najdou druhou práci, když mají nízké platy - sakra, copak žijeme v době otrokářské? A kdy se pak rodiče mají starat o děti? Babičky a dědové budou nedostatkové zboží, vzhledem ke zvyšující se hranici věku odchodu do důchodu. Začarovaný kruh. V žádném případě nejsem levičák, i když snad takhle už ani nerozděluji, ale tady jde o právní systém, který slouží jen parchantům. Poctivost je tu téměř k smíchu. Kromě problémů s rodiči si stěžovat nemohu, ale nejsem slepá k problémům lidí, kteří jsou na tom hůř. A dobře si uvědomuji, jak tenká je hranice mezi tím, mít či nemít střechu nad hlavou. A pro ty, co jsou si sami sebou jisti, taky jednou budete staří a bezmocní. Myslete na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 6:52 am    Předmět: Test Citovat

Paní Vávrová, jeden testík z praxe:
Zkuste si na cca 1 měsíc najmout LEGÁLNĚ člověka na nějakou jednoduchou práci, např. sběr jablek, hrabání trávy, kopání výkopu u domu. Plat cca 50 Kč netto. Nejlépe někoho, kdo je v evidenci nezaměstnaných. Zde je zakopaný pes. Zapoměli jsme si totiž vážit práce a vydělaných peněz Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 8:27 am    Předmět: 50,- na hodinu Citovat

Pane Vostrý, dal jste si inzerát zde na fóru Smile? Věřím tomu, že studenti by se přihlásili, o prázdninách určitě, protože sehnat brigádu je pro ně čím dál těžší. Lidé v hlídacích agenturách - tzv.ostraha, dříve vrátní, pracují za ještě méně. Jsou to většinou lidé, kteří jinou práci pro věk či ze zdravotních důvodů nedostanou. Plat jim je navýšen černými přesčasy - tzn.za 1 měsíc př.240 hod.za plat cca 10.500 čistého. Jak je to s přivýdělkem pro nezaměstnané na pracáku si nejsem jista, ale mám dojem, že ony 4.000,- za měsíc, dříve možné, už padly. Ale pozor, já nehájím nemakačenky. I ten Vondrouš, kterého už se nezastávám, chodí prý pravidelně do práce. Já jsem naštvaná na právní neřád tady, který vyhovuje jen těm, kteří sami právo porušují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 10:32 am    Předmět: Pár zajímavých odkazů Citovat

Jen pár odkazů
http://www.nasepenize.cz/exekuci-bude-brzy-zatizena-temer-tretina-vsech-duchodu-10526
http://www.nasepenize.cz/exekuce-se-nevyhnou-ani-duchodum-exekutori-loni-zabavili-duchodcum-514-milionu-8678
http://www.nasepenize.cz/exekutor-bude-moci-na-dluzniky-i-bez-rozhodnuti-soudu-10882
http://www.nasepenize.cz/ombudsman-rodiny-seniori-a-nemocni-jsou-ted-ohrozeni-chudobou-10577
http://www.nasepenize.cz/v-cesku-je-ohrozeno-chudobou-uz-10-procent-domacnosti-10676
Pár příkladů, proč jsou lidé naštvaní. Tenhle stát se otočil zády k těm nejslabším, děti se nakonec mohou sebrat a odejít někam do světa, ale rodiny s dětmi, důchodci, nemocní? A to je jen jeden web. Příklady, kdy exekuce byla provedena neasprávné osobě se shodou jmen a do dneška se marně soudí atd. - je jich dost. Tento stát každého obtěžuje složitou administrativou, ještě složitějšími zákony, kterým už nerozumí ani právníci, novela to jen zhorší. V čí prospěch? Komunisti se za bukem jen smějí. I když popravdě, kolik jich v nových stranách je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zelený Faull



Založen: 4.10.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2012 8:54 am    Předmět: Citovat

Třídní nůžky se opět rozevírají. Idea kapitalismu a demokracie vyprodukovala osoby s příjmy, které ročně převyšují celoživotní výdělek jednotlivce z nízké platové skupiny. O neobjektivnosti pruměrné měsíční mzdy, pak není třeba hovořit vubec. Například na oněch 7 milionů pana Rátha bych já osobně vydělával přez 29 let.. bez jídla, oblečení, inkasa..a to se nemám nejhůř. Pan Ráth jistě 29let sedět nebude, dokonce má čas o svém "utrpení" psát knihu. Státní správa rozdává stvoky milionů na všechny strany, ať už jde o občasné excesy typu Dobešovy reklamní akce, nebo bolestivější tunely typu DP Praha..smrtelník jež si částky, které zastupitelé bez mrknutí oka pálí na obětnici lobbistických polobohů a jejich zájmů, neumí představit, je pak právem frustrován u své štědrovečerní večeře, nakoupené ve slevě v Penny. Nezlobte se, střelec to nevyřešil, ale že si někdo za peníze které Vy vyděláte a poslušně odešlete na mauricijské konto, postaví domů s bazény hned několik, je prostě fakt. Tvrdou prací získáte leda čisté svědomí a předčasný invalidní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimos



Založen: 9.7.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2012 2:49 pm    Předmět: Faul rozumu Citovat

Nerad, a jen pod vlivem Goebelsovské rétoriky nicku "Zelený Faul" musím reagovat .
1. to, co on uvádí, je nepřijatelná demagogie, tzv.černá propaganda. V hospodě je to může obnášet vychrstnutí půllitru do ksichtu, to však není řešení !
2. Stále a stále přispívajícím uniká to podstatné : že každý si nese OSOBNÍ odpobvědnost za svůj osud. Velmi mnoho lidí v mém a jistě i vašm okolí jen žehrá, pracuje sotva 6hod denně a vykazuje i více jak 9-10 hod , a znám i osoby, které když byly podnikateli, tak to netolerovaly, a když jsou zaměstnány, pracují na polovinu svého dřívějšího požadavku.
3. velmi, ale velmi se tu promítá rovnostářství a typicky česká závist.
Nedávno jsem hovořil o tom, jak je možné, že prostý, byť schopný řemeslník, má trojnásobek příjmu (a to ještě oficiálně přiznaného, tedy třetiny skutečných příjmů) oproti středoškolskému profesorovi ?!!
Bylo mi doporučeno, abych "držel ústa" a nezáviděl. Inu, jestliže tu podlahář či fasádník má dvoj a vícenásobek vzdělavatelů národa, pak - s pánembohem, vítejte v Kyjevě !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2012 8:14 pm    Předmět: ;-) Citovat

Máte pravdu, s tou černou propagandou. ale....
říká vám něco termín "učitelský úvazek" ?
Dobrou budoucnost Česka vidím právě v rozvojí řemesel, v podpoře živností. Na kolik svých středoškolských učitelů rád vzpomínáte ? Já tak na 2-3. A to jsem chodil na dost elitní školu. A vůbec, k přijetí na střední školu by měly být absolvované alespoň 2 roky učňáku. Student by pak k maturitě dostával i výuční list.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com