Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zubní péče v Chrastavě

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2011 3:36 pm    Předmět: Zubní péče v Chrastavě Citovat

Na dopis (iniciovaný odchodem paní MUDr. Jany Vlkové) http://www.chrastava.com/starosta/chrastava_stomatolog.pdf
reagoval ředitel krajské pobočky VZP pan Jiří Benedikt viz. http://www.chrastava.com/starosta/benedikt.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brucovka



Založen: 21.9.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st září 21, 2011 10:49 pm    Předmět: Hledání zubaře Citovat

Dobrý den, ráda se podělím o svou úžasnou zkušenost s hledáním nového zubaře. Naše úžasná MUdr. Vlková si zaslouženě užívá důchodu, ale my jsme bohužel zoufalí a čím dál víc jsem přesvědčená, že tak úžasnou, obětavou profesionálku už asi nenajdeme Sad. Po hledání jsme sice nového zubaře našli v Liberci, ale po první návštěvě u nové paní doktorky jsem byla jaksi zaskočena tím, že mám platit amalgámovou plombu - to se mi jaksi dosud nikdy nestalo.. Začala jsem tudíž pátrat a zjistili, že nová Dr. pracuje s dozovaným amalgámem (ten je již v kapslích připraven od výrobce) a ten si pac. musí hradit. Kdežto nedozovaný amalgám (patlá ho Dr. v ordinaci sám) hradí plně VZP... Ten dozovaný je údajně "lepší a bezpečnější". nevím, já myslím, že je spíš pohodlnější pro zubaře a výnosnější pro firmy Sad. Bohužel nová paní doktorka mě tím obyč. amalgámem ošetřit odmítla - nepoužívá ho. Volala jsem VZP, tam mi bylo řečeno, že dle smlouvy s VZP je povinna mi poskytnout ošetření hrazené VZP a prý jim mám nasat stížnost, že mi toto právo Dr. upírá. T jsem učinila a poslala dopis i stomatolog. komoře. Došla mi rychlá odpověď, která naprosto protiřečí tomu, co mi bylo chápajícně řečeno po telefonu - prý nějaká díra v zákoně. Starý amalgám již není lege artis a tak je vlastně správné, že mi ho Dr. nenabídla. Talže teď nevím - dle zákona mám právo na ošetření v rámci pojištění, které platím, pojišťovna holt hradí jen nedozovaný amalgám, ale jaksi se ho nemuho domoci!!! Sad(( Obvolala jsem i další "mladé" začínající lékaře v Liberci - a všichni, kteří meli volno používají jen dozovaný amalgám a jeden dr. dokonce jen bílé výplně.... Takže se, milý chrastaváci, připravte na to, že budete muset otevřít peněženky, protože pokud nebudete ochotni přistoupit na to, co vám vnutí zuběř a platit, máte prostě dle jejich slov jít jinam. To mit otiž bylo u většiny z nich naznačeno. Je to sprosté vydírání - moc dobře vědí, že není kam jinam jít! Nejsem přesvědčena o tomm, že ten nový amalgám je tak úžasný a ten starý tak strašný, abych za plombu platila 400,-. Skromně se prostě spokojím s tím "horším" hrazeným VZP, ale jekasi nevím, jak to udělat..... Mám jít otravovat na pohotovost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 3:53 pm    Předmět: Citovat

Problém shánění zubaře mám dávno za sebou. Paní Vlková odmítla v určité době Vojenskou pojišťovnu, a tak jsem 8 let hledal zubaře, který by byl schopen mě příjmout.
Vřele doporučuji zajít na zdravotní pojišťovny, a tam si případně vyžádat seznam smluvních zubařů, mě osobně se dostalo seznamu zubařů, kteří ještě přijímají pacienty. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com