Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MP Liberec-MP Chrastava
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 4:55 pm    Předmět: MP Liberec-MP Chrastava Citovat

Dobrý den,
mám dotaz. Dnes se mi stala nepříjemná situace. V ulici pes-nejsem si jistá, ale asi Aljašský malamut. Jedno dítě roční v kočárku, druhé dítě 4leté na ruce a volám na 156 (bohužel jsem neměla uložené číslo na mobil MP Chrastava), dovolala jsem se do Liberce, tam mi strážník řekl ať si nacvakám číslo do mobilu, řekla jsem mu, jestli by byl tak hodný a nezavolal na MP Chrastava, řekl mi, že to dělat nebude a že ať si číslo napíšu a nebo ať zavolám 158, načež jsem teda rozčíleně zavěsila, volám 158, dovolala jsem se taky do Liberce, i když nechápu jak to, že ne do Chrastavy. No a tam mi pan strážník řekl, že si mám zavolat na MP, řekla jsem mu, že to už jsem udělala a s jakým výsledkem, říkám mu ať mě teda nějak propojí s Chrastavou, on mi odpověděl že to nejde, když mu říkám jak se mám teda do Chr. dovolat, řekl mi že neví, pak jsem se zeptala co mám teda dělat a on mi sdělil, že dokud se NĚCO nestane jednotku vyslat nemůže, tak mu říkám, jestli pro něj bude dostačující nechat pokousat sebe nebo dítě starší nebo třeba to mladší, načež mi řekl, že mi nemůže pomoct a ZAVĚSIL... Takže jsem s malamutem a dvěma malými dětmi zůstala sama v ulici... A teď teda můj malý skromný dotaz, k čemu nám jsou složky v Chrastavě jak MP tak státní, když se tam nedovolám, chápu že jsem měla mít uložené číslo v mobilu, ale je skutečně takový problém aby, když zavolám na 156 a 158, jsem se skutečně dovolala sem? Podotýkám, že jsem se MP spíš vždycky zastávala, ale po tomhle začínám trochu uvažovat jestli tu vážně nejsou jen na kontrolování koleček...

S pozdravem
Petra Jiřičná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 7:26 pm    Předmět: To:Petra 164 Citovat

Dobrý den,
pokud jsem dobře pochopil, tak jste se přes státní policii vůbec na MP nedostala (a ani jste na MP nevolala) , absolutně tedy nechápu Váš atak na ní v závěru Vašeho příspěvku.

Kontakty na MP (včetně dvou mobilních čísel) jsou na http://www.chrastava.cz/formular/mp.htm , pokud by byl s dovoláním problém, mobilní číslo na mě je +420602878937.

PČR Vám s odchytem psů nepomůže - neumí to a nemá na to oprávnění (nevěříte vlastním očím...je to ale tak). Odchyt umí a má na to oprávnění jen MP. Přestože MP vzhledem ke svému nízkému početnímu stavu zdaleka nepokrývá 24 hodin denně, má ode mně pokyn zasahovat v těchto případech na zavolání i kdykoli mimo službu.

Velitel PČR v Chrastavě k 31.5.2011 končí, ihned po nástupu jeho nástupce s ním budu jednat o spolupráci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:23 pm    Předmět: Citovat

Volala jsem nejdříve na 156, dovolala jsem se do Liberce. Tam mi jen chtěli nadiktovat číslo do Chrastavy, když jsem poprosila, jeslti by jim mohli zavolat, bylo mi sděleno že ne!!!! Po té jsem volala 158, nechápu proč jsem se dovolala také do Liberce. Na 158 bych nevolala, protože vím, že mi s odchytem nepomůžou... Ale pán na lince 156 mi to řekl, ať to udělám! Že by mi eventuelně mohli pomoct skontaktovat MP Chrastava, protože jsem držela 16kg těžké dítě, druhé v kočárku jsem se snažila ochránit zakrytím svým tělem, obvolávat deset tisíc čísel pro mě v tu chvíli jaksi nebylo moc reálné!!!!

ABSOLUTNĚ nechápu čím nazýváte atak? Tím kolečkářstvím? No tak to byla spíš nadsázka, psaný projev je hold psaný projev, špatně se chápe.

Nicméně mi nikdo neodpověděl na tu otázku, kterou jsem pokládala a to jestli skutečně je takový problém zprovoznit linku 156 a 158 tak abych se v 15,30 dovolala přímo na to kam potřebuji? Chápu, že MP jaksi nemůže při tom kolik jich tam je zajistit vše, ale dovolat se jim tam je snad to nejmenší! Mimochodem to kdy velitel MP končí mi je jaksi k ničemu. Mimochodem, co když k nám přijede někdo na dovolenou, zřejmě nebude mít mobilní linku uloženou a potom bude potřebovat rychlou pomoc? Je mu jaksi 156 a 158 k ničemu.

Jo a ještě jedna poznámka, jednou už jsem na 156 volala, když jsem viděla krádež v býv. Plusu a nahlásila to. Dovolala se (jak jinak) do Liberce a ti IHNED kontaktovali MP Chrastava, kteří už zloděje ale nestihli, našli po něm jen košík u hřiště... To to šlo zavolat do Chrastavy... ŽE?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

BOHUŽEL už vím co znamená heslo POMÁHAT A CHRÁNIT.... Jen výkřik do tmy. Chtěla jsem obojí-pomoc i ochránit své děti. Ani jedno se nestalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

Problém není v naší městské policii, problém je u těch státních tupců, kteří na Vás z vysoka............Taky jsem se už jednou dozvěděle z oddělení Chrastava, že číslo na naší MP nemají..........Jediné co umí je jezdit v autě a doslova šikanovat některé řidiče...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:42 pm    Předmět: Citovat

Mihuna napsal:
Problém není v naší městské policii, problém je u těch státních tupců, kteří na Vás z vysoka............Taky jsem se už jednou dozvěděle z oddělení Chrastava, že číslo na naší MP nemají..........Jediné co umí je jezdit v autě a doslova šikanovat některé řidiče...


chybí mi tu jako na FB "líbí se mi"

vážně jsem do dneška nic proti MP ani PČR nic neměla, ale dnešek to hodně otočil. Nechci se už dostat do stejné situace. Vím už dokonce čí ten pes je, jenže k čemu mi to je, když prej je hodnej a zrovna hold utekl no... Se prej stane....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 10:47 pm    Předmět: To: Petra164 Citovat

Dobrý den,
tak ještě jednou. Dle Vašeho vlastního vyjádření jste s nikým z MP ani sekundu nemluvila. Mluvila jste opakovaně se zástupci PČR.

Přesto jste MP napadla slovy: "Podotýkám, že jsem se MP spíš vždycky zastávala, ale po tomhle začínám trochu uvažovat jestli tu vážně nejsou jen na kontrolování koleček..."

Takže:
1) Členové MP nejsou odpvědni za to, že se k Vám PČR opakovaně zachovala tak, jak popisujete.
2) Členové MP nejsou jasnovidci, aby tušili, že je nemůžete nakontaktovat.
3) Členové MP nejsou zodpovědni za to, že jste nepoužila ani jedno z mobilních čísel veřejně dostupné na stránkách města (a jak plyne z Vašeho textu, Vám známé, jenom jste ho neměla uložené v mobilu).
4) Členové MP jsou řádnými zaměstnanci MÚ, nikoli fackovacími panáky, kteří si zaslouží urážení a veřejné napadání zde na foru. Pokud máte výhrady k jejich práci, postupujte prosím řádnou cestou podáním stížnosti na MÚ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane starosto,

tak ještě jednou!!! Volala jsem na 156 což je MP!!! Pokud teda vím já!

k bodu jedna: chyba-kontaktovala jsem nejen PČR ale i MP
k bodu dva: nikdo nechce aby byli jasnovidci, jen aby se jim člověk mohl dovolat skrze linku 156
k bodu tři: co když přijede někdo kdo netuší že se tu musí volat na mobil a že na lince 156 mu zkrátka a dobře nikdo nepomůže.Co když se stane něco někomu, kdo zrovna nemá kredit a nemůže zavolat na placené číslo??? Víte pak kde je, že?
k bodu čtyři: nikdo z nich fackovací panáky nedělá! Čtete prosím celé mé příspěvky, ne jen to co se vám hodí...

A já přidávám bod pět!!! Ptám se na jedinou otázku, na kterou mi stále ještě nikdo neodpověděl... Je opravdu nemožné se dovolat na linku 156 a 158 sem do Chrastavy???

A propo: já nikoho nenapadám, jestli vám přijde zmínka o kolečkování natolik urážející, tak už je mi jasné, že jasné odpovědi se skutečně nedočkám...

Hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 11:20 am    Předmět: To: Petra164 Citovat

Dobrý den.
na linku 156 jste se dovolala dle Vašeho sdělení na Policii České republiky do Liberce. Taky jste se zřejmě mohla teoreticky dovolat na Městskou polici do Liberce. Linka 156 není vůbec na Městskou policii v Chrastavě vedena (a není vedena na MP ani u jiných menších měst, ale pouze u větších měst typu Liberce).

Veškeré kontakty (pevné, mobilní, e-mailové) na Městskou polici v Chrastavě jsou uvedeny, jak již jsem psal výše) na http://www.chrastava.cz/formular/mp.htm o čísle 156 tam není ani slovo. Proč by také bylo, když s ní MP v Chrastavě nemá nic společného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 11:43 am    Předmět: Citovat

Musím se zastat petry164...
citací textu z oficiálních stránek PČR
citace:
...Linku tísňového volání 158 spravují integrovaná operační střediska Policie České republiky v rámci příslušného území krajského ředitelství policie. Integrovaná operační střediska činí na základě příjmu tísňového volání bezodkladná a účinná opatření k odstranění nežádoucího stavu (např. vysílají hlídku na místo události, v případě potřeby zajišťují přítomnost zdravotnické záchranné služby, zajišťují předání dopravních informací veřejnosti). Při příjmu tísňových volání spolupracují se správcem evropské telefonní linky tísňového volání 112....

zdroj: >>>ZDE<<<]
Sice PČR nemá nástroje na odchyt psů, ale mají nástroje a pravomoci povolat na to LIDI. Což se asik nestalo...takže bych viděl pochybení na straně operátora linky...

Jinak co se týče hovorů na linku 158 a 156, tak technicky by se dalo zajistit, aby se hovory přesměrovávaly na oddělení v Chrastavě...z jakého místa se volá zjistíte celkem snadno, jenže tu je právě úplně jinej problém proč se to nedá takto řešit.
V lbc je přeci jen více jednotek v pohotovosti ajsou tu za 5min od nahlášení. dalším plusem je, že si řeknou jaký jednotky jsou potřeba...

Chrastavská MP popř. PČR za to nemohou...chyba byla v call centru. jen je ještě otázka, jestli jsi se dovolala do lbc nebo do Ústí. Nvm jak je to možný, ale dá se dovolat do Ústí, ti tam opravdu číslo na Chrastavu nemají, ale v lbc maj, to vím 100%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 11:44 am    Předmět: Citovat

Tak ještě jednou. Nejdříve jsem vytočila 156, dovolala jsem se na MP Liberec. Po té na linku 158, to jsem se dovolala na PČR Liberec. To že 156 není vedena do Chrastavy vím, ale zajímalo by mne proč a jestli to je natolik složité aby to možné bylo. Když v Liberci nejsou schopni zavolat do Chrastavy a nahlásit to? To prostě není jedna organizace? Je, tak nechápu proč by to nemohlo jít... Nakonec se nic nestalo, ale co až se jednou něco stane, kdo taky nebude mít uložené číslo? Bude muset volat na linku 156, která mi je tudíž k ničemu a nacvakat si číslo do mobilu a pak až volat? Skoro mne napadá myšlenka, že by se MP Chrastava nakupilo příliš práce a nestíhali by kontrolovat kolečka na náměstí. Neberte to jako atak, berte to prostě jako fakt. Na můj příspěvek se nedívejte nijak popudlivě, ale jako na příspěvek občana, který se normálně ptá proč to nejde jinak a lehčeji pro lidi a ne pro MP Chrastava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 11:44 am    Předmět: Citovat

Musím se zastat petry164...
citací textu z oficiálních stránek PČR citace:
citace:
...Linku tísňového volání 158 spravují integrovaná operační střediska Policie České republiky v rámci příslušného území krajského ředitelství policie. Integrovaná operační střediska činí na základě příjmu tísňového volání bezodkladná a účinná opatření k odstranění nežádoucího stavu (např. vysílají hlídku na místo události, v případě potřeby zajišťují přítomnost zdravotnické záchranné služby, zajišťují předání dopravních informací veřejnosti). Při příjmu tísňových volání spolupracují se správcem evropské telefonní linky tísňového volání 112....


zdroj:>>>ZDE<<<
Sice PČR nemá nástroje na odchyt psů, ale mají nástroje a pravomoci povolat na to LIDI. Což se asik nestalo...takže bych viděl pochybení na straně operátora linky...

Jinak co se týče hovorů na linku 158 a 156, tak technicky by se dalo zajistit, aby se hovory přesměrovávaly na oddělení v Chrastavě...z jakého místa se volá zjistíte celkem snadno, jenže tu je právě úplně jinej problém proč se to nedá takto řešit.
V lbc je přeci jen více jednotek v pohotovosti ajsou tu za 5min od nahlášení. dalším plusem je, že si řeknou jaký jednotky jsou potřeba...

Chrastavská MP popř. PČR za to nemohou...chyba byla v call centru. jen je ještě otázka, jestli jsi se dovolala do lbc nebo do Ústí. Nvm jak je to možný, ale dá se dovolat do Ústí, ti tam opravdu číslo na Chrastavu nemají, ale v lbc maj, to vím 100%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 12:14 pm    Předmět: Citovat

lomax napsal:
Musím se zastat petry164...
citací textu z oficiálních stránek PČR citace:
citace:
...Linku tísňového volání 158 spravují integrovaná operační střediska Policie České republiky v rámci příslušného území krajského ředitelství policie. Integrovaná operační střediska činí na základě příjmu tísňového volání bezodkladná a účinná opatření k odstranění nežádoucího stavu (např. vysílají hlídku na místo události, v případě potřeby zajišťují přítomnost zdravotnické záchranné služby, zajišťují předání dopravních informací veřejnosti). Při příjmu tísňových volání spolupracují se správcem evropské telefonní linky tísňového volání 112....


zdroj:>>>ZDE<<<
Sice PČR nemá nástroje na odchyt psů, ale mají nástroje a pravomoci povolat na to LIDI. Což se asik nestalo...takže bych viděl pochybení na straně operátora linky...

Jinak co se týče hovorů na linku 158 a 156, tak technicky by se dalo zajistit, aby se hovory přesměrovávaly na oddělení v Chrastavě...z jakého místa se volá zjistíte celkem snadno, jenže tu je právě úplně jinej problém proč se to nedá takto řešit.
V lbc je přeci jen více jednotek v pohotovosti ajsou tu za 5min od nahlášení. dalším plusem je, že si řeknou jaký jednotky jsou potřeba...

Chrastavská MP popř. PČR za to nemohou...chyba byla v call centru. jen je ještě otázka, jestli jsi se dovolala do lbc nebo do Ústí. Nvm jak je to možný, ale dá se dovolat do Ústí, ti tam opravdu číslo na Chrastavu nemají, ale v lbc maj, to vím 100%


jednoduchá stručná odpověď... To přesně jsem chtěla číst proč a zdali to jde či nejde... Ne zbytečné dohadování jestli to byl atak, či nebyl.. Díky. Jo a dovolala jsem se na MP Liberec a PČR Liberec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 12:23 pm    Předmět: To: Petra164 Citovat

citace:
Petra164:To že 156 není vedena do Chrastavy vím, ale zajímalo by mne proč a jestli to je natolik složité aby to možné bylo. Když v Liberci nejsou schopni zavolat do Chrastavy a nahlásit to? To prostě není jedna organizace? Je, tak nechápu proč by to nemohlo jít...


Pokud se týče Městské policie tak to není jedna organizace není. Městská policie v Chrastavě a městská policie v Liberci spolu nemají vůbec nic společného. Jedna je složkou Města Chrastava a druhá je složkou Statutárního města Liberec.

Přidělení čísla 156 je pouze (pokud vím) pro města, která jsou zařazena do tzv. trojek (např. Liberec). Změnu by muselo provést jedině Ministerstvo vnitra, ale prakticky to vylučuji, neboť v Chrastavě ani dalších menších městech není zajištěna non-stop služba (navíc s operátorem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 12:32 pm    Předmět: To: Petra164 Citovat

citace:
Petra164: Ne zbytečné dohadování jestli to byl atak, či nebyl..


Ne není to zbytečné dohadování....Vy jste naprosto neoprávněně napadla práci druhých lidí /(myšleno členy MP v Chrastavě), kteří Vám nic neudělali, kteří se neprovinili ani v nejmenším, kteří vůbec nic netušili.

Přiznám se Petro164, že bych od Vás poté, co se dokázalo, že jste napadla a pokusila se zesměšnit naprosto neoprávněně práci MP v Chrastavě, že bych od Vás očekával Vaší omluvu vůči nim.

Howgh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com