Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pozemky nad Libereckou
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 2:29 pm    Předmět: Pozemky nad Libereckou Citovat

Dobrý den
Doslechl jsem se, že se má zasíťovat a rozparcelovat louka mezi libereckou ulicí nad garážemi směrem ke staré vodárně. Rád bych věděl zda město upřednostní odprodej parcel svým občanům, kteří zde odvádějí místně příslušné daně nebo to odprodá jako celek nějaké developerské firmě, nejlépe z Prahy, která zde postaví náležitě předražené domky(ovšem levně postavené), jako se pravděpodobně stane i na pozemku nad okály, což město umožní díky údajně slíbenému odprodeji pruhu mezi okály a pozemky nabízenými RK Triada z Turnova.
Tímto bych rád otevřel toto téma k diskusi na fóru, protože za sebe konstatuji, že se mi v Chrastavě velmi dobře žije, ale vzhledem k nedostupnosti pěkných a kvalitně zasíťovaných pozemků , a tyto budou opravdu pěkné, musím shánět i v jiných lokalitách. Je tedy dost možné, že se já, moje daně i veškeré další poplatky přesunou např do Bílého Kostela, kde budou pozemky nabízeny k odprodeji do konce roku 08.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 5:51 pm    Předmět: to pan Petr Zeman Citovat

Dobrý den pane Zemane,
1.Pozemky u Liberecké, o kterých píšete, nejsou ve vlastnictví města. ZM ve svém usnesení ze dne 22.10.2007 pod č.usn.2007/06/LVI (můžete si ověřit na našich webových stránkách v sekci zastupitelstvo a rada) schválilo na žádost vlastníků pozemků záměr na pořízení změny územního plánu pod podmínkou paralelního pořízení regulačního plánu.
2. Firma z Turnova si podala před několika dny žádost k odkupu pozemků. Tato žádost je zatím ve stádiu, kdy naši pracovníci teprve zjistí zda je vůbec v souladu s územním plánem atd. Teprve poté - v případě souladu - by se danou žádostí zabývaly orgány samosprávy (to znamená, že by se nejdříve ZM vyjadřovalo předběžně k případnému návrhu na prodej - tzn. zda město vůbec chce své pozemky v dané lokalitě prodat - a v případě kladného rozhodnutí, by pak (po zveřejnění nabídky prodeje pro všechny případné zájemce) hlasovalo o jednotlivých zájemcích. Jinými slovy nikdo nic nikomu nesliboval.

Vážený pane Zemane, máte možnost si ověřit všechny informace, které se týkají prodeji či pronájmu pozemků nejen na našich webových stránkách, ale do podrobna i u naší pracovnice paní Libuše Mlynářové (482363822), která má danou problematiku ve své gesci, případně se můžete obrátit přímo na mne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 5:54 pm    Předmět: Oprava č.usnesení ZM Citovat

Vážený pane Zemane, omlouvám se za chybné číslo usnesení ZM, okterém jsem psal. Správně je 2007/06/XLVI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zuza



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 9:33 am    Předmět: Citovat

Dobrý den. Chtěla bych jen podotknout, že s těmi pozemkami pro výstavbu rodinných domků v Chrastavě je to opravdu špatné. Je nějaká možnost, že do budoucna bude město Chrastava prodávat více pozemků v některých pěkných chrastavských lokalitách? (za rozumnou cenu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 2:53 pm    Předmět: Citovat

zuza napsal:
Dobrý den. Chtěla bych jen podotknout, že s těmi pozemkami pro výstavbu rodinných domků v Chrastavě je to opravdu špatné. Je nějaká možnost, že do budoucna bude město Chrastava prodávat více pozemků v některých pěkných chrastavských lokalitách? (za rozumnou cenu)


Asi Vám nepomohu, ale Město Chrastava prodává pozemky ... bohužel by jste jich musela koupit 60 ...

Tady jen otázka, vzhledem k tomu, že se dlouhodobě nevede najít kupce uvažovalo město o tom, že by nechalo tyto pozemky infrastrukturně dovybavit a po té je prodalo jednotlivě za tržní ceny?
Podle mě by toto byla rozumná investice s velmi dobrou návratností.

Mape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 5:01 pm    Předmět: To Mape Citovat

Ahoj Petře,
1. Nerad bych dopadl tak, jak se kdysi dávno dopadlo ve Větrné - je to vskutku dávno, doufám, že jsou čísla přesná (město pozemky za cca 350 Kč/m2 zainvestovalo a pak je za cca 250 Kč/m2 prodalo).
2. Oficiální zájemci jsou. Město bude rozhodovat o prodeji své části (cca 50 tis. m2) za min. cenu 250 Kč/m2 na ZM dne 1.9. 2008 (zda a komu z přihlášených zájemců).
Pozn.: Druhá část cca 50 tis. m2 patří soukromníkovi.
Pozn. č.2 - Píši o tzv. zóně 60 RD, výše se v některých příspěvcích píše o zóně 50 RD u Libercké ulice, ty jsou ve 100% vlastnictví soukromníků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 10:17 pm    Předmět: Re: To Mape Citovat

Michael Canov napsal:
Ahoj Petře,
1. Nerad bych dopadl tak, jak se kdysi dávno dopadlo ve Větrné - je to vskutku dávno, doufám, že jsou čísla přesná (město pozemky za cca 350 Kč/m2 zainvestovalo a pak je za cca 250 Kč/m2 prodalo).
2. Oficiální zájemci jsou. Město bude rozhodovat o prodeji své části (cca 50 tis. m2) za min. cenu 250 Kč/m2 na ZM dne 1.9. 2008 (zda a komu z přihlášených zájemců).


Tomu já rozumím, ale pokud použiji svůj "selský" rozum a podívám se kolem sebe, tak vím ze svého okolí nejméně o třech lidech kteří shánějí pozemek blízko centra. A taky vím za kolik jsou ochotni ho koupit (násobky 250,-). Nemyslím si tedy, že by se jednalo o nějaké riziko. Proč se nezkusilo zainvestovat třeba jen do části "na zkoušku" ? Příjem by mohl být přeci velmi slušný (pozn. odhaduji ... nepočítám).

Mape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 9:21 am    Předmět: Citovat

S pozemky je opravdu problém. Pokud už najdete vhodný pozemek, který je na prodej, tak může být zase problém v tom, že není v územním plánu určen na výstavbu rodinných domů a jste nahraný. Na takový pozemek nedostanete stavební povolení ani hypotéku. Sad
A změna územního plánu je opravdu na dlouho.
Nejvíc mne vytáčí, že realitky prodávají stavební pozemky a když se o to začnete zajímat, zjistíte, že nejsou určeny na výstavbu a je pouze zažádáno o změnu územního plánu. To znamená, že v lepším případě tam minimálně 2 roky nemůžete postavit ani plot.
Cena pozemků v Chrastavě se pohybuje kolem 700-800Kč/m2. Tak si myslím, investice do zasíťování pozemků by se mohla vyplatit. Při prodejní ceně např. 600Kč/m2 by se určitě našlo dost zájemců. Proč by se na tom měla nabalíkovat nějaká firma, když to může přinést zisk městu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 4:22 pm    Předmět: To: e.kolomy Citovat

Dobrý den,
bohužel dle mě známých odhadů zainvestování pozemků v zóně 60 RD přijde samo o sobě na více než 600 Kč/m2. Tzn. že by případný prodej za 600 Kč/m2 byl pro město nejen neziskový, ale dokonce ztrátový a opakovala by se situace kdysi ve Větrné (viz výše).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
e.kolomy



Založen: 3.8.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 8:59 pm    Předmět: Re: To: e.kolomy Citovat

Michael Canov napsal:
Dobrý den,
bohužel dle mě známých odhadů zainvestování pozemků v zóně 60 RD přijde samo o sobě na více než 600 Kč/m2. Tzn. že by případný prodej za 600 Kč/m2 byl pro město nejen neziskový, ale dokonce ztrátový a opakovala by se situace kdysi ve Větrné (viz výše).


Díky za vyjádření. V takovém případě by se to samozřejmě nevyplatilo. Otázkou je, kolik by musela být cena za m2, aby to pro město bylo ziskové. Pozemky v cenách 800 - 850Kč/m2 jsou bez sítí, tak by cena zasíťovaného pozemku mohla být klidně i vyšší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 10:03 pm    Předmět: Re: To: e.kolomy Citovat

e.kolomy napsal:
Michael Canov napsal:
Dobrý den,
bohužel dle mě známých odhadů zainvestování pozemků v zóně 60 RD přijde samo o sobě na více než 600 Kč/m2. Tzn. že by případný prodej za 600 Kč/m2 byl pro město nejen neziskový, ale dokonce ztrátový a opakovala by se situace kdysi ve Větrné (viz výše).


Díky za vyjádření. V takovém případě by se to samozřejmě nevyplatilo. Otázkou je, kolik by musela být cena za m2, aby to pro město bylo ziskové. Pozemky v cenách 800 - 850Kč/m2 jsou bez sítí, tak by cena zasíťovaného pozemku mohla být klidně i vyšší.


Ahoj Michale,

to je podle mě správný odhad. Pokud mám správné informace (a to mám) aktuální cena pozemku v Chrastavě (zasíťovaný ... 5 min na náměstí) je 1000,-/m2. Aktuální cena pozemku v Liberci je cca 2000,-/m2.
Pořád si myslím, že by na tom Město vydělalo.

Mape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasek123



Založen: 13.5.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 7:04 pm    Předmět: Re: To: e.kolomy Citovat

Mape napsal:
e.kolomy napsal:
Michael Canov napsal:
Dobrý den,
bohužel dle mě známých odhadů zainvestování pozemků v zóně 60 RD přijde samo o sobě na více než 600 Kč/m2. Tzn. že by případný prodej za 600 Kč/m2 byl pro město nejen neziskový, ale dokonce ztrátový a opakovala by se situace kdysi ve Větrné (viz výše).


Díky za vyjádření. V takovém případě by se to samozřejmě nevyplatilo. Otázkou je, kolik by musela být cena za m2, aby to pro město bylo ziskové. Pozemky v cenách 800 - 850Kč/m2 jsou bez sítí, tak by cena zasíťovaného pozemku mohla být klidně i vyšší.


Ahoj Michale,

to je podle mě správný odhad. Pokud mám správné informace (a to mám) aktuální cena pozemku v Chrastavě (zasíťovaný ... 5 min na náměstí) je 1000,-/m2. Aktuální cena pozemku v Liberci je cca 2000,-/m2.
Pořád si myslím, že by na tom Město vydělalo.

Mape

nevím kde jste na tyto informace přišel,ale jsou hodně nerealné!!!
za 1000kč/m2 v chrastavě i s IS je tak možná na naměstí"tím myslím kašnu".To samé i cena pozemků na 60 RD,furt je to jen orná půda a teď jsou tyto pozemky od 400kč/m2 je opravdu hodně za ornou půdu,i s uzemním plánem na stavbu RD,už jen uvažování radnice: před rokem chtěly za tyto pozemky cca 260kč/m2 bylo to neprodejné a teď je tam cena od 400kč/m2 bez ničeho!!!to mě spíš příjde jako výsměch,nebo jestly to vůbec chce město prodat!! Nebudu se tvářit jako že mě tyto pozemky nezajímají / to ano jako developer,
ale když jsem to řekl mýmu investorovy tak se my pomalu vysmál.
Je teda pravda že jsem ještě zde o těchto pozemkách s nikým nejednal a chystám se na to,jde o to že by jsme za dobrou cenu a domluvě zřejmě koupyly celé to územy "cca 110tis/m2".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 10:48 pm    Předmět: To: tomasek 123 Citovat

Vážený pane,
sám přiznáváte, že máte zájem o pozemky jako developer. Promiňte, ale zastupitelé města se ze zákona neřídí zájmem developerů. V případě, že jsou pro Vašeho klienta pozemky (bez sítí) za 400 Kč/m2 příliš drahé, neucházejte se o ně prosím. Já osobně (a se mnou drtivá většina kolegů ze ZM, dle hlasování všichni z výjimkou pana kolegy Němce, tj.16 ze 17 přítomných) však nepochybuji, že dřív nebo později o tyto pozemky (cca 10 km od centra krajského města, které samo již příliš v tomto smyslu nabídnout nemůže, o ceně nemluvě) za tuto cenu zájem bude. Ovšem musím podotkonou, že poslední údaj ve Vašem příspěvku uvedený "cca 110tis/m2" Very Happy bych bral okamžitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasek123



Založen: 13.5.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Dobry den,
Pane Starosto,Já přímo developer nejsem,jen hledám pro své investory možné pozemky a pak jim pomáhám s papírováním.Nic méně to nemění to že když jsem jim nabídnul tyto pozemky města cca 50tis/m2 + dalších cca 55tis/m2 od soukromého subjektu který sousedí s pozemkama města tak po všech propočtech je cena přehnaná!!! V liberci 40tis/m2 orná půda s územním plánem na stavbu RD,ale i s IS cena stejná tj. 400kč/m2.
10 min od centra!!! Neříkam že tyto pozemky nejsou prodejné a ani že bych je nezahrnul do nabídky pro investory znovu,ale záleži na tom za jak dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaaj25



Založen: 7.5.2020
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2020 3:36 pm    Předmět: Re: Pozemky nad Libereckou Citovat

Petr Zeman napsal:
Dobrý den
Doslechl jsem se, že se má zasíťovat a rozparcelovat louka mezi libereckou ulicí nad garážemi směrem ke staré vodárně. Rád bych věděl zda město upřednostní odprodej parcel svým občanům, kteří zde odvádějí místně příslušné daně nebo to odprodá jako celek nějaké developerské firmě, nejlépe z Prahy, která zde postaví náležitě předražené domky(ovšem levně postavené), jako se pravděpodobně stane i na pozemku nad okály, což město umožní díky údajně slíbenému odprodeji pruhu mezi okály a pozemky nabízenými RK Triada z Turnova.
Tímto bych rád otevřel toto téma k diskusi na fóru, protože za sebe konstatuji, že se mi v Chrastavě velmi dobře žije, ale vzhledem k nedostupnosti pěkných a kvalitně zasíťovaných pozemků , a tyto budou opravdu pěkné, musím shánět i v jiných lokalitách. Je tedy dost možné, že se já, moje daně i veškeré další poplatky přesunou např do Bílého Kostela, kde budou pozemky nabízeny k odprodeji do konce roku 08.



Dobrý den, jak to tam prosím s tím projektem dopadlo? Postavily se tam nakonec nějaké takové byty nebo domy? Zajímalo by mě to protože jsem tam jako dítě jezdíval a zrovna na téhle louce si hrával. A už jsem tam dlouhé roky nebyl. Tak se raději ptám abych nebyl třeba nemile překvapen co tam za ty léta vyrostlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com