Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Internet a kabelovka na Střeláku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 6:29 pm    Předmět: Internet a kabelovka na Střeláku Citovat

Dobrý den
Rád bych na tomto fóru rozběhl diskusi o vhodnosti výběru poskytovatele pro kabelovou televizi na Střeleckém Vrchu. Bohužel jsem se na poslední chvíli nedostal na včerejší Večer se starostou, abych příslušným pánům z firmy Coprosys-LVI řekl do očí co si o jejich firmě myslím, takže bych tímto i chtěl eventuelní účastníky "večera" požádat o stručný souhrn toho co se tam dělo.
Své vlastní zkušenosti bych shrnul asi takto :
1. Mám 2Mbit, alespoň to tvrdí oni
2. Rodičům často funguje vytáčené připojení rychleji (fakt nelžu)
3. Firma v minulosti změnila název smtp serveru a ani v nejmenším se neobtěžovala informovat své zákazníky.
4. Když jsem uvěřil, že je něco takového možné a zavolal, tak se ani neobtěžovali s omluvou.
5. Právě TEĎ stahuji "závratnou" rychlostí 5kb/s ovladače, to je teda 2Mbit Smile)
6. Při jakémkoliv náznaku nespokojenosti vyprávějí o budoucím posilování linky (prý víc než Telecom Smile) ), bohužel po dvou letech už jim to nevěřím, jsou to kecy !!! Už mě k nim ani nebaví volat, akorát utrácím peníze a nic se neděje.
7. Při stížnostech na pomalou linku se neustále vymlouvají na jiné uživatele, kteří užíváním P2P sítí neúměrně zatěžují linku. Ale pro boha, co mě je do toho, to je jejich starost. Protože oni jsou neschopní, musím trpět touto "závratnou" rychlostí já ?
8. Stavím pro známé počítače a tudíž mohu s klidným svědomím prohlásit, že je to nejhorší poskytovatel, kterého znám.
9. Jo a cena ? 490 Kč za tu hrůzu, to je síla, Eurnet je kupř o 100 kč levnější a kvalita je poněkud jiná. Podle mých informací jsou schopni uvažovat i o kabelu, ale na takto malém sídlišti se 2 kabelovky asi neuživí, takže je to zatím u ledu.


Podle mého názoru prostě nalákají množství lidí a neposilují úměrně linku, protože to stojí peníze. Mimochodem, i přes to, že zcela zjevně jejich připojení nesplňuje deklarované parametry, měli minulý týden tu drzost, ohánět se 3-měsíční výpovědní lhůtou ve smlouvě.
Proto si myslím, že by město mělo oslovit více poskytovatelů a vypsat regulerní výběrové řízení a nenechat se ukecat prvním kdo přijde. Špatné rozhodnutí totiž odnesou v první řadě občané.

P.S. Rychlost stahování : aktuálně 3,5 kb/s olé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Vazeny pane,firma LVI v cele s p.Kopeckym je doopravdy nejhorsi firma v tomto podnikani,co znam...
To uz i A-NET je lepsi,ale taky nedoporucuji..
Vec se ma asi tak,ze p.Kopecky je zadrapnuty na meste...a v tom to je.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 12:52 am    Předmět: To Petr Zeman Citovat

Město Chrastava nerozhoduje a nemůže rozhodovat, s jakým zájemcem si ten který majitel bytu uzavře dohodu ohledně napojení na internet, kabelovou televizi apod., to mohou jen a jen majitelé bytů (největší vlastník bytů OSBD, několik posledních bytů MBD, veliké množství bytů původní nájemníci. Město nevlastní ani jeden byt). Město může pouze umožnit zájemci setkání s občany a každému zájemci toto setkání umožní.
Z výše uvedeného plyne, že město nemůže v dané záležitosti vyhlašovat žádné výběrové řízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 1:08 am    Předmět: Dodatek Citovat

Ještě doplňuji:
Představitel firmy Eurnet pan Martin Vlasák za mnou byl v kanceláři v ten samý den, co firma Coprosys se mnou vyjednala možnost představení se na večeru se starostou. Informoval jsem ho o zájmu formy Coprosys a nabídnul jsem mu buďto taktéž večer se starostou nebo alespoň osobní účast na večeru se starostou s firmou Coprosys. Pan Vlasák nevyužil ani jedné možnosti.

P.S. Omlouvám se, ale neuvědomil jsem si v rychlosti při psaní minulého příspěvku poslední dostavěný panelák na Střeleckém vrchu. Byty v č.p. 715 jsou města (ovšem jediné na Střeleckém vrchu, takže to na podstatě minulého příspěvku nic nemění).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že přišli s nabídkou na město a ne k jednotlivým uživatelům bytů, tak se domnívám, že město určitý vliv mít asi bude. Minimálně ke kabelovým rozvodům bude potřebovat nějaké povolení a já jim to povolit teda určitě nemohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 5:10 pm    Předmět: Internet na Střeláku Citovat

Dobrý den,
přidám několik postřehů k fungování internetu poskytovaného firmou Coprosys-LVI.



Nejprve negativa:
- opravdu firma neinformovala o změně smtp serveru, musel jsem si to zjistit sám (mimochodem např. O2 při zřízení ADSL o jakémkoliv smtp mlčí úplně)
- v době, kdy Coprosys-LVI provozoval síť na 2,4 GHz byly časté výpadky, zpravidla tehdy, když kokurenční ADVNET přidal další anténu a bylo nutno stávající spoje přeladit. Od přechodu na 5 GHz spoj (a tím vyšší rychlost) je prakticky po problémech
- občasné výpadky vlivem přepětí tu byly, považuju je ale za daň tomu, že jde o bezdrát

Nyní pozitiva:
- smluvní 512 kbit/s za 490,- Kč běží trvale v rozmězí cca 900 - 1700 kbit/s (na agregovaný 2 Mbit/s je to naprosto odpovídající) - mohu poskytnout dlouhodobá měření

- možná si neuvědomujete, že např. poštovní provoz směrem ven jde přes smtp bránu provozovanou Coprosys-LVI, což nás uživatele brání před případným odstřižením z důvodu šíření spamu. Např. Bluetone angel od Radiokomunikací toto nemá a uživatelé často nemůžou odesílat maily přes providera, protože tento je dočasně na blacklistu.
- skutečně si osobně nemohu stěžovat na rychlost ani na stabilitu linky. Z domova pracuji a jsem na internetu trvale 8-10 hodin denně, v různou denní dobu. Spravuji dálkově podnikové sítě, jde často o výrobní linky. Myslíte, že bych si dovolil být připojen přes takhle špatného poskytovatele? A to mám obyčejný internet jako většina těch, co mají internet od Coprosys-LVI.

K navrhované metropolitní síti jen tolik:
Při setkání se starostou mělo být vypíchnuto to, že do této akce není nikdo nucen, je to nabídka - kdo se připojí, bude mít službu, kdo ji nechce, může si zvolit třeba ten zde tolik chválený Eunet (ačkoliv ten bych si zákazníkovi netroufl nabídnout ani omylem. Problémy z Hrádku znám, pana Vlasáka též.).

Ukažte mi firmu, která dovede optiku až do bytu. Má to neuvěřitelné výhody, z výhledem do budoucna není problém na této kabeláži pustit libovolnou službu. O2 TV má na stávajících linkách s TV problém už teď a bude to ještě horší s přibývajícími uživateli.
Jiná kabelovka k nám asi nepůjde, neznám jinou firmu než Coprosys, která by se zabývala těmito malými městskými sítěmi v této kvalitě.

Tolik jen na okraj. Jistě se najdou tací, kteří mě tu ukamenují. Ale s intenetem žiju od jeho zrodu. Vím, za co platím 490,- měsíčně, vím, co je to za službu, znám technické pozadí Coprosysu a jejich nabídku beru. Ale také vím, že v okamžiku zavádění nové služby budou výpadky a bude chvíli trvat než ten 10Mbit (agregovaný) poběží jak má.



JR Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 9:10 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že na síti Eurnetu nejsem připojen, znám ji pouze z občasných servisů u zákazníků a čistě uživatelsky prohlašuji, že funguje lépe, minimálně má podstatně rychlejší odezvy. A také si na ni (alespoň mě) nikdo nestěžuje.
A v tomto okamžiku nevím za co platím Coprosysu těch 100 kč navíc. Nicméně díky Vašemu vyjádření budu se změnou poskytovatele opatrnější. Což ovšem neznamená, že služby Coprosysu považuji za dobré, spíše naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě chápu, že pro někoho může být stokorunový rozdíl podstatný.
Co se stížností týká, bylo by zajímavé jejich počet porovnat s počtem připojených lidí od té které firmy.

Já na to nahlížím z toho pohledu, že nyní se nabízí firma, která chce na vlastní náklady natáhnout optiku do bytu a pustit na ní jakousi službu. Protože shledávám tuto službu pro mě zajímavou a přínosnou a moje dosavadní zkušenost z Coprosysem jsou veskrze pozitivní, tak si službu objednám.
Jiná firma (např. ten Eunet) nic takového nenabízí.

Může se stát (a věřte dojde k tomu), že internet jako takový nabídne služby a obsah, který bude vyžadovat kvalitní a rychlejší spojení (dnes TV, v bdoucnu TV v HDTV kvalitě atd.). Je otázkou, zda dnešní levní poskytovatelé budou mít kapacity pro to, aby tyto služby zákazníkům poskytli. Pokud dnes někdo pokrývá Střelák 5 GHz nebo nižším, tak musí v budoucnu zákonitě narazit.
Budete-li po něm chtít "lepší drát", jistě vám ho dá, ale zaplatíte ho. Současná nabídka Coprosysu počítá s tím, že ten drát dostanete zdarma.
Navíc je skoro jisté, že pokud Coprosys zakope v Chrastavě dráty, tak k podobnému nikdo další nedostane hezky dlouho povolení. Bude si muset poradit jinak (pronájem linek od Coprosysu, O2?). ČRa jsou dnes v podobné situaci. Když zrušíte telefonní linku od O2 a přejdete k Radiokomunikacím, tak si ty Radiokomunikace musejí od O2 tu linku pronajmout. A to je dražší. Že to vy jako zákazník finančně nepocítíte, je dáno množstvím klientů ČRa. Toho malý poskytovatel nedosáhne.

Ještě jednu poznámku mám: dokud zde diskutovaný poskytovatel zde v Chrastavě začínal, jmenoval se LVI (zastoupeno p. Kopeckým). Šlo o libereckou firmu, provozovala síť na obyčejném wifi 2,4 GHz. Odtud plynuly problémy v výpadky, zahlceností atd. Dnes tato firma vystupuje jako Coprosys-LVI (dcera COPROSYS, sídlo tuším stále Chrudim). Opět zastoupená nejenom p. Kopeckým. Coprosys funguje na trhu od internetových počátků, poskytoval technické zázemí Contactelu i Telecomu, tahal optiku po Praze v době kdy to byla jen hudba budoucnosti. LVI se s nimi spojil a jen proto můžou tuhle technologii vůbec nabídnout i běžným lidem.
Pokud nadáváte na support, záleží na tom, kam jste se dovolal. Zprvu, když Coprosys přebíral LVI, tak byl support pro Chrastavu mizerný (na centrále nevěděli, že nějakou síť u nás vůbec mají). Pak se to ale zlepšilo (asi od doby, kdy přečíslovali IP adresy, což byl rozumný krok - nebylo nic snažšího, než se večer podívat, kdo je připojen, jak se jeho PC jmenuje a jaké má do něj díry...).

A jen na okraj by mě zajímalo, jak bude v reálu probíhat to povolování ze strany majitelů bytů a OSBD. Kolik lidí se zašprajcuje jen proto, že o tom málo vědí a zablokují tak službu těm, co by o to měli zájem.

JR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

Pro info, aby měl občan představu s kým případně jedná:

http://rychlost.cz/poskytovatel-pripojeni/coprosys-lvi/
http://rychlost.cz/poskytovatel-pripojeni/advnet/
http://rychlost.cz/poskytovatel-pripojeni/eurnet-cz/
http://www.semily.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/kancelar_tajemnika/vyberova_rizeni/internet/vyhodnoceni_internet.pdf
http://www.janov-n-n.cz/rozvoj_it.php


Zde jsou reference:
http://www.coprosys-brno.cz/refer.htm
http://coprosys-lvi.cz/index.php?id=reference

Výše uvedenými řádky ale nijak nevyvracím vaše případné negativní zkušenosti. Ono je to tak u každé firmy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiri.lizner



Založen: 26.5.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

Využívám služby firmy LVI od září 2004, počátky byli trošku chaotické,
problémy určitě byli a jsou, ale s komunikací a řešením problému jsem nikdy neměl problém ať už s technikem nebo p. Kopeckým.
Trochu se mi nechce věřit rychlosti stahování 3,5 kB/s pana Zemana, bydlím ve vedlejším vchodě. Je pravda že poslední dobou to u mě jelo
400-500 kbit/s ale níž to nešlo.
Jinak souhlasím s příspěvky uživatele jan.rok.
jan.rok napsal:
natáhnout optiku.... shledávám tuto službu pro mě zajímavou a přínosnou

už aby to bylo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 11:49 am    Předmět: Citovat

Musím uznat, že se mi v poslední době připojení rapidně zlepšilo. Doufám, že to není jen díky příspěvku do fóra.
Nicméně argumenty o tom jak jsou vlastně skvělí, protože bla bla bla.... a problémy jsou protože bla, bla, bla mě jsou zcela jedno.
Vůči Coprosysu-LVI jsem v pozici zákazníka a pokud mi internet nefunguje pořádně, tak mám na svou nespokojenost právo. Pokud nefunguje třeba i minutu denně, tak mě jako zákazníka tato firma v podstatě okrádá. Byly situace ( a není to tak dávno), kdy jsem dokonce musel do Libu do inet kavárny kvůli objednávce, protože při jejich momentální rychlosti nebylo možno opravdu udělat větší objednávku na e-shopu.
Souhlas se zavedením kabelu do domu jim klidně dám, ale se službou pro sebe hodně posečkám až podle zkušeností jiných
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Joe



Založen: 13.6.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

Zajímalo by mně jak to chtějí technicky řešit, doufám, že ne rozkopáním celého Střeláku, ale to mají už asi nějak dohodnutý s městem (když tam jsou zadrápkovaný jak jsem tak pochopil Smile ).
K tomu 10Mbitu, stačí trochu počítat a zjistíte, že i s agregací 1:20 (pokud nebude větší) to vychází 250mbit na 500 lidí a p. Kopecký tady nachytá určitě víc důvěřivců. Už vidím jak p. Kopecký speciálně do Chrastavy na Střelák tahá optiku kdoví odkad (protože vzduchem to prý není ono jak tady někdo nadhodil Smile ), on papír snese všechno a v kombinaci s výmluvností je to dokonalé.
Ale jsem třeba přehnanej pesimista a a výše jmenovaná osoba se mávnutím proutku změnila, ale moc tomu nevěřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 6:12 pm    Předmět: Citovat

Pro Joe:
Ona to bude služba jako každá jiná: když mi přestane vyhovovat, tak ji vypovím.
Jednu výhodu oproti současnému internetu od Coprosysu-LVI to bude mít: protože po jejich optice poběží TV, můžete snadněji zjistit, zda spoj běží správně nebo ne. Když nepůjde TV, těžko to okecají vytížeností linky, agregací nebo něčím dalším. TV buď půjde nebo se s jejich službou rozloučím.

A k těm 250 Mbitům: oni to tak nepočítají, stačí podle mě tak max. 60% z této rychlosti na pokrytí 500 lidí rychlostí 10 Mbit (a s agregací). To je statistika, kdy se počítá s tím, že 500 lidí není nikdy naplno online.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 9:04 am    Předmět: Citovat

Me by akorat zajimalo, kdy se natahne ta kabelovka do Andelohorsky??? v 93, kdy se kopal plyn, tak se tam pokladaly i tubusy na kabelovku...15let v prd*li a kabel tam polozil akorat sousedovic pes Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 8:53 am    Předmět: To:lomax Citovat

Dobrý den,
akce v roce 1993 v Andělohorský, byla zřejmě akci tehdejšího Kabelu plus. Nynější aktvita je aktivitou firmy Coprosys, kterou město podporuje a snaží se firmě vyjít vstříc. Zatím mají zájem o Střelecký vrch a okolí, následně dle jejích vyjádření by měli zájem i o další rozšíření. Záleží ovšem především na jejich ekonomické úvaze zda ano či ne a v případě že ano, tak kdy, budou mít zájem o rozšíření i do ulice Andělohorská.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com