Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Internet a kabelovka na Střeláku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wivi1



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 10:54 am    Předmět: Citovat

zdravím..nevítě někdo jak a zda vůbec se jedná o kabelovce na střeláku?...p.h. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 10:55 pm    Předmět: To wivi1 Citovat

Dobrý den.
Ano firma Coprosys na tom stále pracuje. pokud chcete poznamenat, že poněkud pomalu, máte pravdu (má údajně problémy s nějakými nesouhlasy od některých nájemníků, takže se to vše strašně protahuje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 10:24 pm    Předmět: Dotaz na kvalitu připojení ? Citovat

Dobrý den
Chci se zeptat, zda máte ještě někdo problémy s připojením od Coprosysu ?
Už tak tři týdny mi neustále vypadává síť a mám toho již plné zuby. Na můj email firma nereaguje, technici se mi neozvali a dovolat se lze pouze zoufalým telefonistkám, které mi potvrdily, že nejsem sám a že z Chrastavy volá stále někdo. Chci to tu tedy opět rozproudit a eventuálně se dohodnout na nějakém společném postupu.
Dále bych chtěl poprosit, zda by nebylo toto možné zaurgovat i prostřednictvím města. Budují zde kabelovku, ale při této kvalitě služeb nevim jak to chtějí provozovat.
Děkuji
Petr Zeman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 10:37 pm    Předmět: To: Petr Zeman Citovat

Dobrý den.
Telefon na pana Kopeckého +420 603 506 506.
Ihned po objevení se Vašeho příspěvku jsem se mu snažil dovolat (telefon nebral), tak to zkusím znovu ráno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 12:49 pm    Předmět: To: Petr Zeman Citovat

Vážený pane Zemane,
dnes jsem telefonicky mluvil s panem Kopeckým, posílají k Vám technika pana Bláhu (dnes nejdéle zítra).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 1:09 pm    Předmět: Coprosys Citovat

a p.Kopecky je kapitola sama o sobe...Jedna z nejnespolehlivejsich firem v poskytovani internetovych sluzeb... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 6:04 pm    Předmět: Citovat

Technik přišel, za to díky.
Každopádně přišel navečer v sobotu...........
Podle jeho slov o tomto problému v Chrastavě vědí (proč nikoho ninformují?)
Poté net běžel v poho, ale teď opět vypadává, takže nevim.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Já se divím, že když vám Coprosys poskytuje nekvalitní služby, že jste ještě nevypověděl smlouvu. Pokud vím, na Střeláku operují i ADVNET a EURNET. Krom toho O2 se přetrhne, kdybyste od nich chtěl třeba ADSL.
Už jste viděl operátora, který by informoval zákazníka o poruše? Jak, mailem? Stejnou situaci jsem v těchto dnech zažil v Hrádku s Eurnetem, v části Liberce s O2 a UPC. Podle mého jde o nějaké poruchy související s těžkým sněhem. I my jsme řešili utržené antény a kabely.
Mimochodem s tím zadrátováním Střeláku Coprosysem jsou opravdu problémy spíše právní (souhlasy a podmínky ze strany družstva, nájemníků atd. - je to na dlouhé lokte). A prý totéž co Coprosys zde plánuje další firma, snad jen s tím rozdílem, že nebude kopat, ale má tahat dráty vzduchem mezi paneláky.
A ještě k výpadkům - taky je mám, rychlost mizerná, ale to si vždycky vzpomenu na smlouvu a řeknu si: no co bych chtěl? Kdybych měl jinou (za jiné prachy, s garantovanou rychlostí a nesdílenou linkou), žádný výpadek nepocítím. Je to jen otázka volby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den
Vážený Jane Roku
Kdybyste si přečetl můj příspěvek pořádně, dočetl by jste se, že to bylo OK, ale teď opět 3 neděle problémy. Popsal bych to asi tak, že 5min jde , potom stop restart, pět min jde atd......
Nad čím se pozastavuji je to, že o tomto problému technici vědí, telefonistky potvrzují, že v Chrastavě problémy jsou neustále. A v tomto případě se jedná o odstraňovanou poruchu již 3 cca týdny.

Oč lépe by vypadalo např :
Vážený zákazníku,
vzhledem k ......., budou cca 2-3 týdny problémy s ....l...
Omlouváme se..........
atd.

A máte pravdu, šlo by to mailem, nebo třeba zde na fóru.
A proč jsem to zatím nevypověděl........
Protože tak nějak stojí za hovno všichni. Z minula mám poměrně dobrou zkušenost s O2, a teď když zrušili paušál to pro mne začíná být zajímavé.
Počkám ještě jak to dopadne s optikou a TV a pokud se to nezlepší, končím, takže asi tolik.
Tímto bych se Vás ještě rád zeptal, zda jste s firmou Coprosys nějak spřízněn. Problémy s nimi nijak nepopíráte, pouze je omlouváte a poukazujete i na problémy jinde. Což je u pouhého zákazníka divné, ten zcela logicky na problémy poukazuje a tlačí na jejich zlepšení. Kdežto Váš přístup mi připomíná spíše Sparťana hanícího Slavii.
A jinak bych rád podotknul, že 490 kč za toto není nijak málo, spíše naopak, tento argument platil tak cca před 2 lety. Nevyžaduji žádnou závratnou rychlost, pouze chci aby mi to spolehlivě fungovalo 24 hodin denně. Z mého pohledu, kdykoliv linka nefunguje jsem okrádán Coprosysem. A k té rychlosti, reálně to vidním tak někde mezi 512-1024 kbit/s, takže pětikilo je poměrně dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 11:44 pm    Předmět: Citovat

Prejdete k ADV NET a uvidite tu zmenu...
Ps...Jsem jen zakaznik a z toho pohledu to beru..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

Sice nejsem zakaznikem coprosysu, ale jsem zvyklej ze pokud mi nepujde net, tak se to vcas dozvim. Mam net od CRa a zrovna ted o vikendu delali nejaky upravy na kabelu. CRa me informovali s 14denim predstihem (mozna to bylo jeste dyl) psali, ze net nepujde od rano do vecera. net mi ale bezel, je fakt, ze to obcas vypadlo, takze stim fakt neco delali.
Proste tohle je spravny pristup firmy, ktera si snazi uhlidat zakazniky. ted nas teda koupil t-mobile, tak uvidim, jestli se podminky zlepsi nebo zhorsi.

K tematu, proste, kdyz nekde nejsem spokojeny, tak muzu smlouvu vypovedet. koukni se do sml. je tam urcite napsano, ze poskytovatel si vyhrazuje pravo na preruseni 2-3dny. kdyz to vypadava porad, tak nedorzujou podminky smlouvy a muzes bez sankci od nich jit pryc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, pane Zemane.
S firmou Coprosys nejsem naštěstí nijak spřízněn, ani s jiným poskytovatelem internetu. Pracuji jako externí správce mnoha počítačových sítí již od internetového pravěku a tak bohužel (nebo naštěstí) vím, jak to chodí. My řadoví uživatelé máme ve smlouvách garantovanou dostupnost 99,xx%, což ony firmy v pohodě splní, neboť dostupností většinou rozumí odezvu na ping. Takže pokud vám to chvíli jde a chvíli ne, pak je to dle smlouvy ok. To je skutečnost z pohledu smlouvy, kterou jste vy i já uzavřel. Nemáme na providera jinou páku, než výpověď smlouvy a výběr někoho jiného. I zde ale budou podmínky podobné, jen třeba vybereme firmu, která přistupuje k zákazníkům solidněji.
Zde v okrese není poskytovatel, se kterým bych nepřicházel do styku a opravdu vždy záleží na smlouvě, jak je postavená. Můžete mít za děsné prachy smlouvu s garantovaným zásahem technika do 2 hodin, s dostupností 99,999999%, se záložním spojem atd. Např. takový Benteler je tuším taky připojen Coprosysem a myslíte, že mají byť jen minutu výpadek? Věřte, že ne.
Osobně dosud Coprosys na Střeláku řešit nemusím, pracuji na jiném připojení a jinde (ČRa a v pohodě, ale o kus dál u zákazníka taky ČRa a hrůza).
Pro představu: za poslední 2 týdny jsem řešil u zákazníků výpadky internetu s tímto výsledkem:
EURNET Hrádek - řešení po 2 dnech, bez odezvy od providera
Volný ADSL Chrastava - maximální komunikace a snaha, řešení do 1 dne
O2 - Stráž p. R. - katastrofa, řešení jsme museli najít sami a pouze přes známého u O2
ČRa Liberec - opakované výpadky po dobu 1 týdne, reakce žádná, spravilo se to "samo"
ČRa Liberec - oprava do 1 hodiny od nahlášení
Volný Rumburk - obyč. business smlouva, řešení v řádu minut, opakovaná starost o to, jestli se chyba neopakuje.
Cesnet Liberec - připojuje Coprosys, řešeno ihned technikem
Novera Liberec - týden problémů, obtížná komunikace
atd. atd.
Tolik jen k tomu vašemu podezření slávisty hanícího spartu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 6:19 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě k ceně: 490,- Kč je na dnešní poměry dost, čekám pouze na to, co nabídne Coprosys na optice, jinak to momentálně vidím na přechod k O2 (a to bez ohledu na funkčnost nebo nefunkčnost Coprosysu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
newman



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Dolní Chrastava

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 9:01 pm    Předmět: COPROSYS Citovat

Vážení, mám připojení od firmy Coprosys-LVI a běžně to běhá alespoň u mě tam 15-16Mb/s a zpět 13-16Mb/s. Což myslím není k zahození. Jsem v Nádražní. Jinak co se týká připomínek na pana Kopeckého ... nemyslím že by s ním přišel do styku běžný "domácí uživatel". Každopádně jsem s ním téma Chrastava probíral a divil se kolik tady má "přívrženců". Myslím že je každého věc od koho se nechá připojit. Jinak ... optika v Chrastavě? Minimálně další rok ... zatím se kope
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Takže jsme se vlastně shodli, a vidíme to stejně, Jane Roku. S O2 jsem kdysi dávno při 512kb / s neměl problém a stálo to 499 + Paušál. Přechod k tehdy LVI byl z finančních důvodů(490 bez paušálu), ale moc jsem si nepolepšil. Každopádně pokud se to nezlepší, budem oba volit stejnou cestu.
Nicméně si stále myslím, že bude lepší dokopat Coprosys k řešení a urychlení práce na optice.
Mimochodem výpovědní lhůta je 3 měs a jak zde píšete, smlouvu maj postavenou dobře, takže jednostranná výpověď okamžitě nelze.
Spíše mne zaráží, že dodnes zde neodpověděl žádný zástupce Coprosysu.
Optiku slibují na listopad, ale nevěří tomu snad ani oni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com