Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Daň z nemovitosti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 7:05 pm    Předmět: Daň z nemovitosti Citovat

Dobrý den
Tak mi to nějak nedá abych to tu nenadhodil....
Jako paneláčník nemám zcela přehled, tak jsem poptal své známé ohledně současné výše daně z nemovitosti......
Prúměrně platí 600-800 korun ročně, po navýšení tedy 3000-4000 korun ročně. V domě bydlí řekněme 4 až 5-ti členná rodina, tj cca 1800-2250 korun ročně. Takže 5-ti členná rodina ve spíše menším domě bude platit cca o 150 kč více. A to jsem na Vás hodně milej, protože 5- člennou rodinnu aby dnes člověk pohledal. Navíc nebývá v menším domku.
Jiná situace ovšem nastává zde : Samotná důchodkyně/důchodce v menším domku (předtím 600, nyní 3000), město jí ovšem poskytne slevu 450 kč z popelnice, takže si může pískat protože nebude paltit 5x více, ale poze cca 4,25x (cca 2550)více. A vše mezi těmito extrémy je řekněme průměr...
Takže se ptám :
1) Neumím počítat ?
2) Jsem blbej a nechápu ekonomický zázrak našich zastupitelů?
3) Nedělá náhodou někdo blbce ze mě ?
4) Odváží se radnice zveřejnit seznam hlasujících zastupitelů s tím, kdo jak hlasoval abych se podle toho zařídil v příštích volbách ?
5) Proč je tak těžké říct na rovinu, že jsou problémy s městským rozpočtem, tak město musí využít maximálně svých možností, jak ty peníze z lidí vytáhnout ? Osobně bych to ocenil více než toto. Vždyť budou platit víc, a to výazně takřka všichni.


V případě, že platí bod 2) se omlouvat nebudu, protože je věcí radnice aby mi to jako občanovi vysvětlila tak, abych to pořádně pochopil. Což se rozhodně nestalo.
A za jeden konkrétní preferenční hlas bych se dnes nakopal do zadku. Pane starosto, už se to nestane. Jak jsem mohl jenom zapomenout na vaše vystupování vůči lidem při udělení sankčních poplatků za pozdní platby za odpady v minulém funkčním období ?
S pozdravem
Váš bývalý volič.
Petr Zeman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

jednoduše řečeno - každý, kdo doposud platí více jak 465Kč daň z nemovitosti bude platit podstatně víc (nelze totiž moc předpokládat,že v takovém domě či bytě žije víc jak 5 osob.) Nejlépe na tom budou opět paneláčníci. Od roku 2010 se ruší i úleva pro novostavby.Osobně se domnívám,že daň a to jakákoliv ze soukromého vlastnictví je nemorální (dědická,darovací,z nemovitosti, z převodu nemovitosti) - osobně dost nechápu co mají odpady společné s daní z nemovitosti a jsem zvědavý jak bude město za dva roky obyvatelům vysvětlovat,že musí zavést opět poplatky za odpady,neboť s nástupem novely zákona o odpadech nic jiného zbývat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 3:42 pm    Předmět: To Petr |Zeman a Petr Citovat

Vážení pánové,
pokusím se odpovědět (omlouvám se za zpoždění vyjádření, ale píši ihned po svém návratu z dovolené). Za 1m2 se platí v rodinném domku dosud v Chrastavě 1.1,4=1,40 Kč. Za nadzemní podlaží (které se ovšem nepočítá, pokud nadzemní patro nepřesahuje více než 2/3 zastavěné plochy) 0,75.1,4=1,05 Kč.
Z výše uvedeného plyne, že za menší (opakuji menší) domek se určitě neplatí částka, kterou uvádí pan Zeman, ale spíše 250 až 300 Kč. Pak počty vychází zcela jinak (Upozorňuji, že pokud jste čerpal informace od někoho z Liberce, tam ta současná čísla jsou vyšší, namísto 1,4 do horních výpočtů tam musíte nasadit 3,5, např. v Hrádku 1,6).

Pro město jsou nově získané příjmy stěžejní. Snažili jsme se najít způsob jak navýšit příjmy pro město, které pro něj budou stěžejní a přitom co nejvýše ušetřit řadové občany-majitele nemovitostí. V našem městě působí vysoce nadprůměrně proti řadě jiných měst průmyslové zóny. Zákon však neumožňuje rozdělení kopeficientu na průmyslové zóny a řadové občany-majitele, ale koeficient musí být všude stejný. Zvolený způsob dává - příklady jsou v důvodové zprávě (zkuste si porovnat s konkurečním návrhem trojnásobku bez úlev, který odpovídá stavu inflace od roku 1992, kdy byl zákon schválen) - legislativně nejlepší možné řešení, jak výše uvedeného cíle dosáhnout.
To Petr - novela zákona o odpadech umožní zvýšit poplatek za odpady údajně až na 900,-Kč. Pokud by město nyní nezvýšilo koeficient a až to bude možné, navýšilo by poplatek za odpady na maximum, městu by to přineslo 2,8 mil. Kč.
Při modelu, jaký si město zvolilo, to znamená, že když si nechá poplatek i poté, co zákon umožní navýšení na 900,- Kč, na současné výši 456,-Kč, znamená to, že se jeho odhadované navýšené příjmy sníží z 10 mil. kč na 7,2 mil. Kč. Ovšem zdůrazňuji, že těch 7,2 mil. kč budou pořád navýšené přjmy. Jinými slovy, město nebude ekonomicky nuceno po přijetí novely zákona o odpadech navýšit poplatky za odpady.
To Petr Zeman - hlasování bylo tajné. Zastupitelé chtěli, aby se jednalo o rozhodnutí zastupitelstva jako celku - znovu však nabádám, abyste si s chladnou hlavou spočítal ekonomické dopady oproti konkurenčnímu trojnásobku bez úlev.
Viz též:http://www.chrastava.cz/muinfo/vyhl/dz0805.pdf

V pondělí 14. července se koná na dané téma večer se starostou (od 17 hodin na radnici), jste srdečně zváni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

vážený pane starosto, bohužel co se týká odpadů pletete si dvě rozdílné věci. Jedna je dopad na obyvatele (uvedené možné zvýšení poplatků) a druhá je dopad na rozpočet obce, vzhledem k nákladům na zajištění této činnosti. Nejsem seznámen se smlouvo mezi městem a firmou zajišťující nakládání s odpady, ale dovolím si pochybovat, že změny vyplývající z novely tohoto zákona ponese na svých bedrech právě tato firma.Co mě však nejvíce mrzí a to je Váš postoj k odpadům obecně - tímto krokem degradujete občany, kteří do dneška alespoň částečně třídili odpady - tímto vaším rozhodnutím jste všechny hodil do jednoho pytle.To bylo nejen neuvážené a nedomyšlené,ale i naprosto hloupé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 4:20 pm    Předmět: Citovat

jen ještě doplnění v Hrádku nad Nisou - okrajové části jsou na koeficientu 1 (bylo 0,6 a díky tomuto zákonnému určení se zvyšovalo) Donín a Loučná 1,4 a město 1,6 (když informace tak celá a ne jen to co se hodí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 5:14 pm    Předmět: To Petr podruhé Citovat

Vážený pane Petře,
za odpady - i kdyby zaplatili všichni - je roční příjem 2,8 mil. (6100 obyvatel x 456,- Kč).
Tento výběr není totožný s tím co platíme firmám - celkem to dělá i se sběrným dvorem cca 5 mil. Kč.
To znamená v současnosti - jim dáme 2,8 mil z toho co vybereme za poplatky a přidáme 2,2 mil Kč z jiných příjmů.
Po zavedení místního koeficientu koeficientu těch 5 milionů uhradíme 2,2 z jiných příjmů jako dosud, za výběr poplatků za odpady dáme namísto 2,8 mil. jen 1,4 mil. (pokud 50% bude osvobozeno) a chybějících 1,4 miliónů zaplatíme z navýšeného příjmu z daně z nemovitostí. Pokud by byl příjem z této daně jako byl v posledních letech tj. cca 3 mil., bude činit s místním koeficientem 5 v roce 2009 15 mil. Tzn. ze zvýšených příjmů 12 mil Kč se 1,4 mil Kč odvede odpadovým firmám. Pro město tak bude navýšený příjem činit v roce 2009 10,6 mil Kč. V dalších letech se bude toto navýšení sice snižovat v závislosti na zvýšujících se nákladech firem (lze je očekávaz vzhledem k inflaci), nicméně i v dalších letech bude přínos z navýšeného příjmu za daň z nemovitostí stále velmi výrazný.

Je pravdou, že bude chybět motivace ke třídění odpadů, ale ta chyběla i dosud. Dosud též nebyla žádná finanční kompenzace za třídění. Do byla a je nevýhoda kdysi dávno zavedeného poplatku na hlavu oproti poplatku za popelnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 5:27 pm    Předmět: To Petr doplněk ke dvojce Citovat

Doplnění v Vašemu doplnění - Omlouvám se, že jsem v minulém přípěvku "nerozebral" Hrádek. Smyslem té části příspěvku bylo jen upozornění pana Zemana, že vzhledem k základnímu koeficientu (platnému a započítávánému v dani od schválení v roce 1992) byla dosud daň za stejný dům v různých městech různá. Pro úplné doplnění doplňuji, že i v našem městě má jedna část (Vítkov) základní koeficient 1.
Takže ve výsledku (základní x místní) Chrastava (kromě Vítkova)
1,4x5 = 7
Vítkov 1x5 = 5
Liberec 3,5x2 = 7
Hrádek má zřejmě zatím jen ten dosavadní základní koeficient (v centru 1,6).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za vaše vyjádření.
Na rozdíl od Vás mám asi jiné informace, které rozpočet města v oblasti nakládání s odpady v brzké budoucnosti zatíží daleko více než zde uvádíte ( a předpokládám, že to víte). Smysl tohoto kroku nechápu a přiznám se že dle mého tam ani není, ale na to máme rozdílný názor (což je normální).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

rozumím snaze města vylepšit si rozpočet, ale toto řešení mi přijde, mírně řečeno, jako ne moc vhodné.

Stejně jako ostatní nechápu proč se město snaží kompenzovat vyšší dan z nemovitosti odpuštěním poplatků za odpady. Tento způsob totiž není ke všem lidem stejně spravedlivý a oni ho sami mohou jen stěží ovlivnit. Pokud vlastníte domeček asi ho jen stěží zmenšíte a pokud jste v domečku sám (důchodce, vdova, rozvedený .. apod) asi se taky jen tak nerozmnožíte.

Pokud tedy město chtělo vymyslet kompenzaci, mělo najít jiný způsob (asi to není jednoduché, ale to máloco).

Nehledě na to, že tímto způsobem dojde k likvidaci jakékoli motivace k třídění odpadů.

Můj návrh je:

- násobek nechat na 5
- kompenzace stejně spravedlivá pro všechny občany
- zachovat poplatek za odvoz odpadu
- případně vymyslet pozitvní motivaci pro "třídiče" odpadu

btw: jak je možné, že Hrádek má několik násobků ? Nebylo by to možné použít i na Chrastavu a oddělit tak průmyslové zóny od obytných ?

Petr Mácha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 1:45 pm    Předmět: To Mape Citovat

Ahoj Petře,
jak se můžeš dočíst v důvodové zprávě na našich webových stránkách, návrh koeficient 5 (bez úlev) byl kolegy na pracovním jednání navržen, byl však neprůchodný. Neprůchodný byl proto, že naší snahou sice bylo získat finanční prostředky, ale nebylo naší snahou zatížit občany-majitele nemovitostí. Přestože je, při zvolené kompenzaci - osvobození těch, které zasáhnul koeficient 5 od poplatků za odpady, méně výhodné pro méněčlenné domácnosti - pořád je to i u jednotlivce nějaká kompenzace tj. více než žádná kompenzace. A myslíme si, že poskytnutí kompenzace pro občany-majitele nemovitostí, je spravedlivé

To co uvádíš u Hrádku je "čarování" s tzv. základním koeficientem. Ten je v Chrastavě 1,4 a např. v Hrádku 1,6. Pro různé části města zvolil Hrádek možnost změny kategorie (ze zákona lze až o 3 kategorie dolů a o jednu nahoru). U nás je tato změna zvolena vyhláškou z roku 1993 u částí Dolní Vítkov a Horní Vítkov (základní koeficient o kategorii dolů na 1). U ostatních částí Chrastava I, Chrastava II atd. je základní koeficient nastaven tak jak vyplývá ze zákona na 1,4, v žádné části tak nebyl zvýšen na maximum tj. o kategorii nahoru na 1,6.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 3:05 pm    Předmět: Re: To Mape Citovat

Michael Canov napsal:
Ahoj Petře,
jak se můžeš dočíst v důvodové zprávě na našich webových stránkách, návrh koeficient 5 (bez úlev) byl kolegy na pracovním jednání navržen, byl však neprůchodný.


Toto je téma kde jsem si po dlouhé době přečetl vyhlášku i zprávu od začátku do konce a některé pasáže i dvakrát.
Ani já bych nezvedl ruku pro navýšení na 5 bez kompenzace. Pokud jsi dobře četl navrhoval jsem vymyslet JINOU kompenzaci, která by byla pro všechny stejně spravedlivá.
(Tady jen poznámka: moje rodina na vyhlášce vydělá, ale vadí mi, že se tady nerozlišuje, a zcela jistě se stane, že budete brát peníze lidem, kteří to VELMI nepříjemně pocítí ... a nemám na mysli cikány z Kováku)


Michael Canov napsal:
To co uvádíš u Hrádku je "čarování" s tzv. základním koeficientem. Ten je v Chrastavě 1,4 a např. v Hrádku 1,6. Pro různé části města zvolil Hrádek možnost změny kategorie (ze zákona lze až o 3 kategorie dolů a o jednu nahoru). U nás je tato změna zvolena vyhláškou z roku 1993 u částí Dolní Vítkov a Horní Vítkov (základní koeficient o kategorii dolů na 1). U ostatních částí Chrastava I, Chrastava II atd. je základní koeficient nastaven tak jak vyplývá ze zákona na 1,4, v žádné části tak nebyl zvýšen na maximum tj. o kategorii nahoru na 1,6.


Tudíž jestli to chápu správně rozdělení by mělo jen malý vliv na konečnou výši daně ... je to tak ?

Mape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 4:55 pm    Předmět: To Mape 2 Citovat

Ahoj,
snažili jsme se při kompenzaci co nejlépe vystihnout množinu těch občanů, kteří jsou zasaženi tím místním koeficientem 5. Lepší vystižení než osvobození rodin občanů-majitelů nemovitostí od poplatku za odpady jsme nenašli. Jedná se totiž prakticky o totožnou množinu těch občanů, na které se uplatňuje ten místní koeficient. To, že je u kompenzace poměrně značný rozptyl, je sice minus, který však zdaleka nepřevažuje celkové plus, které tato kompenzace dává. U těch co budou mít kompenzaci relativně nejmenší (tj. u jednotlivců v rodinných domcích) to znamená, že budou (dle velikosti domku) platit jako by byl schválen troj až čtyřnásobek bez úlev. Je to sice nepříjemné, ale na druhou stranu u těchto domků bývají ve skutečnosti největší náklady na provoz systému odpadů (v přepočtu na jednoho obyvatele), neboť u nich často bývá jedna popelnice stejně jako u domků kde bydlí více lidí.

Každopádně, když porovnáš schválený pětinásobek s úlevou oproti variantnímu návrhu trojnásobku bez úlev (který na ZM byl též předložen), zjistíš, že pro drtivou většinu občanů-majitelů nemovitostí je tento výhodnější až zásadně výhodnější a přitom přináší pro město zásadně větší příjem oproti trojnásobku bez úlev (cca 4,6 mil./rok = 2x3 mil. - 1,4). Přitom trojnásobné zvýšení by (jak dokládá důvodová zpráva) de facto jen vrátilo výši daně v reálných cenách (při započítání inflace) na úroveň roku, kdy byl zákon o dani z nemovitosti schválen.

Zkusím ti porovnat situaci s postupem v Ústí nad Labem. Tam, dle mně známých informací zavedli místní koeficient sice jen 3, zvedli však základní koeficient o kategorii (z 3,5 na 4,5) a ještě zavedli jeden další koeficient 1,5. Ve výsledku tak zvedli daň více než 5x oproti současnému stavu. 4,5x3x1,5/3,5 = 5,8. Jako úlevu zavádějí plošné zrušení poplatku za odpady pro všechny. To u nich jednak nepřináší zdaleka tak velkou kompenzaci pro občany-majitele nemovitostí (budou totiž u nich platit daň s celkovým koeficientem 20,25 (4,5x3x1,5) - zatímco u nás je celkový koeficient 7 (1,4x5), takže se úleva projeví u majitelů jen třetinově oproti nám, ale především jejich úleva nekopíruje množinu zasažených a tudíž u nich lidé protestují proti tomu, že občané-majitelé budou de facto z daně za nemovitosti platit odpady za občany nemajitele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane starosto.
K číslům ohledně daně jsem došel prostým zvednutím telefonu a zavoláním mým zámým, takže tak úplně mimo nejsou. Asi jste také pozapomněl, že lidé mají okolu dom(k)ů také pozemky a zastavěná plocha nadzemního podlaží bývá většinou stejná jako dole, obzvláště u malého domku.
Dále jsem se chtěl zeptat, zda myslíte vážně větu :
"Právě členové bytových družstev však mají možnost převést si byt do osobního vlastnictví, to, proč to dosud neudělali a zda to udělají v případě zavedení 5-ti násobného navýšení daně s osvobozením za odpady [čtyřčlenná rodina by ušetřila cca 1400 Kč/rok (4.456-400)], je samozřejmě věcí jen a jen jejich ekonomické
úvahy.:"
Bydlím v Chrastavě a byt mám družstevní, daní platím opravdu hodně a nechápu, proč jsem trestán za to, že jsem si byt nepřevedl do vlastnictví. Navíc v panelovém domě stejně musí být ustanoveno družstvo vlastníků, takže by mi to opravdu nic nepřineslo. A těch 15 000 anuity opravdu problém není. Navíc daň platí družstvo, jak to budete kompenzovat jemu ?
Není to poněkud diskriminační ????
Dále bych se chtěl zeptat proč mě trestáte za to, že jsem si koupil garáž, doteď za 92 kč daň, potom x5. Nedali jste mi na ni nic a parkování na Střeláku řešíte botičkami.
A dále bych měl otázku, jak se shoduje toto navýšení s politikou Vaší bývalé státostrany ohledně podpory drobného podnikání a průhlednosti daní a poplatků, protože na popelnice před obchody jste žádnou kompenzaci nevymysleli. Nezapomeňte, že jste za ni byl zvolen !!!!

A co se týče hlasování, tak si myslím, že jako komunální politici NEMÁTE PRÁVO HLASOVAT TAJNĚ, protože se tímto vyhýbáte zodpovědnosti za svá rozhodnutí. Ale z Vaší důvodové zprávy lze toto stejně vyčíst a na radnici se hrozně drbe, takže Vím co jsem chtěl vědět a spolehněte se, že před místními volbami Vám to bude připomenuto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

Petr Zeman napsal:
Dále bych se chtěl zeptat proč mě trestáte za to, že jsem si koupil garáž, doteď za 92 kč daň, potom x5.


Pokud jsem vyhlášku pochopil správně ... je Vaše garáž nemovitost ... zaplatíte za ni 5x ... ale bude Vám a Vaší rodině odpuštěn poplatek za odpad.
Takto podobně mohou počítat všichni zahrádkáři a garážníci co bydlí v družstevním bytě.

Jinak s Vámi souhlasím ... tento způsob plnění obecní kasy mi přijde stejně blbý jako radar v Revoluční.

Navíc se obávám, že se nikdo nezeptal těch které chce Město uškubat zdaleka nejvíc (podniků) ... například Benteler již v minulosti dokázal, že postavit novou halu u Varnsdorfu není zase takový problém.

Mape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

Zajímavý článek: http://www.obecnifinance.cz/clanek/nevyhody-plosneho-mistniho-koeficientu/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com