Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WASSA!!!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GKCHRASTAVA



Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2024 7:40 pm    Předmět: brána Citovat

Nás zase trápí východní brána a neustálý hluk pojíždějících VZV při nakládce a vykládce. To, že někdo kope i za ostatní není důvod k Vašim útokům a výhružkám? Jak jsem napsal na začátku, mělo by být hlavně ve Vašem zájmu být zde chtěný občany a ne z rozhodnutí vyšších míst proti vůli občanů. Není to žádný med přijít z práce a každý den do deseti i později (máme důkazy) být obtěžován neustálým hlukem z nakládky a vykládky. A od šesti ráno znovu a znovu a znovu. Takže pochopte mít uprostřed obytné zóny průmyslovou zónu není zrovna procházka růžovou zahradou. Co vy na to? Co místo útoků a zkusit nabídnout řešení? Co takhle začít tím, že budete dodržovat platné kolaudační rozhodnutí? Aspoň do doby než zařídíte nové, pro nás bydlící likvidační? Co tak se k tomu postavit jako chlap? To že nás v tom nechá vedení města vykoupat a spíš připískává na vaší stranu je věc jedna. Ale i my se můžeme bránit . A věřte , že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Bohužel podle jak veřejně dostupných informací, ten kdo nehraje fér jste spíše vy jako firma. škoda, firmu, WASSA jsem leta považoval za seriózní firmu, která plní sliby. Pojďte to v očích Chrastaváků napravit. Děkuji
P.S. škoda, že ti, kteří by se k tomu mohli vyjádřit mlčí. že by tichý souhlas a podpora porušování zákonů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 12:33 am    Předmět: Citovat

Wassa napsal:
petrtlach napsal:
Laughing Laughing Docela se zde bavím, píše se zde o "Chráněné dílně" , při tom něco takového neexistuje 13 let. Nově se to má jmenovat "Chráněné pracovní místo". Laughing Laughing Jen tak "pro forma".

Já už jsem to tu asi psal, to je takový problém se sejít, tedy na místě a navrhnout si opatření, tedy zjistit fakta, co kde a jak dělá problém a případně stanovit odstranění. Zapřáhnout s řešení "bezpečáka" Wassa. Měl by poradil.

Pokud jde o provoz vozidel, nedá se tím nic dělat než dodržovat limity Wink Nebo požádat o navýšení , ale s tím by asi byla spojena asi i úprava vozovky, protože není určena pro takovou dopravu.


Dobrý den, pane Lachu,
tady není hlavní problém v tom, se sejít. Také to není o hledání řešení, i kdybychom sebevíc chtěli. Protože kdyby ano, tak se primárně soustředí na západní bránu, tedy provoz hlavně před svým domem, a řeší hlavně sebe.
Místo toho tu poukazují prakticky pouze na východní bránu, kde se odehrává hlavní zásobování haly, ale která je ničím nijak neomezuje, a těch 18 kamionů.
Proto pořád doufám, že tu zveřejní také jejich skutečný a jediný důvod, a osobní zájem, proč to vlastně celé dělají. Potom teprve všichni ostatní uvidí, co za tím od začátku je, a i to jejich sledování východní brány nakonec bude dávat smysl.


Tlach prosím, od britského Thach, což je místně příslušně z oblasti Esexu a znamená to pokrývač Wink

Já skutečně hlavně mám na mysli prvně zkusit řešit západní bránu. Někde jsem popisoval, že objekt co je teď nestojí na půdorysné ploše jako původní, takže několik metrů zasahuje volný prostor před objekt pana Zatočila, což dříve nebylo, takže světlo a hluk se změnil oproti původnímu objektu. Proto jsem psal, že by bylo dobré skutečně zkusit zástěnu. Myslím, že ze dřeva jsou schopni architekti udělat pěknou ozdobnou zeď s logem společnosti nebo na příč nápisem vítejte.
Wink

Vedle mě měl problémy např. Grupo Antolin a Pony Express, takže se několikrát vše řešilo a pokus omyl než se vše vyladilo. Bohužel kamiony je další položka pak.

Východní brána se řeší z důvodu další obyvatele, volný prostor směrem nahoru, kde od dob dřívější společnosti vyrostla řada rodinných domků. V roce 2002, když ukončila budova provoz, tak tam objekty nestály. První vznikl někde v roce 2003, což si dost dobře pamatuji, protože tam přes den někdo natahal přes cestu drát a jel jsem po tmě na kole po paměti a zůstal jsem tam v drátě Laughing Laughing Takže oproti roku 2002 se dost změnilo. Stížnosti jsou právě i od lidí z Ještědské ulice. Dříve taky se nejednalo taky o hlavní vjezd a používala se před rokem 2002 hlavně brána na západě. Wink

Další problém je změna lidí. Od roku 2002 došlo v objektech v Nádražní také ke změně obyvatel, kteří nevyrůstali v těch objektech v době, kdy Mykana původně fungovala, takže vnímají hluk a světlo pak jinak a je jasné, že změna stavu bude pro ně zátěží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2024 12:47 am    Předmět: Re: brána Citovat

GKCHRASTAVA napsal:
Nás zase trápí východní brána a neustálý hluk pojíždějících VZV při nakládce a vykládce. To, že někdo kope i za ostatní není důvod k Vašim útokům a výhružkám? Jak jsem napsal na začátku, mělo by být hlavně ve Vašem zájmu být zde chtěný občany a ne z rozhodnutí vyšších míst proti vůli občanů. Není to žádný med přijít z práce a každý den do deseti i později (máme důkazy) být obtěžován neustálým hlukem z nakládky a vykládky. A od šesti ráno znovu a znovu a znovu. Takže pochopte mít uprostřed obytné zóny průmyslovou zónu není zrovna procházka růžovou zahradou. Co vy na to? Co místo útoků a zkusit nabídnout řešení? Co takhle začít tím, že budete dodržovat platné kolaudační rozhodnutí? Aspoň do doby než zařídíte nové, pro nás bydlící likvidační? Co tak se k tomu postavit jako chlap? To že nás v tom nechá vedení města vykoupat a spíš připískává na vaší stranu je věc jedna. Ale i my se můžeme bránit . A věřte , že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Bohužel podle jak veřejně dostupných informací, ten kdo nehraje fér jste spíše vy jako firma. škoda, firmu, WASSA jsem leta považoval za seriózní firmu, která plní sliby. Pojďte to v očích Chrastaváků napravit. Děkuji
P.S. škoda, že ti, kteří by se k tomu mohli vyjádřit mlčí. že by tichý souhlas a podpora porušování zákonů?


Tak snad jsem to napsal dobře, že nahoře původně objekty nebyly. V Grupo Antolin to řešila hygiena několik let a přesto se našlo nějak řešení, protože s tím problémy už nejsou. Většinou je problém ve "flink" práci řidičů VZV, protože většinou hluk je , když shodí vidle na korby a nebo rampy, prostě je to takové nakládání "hop" "hop".

[img]https://media.cdn.kaufland.de/product-images/1024x1024/7e7e3b93e6fc32e63b0318272c3f11cd.webp[/img]

myslím si, že existují i povrchy z gumy, takže by se mohl hluk eliminovat též. Opravdu je to o tom, aby si obě strany sedli a sepsali si co skutečně vadí, pak se podívali co to způsobuje a následně vymysleli jak to eliminovat.

Teď mě napadá, u východní brány je sice stěna, ale ta je jen do silnice, z druhé strany je obyčejný plot, takže nezadrží žádný hluk, ten hluk pak následně jde směrem nahoru na Ještědskou, neboť se odráží od stěny co je do ulice Nádražní, takže je silnější ten hluk tím směrem.

Very Happy Kdybych byl hodně velká lama a chtěl to pokusně zkusit, zda mám pravdu, tak ta zeď kdyby se olepila zevnitř platíčky od vajec, tak by se snížila odrazivost hluku, prostě by došlo ke snížení hlučnosti směrem na Ještedskou.[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2024 12:07 pm    Předmět: Citovat

Vážený pane starosto
Dne 12.2.24 proběhlo zasedání zastupitelstva, na kterém z úst provozního ředitele firmy Wassa Chrastava pana Kamila Knittla zaznělo, že nedodržují počet schválených kamiónů, který je stanoven na 18 denně. Jsme opět nuceni Vám oznámit, že nedošlo k žádné změně a provoz ve firmě Wassa zůstal stejný. V pátek 1.3.24 nám pod okny projelo do západní části areálu cca 11 kamiónů. To je 11 vjezdů a 11 výjezdů z areálu ve vzdálenosti cca 2m od našich oken. Celkový počet kamiónů, které projeli firmou Wassa v tento den se nakonec přiblížil k cca 80 kusů!!!
Rodina Zatočilova a rodina Žďárských
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2024 6:25 pm    Předmět: Citovat

zatocilradim napsal:
Vážený pane starosto
Dne 12.2.24 proběhlo zasedání zastupitelstva, na kterém z úst provozního ředitele firmy Wassa Chrastava pana Kamila Knittla zaznělo, že nedodržují počet schválených kamiónů, který je stanoven na 18 denně. Jsme opět nuceni Vám oznámit, že nedošlo k žádné změně a provoz ve firmě Wassa zůstal stejný. V pátek 1.3.24 nám pod okny projelo do západní části areálu cca 11 kamiónů. To je 11 vjezdů a 11 výjezdů z areálu ve vzdálenosti cca 2m od našich oken. Celkový počet kamiónů, které projeli firmou Wassa v tento den se nakonec přiblížil k cca 80 kusů!!!
Rodina Zatočilova a rodina Žďárských


Smile Mám dojem, že nebude vůle. Úřady na tomto foru se vyjádří zase za rok a půl či dva, nebo to nechají do dalšího volebního období a nakonec napíší, že se na to podívají, že si toho po roce a půl všimli Very Happy Shocked A proč třeba TV Chrastava neinformuje o tomto problému, přeci o Kováku se informovalo pořád. Stačí obejít lidi okolo , a to by bylo něco. Vím, že lidi okolo něco mají, a to i na Ještědské. Měření,ale vyšlo. Tedy myšleno hluku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2024 8:51 am    Předmět: Citovat

"Dobré" ráno
Máme něco před 9h ranní a firmou WASSA v Nádražní ulici právě projel v západní části (u mateřské školky) již 10. kamión. A opět k tomu velmi hlučný provoz z nakládky
Děkujeme!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wassa



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2024 12:35 pm    Předmět: Citovat

zatocilradim napsal:
"Dobré" ráno
Máme něco před 9h ranní a firmou WASSA v Nádražní ulici právě projel v západní části (u mateřské školky) již 10. kamión. A opět k tomu velmi hlučný provoz z nakládky
Děkujeme!!!!!


Dobrý den, pane Zatočile,
ověřoval jsem toto vaše tvrzení a zcela upřímně tady veřejně oznamuji, stejně jako Vy, že lžete. Podle záznamů, které nelze jakkoliv zfingovat uvádím, že byla do této chvíle 12:24 hod. na této bráně odbavena pouze 4 nákladní auta v časech: 1 - 9.00 hod., 2 - 9.13 hod., 3 - 10.22 hod., 4 - 11.48 hod. a nyní se vykládá číslo 5, které přijelo je v systému přihlášeno od 11.48 hod.

Nakládka / vykládka má od začátku stále stejný hluk, který je změřený a vyhovuje hygienickým limitům.

Takže jste si do nás zase jenom bezdůvodně kopnul a opět to celé pouze zbytečně dramatizujete.

Naposledy se vás ptám, zveřejníte už konečně pravý důvod proč to celé děláte??? Proč nás máte potřebu neustále chronicky špehovat, a uvádět nesmyslně nadhodnocené počty nákladních aut? Případně to udělám za vás. Myslím, že nejen sousedé, ale všichni co to tady čtou, mají právo vědět, jak čisté máte úmysly, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zatocilradim



Založen: 18.4.2022
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2024 3:23 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den

Pro úplnost uvádím, že dle našich záznamů, které nelze "zfingovat" (ani nemáme důvod je jakkoliv "měnit), se Vaše tvrzení rozchází s realitou.
První dnešní kamión jste odbavili v 6.50. Druhý v 7.52, další v pořadí byl v 8.00, 9.13, 10.30, 11.50, 12.08, 13.55 a nyní již v pořadí 9.kamión ve 14.40 a 10.kamión v 15.15.
Do této chvíle tu projelo cca 14 kamiónů.
Naše údaje nejsou bezdůvodným kopnutím, ale připomenutí toho, že platné rozhodnutí uvádí 18 kamiónů denně. Je to počet, na který provozní ředitel pan Kamil Knittel při zasedání města Chrastavy (12.2.24) řekl, že ho nedodržuje a že mu ten počet povolených kamiónů nevyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wassa



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2024 5:23 pm    Předmět: Citovat

zatocilradim napsal:
Dobrý den

Pro úplnost uvádím, že dle našich záznamů, které nelze "zfingovat" (ani nemáme důvod je jakkoliv "měnit), se Vaše tvrzení rozchází s realitou.
První dnešní kamión jste odbavili v 6.50. Druhý v 7.52, další v pořadí byl v 8.00, 9.13, 10.30, 11.50, 12.08, 13.55 a nyní již v pořadí 9.kamión ve 14.40 a 10.kamión v 15.15.
Do této chvíle tu projelo cca 14 kamiónů.
Naše údaje nejsou bezdůvodným kopnutím, ale připomenutí toho, že platné rozhodnutí uvádí 18 kamiónů denně. Je to počet, na který provozní ředitel pan Kamil Knittel při zasedání města Chrastavy (12.2.24) řekl, že ho nedodržuje a že mu ten počet povolených kamiónů nevyhovuje.


Nemáte důvod fingovat, ale přesto to děláte, a neustále přidáváte. V předchozím příspěvku jste se sám jasně usvědčil. Píšete pořadí časů od jednotlivých aut. Ale pokud bych počítal auta podle vámi uvedených časů, tak jsme tam tak jako tak do 8:51 hod., tedy do zveřejnění vašeho prvního dnešního příspěvku, měli pouze 3 auta. Kde je těch zbylých 7, které schází do těch 10ti? Na to jste tedy přišel jak?

Je 17:18 hod. a na zadní bráně bylo dnes odbaveno 8 aut.

Mimo jiné jste tady nepřímo potvrdil, že už nás šmírujete i na zadní bráně. Tuto kameru opět odůvodníte, že ji máte na domě nainstalovanou pro osobní bezpečnost a úplnou náhodou vidí obráceně od vašeho domu na naší druhou stranu přes silnici na naší druhou bránu? Opět upozorním, že jakékoliv monitorování veřejných prostor je protiprávní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
obcanzchrastavy



Založen: 20.3.2024
Příspěvky: 1
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2024 2:28 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
již dlouho se smutkem sleduji tuto kauzu, před kterou, zdá se, odpovědné vedení města strká hlavu do písku.
Svou nečinností město pouze přispívá k eskalaci situace.
Věřím, že k této situaci by mělo co říct opravdu hodně obyvatel z okolí, ale jistě se stejně jako já obávají, že by ně město mohlo "zakleknout", proto velmi oceňuji iniciativu rodin Zatočilových, Žďárských a pana Tlacha.
Pár let zpátky zde na fóru pan starosta Canov velice aktivně a příkladně komunikoval s občany, jako senátor na to už asi nemá čas, škoda.

Za sebe bych se ke kauze vyjádřil asi takto:
u skladovací haly této velikosti je denní množství kamionů 18 absolutně nedostačující. Vidím v tom snahu za každou cenu schválit projekt, uvést ho v život a pak, když si někdo bude stěžovat, tak to nějak ukopeme.

Ten někdo, kdo píše za účet "Wassa" pokud zastupuje společnost, tak by měl argumentovat věcně a zdržet se výhrůžek, manipulací, a snahy o zdiskreditování protistrany.

Držím rodinám Zatočilových a Žďárských palce a mrzí mne, že město Chrastava zde není na straně svých občanů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá březen 22, 2024 5:55 pm    Předmět: Citovat

obcanzchrastavy napsal:
Dobrý den,
již dlouho se smutkem sleduji tuto kauzu, před kterou, zdá se, odpovědné vedení města strká hlavu do písku.
Svou nečinností město pouze přispívá k eskalaci situace.
Věřím, že k této situaci by mělo co říct opravdu hodně obyvatel z okolí, ale jistě se stejně jako já obávají, že by ně město mohlo "zakleknout", proto velmi oceňuji iniciativu rodin Zatočilových, Žďárských a pana Tlacha.
Pár let zpátky zde na fóru pan starosta Canov velice aktivně a příkladně komunikoval s občany, jako senátor na to už asi nemá čas, škoda.

Za sebe bych se ke kauze vyjádřil asi takto:
u skladovací haly této velikosti je denní množství kamionů 18 absolutně nedostačující. Vidím v tom snahu za každou cenu schválit projekt, uvést ho v život a pak, když si někdo bude stěžovat, tak to nějak ukopeme.

Ten někdo, kdo píše za účet "Wassa" pokud zastupuje společnost, tak by měl argumentovat věcně a zdržet se výhrůžek, manipulací, a snahy o zdiskreditování protistrany.

Držím rodinám Zatočilových a Žďárských palce a mrzí mne, že město Chrastava zde není na straně svých občanů.


Dobrý den,

já opakovaně doporučuji, aby město inicializovalo schůzku, kde by se lidi nehádaly, na jedné straně bylo co vadí rodinám z Nádražní a Ještědské ulice. Navrhuji to tady déle. Může to udělat i Wassa , takovou schůzku, kde by byl mediátorem např. místostarosta nebo starosta.

Vznikly by opatření, která by si odsouhlasily obě strany, která by se dodržovala nebo se vysvětlilo proč co vzniká a místo toho se zde jen osočují. Měřením hluku, které by se dělalo, tak promítnout Ještědskou , Lipovou, a to ze strany paneláku směrem k domu Wassa a ne z Lipové. Výsledek by pak museli akceptovat asi všichni. Je možné, že nepřesáhne nebo bude těsně pod limity. Provoz jako takový není hlučný, takže se to celé směny hluk rozprostře (takže průměr hluku bude 40db s tím, že bude v některých okamžicích vyšší, tedy ty nárazy), ale opatření ku spokojenosti jdou:

1) ve směru k Ještědské udělat zábranu, nejlépe např. profilované dřevo, aby se odrážel hluk směrem zpět.

2) To stejné směr Nádražní, a to jak přední tak zadní vjezd, protože tam jsou i stížnosti na světlo.

Tím se eliminuje aspoň část neduhů co tam je. Pokud je porušován počet kamionů, tak co se optat ještě Krajské správy silnic, že nadměrný provoz ničí její majetek? I oni mají co mluvit do tohoto problému. Silnice je stavěna na určitý provoz též.

Budu sprostý, nebylo by dobré místo poměřování kdo ho má většího si opravdu už sednout? Nejde tady jen o zákonné požadavky, ale i požadavky ku spokojenosti druhých.

Pokud jde o kamiony. MP situaci monitoruje, tedy kontroluje zda provoz neprobíhá v noci namátkově. Wink Bohužel, nejde ohlídat případ, kdy by měla společnost "echo". že zrovna přijedou na kontrolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ja2



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá březen 22, 2024 10:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím diskutující,

myslím, že každý kdo projíždí a prochází nádražní ulicí si musí za mokrá všimnout, že auta jezdi po vrstvě vody. Silnice je ještě krásně naklopena tak, aby voda stekala na pravou stranu, tedy od wassa a tekla vedle chodníku. Důkazem jsou nahozene domy, poničené dveře, shnile ploty - tedy u nás.
Psala jsem několikrát na kraj, kraj to přehodi na SČVK a ti něco málo posudlaji aby se neřeklo. Nejsou schopni si ani posbírat svůj majetek - zátaras a značky, které nějaký šikula uklidil do trávy a tam si veselé stojí už asi 2 týdny.
Povrch je popraskan, propadly.

Ano, chtělo by to aby se město zajímalo o své obyvatelé snažilo se jim život sprijemnit. Otázka co je priorita a co nese víc.

Myslím, že je dostačující to, že limit je denně překračován. Co by se dělo kdyby běžný smrtelník něco takhle denně prekracoval?

A co třeba dneska ta rána cca mezi 15 a 16 hodinou? To jsme vyskocili ze židle co se to děje. Děti se lekaji ran, ale neeee tam je vše v pořádku.

Mě stačilo to "přivítání" občanů na zasedání. Je vidět, že někdo je důležitý a někdo jen kus do počtu. Tohle se mě jako ženy, obyvatelky Chrastavy, docela dotklo.




petrtlach napsal:
obcanzchrastavy napsal:
Dobrý den,
již dlouho se smutkem sleduji tuto kauzu, před kterou, zdá se, odpovědné vedení města strká hlavu do písku.
Svou nečinností město pouze přispívá k eskalaci situace.
Věřím, že k této situaci by mělo co říct opravdu hodně obyvatel z okolí, ale jistě se stejně jako já obávají, že by ně město mohlo "zakleknout", proto velmi oceňuji iniciativu rodin Zatočilových, Žďárských a pana Tlacha.
Pár let zpátky zde na fóru pan starosta Canov velice aktivně a příkladně komunikoval s občany, jako senátor na to už asi nemá čas, škoda.

Za sebe bych se ke kauze vyjádřil asi takto:
u skladovací haly této velikosti je denní množství kamionů 18 absolutně nedostačující. Vidím v tom snahu za každou cenu schválit projekt, uvést ho v život a pak, když si někdo bude stěžovat, tak to nějak ukopeme.

Ten někdo, kdo píše za účet "Wassa" pokud zastupuje společnost, tak by měl argumentovat věcně a zdržet se výhrůžek, manipulací, a snahy o zdiskreditování protistrany.

Držím rodinám Zatočilových a Žďárských palce a mrzí mne, že město Chrastava zde není na straně svých občanů.


Dobrý den,

já opakovaně doporučuji, aby město inicializovalo schůzku, kde by se lidi nehádaly, na jedné straně bylo co vadí rodinám z Nádražní a Ještědské ulice. Navrhuji to tady déle. Může to udělat i Wassa , takovou schůzku, kde by byl mediátorem např. místostarosta nebo starosta.

Vznikly by opatření, která by si odsouhlasily obě strany, která by se dodržovala nebo se vysvětlilo proč co vzniká a místo toho se zde jen osočují. Měřením hluku, které by se dělalo, tak promítnout Ještědskou , Lipovou, a to ze strany paneláku směrem k domu Wassa a ne z Lipové. Výsledek by pak museli akceptovat asi všichni. Je možné, že nepřesáhne nebo bude těsně pod limity. Provoz jako takový není hlučný, takže se to celé směny hluk rozprostře (takže průměr hluku bude 40db s tím, že bude v některých okamžicích vyšší, tedy ty nárazy), ale opatření ku spokojenosti jdou:

1) ve směru k Ještědské udělat zábranu, nejlépe např. profilované dřevo, aby se odrážel hluk směrem zpět.

2) To stejné směr Nádražní, a to jak přední tak zadní vjezd, protože tam jsou i stížnosti na světlo.

Tím se eliminuje aspoň část neduhů co tam je. Pokud je porušován počet kamionů, tak co se optat ještě Krajské správy silnic, že nadměrný provoz ničí její majetek? I oni mají co mluvit do tohoto problému. Silnice je stavěna na určitý provoz též.

Budu sprostý, nebylo by dobré místo poměřování kdo ho má většího si opravdu už sednout? Nejde tady jen o zákonné požadavky, ale i požadavky ku spokojenosti druhých.

Pokud jde o kamiony. MP situaci monitoruje, tedy kontroluje zda provoz neprobíhá v noci namátkově. Wink Bohužel, nejde ohlídat případ, kdy by měla společnost "echo". že zrovna přijedou na kontrolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ja2



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá březen 22, 2024 10:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím diskutující,

myslím, že každý kdo projíždí a prochází nádražní ulicí si musí za mokrá všimnout, že auta jezdi po vrstvě vody. Silnice je ještě krásně naklopena tak, aby voda stekala na pravou stranu, tedy od wassa a tekla vedle chodníku. Důkazem jsou nahozene domy, poničené dveře, shnile ploty - tedy u nás.
Psala jsem několikrát na kraj, kraj to přehodi na SČVK a ti něco málo posudlaji aby se neřeklo. Nejsou schopni si ani posbírat svůj majetek - zátaras a značky, které nějaký šikula uklidil do trávy a tam si veselé stojí už asi 2 týdny.
Povrch je popraskan, propadly.

Ano, chtělo by to aby se město zajímalo o své obyvatelé snažilo se jim život sprijemnit. Otázka co je priorita a co nese víc.

Myslím, že je dostačující to, že limit je denně překračován. Co by se dělo kdyby běžný smrtelník něco takhle denně prekracoval?

A co třeba dneska ta rána cca mezi 15 a 16 hodinou? To jsme vyskocili ze židle co se to děje. Děti se lekaji ran, ale neeee tam je vše v pořádku.

Mě stačilo to "přivítání" občanů na zasedání. Je vidět, že někdo je důležitý a někdo jen kus do počtu. Tohle se mě jako ženy, obyvatelky Chrastavy, docela dotklo.




petrtlach napsal:
obcanzchrastavy napsal:
Dobrý den,
již dlouho se smutkem sleduji tuto kauzu, před kterou, zdá se, odpovědné vedení města strká hlavu do písku.
Svou nečinností město pouze přispívá k eskalaci situace.
Věřím, že k této situaci by mělo co říct opravdu hodně obyvatel z okolí, ale jistě se stejně jako já obávají, že by ně město mohlo "zakleknout", proto velmi oceňuji iniciativu rodin Zatočilových, Žďárských a pana Tlacha.
Pár let zpátky zde na fóru pan starosta Canov velice aktivně a příkladně komunikoval s občany, jako senátor na to už asi nemá čas, škoda.

Za sebe bych se ke kauze vyjádřil asi takto:
u skladovací haly této velikosti je denní množství kamionů 18 absolutně nedostačující. Vidím v tom snahu za každou cenu schválit projekt, uvést ho v život a pak, když si někdo bude stěžovat, tak to nějak ukopeme.

Ten někdo, kdo píše za účet "Wassa" pokud zastupuje společnost, tak by měl argumentovat věcně a zdržet se výhrůžek, manipulací, a snahy o zdiskreditování protistrany.

Držím rodinám Zatočilových a Žďárských palce a mrzí mne, že město Chrastava zde není na straně svých občanů.


Dobrý den,

já opakovaně doporučuji, aby město inicializovalo schůzku, kde by se lidi nehádaly, na jedné straně bylo co vadí rodinám z Nádražní a Ještědské ulice. Navrhuji to tady déle. Může to udělat i Wassa , takovou schůzku, kde by byl mediátorem např. místostarosta nebo starosta.

Vznikly by opatření, která by si odsouhlasily obě strany, která by se dodržovala nebo se vysvětlilo proč co vzniká a místo toho se zde jen osočují. Měřením hluku, které by se dělalo, tak promítnout Ještědskou , Lipovou, a to ze strany paneláku směrem k domu Wassa a ne z Lipové. Výsledek by pak museli akceptovat asi všichni. Je možné, že nepřesáhne nebo bude těsně pod limity. Provoz jako takový není hlučný, takže se to celé směny hluk rozprostře (takže průměr hluku bude 40db s tím, že bude v některých okamžicích vyšší, tedy ty nárazy), ale opatření ku spokojenosti jdou:

1) ve směru k Ještědské udělat zábranu, nejlépe např. profilované dřevo, aby se odrážel hluk směrem zpět.

2) To stejné směr Nádražní, a to jak přední tak zadní vjezd, protože tam jsou i stížnosti na světlo.

Tím se eliminuje aspoň část neduhů co tam je. Pokud je porušován počet kamionů, tak co se optat ještě Krajské správy silnic, že nadměrný provoz ničí její majetek? I oni mají co mluvit do tohoto problému. Silnice je stavěna na určitý provoz též.

Budu sprostý, nebylo by dobré místo poměřování kdo ho má většího si opravdu už sednout? Nejde tady jen o zákonné požadavky, ale i požadavky ku spokojenosti druhých.

Pokud jde o kamiony. MP situaci monitoruje, tedy kontroluje zda provoz neprobíhá v noci namátkově. Wink Bohužel, nejde ohlídat případ, kdy by měla společnost "echo". že zrovna přijedou na kontrolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wassa



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2024 10:29 am    Předmět: Citovat

Ja2 napsal:
Zdravím diskutující,

myslím, že každý kdo projíždí a prochází nádražní ulicí si musí za mokrá všimnout, že auta jezdi po vrstvě vody. Silnice je ještě krásně naklopena tak, aby voda stekala na pravou stranu, tedy od wassa a tekla vedle chodníku. Důkazem jsou nahozene domy, poničené dveře, shnile ploty - tedy u nás.
Psala jsem několikrát na kraj, kraj to přehodi na SČVK a ti něco málo posudlaji aby se neřeklo. Nejsou schopni si ani posbírat svůj majetek - zátaras a značky, které nějaký šikula uklidil do trávy a tam si veselé stojí už asi 2 týdny.
Povrch je popraskan, propadly.

Ano, chtělo by to aby se město zajímalo o své obyvatelé snažilo se jim život sprijemnit. Otázka co je priorita a co nese víc.

Myslím, že je dostačující to, že limit je denně překračován. Co by se dělo kdyby běžný smrtelník něco takhle denně prekracoval?

A co třeba dneska ta rána cca mezi 15 a 16 hodinou? To jsme vyskocili ze židle co se to děje. Děti se lekaji ran, ale neeee tam je vše v pořádku.

Mě stačilo to "přivítání" občanů na zasedání. Je vidět, že někdo je důležitý a někdo jen kus do počtu. Tohle se mě jako ženy, obyvatelky Chrastavy, docela dotklo.
[/quote]

Dobrý den,
nechci se vás nějak dotknout, ale pokud má být diskuze přínosná, musí vzejít z objektivních argumentů. To, že je silnice spádovaná k obrubníku, aby mohla voda stéct do kanálu, je přece standardní řešení. Stejně tak nevidím v našem fungování příčinu pro nahozený dům, poničené dveře, shnilé ploty,.. Pokud by byla naše hala dál směrem k nádraží, jako jiné firmy, nebo občani Chrastavy, tak jí budeme obsluhovat úplně stejně, a pak by šlo na vrub komu? To co píšete, asi souvisí s umístěním domu bezprostředně u silnice, a celkovým provozem na ní. Je to asi úskalí bydlení u silnice. Svou roli v tom také určitě hraje i zub času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wassa



Založen: 1.11.2023
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2024 11:16 am    Předmět: Citovat

petrtlach napsal:


Dobrý den,

já opakovaně doporučuji, aby město inicializovalo schůzku, kde by se lidi nehádaly, na jedné straně bylo co vadí rodinám z Nádražní a Ještědské ulice. Navrhuji to tady déle. Může to udělat i Wassa , takovou schůzku, kde by byl mediátorem např. místostarosta nebo starosta.

Vznikly by opatření, která by si odsouhlasily obě strany, která by se dodržovala nebo se vysvětlilo proč co vzniká a místo toho se zde jen osočují. Měřením hluku, které by se dělalo, tak promítnout Ještědskou , Lipovou, a to ze strany paneláku směrem k domu Wassa a ne z Lipové. Výsledek by pak museli akceptovat asi všichni. Je možné, že nepřesáhne nebo bude těsně pod limity. Provoz jako takový není hlučný, takže se to celé směny hluk rozprostře (takže průměr hluku bude 40db s tím, že bude v některých okamžicích vyšší, tedy ty nárazy), ale opatření ku spokojenosti jdou:

1) ve směru k Ještědské udělat zábranu, nejlépe např. profilované dřevo, aby se odrážel hluk směrem zpět.

2) To stejné směr Nádražní, a to jak přední tak zadní vjezd, protože tam jsou i stížnosti na světlo.

Tím se eliminuje aspoň část neduhů co tam je. Pokud je porušován počet kamionů, tak co se optat ještě Krajské správy silnic, že nadměrný provoz ničí její majetek? I oni mají co mluvit do tohoto problému. Silnice je stavěna na určitý provoz též.

Budu sprostý, nebylo by dobré místo poměřování kdo ho má většího si opravdu už sednout? Nejde tady jen o zákonné požadavky, ale i požadavky ku spokojenosti druhých.

Pokud jde o kamiony. MP situaci monitoruje, tedy kontroluje zda provoz neprobíhá v noci namátkově. Wink Bohužel, nejde ohlídat případ, kdy by měla společnost "echo". že zrovna přijedou na kontrolu.


Dobrý den, pane Tlachu,
dlouhodobě píšete celkem logicky a k věci, tak jak by asi uvažovala většina. Pokud by o nějakou schůzku byl zájem, jak píšete bez hádání, osočování a lynče, tak se tomu určitě nebráním. Jak si ale můžete také všimnout, tak tu o nějaké hledání řešení moc velký zájem není. Popsané lokality - Nádražní oba vjezdy, Lipová, Ještědská, tedy halu kolem dokola za provozu, máme změřenou, jak kamionovou dopravu, tak hluk ze stacionárních zdrojů. S hygienickými limity se bez problémů vejdeme a máme k tomu posouzení a vyjádření KHS.
Co se týká silnice, tak ta podléhá standardní degradaci, ať s našimi auty, nebo bez nich. To je závěrem odborného posudku opět od akreditované firmy z oboru, a s tímto závěrem KSS LK i KÚ LK pracuje.

Co ale nelze opomenout je fakt, jak se zde někdo stále snaží hledat nějaké kompro, nebo SCI-FI. Sám píšete o nějaké neexistující dohodě s MP, a dáváním nějakých "ech" před kontrolami. O příspěvek výše je zase zmínka o obavách se "zaklekáváním na občany", nebo jsem na zasedání zdejšího zastupitelstva zaslechl připomínku člena zastupitelstva, že jsme mohli výsledky měření hluku od akreditované laboratoře nějak ovlivnit.(?) To je co za postupy, nebo praktiky..? Máte s tím osobní zkušenosti? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com