Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CO NA TO EU?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 10:06 pm    Předmět: CO NA TO EU? Citovat

Vážený pane starosto,
zajímalo by mne co na osvobození od poplatků říká Evropská Unie. Ta říká, že poplatky musí platit každý občan. Když to za nás tzv. zaplatí město nevznikne potom nějaký problém. Jde mi o to, aby za rok či dva najednou nevzniklo, ááá-omlouváme se, ale odpady za vás platit nemůžeme, daně snížit také nemůžeme.
Daň jsme na naší nemovitost platili 250Kč ročně a jsme doma tři, takže u nás cca nula od nuly pojde, ale aby po tom nevznikla skutečně tato situace.
Další věc je, jestli nemáte strach, že firmy, které zkrátka nezvládnou platit takto vysokou daň se přestěhují tam, kde kooficient nebude tak vysoký a podnikání se jim tak vyplatí jinde. Chrastava ztratí spousty pracovních míst a to by přece byla škoda.
Děkuji předem za odpověď, bohužel jsem se nemohla zúčastnit pondělního shromáždění z časových důvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 11:58 pm    Předmět: To Petra 164 Citovat

Pozn. úvodem - nepojde nula od nuly, budete na tom o 368 Kč lépe než dnes.

Ad 1 Naprosto vylučuji katastrofickou situaci, kterou popisujete (to jest zrušení osvobození od poplatku za odpady a zároveň zachování místního koeficientu ve výši 5). Možnost osvobození od poplatku za odpady jest dána zákonem, kdyby čistě hypoteticky Česká republika musela takovéto ustanovení z rozhodnutí EU ze zákona odstranit, stala by se i naše vyhláška protizákonná, tzn., že bychom jí museli celou zrušit. Tím pádem by se ovšem zrušil i místní koeficent 5 (právě z tohoto důvodu jsou obě věci - osvobození i místní koeficient v jedné vyhlášce) a nastal by stav nula, to jest platilo by, co platí do konce roku 2008 (žádný místní koeficient a žádné osvobození) a zastupitelstvo by se muselo celou věcí zabývat od počátku. Ale znovu opakuji, jedná se o hypotetickou situaci, kdyby tomu tak nebylo, byla by možnost osvobození od poplatku (a nejen za odpady) ze zákona dávno vyňata.

Ad 2 Ne, nebojím. Daň z nemovitostí bude u nás stejná jako v Liberci. Dosud fungoval jen tzv. základní koeficient. Ten je v Liberci 3,5 a u nás 1,4. V Liberci stanovili místní koeficient 2. Takže 3,5x2=1,4x5. Navíc a to je to podstatné, daň z nemovitostí netvoří gró nákladů firem. Ty tvoří o řádově vyšší náklady na mzdy zaměstnanců včetně odvodů atd.

Upozornění: Zástupci podnikatelů, kteří usilují o snížení místního koeficientu, mě požádali na večeru se starostou, o svolání ZM na 28.července. Přestože - jak jsem jim i sdělil - s jejich návrhem nesouhlasím a nadále si stojím za schválenou vyhláškou, vyhověl jsem jejich žádosti. Na tomto zasedání z rozhodnutí zastupitelstva může ještě dojít ke změně vyhlášky (poslední možný termín je konec července).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petra164



Založen: 22.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 8:53 am    Předmět: Re: To Petra 164 Citovat

Michael Canov napsal:
Pozn. úvodem - nepojde nula od nuly, budete na tom o 368 Kč lépe než dnes.

Ad 1 Naprosto vylučuji katastrofickou situaci, kterou popisujete (to jest zrušení osvobození od poplatku za odpady a zároveň zachování místního koeficientu ve výši 5). Možnost osvobození od poplatku za odpady jest dána zákonem, kdyby čistě hypoteticky Česká republika musela takovéto ustanovení z rozhodnutí EU ze zákona odstranit, stala by se i naše vyhláška protizákonná, tzn., že bychom jí museli celou zrušit. Tím pádem by se ovšem zrušil i místní koeficent 5 (právě z tohoto důvodu jsou obě věci - osvobození i místní koeficient v jedné vyhlášce) a nastal by stav nula, to jest platilo by, co platí do konce roku 2008 (žádný místní koeficient a žádné osvobození) a zastupitelstvo by se muselo celou věcí zabývat od počátku. Ale znovu opakuji, jedná se o hypotetickou situaci, kdyby tomu tak nebylo, byla by možnost osvobození od poplatku (a nejen za odpady) ze zákona dávno vyňata.

Ad 2 Ne, nebojím. Daň z nemovitostí bude u nás stejná jako v Liberci. Dosud fungoval jen tzv. základní koeficient. Ten je v Liberci 3,5 a u nás 1,4. V Liberci stanovili místní koeficient 2. Takže 3,5x2=1,4x5. Navíc a to je to podstatné, daň z nemovitostí netvoří gró nákladů firem. Ty tvoří o řádově vyšší náklady na mzdy zaměstnanců včetně odvodů atd.

Upozornění: Zástupci podnikatelů, kteří usilují o snížení místního koeficientu, mě požádali na večeru se starostou, o svolání ZM na 28.července. Přestože - jak jsem jim i sdělil - s jejich návrhem nesouhlasím a nadále si stojím za schválenou vyhláškou, vyhověl jsem jejich žádosti. Na tomto zasedání z rozhodnutí zastupitelstva může ještě dojít ke změně vyhlášky (poslední možný termín je konec července).


Tak to se přijdu podívat. Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com