Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Daň z nemovitosti změněna na dvojnádobek (bez úlev)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 7:15 pm    Předmět: Daň z nemovitosti změněna na dvojnádobek (bez úlev) Citovat

ZM na svém zasedání dne 28. července schválilo vyhlášku č.6/2008, kterou zrušilo vyhlášku č.5/2008, která stanovovala místní koeficient 5 a osvobozovala rodiny majitelů nemovitostí od poplatku za odpady a stanovila místní koeficient 2 (přehled hlasování bude uveřejněn v sekci zastupitelstva), stanovisko starosty v sekci aktuality.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

Všechny,včetně zastupitelstva vyházet z oken Vašeho úřadu!!!!
Taková sebranka si nic jiného nezaslouží!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2008 11:52 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den
Ač jsem byl jeden z prvních, který na výši a hlavně způsobu vyměření daně hledal mouchy, nedá mi, abych nenapsal též něco na obhajobu pana starosty.
Dnes na veřejném zasedání jsem ani neměl chuť cokoli říct, protože se diskuse zvrhla někam, kde ji asi nikdo z rozumně uvažujících lidí nechtěl mít.
Co mě však šokovalo bylo to, že jediný, kdo věděl o čem hlasuje byl pan Canov. Obzvláště mne šokovalo vyjádření pana Němce, že poté co bylo schváleno 5x s kompenzací zjistil, že nikdo z jeho zastupitelů nečetl dotyčnou vyhlášku. Ani on sám ji nečetl do konce. Takže mám-li to shrnout, tak díky chybějící sebereflexi starosty a absolutní nekompetentnosti zastupitelů prošla snad ještě horší varianta než původní 5x s kompenzací. Já osobně chápu, že daň je potřeba zvýšit a po zvážení veškerých pro a proti a díky postupnému pronikání do problému jsem se začal klonit ke 3x bez. Podle mého názoru to není nijak drastické, hlavně je to každému stejně a spravedlivě a výběr není o tolik nižší než u 5x s kompenzací. Navíc výše odpovídá inflaci, a za rok se může odhlasovat odpovídající výše dle postupující inflace. Dále bych chtěl aby si chrastaváci uvědomili, že to co se stalo nebylo jen díky tomu, že starosta něco vymyslel ( a že to byla volovina), ale také díky tomu, že nikdo ze zbývajících zastupitelů nedokázal předložit jiný životaschopný návrh. A to co předvedl na závěr pan Němec to už byl pouze návrh poplatný rozlícenému davu. Navíc bylo smutné pozorovat, jak dokázal zfanatizovat dav p. XY, majitel firmy BREMI, doporučuji zadat do vyhledávače společně se slovem test/hodnocení/zkušenosti apod. Navíc nevím proč se představil jako majitel, v obchodním rejstříku jsem se dozvěděl něco jiného.
Bohužel už se stalo a i přes doteď smířlivý tón vůči starostovi musím tento příspěvek uzavřít tím, že je to podle mého názoru důsledek toho, jakým stylem je zastupitelstvo řízeno ze strany starosty. Dále by Ti zastupitelé, kteří nevěděli pro co hlasují měli okamžitě odstoupit, jsou tam na nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
halvi



Založen: 29.7.2008
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 7:03 pm    Předmět: Populista a podrazák Němec Citovat

Němec za ta léta nehnul pro Chrastavu prstem. Je to jen a jen populista nejhrubšího zrna. Vůbec mu nejde o to, aby město mělo peníze za které by mohlo něco udělat. Naopak má vztek, kdykoli se něco podaří, jelikož je v čele člověk, kterému nesahá ani po kotníky a tak si přeje čím hůře, tím lépe.

A nyní exeloval. Sám prosazoval i s některými svými kumpány od počátku pětinásobek (a určitě pro něj hlasoval i v první volbě, proto jí chtěl tajnou) a když uslyšel ten řev, tak starostu parádně podtrhnul, přišel jako mesiáš a prosadil úplný opak toho, co prosazoval sám do té chvíle - dvojnásobek. Je to na zvracení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 10:06 pm    Předmět: Diskuze - daň z nemovitostí Citovat

Vřele doporučuji přečíst si vyjádření starosty - aktuality. Jaké byly návrhy, kdy kdo co schvaloval. Vřele souhlasím s halvi. Němec za ta léta nehnul pro Chrastavu prstem. Je to jen a jen populista nejhrubšího zrna. Vůbec mu nejde o to, aby město mělo peníze za které by mohlo něco udělat. Naopak má vztek, kdykoli se něco podaří, jelikož je v čele člověk, kterému nesahá ani po kotníky a tak si přeje čím hůře, tím lépe. Osobně se domnívám, že celé jeho jednánání je vcelku plánovaná intrika, já ho zase až tak moc nepodceňuji.
Jsme majiteli nemovitosti a dost velkého pozemku, nepříliš movití, takže ani nás daň netěšila, ale na druhou stranu si dobře uvědomuji, že město z něčeho žít musí.
Vím, že jednu dobu stát vázal - v době vlády ČSSD - dotace obcím od státu na maximální možné zvýšení nájemného v obecních bytech. Bojím se, aby nyní nedošlo k něčemu podobnému - vy nepotřebujete peníze? Stačí vám dvojnásobek? Tak dobře vám tak.
Nadávat je jednoduché, ale nalézt řešení už ne. Pak se nedivte dlouhým čekacím dobám na opravy komunikací a pod., viz diskuse v předchozích fórech a vyjádření starosty i dodavatelských firem. Bez peněz neopravíte vlastní nemovitost, ani obec nemá "OSLÍKA OTŘES SE".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 10:23 pm    Předmět: Ještě něco pro snažší hledání Citovat

http://www.spotrebitele.info/zkusenosti/zkusenosti.php?hledej=bremi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
podnikatel



Založen: 31.7.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 4:45 pm    Předmět: Jsem rozpolcen Citovat

Doufal jsem, že bude trojka....a je dvojka, takže jsem spokojen. I když, Němcova sestava byla tak podělaná, že kdyby Brejla skandoval jedničku, byla by jednička.

A přesto, po tom všem co jsem viděl a co jsem si přečetl, jsem rozpolcen. Postoj starosty, který si od začátku do konce stál za svým a nebál se ani svolat opakovanou schůzi a proti němu postoj Němce. Ten chtěl nejdříve pětku bez úlev pak pak pětku bez placení odpadů, pak tajné hlasování, aby se na něj za tu pětku bez placení odpadů nemohli podnikatelé zlobit. No a poté stačilo pár návštěv, telefonátů a mailů a hned chtěl trojku. No a na schůzi stačilo trochu řvát a už navrhnul dvojku (že ten Brejla nechtěl jedničku). Nemůžu si pomoct, ale do války nebo na opuštěný ostrov bych s Němcem nešel. Se starostou jo, ten se ukázal jako chlap. Vážím si jej.
A Němec...? Mouřenín posloužil, mouřenín může jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 7:28 pm    Předmět: Re: Jsem rozpolcen Citovat

podnikatel napsal:
Doufal jsem, že bude trojka....a je dvojka, takže jsem spokojen. I když, Němcova sestava byla tak podělaná, že kdyby Brejla skandoval jedničku, byla by jednička.

A přesto, po tom všem co jsem viděl a co jsem si přečetl, jsem rozpolcen. Postoj starosty, který si od začátku do konce stál za svým a nebál se ani svolat opakovanou schůzi a proti němu postoj Němce. Ten chtěl nejdříve pětku bez úlev pak pak pětku bez placení odpadů, pak tajné hlasování, aby se na něj za tu pětku bez placení odpadů nemohli podnikatelé zlobit. No a poté stačilo pár návštěv, telefonátů a mailů a hned chtěl trojku. No a na schůzi stačilo trochu řvát a už navrhnul dvojku (že ten Brejla nechtěl jedničku). Nemůžu si pomoct, ale do války nebo na opuštěný ostrov bych s Němcem nešel. Se starostou jo, ten se ukázal jako chlap. Vážím si jej.
A Němec...? Mouřenín posloužil, mouřenín může jít.


Výstižné shrnutí ... bohužel populismus funguje a to nejen na úrovni města. Viz předvolební sliby pana vedoucího RaJ Sad

Mape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Diskuze - daň z nemovitostí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com