Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Atentát na prezidenta republiky - stanovisko starosty města
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2012 8:05 pm    Předmět: Atentát na prezidenta republiky - stanovisko starosty města Citovat

Atentát na prezidenta republiky - stanovisko starosty města
na odkazu http://canov.jergym.cz/atentat_prezident.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2012 8:41 pm    Předmět: Re: Atentát na prezidenta republiky - stanovisko starosty mě Citovat

Michael Canov napsal:
Atentát na prezidenta republiky - stanovisko starosty města
na odkazu http://canov.jergym.cz/atentat_prezident.htm


V daný moment mimo prezidenta a lidí co jsme na to koukali přímo nikdo nic nepochopil co se děje. Bu´dme rádi, že to byly jen kuličky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanislav F.



Založen: 26.4.2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2012 9:44 pm    Předmět: ??? Citovat

Dobrý večer. Nechci, aby můj příspěvek vypadal jako zastávání se útočníka, ale rád bych vyjádřil svůj názor na věc, a to ten, že jak zde píše pan starosta "atentát", mi přijde velmi přehnané... význam slova atentát je: "útok na život významné osoby, obv. z politických příčin"... jak bylo řečeno v reportáži, z politických příčin to sice bylo, ale panu prezidentovi rozhodně o život podle mého nešlo... Ještě že žijeme v "kulturní" společnosti... Stát se toto kdesi ve východnějších zemích, tam už by o maketu zbraně a kuličkové náboje jít nemuselo... snad útočník vyvázne s co nejmírnějším trestem, a pan prezident se nad tím za pár dní jen pousměje... a samoržejmě si pořídí lepší ochranku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2012 10:24 pm    Předmět: Re: ??? Citovat

Stanislav F. napsal:
Dobrý večer. Nechci, aby můj příspěvek vypadal jako zastávání se útočníka, ale rád bych vyjádřil svůj názor na věc, a to ten, že jak zde píše pan starosta "atentát", mi přijde velmi přehnané... význam slova atentát je: "útok na život významné osoby, obv. z politických příčin"... jak bylo řečeno v reportáži, z politických příčin to sice bylo, ale panu prezidentovi rozhodně o život podle mého nešlo... Ještě že žijeme v "kulturní" společnosti... Stát se toto kdesi ve východnějších zemích, tam už by o maketu zbraně a kuličkové náboje jít nemuselo... snad útočník vyvázne s co nejmírnějším trestem, a pan prezident se nad tím za pár dní jen pousměje... a samoržejmě si pořídí lepší ochranku Smile


Prezident a politici by ochranku mít nemuseli, kdyby lidi chtěli s nimi diskutovat, místo toho raději napadnou někoho druhého. Kdyby Vás někdo potkal na ulici a dal Vám facku, jak byste reagoval? Chtěl byste odškodné? Trest? Vy zde schvalujete napadení představitele státu. I kdyby tam seděl kdokoliv, tak pokud máte občanku s hlavou lva, tak je to pro Vás nedotknutelná osoba. Ať už byla použita maketa nebo ne, pořád je to atentát. Pošty, benzinové pumpy a banky jsou též přepadány maníky s "kuličkovkami". Směje se jim někdo? Ne!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanislav F.



Založen: 26.4.2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2012 10:50 pm    Předmět: ??? Citovat

Víš Petře, kdyby někdo s lidma diskutovat chtěl, tak by to tady v téhle republice nevypadalo, jak to vypadá... s tebou pokaždé každý jednal, když jsi potřeboval, nebo tě taky někdy odmítli, nebo si tě nevšimli??? ty nekoukáš na televizi? nevidíš každou chvíli ty demonstrace? lidi nemají práci, a když jo, tak za směšný peníze... kolik tvých známých má průměrný měsíční plat, o kterém nám kdosi tvrdí, že je jakýchsi 24000 tis? skoro všechny státní firmy jsou vytunelovaný, a kdo je vykradl? dělníci? těžko... jaký máš ty vyhlídky do důchodu? já naprosto jasný-6000kč a důchod nejdřív v 70-ti letech... nedej bůh se ho vůbec dožít, protože nebudeš mít ani na nájem, natož na jídlo a další věci... "obyčejným" lidem se tady podle mě moc nelíbí, každý druhý, s kým se o politice bavíš, ti řekne, že je to čím dál tím horší, jen se jich zeptej, a nebuď slepý, jako politici... ten pan "útočník" byl asi hodně zoufalý, a už nevěděl, jak projevit svůj názor , aby si ho mezi 10 miliony obyvatel někdo vůbec všiml... samozřejmě to udělal moc špatným způsobem, ale efektivně, tak, jak zřejmě plánoval... nevím, jestli si tím pomohl... a jak jsem již psal, já ho rozhodně neobhajuji, jen mi připadá slovo "atentát" moc silné, nic víc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Štekl



Založen: 26.11.2011
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer všem. Strašně mě mrzí, že k takovémuto nepochopitelnému a bezprecedentnímu incidentu došlo zrovna dnes, zrovna v našem městě a zrovna při příležitosti otevření secesního mostu, tedy při události, která (alespoň pro mě) znamená jakousi oficiální tečku za povodněmi a odstraňováním těch nejhorších povodňových škod ze strany města. Vyjadřování jakéhokoli politického názoru při takové veskrze nepolitické události nevidím jako zcela šťastné, ale ne nemožné - žijeme v demokratické zemi. Prosím, pokud by dotyčný mladík křičel, pískal, vytáhl transpatent apod., pořád bychom se pohybovali někde v mantinelech evropské politické kultury. Jenomže on namísto toho vytáhl a použil ZBRAŇ! Ano, nebyla to hračka či atrapa zbraně, jak mylně informovala média, ale šlo nejspíše o zbraň model CZ 75-DUTY, která je vyrobená z vysokojakostního polymeru a jak dále výrobce píše "Zbraň je opatřena sériovým číslem. Téměř k nerozeznání od ostré předlohy. Liší se jen použitým typem pojistky. Nejsilnější airsoft pistole na trhu dosahující úsťové rychlosti až neuvěřitelných 415 FPS." Jde o zbraň kategorie D, které jsou definovány a regulovány Zákonem o zbraních č. 119/2002 Sb. §7 a §15, kde se mimo jiné píše, že takovou zbraň může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům, ze zbraně lze střílet jen na střelnici a dále že střelba z takové zbraně je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku. Z toho vyplývá, že úmyslné použití takovéto zbraně proti člověku je porušením tohoto zákona a tedy útokem na jeho zdraví či život, a v případě prezidenta republiky jde jednoznačně o akt, který se obvykle nazývá atentát bez ohledu na to, zda byl z pohledu útočníka "úspěšný" či nikoli. Myslím, že se jedná o stejný trestný čin, jako by na prezidenta střílel ze samopalu a jen náhodou se netrefil. Navíc - pan prezident má sice drobné, každopádně však zranění jako důsledek atentátu, tedy jsme v situaci, kterou Evropa dlouho nepamatuje - atentát na hlavu státu! Můžu si o politice, politicích myslet cokoli, ovšem s tímto činem jednoznačně nesouhlasím a odsuzuji jej! A jsem smutný, že tento čin je spojován s Chrastavou, tedy s městem a místem, které mám tak moc rád... Dobrou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Štekl



Založen: 26.11.2011
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 12:49 am    Předmět: Zbraň Citovat

Kdyby někdo pochyboval, zda šlo o zbraň či nikoli - porovnejte:

fotografie zbraně z Chrastavy: http://tn.nova.cz/zpravy/galerieatentat-na-prezidenta-klause-plastovou-pistoli.html#image=1370238

nabídka zbraně na internetu: http://www.e-army.cz/cz-75-p-07-duty-gnb-co2-kovovy-zaver-asg-e1976.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 7:36 am    Předmět: Re: ??? Citovat

Stanislav F. napsal:
Víš Petře, kdyby někdo s lidma diskutovat chtěl, tak by to tady v téhle republice nevypadalo, jak to vypadá... s tebou pokaždé každý jednal, když jsi potřeboval, nebo tě taky někdy odmítli, nebo si tě nevšimli??? ty nekoukáš na televizi? nevidíš každou chvíli ty demonstrace? lidi nemají práci, a když jo, tak za směšný peníze... kolik tvých známých má průměrný měsíční plat, o kterém nám kdosi tvrdí, že je jakýchsi 24000 tis? skoro všechny státní firmy jsou vytunelovaný, a kdo je vykradl? dělníci? těžko... jaký máš ty vyhlídky do důchodu? já naprosto jasný-6000kč a důchod nejdřív v 70-ti letech... nedej bůh se ho vůbec dožít, protože nebudeš mít ani na nájem, natož na jídlo a další věci... "obyčejným" lidem se tady podle mě moc nelíbí, každý druhý, s kým se o politice bavíš, ti řekne, že je to čím dál tím horší, jen se jich zeptej, a nebuď slepý, jako politici... ten pan "útočník" byl asi hodně zoufalý, a už nevěděl, jak projevit svůj názor , aby si ho mezi 10 miliony obyvatel někdo vůbec všiml... samozřejmě to udělal moc špatným způsobem, ale efektivně, tak, jak zřejmě plánoval... nevím, jestli si tím pomohl... a jak jsem již psal, já ho rozhodně neobhajuji, jen mi připadá slovo "atentát" moc silné, nic víc...


Za ekonomické důsledky krize vzhledem k osekaným pravomocem prezident republiky nemůže. Průměrná mzda se měří z průměru součtu platů, pokud si vezmete meridián tak pravá průměrná mzda vyjde. Pokud jde o demonstrace, neděly se tak často do posledních voleb. Je to jen důsledek sociálních nejistot, které vytváří vláda a trh. Pokud má někdo názor, co mu brání nechat si otisknout názor v novinách, vydat knihu, říci názor do televize, jsme ve svobodné zemi, názor se vyjadřovat může, ale ne takovým způsobem, který ublíží druhým. Ostatně, jedná se o pracujícího člověka, nezaměstnaného bych ještě tak trochu pochopil. Není zvláštní, že když v Ústeckém kraji při volbách 2012 vyhrají dle průzkumu komunisti, že se na ně útočník odvolává, že má s nimi něco společného?
Použití slova atentát je na místě. Pan Štekl jasně napsal, že se jedná o zbraň, to víme všichni, že se nejedná o hračku, spadá do stejné kategorie jako Flobertka nebo vzduchovka, tyhle zbraně bych dětem na hraní nerozdával, stačí se mrknou na stránky ČZ, tam porovnat zbraně, na první pohled k nerozeznání od nápisu energie střely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Paja.akara



Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec 30 (Chrastava dříve)

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 9:30 am    Předmět: Re: ??? Citovat

petrtlach napsal:
Stanislav F. napsal:
Dobrý večer. Nechci, aby můj příspěvek vypadal jako zastávání se útočníka, ale rád bych vyjádřil svůj názor na věc, a to ten, že jak zde píše pan starosta "atentát", mi přijde velmi přehnané... význam slova atentát je: "útok na život významné osoby, obv. z politických příčin"... jak bylo řečeno v reportáži, z politických příčin to sice bylo, ale panu prezidentovi rozhodně o život podle mého nešlo... Ještě že žijeme v "kulturní" společnosti... Stát se toto kdesi ve východnějších zemích, tam už by o maketu zbraně a kuličkové náboje jít nemuselo... snad útočník vyvázne s co nejmírnějším trestem, a pan prezident se nad tím za pár dní jen pousměje... a samoržejmě si pořídí lepší ochranku Smile


Prezident a politici by ochranku mít nemuseli, kdyby lidi chtěli s nimi diskutovat, místo toho raději napadnou někoho druhého. Kdyby Vás někdo potkal na ulici a dal Vám facku, jak byste reagoval? Chtěl byste odškodné? Trest? Vy zde schvalujete napadení představitele státu. I kdyby tam seděl kdokoliv, tak pokud máte občanku s hlavou lva, tak je to pro Vás nedotknutelná osoba. Ať už byla použita maketa nebo ne, pořád je to atentát. Pošty, benzinové pumpy a banky jsou též přepadány maníky s "kuličkovkami". Směje se jim někdo? Ne!


Já se přidávám k Péťovi, přesně tak někomu rupne v k... a vytáhne zbraň "i když to je jen airsoftová pistole" ten útočník by měl dostat pořádně, já být tou ochrankou tak útočníka pořádně spacifikuji, hodím ho na zem a zadržím ho a ne jak to provedla ochranka, že ho nechala v klidu odejít. Jen kdyby byl kousek ode mne blíž, tak bych to tak provedla, tak jak by to provedli příslušníci PČR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Stanislav F.



Založen: 26.4.2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 12:36 pm    Předmět: ještě něco pro petra Citovat

přečti si tohle... http://byznys.ihned.cz/c1-56132150-poradci-navrhli-vlade-dejte-sefovi-cez-30-milionu-rocne-rediteli-csa-14-4-milionu

http://www.denik.cz/ekonomika/novy-plat-reditele-ceskych-drah-ma-byt-az-15-milionu-rocne-20120820.html

ředitel ČEZU 30mil./rok
ředitel ČSA 14.4mil./rok
- ředitel letiště 8.5mil/rok
ředitel ČD 15mil./rok
- náměstek 12mil./rok

a to nejsou zdaleka všichni-víš, jak to je-to je pak ještě náměstek náměstka atd... to jsou platy ve státních firmách, to pak doplácíme z daní, když si na sebe ani nevydělaj!!!
A TITO PÁNOVÉ TI Z TĚCH TVÝCH STATISTIK VYTVOŘÍ TEN KTÁSNEJ "měsíční průměrný plat v ČR"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 3:01 pm    Předmět: Re: ještě něco pro petra Citovat

Stanislav F. napsal:
přečti si tohle... http://byznys.ihned.cz/c1-56132150-poradci-navrhli-vlade-dejte-sefovi-cez-30-milionu-rocne-rediteli-csa-14-4-milionu

http://www.denik.cz/ekonomika/novy-plat-reditele-ceskych-drah-ma-byt-az-15-milionu-rocne-20120820.html

ředitel ČEZU 30mil./rok
ředitel ČSA 14.4mil./rok
- ředitel letiště 8.5mil/rok
ředitel ČD 15mil./rok
- náměstek 12mil./rok

a to nejsou zdaleka všichni-víš, jak to je-to je pak ještě náměstek náměstka atd... to jsou platy ve státních firmách, to pak doplácíme z daní, když si na sebe ani nevydělaj!!!
A TITO PÁNOVÉ TI Z TĚCH TVÝCH STATISTIK VYTVOŘÍ TEN KTÁSNEJ "měsíční průměrný plat v ČR"



Confused Tohle ví všichni, ale pořád to není záležitostí prezidenta. Prezident má silně omezené pravomoci, tohle mohl řešit v demokratickém systému naposledy Masaryk nebo Beneš díky silným pravomocem. Myslím, že by to vyřešil odpovědnostní balíček do povinnosti státní činitelů, stejně tak, jako je to v zákoníku práce - udělal jsi škodu, pak ti sebereme několikanásobek platu, plat snížíme, a tak dále. Pokud se mluví o krizi, peníze jsou, ale u špatných lidí a na špatných místech. Pokud úřad nevykonává činnost, zrušit nebo zaúkolovat i jinak, aby činnost bohabojná byla, ale pořád tohle vše není v pravomocích prezidenta Sad , proto celý útok je nesmyslný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanislav F.



Založen: 26.4.2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 7:00 pm    Předmět: pro petra Citovat

samozřejmě že za to nemůže jen prezident!!! může za to veškerá vrchnost, co dřepí v praze, berou nekřesťanský prachy a kašlou na lidi... ONI tady jsou pro nás, NE MY PRO NĚ, to by si všichni měli uvědomit a začít s tím něco konečně dělat, a nečekat, až se naštve většina národa a půjde je vyházet z oken, jako to tady už bylo!!!
A O TO HORŠÍ JE TO, ŽE O TOM VŠICHNI VĚDÍ A NIKDO S TÍM NIC NEDĚLÁ... UŽ NĚKOLIK LET SI OBYČEJNÝ LIDI NECHÁVAJÍ (pardon, ale nazývejme věci pravými jmény) SRÁT NA HLAVU, a každý má zkrátka hranici nervů někde jinde, ani bych se nedivil, kdyby přibývalo různých incidentů na naše politiky...
Kdyby se opakoval rok 89, byl bych první, kdo by stál v Praze na Václaváku!!!
P.S. další věc, co mě štve je ta jejich imunita-já když udělám v práci zmetek, tak mě vyhoděj a jsem v háji, ale oni? nic se neděje, jedeme dál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 7:16 pm    Předmět: Re: pro petra Citovat

Stanislav F. napsal:
samozřejmě že za to nemůže jen prezident!!! může za to veškerá vrchnost, co dřepí v praze, berou nekřesťanský prachy a kašlou na lidi... ONI tady jsou pro nás, NE MY PRO NĚ, to by si všichni měli uvědomit a začít s tím něco konečně dělat, a nečekat, až se naštve většina národa a půjde je vyházet z oken, jako to tady už bylo!!!
A O TO HORŠÍ JE TO, ŽE O TOM VŠICHNI VĚDÍ A NIKDO S TÍM NIC NEDĚLÁ... UŽ NĚKOLIK LET SI OBYČEJNÝ LIDI NECHÁVAJÍ (pardon, ale nazývejme věci pravými jmény) SRÁT NA HLAVU, a každý má zkrátka hranici nervů někde jinde, ani bych se nedivil, kdyby přibývalo různých incidentů na naše politiky...
Kdyby se opakoval rok 89, byl bych první, kdo by stál v Praze na Václaváku!!!
P.S. další věc, co mě štve je ta jejich imunita-já když udělám v práci zmetek, tak mě vyhoděj a jsem v háji, ale oni? nic se neděje, jedeme dál...


Bohatě stačí pouze zavedení zákoníku práce na státní činitele v kombinaci s odejmutím imunity, na Slovensku to šlo. Wink Lidový zvyk vyhazovat lidi z oken není třeba již opakovat, zase by páni spadli do hnoje a za chvilku by byli zpět, tak jako posledně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 7:43 pm    Předmět: ;-) Citovat

Milý pane Stanislave F., jediné, co může člověk změnit je sám sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Štekl



Založen: 26.11.2011
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2012 12:11 am    Předmět: Citovat

Dobrý večer, rád bych tu vyzdvihnul čin pana Musila z Chrastavy, který zasáhl proti střelci snad jen vteřinu po útoku na pana prezidenta. Pan Musil jako první pochopil nastalou situaci a projevil, na rozdíl od oficiální ochranky prezidenta, svou osobní statečnost a zpacifikoval střelce stržením jeho ruky se zbraní směrem k zemi a jeho vytlačením pryč od pana prezidenta. Děkuji pane Musile! Ve chvíli, kdy nebylo jasné, co se vlastně děje a co se ještě dále může dít, jste teoreticky odvrátil další možný útok na prezidenta, rozhodně jste však zachránil pošramocenou pověst a čest města. Nejsme tak totiž město atentátníků, ale město, kde žijí lidé, kteří se nebojí proti takovým pachtelům účinně zasáhnout! Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com