Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TOP 09
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 1:48 pm    Předmět: TOP 09 Citovat

Dnes jsem zaslech něco, co bude asi pravda. Že politické strany se už chovají jako podnikatelské subjekty. A podnik, spíš tučné platy, členové rádi neopouští. Proto někteří setrvávají v různých skupinkách i více let. A vesele žijí ve střetech zájmů, zaměstnávají rodinu, přátelé, přítelkyni... a všechny za veřejné peníze. Taky Top 09 plná přeběhlíků se nebude chovat jinak.
Hm..tedy mám-li být upřimný, slabý výběr slušných lidí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 3:55 pm    Předmět: TOP09 také pro věřící, nezapomenout Citovat

www.webvize.cz/play.php?vid=549
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 6:22 pm    Předmět: Novinka Citovat

http://www.hop09.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mop09



Založen: 4.12.2009
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: so prosinec 19, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Klidné a pohodové vánoční svátky
a v novém roce krásné žití,
ať i pro nás hvězdy svítí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 7:24 am    Předmět: Citovat

Složenky TOP 09 na 121 000Kč pro každého.
To má být vtipné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 9:43 am    Předmět: Citovat

On to zas takovej vtip není, když si vezmeš, že každej dluží 121000 na státní dluh...oni spíš poukazujou na ten problém...
je fakt, že nějaká babička se z toho sesypala, maj pár trestních oznámení.
Státní dluh je problém, to se ví, nikdo s tím nic nedělá a pokud se s tím nic dělat nebude, tak generace Y bude platit ještě víc...možné je, že se dostaneme i do pozice Řecka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:02 pm    Předmět: Citovat

Tato strana ústy svého lídra Kalouska nemá nejmenší právo nám posílat tuto složenku. Kdo si myslí opak nechť si vypátrá průběh politické kariéry páně Kalouska. On ten dluh v různých pozicích spoluvytvářel.
Já byl na vojně v době jeho náměstkování na Valech (tj Ministerstvo obrany) a větší kurvu (bez prominutí) tam neměli. A to sem byl obyčejnej bigoš, strážák a zobák a už nás před ním varovali i gumy.
Ale při politické kultuře panující v této zemi si stejně nikoho jiného nezasloužíme. Tady pomůže snad jenom vítězství Komunistů po kterém se snad základny politických stran zeptají svých lídrů jak je to možná a sklepou všechna shnilá jablka ze stromu.
Bohužel do Anglie, kde se odstupuje jako např p. Brown máme daleko.
A tato strana politických prostitutek politickou kulturu nezlepší, protože tu žumpu její členové nejenom kopali, ale i do ní pěkně nasrali a teď chtějí abychom to holýma rukama vybírali a časem nás tím budou chtít i krmit.
Doteď mi celá TOP 09 byla pěkně u pr..... ,ale se svou složenkou mi k ní mohou přiložit ústa a pěkně mi ji políbit.
Citlivkám se omlouvám, ale toto slušně okomentovat nešlo, protože slušně pouze se slušnými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:42 pm    Předmět: Citovat

Tato složenka je poněkud nešťastná s ohledem na lidi (především starší), kteří při pohledu na jakékoliv podobné doklady panikaří a hned běží na poštu či policii. Ale jako varování je to účinné. Jen mělo být zvýrazněné vysvětlení a částka, složenka méně naturalistická.
Co se pana Kalouska týče, moc mu nevěřím, ale na druhou stranu tu kandidují lidé, kteří slušní jsou. A volit komunisty? Abychom tu pak zase neměli 40 let vládu jedné strany, když si s naší ústavou politici s oblibou vytírají pr... . Tak dlouho žít nechci a ráda bych umřela alespoň v nějaké, když ne dobré, demokracii. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 9:13 pm    Předmět: Citovat

Klidně je nevolte, mě by taky pazoura upadla, ale jestli to takto půjde dál, tak je zvolí jiní. Ostatně proč ne ?
Kdo si myslí, že soudruzi zvrátí nějak výrazně směr je blázen, my už si bez unie ani neuprdnem.
A strašení levicí a deficity ? Od revoluce nic jiného než deficit neznáme. Pravicová ODS měla plnou hubu pravicové politiky a vyrovnaného rozpočtu, ale deficit byl pokaždé (kromě snad jednoho roku) Ale i v tomto případě jenom díky výprodeji zvanému privatizace. V této zemi totiž pravicová vláda nikdy nebyla.
A pro ty kteří nesouhlasí mám 2 otázky :
1. Kde je důchodová reforma. Nechci celej život dělat a pak nemít ani na pivo.
2. Kde je zdravotní reforma. Zavedení 30 kč poplatku je hovadina a oboustraně populistickej krok. Mluvím o nějaké formě individuálních zdravotních účtů a hlavně zprůhlednění systému.

Princip pravice je v kostce asi toto : Co nejnižší daně, dotace a náklady na státní aparát a snaha o co nejlepší výběr daní a jejich efektivní využití. Na důchod si ušetřete, doktora si plaťte.
A kdo si myslí, že teď si ho neplatí, tak ať se podívá na pásku a položku zdravotní pojištění. A nezapomenout že hrubá mzda není superhrubá a nevidíme na pásce vše.
Samozřejmě musí být nějaký solidární mechanismus kdy občané velmi nemocní a chudí dostávají příspěvky, na tom není nic špatného, ale musí se zabránit zneužívání. Každej není Šebrle a V. Kožený. A i uklizečky, popeláři apod jsou potřeba.

Celkově tvrdím, že toto vše prosral této zemi Klaus a jeho vlády v době, kdy si byli lidé ochotni utahovat opasky. Bohužel nějaké volby byly na obzoru takřka neustále, takže neudělali nic. A dnes díky všem aférém, které byly nemají nejmenší mandát nám je utahovat.

Jo a slušní lidi pod Kalouskem. Za války byla také veliká spousta Němců slušných, ale Hitler a jemu podobní jim to kazili, tak to myslíte ? Vždy platilo a platí : Ryba smrdí od hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 10:21 pm    Předmět: Citovat

No, bojím se, že když se soudruzi rozhodnou, že vystoupíme z NATO a EU, že jim v tom nic nezabrání, tedy pokud budou mít dost hlasů. I když se domnívám, že na ně mají lidi stále blok jako vy nebo já. Ale nezaměstnaní, kteří marně hledají práci nebo mají práci hluboko pod svou kvalifikací? Lidi, kteří musejí žít na podpoře, aniž by o to stáli? Trochu se bojím. Chudí chudnou a bohatí nevědí, kde přestat a ztrácejí kontakt s realitou, to je vždy dějinný průšvih. A netýká se to jen naší republiky. Radikálové zprava i leva získávají čím dál víc hlasů. A vlády jsou tak slabé, že nic nezmohou. Pak si možná politici řeknou - postarám se o sebe, po mně potopa, stejně s tím nic nenadělám. Těch 30 pomohlo, už se z čekáren nestávají debatní spolky. Ale poplatky za každý lék na receptu, nevím. Snad jen ten limit. 2,5 pro důchodce a děti, 5 pro dospělé. Mají-li však v rodině víc dětí, může to být i tak dost problém. Nemluvě o těch, co hledají práci.
Někdy si říkám, 4 roky a dost. Kdyby politici věděli, že za 4 roky musí skončit a jít se živit alespoň jedno období normální prací, snad by něco udělali. Nebo rychleji kradli Wink .
S Klausem - po bitvě každý generál. Leccos se asi dalo udělat mnohem lépe, alemožná ještě hůř. Ale jak říkáte, volby každou chvíli. A taky, kde pro práci získat ty spravedlivé? O Půtovi, Horáčkovi a spol.jsem nic špatného neslyšela, doufám, že by nezklamali. A když už tak mluvíme, koho si tedy chcete vybrat vy? Vynechat volby, to taky není ideální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 10:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem,

obecně si myslím, že by nám prospěla změna volebního systému. A je celkem jedno jestli ve stylu Řecka, nebo UK.
Už pan Werich věděl, že je potřeba se historicky znemožnit. Jenže to můžete udělat pouze když budete vládnout (a teď myslím jen jedna strana, ne koalice). Pokud se totiž na vládě "pouze" podílíte formou nějaké koalice je tady vždycky prostor jak obviňovat z neúspěchu někoho jiného, a že to zatím využili všichni ... zleva, zprava i ze středu.
To co mě by se líbilo .... vyhraješ volby ... vládneš ... a je jedno jestli jsi dostal 20%, nebo 80% ... prostě jsi vyhrál.

Paradoxem je, že v UK nyní diskutují o změně volebního systému, tak aby vítěz nebral vše, ale aby poměr v obdržených hlasů procentech odpovídal poměru získaných mandátů.
Je to jako v běžném životě ... všichni touží po tom co zrovna nemají ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 11:28 am    Předmět: Citovat

Vynechat volby - klidně. I nevolit je volba. To je ta demokracie, a mám na ni právo. A za ta léta mám plné zuby principu volení nejmenšího zla, já chci volit "největší dobro"
A že nevolit znamená volit komunisty ? To sou kecy. Každej kdo alespoň trochu rozumí volebnímu systému si spočítá, že to je spíše akceptování volby ostatních. A že komunisti mají disciplinované voliče ?
Asi je dokázali (narozdíl od tzv. demokratických stran) přesvědčit o účasti u voleb. Takže si myslím, že tzv demokratické strany musí začít hlavně u sebe.
A k těm tzv demokratickým stranám :
Předně musím říci, že jsem antikomunista, ale....
Jak tzv. demokratické strany mohou ignorovat mínění cca 10% lidí i když třeba komunistické. Proč se vůči nim neustále vyhraňují a straší jimi ? Polovina problémů u nás vzniká právě díky jejich politické izolaci, kdy není možné postavit plnohodnotnou levou koalici a díky tomu se drží na středu parazitní strany typu ODA, KDU-ČSL, TOP09, VV, apod.
Ono na té levici nic špatného není, ale musí mít pevnou protiváhu napravo a ne že v podstatě vládnou různé politické prostitutky a přeběhlíci, kteří drží velké strany pod krkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 11:44 am    Předmět: Citovat

Trochu odlehčeně, ale sedí to.
http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Miroslav_Kalousek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 8:06 pm    Předmět: Citovat

S komunisty ne, protože pořád sní o uchopení moci, jejich mítinky se příliš nezměnily v rétorice. Postupně budou lidem ubírat svobody. Nemyslete si, že to není možné. Stačí si vpomenout na "vítězný únor". Nemělo by to stejnou formu, ale s "velkým bratrem - kamerami na každém rohu, internetem, odposlouchávanými telefony - by byla jejich moc děsivá. Tohle všechno má na jednu stranu chránit před kriminalitou a terorismem, ale na druhou stranu je tak snadno zneužitelné těmi, kdo nehodlají ctít demokracii. Podle mne už nyní je zneužíváno a to i v zemích, kde do nedávna byla ochrana osobnosti prioritou. Jak radikální islám, tak "náckismus" i komunismus jsou připraveni ovládat a přinutit lidi k poslušnosti. O to já tedy nestojím, i když si v dnešní době hodně lidí myslí, že demokracie je, že si mohou dovolit všechno. Jenže demokracie musí být založená na zodpovědnosti občanů, jinak o ni mohou snadno přijít. Pro radikální islám, tak nacismus i komunismus je slušnost a demokracie slabostí, kterou okamžitě využijí ve svůj prospěch. I teď se demokracie domáhají, přestože ji ostatním vždy upírali.
K volbám jdu, sice se strachem, že se zase zklamu, ale s vědomím, že jsem se alespoň pokusila. A co se volebního systému týče, jsem pro vítěz bere vše vč.zodpovědnosti za své činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 8:07 am    Předmět: Místní poměry Citovat

Ferocactus napsal:
Složenky TOP 09 na 121 000Kč pro každého.
To má být vtipné?

Mě tedy velmi zajímá, zda o té akci se složenkou věděli starostové.
Ano starostové, kteří ve volbách 2010 stranu TOP 09 podporují.
Co nám k tomu řeknete?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com