Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TOP 09
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 9:10 am    Předmět: Citovat

A jak se Vám paní Vávrová líbí předvolební rétorika ODS a ČSSD, kterou nás obšťastňují před posledními 2 volbami.
Tyto strany sní o čem ? Vždyť to jsou stejně z valné části bývalí komunisté.
Já tvrdím jednu věc, vstup Ksč do reálné politiky ji zkultivuje. Ono v situaci v jaké je tu rétoriku moc změnit nemůže. Ale pokud se dostane k moci výkoné v rámci nějaké koalice, tak bude muset ubrat plyn.
A pokud si myslíte, že netahají za nitky, tak to jste hodně naivní. Vzpomeňte např. na 1. klausovu prezidentskou volbu.
A teď počítejte :
Nalevo Ksč + Čssd + zelení tj 40-50% jak kdy
Napravo ODS + KDU + TOP tj 40-50 % jak kdy
Napravo by pravděpodobně došlo ke sjednocení menších stran.
Takže by u nás vládla buď středo-pravá koalice nebo středo-levá koalice. Za této situace by si každej rozmyslel přebíhání, protože by se mohl stát nepotřebným hned v příštích volbách. A jakákoliv nová strana by se těžko dostávala přes 5 %.
Komunisti by rozhodně nepřesáhli 15 %, takže nějaké absolutní uchopení moci by v dnešní době nehrozilo.
Z NATO by samozřejmě nevystupovali, to by byli blázni a oni to vědí, a vystoupit z EU by možná taková tragédie nebyla, ale to je taky samozřejmě hloupost, které nelze dosáhnout.
A vrátíme li se ke Kalouskovi : o co usiluje on ?
Když ho vykopali z KDU-ČSL poté co preference padly pod hranice volitelnosti uteče jinam, založí parazitní stranu a dále štěpí pravici na menší subjekty. O co jde tedy jemu ? O sebe samotného nebo o zemi ? Odpovězte si sama.
Ale díky Vám za diskusi, díky ní začínám být rozhodnut koho volit, pokud ovšem volit budu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 9:37 am    Předmět: Petr Zeman Citovat

Petr Zeman napsal:
na té levici nic špatného není, ale musí mít pevnou protiváhu napravo a ne že v podstatě vládnou různé politické prostitutky a přeběhlíci, kteří drží velké strany pod krkem.

Vážený, mám podobný názor.
Volit půjdu a Vy jděte též.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 12:19 pm    Předmět: Re: Petr Zeman Citovat

Občas nechápu jak je možné, že tak neuvěřitelný mechanismus jako je lidské tělo má tak zvláštní vlastnost jako je selektivní paměť ...

Sice se říká, že jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna ... ale jak je vidět, jsou mezi námi někteří, kteří mají více selektivní, než paměť a musí to zkoušet pořád dokola Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Jak to myslíte ? Nechápu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 3:25 pm    Předmět: Re:také miluju cizí termíny Citovat

Mape napsal:
Občas nechápu jak je možné, že tak neuvěřitelný mechanismus jako je lidské tělo má tak zvláštní vlastnost jako je selektivní paměť ...

Sice se říká, že jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna ... ale jak je vidět, jsou mezi námi někteří, kteří mají více selektivní, než paměť a musí to zkoušet pořád dokola Confused


Dobrý den, Mape Idea ,
máme hodně společného. Dovolil jsem si čerpat z Vaších příspěvků, ale i z jiných zdrojů. Tak tedy.
Oba jsme chodili v Chrastavě do školy. Zadarmo jsme se i vyučili (Váš příbuzný dokonce pracoval jako mistr učiliště). Já ještě zadarmo stihnul vystudovat střední školu. Zde o dalším Vašem vzdělání informace neznám, ale tipuji, že jste po revoluci investoval do studia na soukromé škole.
Pracovní uplatnění jste našel až v Praze. Každý den jezdíte sem a tam po silnicích, které vybudovala ještě levice.
Jezdím také, jen uplatnění jsem vzal do vlastních rukou.
Bydlení.
Je-li pravda, že stále bydlíte v paneláku, znamená, že bydlíte ve stavbě projektované a postavené za vlády levice pro zaměstnance národních podniků. Byt zakoupený do osobního vlastnictví nebo s regulovaným nájmem.
Také bydlíme ve starším domě, ale nám, v době vlády levice, se podařilo odkoupit dům celý.
Pozemky ty patřily k tomu a tenkrát, za vlády levice, se daly pořídit za málo Kč.
Pokud z té doby také vlastníte pozemky, věřte, až budete stavět dům, hodně to může.
Přeji Vám, pokud opravdu začnete stavět a po té splácet, aby jste nenaletěl nějaké pravicové vládě a nedoplácel do konce svého života.
Není blbec jako blbec Exclamation .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 6:33 pm    Předmět: To: kobyla ma maly bok Citovat

citace:
Mě tedy velmi zajímá, zda o té akci se složenkou věděli starostové.
Ano starostové, kteří ve volbách 2010 stranu TOP 09 podporují.
Co nám k tomu řeknete?


Předpokládám, že paní tazatelka očekává odpověď ode mne. Než odpovím, poznamenám jen, že se mi diskuze v tomto tématu líbí v tom smyslu, že si zde vyměňují své názory lidé s evidentně odlišnými názory, které však spojuje jedno a sice opravdový zájem o to jak parlamentní volby dopadnou s ohledem na budoucnost, kteří dopředu promýšlí, zvažují a argumentují proč toho ne a toho ano. Kéž by takových voličů bylo co nejvíce.

K dotazu. Osobně jsem o akci se složenkou neměl tušení a pochybuji že ostatní starostové ano. Osobně jí hodnotím jako dobře myšlenou, ale nešťastně realizovanou akci (mělo být v záhlaví jasně vytištěno např. neplaťte toto je propagační materiál, aby nikoho nemohla ani teoreticky ohrozit na zdraví), která pro TOP 09 bude spíše ve volbách kontraproduktivní.
Myšlenka však dle mého názoru byla dobrá - státní dluh opravdu činí to co činí a mnoho lidí se takto poprvé ve svém životě dozvědělo, že se nejedná o nějaké imaginární číslo, ale o dluh který (ať se to komu líbí nebo ne) opravdu spadá na nás všechny. A nesouhlasím s názory: my obyčejní lidé za to nemůžeme, za to mohou jen a jen ti nahoře. Všechna - v drtivé většině populistická opatření, která dluh způsobila (počínaje výškou sociálních dávek všech druhů, konče benefitovým zdaněním pro benefity, zvyšování platů ve státním sektoru atd.) byla přijata právě proto, aby daní politici získali volební hlasy (chybná politická rozhodnutí typu pandury hrají pouze menšinovou roli)). Došlo to tak daleko, že předvolební populismus pravice v minulých volbách (např. tisícovka pro důchodce, extrémní zvýšení mateřské atd.) přesáhl populismus levice v dřívějších dobách (tj. v devadesátých letech) či ve vyspělém zahraničí.
100x či 1000x může být pravdivé tvrzení pana Petra Zemana o vině pana Kalouska v minulých letech, každopádně on to je, kdo nyní ukazuje cestu jak z toho ven. Pokud nebude vyslyšen a dluh se bude nadále zvyšovat, čeká nás v jednoduchosti řečeno cesta Řecka či Lotyšska (tam byly ze dne na den sníženy platy o myslím že 40 či 50%), čeká nás všechny (ať jsme se osobně o dluh zasloužili či nikoli) inflace či hyperinflace, která bude mnohem horší než TOP 09 nabízené řešení.
Vážení diskutující, přednesl jsem zde v jednoduchosti jen svůj názor v reakci na výzvu Kobyly, respektuji Vaše názory ať se již s mým shodují či jsou zcela jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 7:06 pm    Předmět: Citovat

cituji : .......vině pana Kalouska v minulých letech, každopádně on to je, kdo nyní ukazuje cestu jak z toho ven.

Pane starosto, máte částečně pravdu, ale je na to takové rčení:
"Zloděj volá, chyťte zloděje" Takže Kalouska a jeho pohůnky nikdy. Alespoň já tedy ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: po květen 17, 2010 12:43 pm    Předmět: Citovat

Petr Zeman napsal:
cituji : .......vině pana Kalouska v minulých letech, každopádně on to je, kdo nyní ukazuje cestu jak z toho ven.

Pane starosto, máte částečně pravdu, ale je na to takové rčení:
"Zloděj volá, chyťte zloděje" Takže Kalouska a jeho pohůnky nikdy. Alespoň já tedy ne.



Tak přesně rčení "zloděj křičí chyťte zloděje" mě napadlo taky je jen smutné, že "odpouštět - zapomínat - nepřipomínat a omlouvat" lze jen u někoho.

Osobně jsem si od tohoto státu nic nepůjčil, mám vlastní dům i auto, platím daně za sebe a celou rodinu, platím všechny odvody, které mi tento stát jako majiteli firmy nařizuje platit. Chvála bohu jsem zdraví a tudíž nezneužívám zdravotní ani sociální systém, jsem nepřetržitě zaměstnán již 20 let bez. K volbám chodím pravidelně a proto ani zde dluh vůči státu nemám.

Stát má tolik peněz, kolik si předepsal, pakliže není schopen s nimi hospodařit není to můj problém jako občana ve smyslu slova - občane plať víc "jak tomu chce TOP09" ale problém ve vztahu neumíš hospodařit tak táhni pryč a já si vyberu někoho jiného. Z tohoto pohledu je naprosto zřejmé, že pánové Kalousek, Nečas, Sobotka a další prostě musí jít od válu. Ať se to někomu líbí nebo ne, je třeba přistoupit k razantní kontrole toho za co se v tomto státě vyhazují peníze a ač to někoho bude bolet musí se tyto tunely ucpat - bohužel na to tyto staré struktury nemají ani myšlenku a ani odvahu - jak jinak když jsou z mnoha stran z těchto tunelů placeni.

Osobně bych všemi deseti volil starosty a Honzu Horáčka, ale protože by můj hlas dostal i pan Kalousek tak mám bohužel smůlu. Jediná varianta pro mě by byla křížkování jednotlivců v průřezu stran, ale to nám zákon neumožňuje.Prostě bych si zakřížkoval ty, ve které mám důvěru a můj hlas by nedostal ten kdo tu důvěru nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út květen 18, 2010 7:34 pm    Předmět: Citovat

Michale, cituji: A nesouhlasím s názory: my obyčejní lidé za to nemůžeme, za to mohou jen a jen ti nahoře. Všechna - v drtivé většině populistická opatření, která dluh způsobila (počínaje výškou sociálních dávek všech druhů, konče benefitovým zdaněním pro benefity, zvyšování platů ve státním sektoru atd.) byla přijata právě proto, aby daní politici získali volební hlasy (chybná politická rozhodnutí typu pandury hrají pouze menšinovou roli)). Došlo to tak daleko, že předvolební populismus pravice v minulých volbách (např. tisícovka pro důchodce, extrémní zvýšení mateřské atd.) přesáhl populismus levice v dřívějších dobách (tj. v devadesátých letech) či ve vyspělém zahraničí. Michale, v tomhle jsem obdivovala Dzurindíčka Wink , protože svou reformu prosazoval a rozjel bez ohledu na to, že mu to zláme vaz. A dnes mají i přes nešťastnou změnu vlády před námi náskok, i když běžné obyvatelstvo si to asi ještě neuvědomuje. Tak čí je vina, že naši politici se tak usilovně snaží zůstat u koryta až jim přestane jít o věc? Jen tak mimochodem, těch "pandurů" bylo na tuto zemi příliš mnoho, kampeličky, banky, prohrávané arbitráže, nemusím Ti povídat. A kolikrát to bylo pro to, že "těm nahoře" zůstávalo za nehty, aby pomohli nebo alespoň neviděli. Šlendrián v zákonech se v téhle zemi hodí taky jen parchantům, kteří mají na bezzásadové, ale (všeho) schopné právníky. Kdyby takhle hospodařily domácnosti, některé bohužel hospodaří, tak to by bylo tóčo, člověk by z basy nevylez nebo rychle skončil na ulici. A kdyby tolik zmetků produkovali pracující - podnikaté by zkrachovali a zaměstnance by vyrazili. Pro mě by bylo ideální mít tu tak ještě 2 volební období úřednickou vládu bez ambice si vysedět dolík. A politici by kecali jen do věcí, kterým by rozuměli, což by nebylo mnoho a úředníci by v klidu dělali a schvalovali zákony, které mají hlavu i patu. (I když téhle vládě ty videoterminály taky nezapomenu.) Promiň, trochu jsem se rozjela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út květen 18, 2010 7:47 pm    Předmět: Citovat

A pro ty, kterým se stýská po komunistech, neříkám, že by všechno obrátili naruby v cuku letu, ale postupně a nenápadně. A stýskat si po minulém reřimu přes všechny bordely v téhle pseudodemokracii nebudu - kolik zásadových lidí tu přišlo o život, nebo muselo odejít, kolik schopných lidí nemohlo pro tuto zem smysluplně pracovat, protože se nenechali zlomit. Kolik dětí a rodičů už se nikdy neshledalo, když jedni či druzí emigrovali. Jak se odměnili pilotům, kteří nasazovali krk a vrátili se z Anglie. Oni nikdy neměli zájem, aby se o sebe lidé sami postarali, oni vždy chtěli mít poslušné loutky. proto taky tenhle národ vypadá, jak vypadá. Nevím, jak si může někdo myslet, že by tu komunisti něco kultivovali. S nimi je to tak - 3 - 4 se perou a oni se smějí. Strany si jdou navzájem po krku a jejich afér si nikdo nevšímá, protože se všem zdá, že zatím nejsou nebezpeční. Už jednou dokázali překvapit. Abychom se pak nedivili.
S volením osobností napříč stranami bych taky souhlasila, tak trochu přímá volba, ale to by se asi sekretariátům nelíbilo Wink. Až nastoupí mladá generace počítačově gramotná, bude určitá šance při využití elektronických voleb (pokud se do toho zase nenabourají hackeři), pak by přímá volba, referenda aj. byly operativnější a snad i spravedlivější. I když z toho už mě hlava bolet nemusí. Jestli tu zvítězí levice, důchody se prožerou a my, co už to máme za pár, budeme vám mladým na obtíž. Takže budeme moci jíst i muchomůrku zelenou, přecházet na červenou a jestli si důchod zasloužíme - když přeplaveme přehradu, půjdeme makat, když ne, ušetří se na důchodech - nebo tak nějak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 9:43 am    Předmět: Citovat

Já akorát nechápu, jak po tom všem svinstvu můžete ještě někdo chtít komunisty zpátky...
Hlavně tu nikdo netvrďte, že bylo vše levné (kolik byla výplata?), že měl každej práci(kolik tu bylo zahraničních firem? jaká byla produktivita práce?), lékař se neplatil (jaká byla péče? jakej byl průměrnej věk)

Člověk má jednu zvláštní dovednost, dokáže si z hlavy vytěsnit a úplně zapomenout na špatné zážitky, vzpomínky a různé útrapy co zažil, ale že dokážete zapomenout na ty prasárny? Styďte se

ANO republika je ve srabu a pokud se bude volit levice a potažmo komunisti, tak si pište, že už nebude ve srabu, ale přímo v prdeli (sorry za vulgarity, jinak by to nebylo tak výstižný).

S Kalouskem (ano spousta lidí ho nemusí, ale Paroubka taky ne a o Zemanovi už nemluvě) jsem se setkal na jednom semináři, kde vyprávěl o státním dluhu a o opatřeních, jak dluh snížit. Jeho plán na cestu z krize je reálný, ale pokud budou lidé tupě věřit levici (soci dávky a pod - stejně pokud nebudeš "Ital" dávky nedostaneš), tak se nikdy z toho nedostaneme.

Až budete vybírat komu dáte hlas, tak použijte tu věc co máte na krku, není tam jenom kvůli tomu, aby Vám nepršelo do krku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 11:51 am    Předmět: Cesta s Kalouskem do ráje. Citovat

http://volby.blesk.cz/clanek/volby-skandaly/136352/ze-slozenky-je-bumerang-na-kalouska.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 12:11 pm    Předmět: Citovat

jen krátce Lomaxi : ne vše bylo tak krásné jak nám tvrdili a ne vše bylo tak špatné, jak nám tvrdí nyní.

Toto pravidlo lze praktikovat i nyní. Bohužel si neuvědomujete, že dávky v sociálním systému budou jak za pravice tak za levice a pokud někdo tvrdí že ne tak bohapustě lže. Jediný problém je v tom jak a komu se dávky přiděluji a to jak jsem si všiml neřeší ani pravice ani levice (pokud za řešení nepovažujete jen keci)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 4:21 pm    Předmět: Citovat

Proboha lomaxi, řekni mi jediné období po revoluci kdy zde byla pravicová vláda. Nemyslim takovou která o tom jenom kecala, ale takovou, která opravdu praktikovala opravdu pravicovou politiku.
Já nechápu proč zde všichni považují českou pravici za spásu, když ŽÁDNÁ ČESKÁ PRAVICE NEEXISTUJE.
A ač ČSSD volit nebudu, tak obzvláště miluji otírání se o Paroubka. Ale to je dáno tím, že z naší politiky se nějak vytratila politika a stal se z ní showbyznys, do něhož Paroubek tak nějak nepatří.
Ale teď mi řekněte opravdu objektivně čím je horší než Topolánek, Dalík, Kalousek, Langer, Čermák, Dlouhý, Kočárník, Hasil, Bém a takto by se dalo pokračovat donekonečna. Hajzlů je v naší politice dost.
A k jeho poněkud agresivnímu stylu vůči ostatním : vzpomeňte si na volební kampaň před minulými volbami. Když to začínalo s ODS vypadat bledě někdo vytáhnul na Paroubka obvinění z pedofilie - ničím nepodložené a nikdy nedokázané. Jak by jste se k takovým lidem následně chovali vy ? Házení vajíček (samozřejmě nikým neorganizované) to bylo opravdu na výši na to může být někdo pyšný. Každou chvíli někdo někde fyzicky napadne levicového politika, proč ? Kde je úcta k politickému oponentovi a jeho názoru.
Hodně jsem se v poslední době začetl do materiálů o 50. létech a dovolím si jistou paralelu.
Tak jako dnes všichni křižují Paroubka, aniž by přečetli jediné slovo z volebního programu ČSSD, tak úplně stejným způsobem věšeli např Miladu Horákovou, H. Píku a spoustu jiných. Všichni o tom věděli hovno, ale "Provaz zrádcům národa". To nadšení s nímž se psaly podnikové petice za smrt nevinných lidí zorganizovat nešlo. Podpisy ano, nadšení nikoliv.
Za sebe, který se považuji spíše za pravicově založeného, klidně prohlásím toto : pan Paroubek má můj respekt a z ostatních předsedů stran mi jako člověk vadí nejméně. Nečase nepočítam, ten je skoro novej.
A proč ho respektuji ? Po pádu Grosse kdy byla Socdem na dně s ní dokázal takřka vyhrát volby, jak rychle ji dokázal zkonsolidovat. A když to začalo ODS docházet a Klaus(coby prezident) začal brblat o úsporách ve státním sektoru bla, bla, bla, tak Paroubek zmínil náklady hradu na zahraniční cesty a Klaus od té doby držel hubu a krok. Všichni ostatní před Klausem měli stažené půlky.
Paroubkova vláda byla podle mého názoru také jedna z těch pevnějších a stabilnějších, ale to je věc názoru, byla pouze krátkodobá.
Takže proboha přestaňte strašit lidi a upalovat čarodějnice, koukejte méně na bednu a používejte všichni hlavu.
A až půjdete volit tak volte tak aby jste věděli proč, nejenom proto, že Paroubek má bradavici a Kalousek říkal že bude dělat dluhy. Myslete vlastní hlavou a čtěte. A ohlédněte se zpět, jestli ti co Vám slibují spásu Vám ji neslibují již potřetí a pokaždé se na Vás vykašlali.
O to Vás žádá volič prázdným hlasovacím lístkem.
PZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 6:00 pm    Předmět: Citovat

Ještě malý dodatek, vzpomenete si vůbec ještě někdo co zlomilo vaz Kalouskovi v KDU-ČSL.
Já ano, byla to jím vyslovená ochota vládnout společně s ČSSD a KSČM.
Pravičák jeden utajenej, že mi to tenkrát nedošlo. Lišák to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com