Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

12.34.56.7.8.2009
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Kultura a sport
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 11:34 am    Předmět: 12.34.56.7.8.2009 Citovat

Very Happy Přeji pěkný pátek.
Jistě už víte, že v tento den budeme psát maxické datum:
Ve 12 hodin 34 minut 56 sekund je 7. 8. 2009
Napište, co právě v tento čas děláte.
Prosím, jen o slušné názory ('Embarassed')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 12:31 pm    Předmět: Re: 12.34.56.7.8.2009 Citovat

Napište, co právě v tento čas děláte.
Prosím, jen o slušné názory.

Dobrý den Fero, jistě víte, pěkná magická data v letošním roce ještě pokračují.
Mám se dobře, společně s holkama se proháníme po lukách...a každý se může přidat...je to úžasné...i pro ty, co mají poslední prázdniny lalala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 8:09 am    Předmět: magické devítky javascript:emoticon(':o') Citovat

Časové znamení : 09.09.09.09.09.09
Milá Kobylko,
dnes ráno v devět hodin, devět minut a devět vteřin
zdraví Fero na dovolené.javascript:emoticon('Very Happy')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 12:34 pm    Předmět: Magické devítky Citovat

Moc děkuji Fero, vážím si toho, že na mě myslíte.
Daří se mi dobře, je teplo a tak jsem stále ještě ve výběhu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 7:10 pm    Předmět: 20.10.2010.20.10.20 Citovat

... je dne 20.10.2010.20.10.20 ...hezky večer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne říjen 24, 2010 7:22 pm    Předmět: Re: 20.10.2010.20.10.20 Citovat

Ferocactus napsal:
... je dne 20.10.2010.20.10.20 ...hezky večer

http://www.youtube.com/watch?v=bsuXbkrA_AQ&feature=player_embedded
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne říjen 24, 2010 8:59 pm    Předmět: Co to má znamenat ? Citovat

Milá Kobylko, chtěl jsem to napsat vostřeji... no prostě ten klip je hroznej, ale opravdu hroznej KÝČ. Ani celkem pěknej zpěv té čokoládové dámy na mém soudu nic nemění. Chudák Leonard Cohen (-;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 4:17 am    Předmět: Otázka Citovat

A kdo o tom rozhoduje, jestli je to kýč ? Mě se taky nelíbí (ten klip), ale zazpíváno je to parádně. A od klipu ze "superstar" nic jiného nelze čekat. Joooo a někomu se to třeba líbí.....
A vsadím se, že pro ty kteří toto znají až ze Shreka by byl original nepříjemné překvapení....

http://www.youtube.com/watch?v=WJTiXoMCppw

Pro každého je halt kýč něco jiného. a je skvělé, že si můžeme klidně vybrat co se nám líbí (mě teda tan Cohenův original)
Jeden můj známý mi v v cca 15-ti, kdy vše kromě metalu byla sr...a říkal, že na tento soud nikdo nemá právo, správně mám říct, že se mi to líbí nebo nelíbí. Někdy je to těžké,ale měl pravdu.

P.S. Tak jak ta kočička by to teda Leo nevyzpíval ani za mlada.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 4:40 pm    Předmět: Sentimentální kobyla, nic víc za tím nehledejte. Citovat

kobyla ma maly bok napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=bsuXbkrA_AQ&feature=player_embedded

Velmi volný překlad-
Hallelujah.
Pan naslouchal, když zazněl tón
to David hrál, ano byl to on.
Slyšit tóny znít? To hraju já.
Tak lehce ze srdce mi jdou,
jsou chvíli v dur a chvíli v moll,
pak směji se a opláči Halllelujah...

Má víra v Tebe Pane můj,
já viděl ji, chvíli při mně stůj,
snad zapřel bych tě Bože, právě já.
Přikován k zemi nádherou,
víra se snoubí s nevěrou,
ze rtů jí slíbám sladké Hallelujah....

Lásko, vždyť já tu už stál,
tvůj otrok, ne, já nebyl král,
krásou spálen na prach, jsem byl já.
Pak spatřil jsem tvé znamení,
z porážek víra pramení,
bolestný tichý sten, tvé Hallelujah....

Lásko, je tu někde on,
má život náš, má i skon,
po lásce sami šlapem, ty a já.
Tak slyšíš někdy v noci pláč,
kdo jsem já a co ty jsi zač,
to napoví mé tiché Hallelujah.
Hallelujah, Hallelujah,
Hallelujah, Hallelujah....


Fero má rád datumy,
já pěknou hudbu. Ikdyž jsem Hallelujah slyšela i v podání autora i jiných, tahle je pro mě nejlepší.
Hallelujah... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 7:27 pm    Předmět: No asi takhle Citovat

Dobrý večer.
No asi takhle (mimochodem velice dobrá diskuze Wink: Jsem zvědav, jestli někdo bude tak otrlý a vystoupí v superstar apod. třeba s Cohenovou Story of Isaac či s Dylanovou Highway 61 Revisited....
Jinak co je a není kýč.... Estetika je tak trochu můj koníček, potažmo jsem maturoval na umělecké průmyslovce.... no nedávno mi dělal závozníka kluk, kterej neuměl rozeznat co je vpravo a co je doleva Wink
P.s.: Halelujah znamená Chvalme Boha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 7:50 pm    Předmět: Citovat

O kýči se dohadují učené umělecké hlavy, některé kýče s radostí sbírají. Vím, že Alfons Mucha byl minulým režimem odsuzován co by kýčař. Dnes se o jeho dílo hádá Praha s Moravským Krumlovem. Pro mně je kýč to, co sklouzne bez povšimnutí - mnoho z popu. Kýč je pro mne Gott, ale mnoho lidí potěší, navíc je to srdcař, požehnejme kýči. Jó takovej SANTANA pohne i půdou pod nohama, Nirvána rozbuší srdce až k zalknutí, paní Hegerová dojme stejně jako Eric Clapton. Smile Největší kýče vyrábí příroda při svítání i západu slunce, ale nikdo ji za to neodsoudí. Žehnám kýči, který způsobí, že se v lidech hnou city.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 6:35 am    Předmět: Citovat

V superstar a v talentech a jiných mániích se vystupuje s písněmi na playlistu, takže Vaše výše zmíněné určitě neuslyšíte.
Nebýt popužití písně ve Shrekovi, tak Halelujah by taky nebylo, kdo dneska zná Cohena..... ?
A debata o kýči je zbytečná, buď se mi to líbí nebo ne. A buď mě to baví nebo ne. A pokud mě to baví nebo se mi to líbí tak je mi uplně jedno co si o tom někdo myslí a jestli to je nebo není kýč.
Jo a k tý kočičce, bez videa mi ten závěr připadá hodně dobře zaranžovanej, má to drive - baví mě to.
A k tomu videu : má pěkný nohy, takže se na to dá koukat taky. Jinak klip je prostě Superstar klip - no comment.

Co na to Estét ?..... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 8:38 am    Předmět: jen jedenkrát den 20.10.2010-20hod.10.20. Citovat

citace:

http://www.youtube.com/watch?v=bsuXbkrA_AQ&feature=player_embedded[/quote]

Milá Kobylko, v tom máte pravdu, také se jen bavím.
Zdraví Vás Fero.

Aleluja.
http://www.videonet.cz/cesko-slovensko-ma-talent-2010/dominika-haskova-video_a30039dec.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:29 pm    Předmět: No asi takhle... Citovat

Nevím, proč paní Vávrová zmiňuje Hanu Hegerovou. Tu bych (spolu s Martou Kubišovou) naopak ve středním proudu zařadil k tomu nejlepšímu, co u nás máme. Samozřejmě až po Vlastíku Redlovi Wink
Pokud jsou nějaké výhrady k východům či západům slunce, pak je nutno se obrátiti na hlavního Designera Rolling Eyes , který právě podobné úkazy stvořil k pohnutí lidských citů.
Lidské city se však mohou pohnout i po cigaretě, skleničce kořalky či po spatření hambatých obrázků. Jde o to, abychom svými city nechali hýbat jen to, co má na to právo a je toho hodno. Zpravidla se jedná o lidičky, se kterými jsme v nějakém, ať již smluvním či pokrevním vztahu. Události a činy, které nás inspirují k dobrému a následování, či budí náš soucit. Věci a děje, které snesou vyšší estetická měřítka. A zde je potřeba trochu cviku. Dát si podněty do přijatelných souvislostí. Úvodní verše Cohenovy písně se obsahově vztahují například k povídce Viktora Fischla o již stařičkém králi Davidovi, který zahříván tělem půvabné Abíšagy, kterou však nepoznal Wink, vzpomíná na své mládí, kdy zpíval a hrál na pastvě svým ovcím...
Zkrátka, ne vše, co je možné v detektivce, je také možné v praktickém životě.
Mými city nejvíce pohnul ten, který mi dal život. Skrze smrt a vzkříšení svého Syna Ježíše Krista mi odpustil hříchy a učinil mě rovněž svým synem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 12:15 pm    Předmět: Citovat

Pane Vostrý, asi jsem se špatně vyjádřila, Santanu, paní Hegerovou, Erica Claptona ani Nirvanu rozhodně neřadím do středního produdu, to jsou pro mne srdcaři a miluju jejich muziku, i když církev asi Nirvanu a její způsob života nemusí. Gotta cením pro jeho profesionalitu a svým způsobem čistotu, ale z jeho muziky mi mráz po zádech neběhá a nemusím ho. Rozhodně si lebedím v západech a východech slunce, když nějaké slunce na dohled je Laughing . Je to absolutní relax, i když svítání v pět vnímám jen na poloprovoz a radši bych z okna u postele než z cesty do práce. Jen říkám, že kýč znamená pro každého něco jiného. A protože se zdá, že jste praktikující věřící, zeptám se, proč církve kromě nádherných obrazů v kostelích kazí vkus svých oveček barvotiskovými obrázky svatých aj. Když vidím šílenosti, které roznáší př.Jednota bratrská.... Wink Cigarety, kořalka a hambaté obrázky podle mne pohnou spíš tělem, o citech mám lepší mínění. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Kultura a sport Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com