Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Objizdka domu naproti restauraci KORUNA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 9:36 am    Předmět: Objizdka domu naproti restauraci KORUNA Citovat

Zdravim,nevi nekdo do kdy to tam bude??Dost dobre to neni oznaceno,vetsinou rano tam jsou ty palety rozhazene po cele silnici...ale hlavne na ty strese se uz dlouho nic nedela... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 10:30 am    Předmět: Re: Objizdka domu naproti restauraci KORUNA Citovat

To je dobrá otázka na zase jednu Chrastavskou zvláštnost. Dosti blbě přehledná křižovatka a Záhadný zábor jednoho jízdního pruhu-takže směrem od náměstí jsou auta nucená do protisměru. Každému vlastníkovi baráku musí stačit na opravu baráku všude jinde na zeměkouli chodník na postavení lešení a ještě k tomu průchodný a na nezbytnou (co nejkratší dobu) . Podle mě to není ani povolená stavba natož zábor veřejné komunikace.Ale je to asi příliš blízko radnice, tak si toho asi proto nikdo nevšiml no platí pod svícnem....... a nebo to má jiný důvod?? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 10:59 am    Předmět: Liberecká ulice s překážkou Citovat

Dobrý den,
už minulý týden jsem měla problém se tam vyhnout projíždějícímu autu. Tohle se fakt nepovedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 3:53 pm    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den,
úpravy domu jsou opravdu bez povolení (ovšem to ještě nemusí být při např. omítání či jiných podobných pracech porušení zákona). Dle vyjádření vedoucího stavebního odboru pana Janouška se pan Janoušek informoval u majitele komunikace Krajské správy silnic, tam mu sdělili, že žádný zábor nepovolili. Pan Janoušek je tedy žádal o odstranění (odstranit nepovolený zábor ze zákona smí vlastník komunikace na náklady toho, kdo ho provedl). Reakce dosud žádná. Tak jsem před chvílí rozeslal e-mail (viz níže) na KÚ LK vedoucí odboru dopravy, KSSLK, dopravní inspektorát a dopravní odbor Magistrátu města Liberce. V pondělí to budou naši lidé dále urgovat.
--------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den,
v Chrastavě v Liberecké ulici (naproti restauraci Koruna) je zábor této krajské komunikace. Vlastník vedle stojícího objektu tento zábor (dle vyjádření vedoucího našeho stavebního odboru bez povolení kraje) provedl zřejmě z důvodu padajících předmětů ze střechy a vůbec z celého objektu. Vlastník v objektu nebydlí.

Nastal tak stav, na který již oprávněně poukazují naši občané viz. naše forum http://www.chrastava.cz/forum/viewtopic.php?t=375 , který je nutno napravit. Proto také píši toto sdělení a žádost o nápravu. Děkuji.

S pozdravem Ing. Michael Canov - starosta města Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 8:10 pm    Předmět: Objizdka domu naproti restauraci KORUNA Citovat

Ale to uz trva skoro mesic...Hlava mi to nebere...co tedy dela mestska policie v Chrastave???Nepovoleny zabor hlavni komunikace a mestaci jsou v pohode??Za co tedy jsou placeni???Za to,ze davaji listky za neopravnene parkovani,kde nikdo neprekazi????Uz by jste se meli panove zamyslet a neco s tim delat....Chcete mit ve meste poradek,ale na kazdeho mate jiny metr!!!Jste tu z nasich penez,z penez danovych poplatniku...a na co???Odpovezte si sami.... Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 10:25 pm    Předmět: To: Chrastavák Citovat

Dobrý den,
z hlediska zákona o pozemních komunikacích 13/1997 §25 se jedná o zvláštní užívání dle odst. 1. Jelikož jde o užívání nepovolené, vztahuje se na daný případ odst. 8: "Věci umístěné, zřizované nebo provozované bez povolení podle odstavce 1 nebo v rozporu s ním, s výjimkou reklamních zařízení, je jejich vlastník povinen odstranit neprodleně po doručení výzvy příslušného silničního správního úřadu. Neučiní-li tak, zajistí odstranění a likvidaci věci příslušný silniční správní úřad na náklady vlastníka věci."
Zde se jedná o komunikaci ve vlastnictví Libereckého kraje. Městská policie není oprávněna pokutovat nedovolený zábor (zvláštní užívání) krajské komunikace.

Zatímco jste dštil oheň a síru na městskou policii, městské policii se podařilo objevit vlastníka nemovitosti, který nepovolený zábor (zvláštní užívání komunikace) provedl a já jsem s ním mohl telefonicky mluvit. Informoval jsem ho o mé žádosti u příslušných orgánů proti jeho nedovolenému počínání, on na druhou stranu jednak slíbil, že se s nimi bude sám kontaktovat, jednak to, že vždy na dobu, kdy nebudou probíhat práce, tak zábor odstraní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:50 am    Předmět: Informace Citovat

Informace pro diskutující:
V neděli ráno byl zábor odstraněný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

Nebýt to tu na fóru,tak je do dneška...Ale to si nikdo toho nevšímá...Hlavně že máme policii,jak státní,tak městskou..Otázkou je,k čemu??Pomáhat a chránit??? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:15 pm    Předmět: To: Chrastavák Citovat

Dobrý den,
no vidíte, to je přeci smysl městského fóra, především proto bylo zavedeno. Po upozornění občanů se snažit napravit i věci na které se třeba i trochu pozapomnělo. Vy jste toto téma zveřejnil a za 24 hodin bylo (zdá se) vyřešeno. To Vás přeci musí těšit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Určitě by mě víc těšilo,kdyby se takovéto příspěvky nemuseli psát a bylo to vše v kompetenci policie... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honzejková



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 0
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den Všem na tomto fóru,chrastavákovi,p.Novákovi a Všem dalším,co zde psaly spoustu věcí o našem domě a podobně.No nevím,jak jste na to přišel pane chytrý,že,,tato stavba je ČERNÁ?!!!Pokud vám dobře zrak slouží,což pochybuji,že se tady dlouho nic neděje-zajděte si k očnímu?Zde se nestaví NOVÝ dům ani se nepřistavuje patro,tudíž na to nemusí být STAVEBNÍ POVOLENÍ ani na menší úpravy.Nestaví zde firma,vše si děláme samy,nemáme mega za zadkem,pokud někdo z vás ano,je vám to upřímně přáno,po odvezení sutin si můžete sázet fialky?myslím ale ,že vy určitě bydlíte v paneláku,tak nevíte o co kráčí?nebo moc koukáte na televizi.Značka upozorňující na,, případné nebezpečí? a pásky ne v žádném případě,, objížďka? bylo dáno z našeho dobrého úmyslu,aby na vaše hlavy a majetek,byť by spadla nějaká ta taška,nebyl problém!Ano bylo to tam déle než jsme samy chtěly,za to se MOC omlouváme a bylo by to dále vždy při nějaké té práci,ale už nebude.Spousta lidem se to zde nelíbí,což je také v pořádku,i když objíždět to není až takový problém,široké to bylo dost,asi nevíte jak vypadá třeba Liberec stále rozkopán a kutá kde kdo?.kdyby si stěžovali všichni na všechno jak by to tady asi vypadalo?.silně pochybuji a i vím,že tam kde povolení má být-ho prostě nemají a značení taky neodpovídá situaci?a to jsou firmy?no v životě už jsem si zažila a prožila spoustu věcí,tak mě jednání takovýchto lidí nepřekvapuje,jen mě mrzí jaký dokážou lidi na sebe být hnusní..O tom jak se tady někdo z vás zmínil,že každý na světě snad ví,že ten co má lešení,má mít nějaký prostor a ještě musí být lešení průchodný?..tak na vaše úžasné plácání,bylo na všechny úřady rozesláno,že zde stojí lešení a budeme jako majitelé od všech úřadů pokutováni?.!To vám pěkně děkuji..Ohledně toho povolení a dání správných značek muž lítá po úřadech,ale bohužel po nás někdo něco chce,ale nikdo neví co napsat,jak napsat a pokud to nedělá zde firma tak taky neví.Nechat si udělat projekt na něco,co vlastně na té straně doposud nebylo,není a ani zatím nebude stojí to balík a hlavně žádný projekt nepotřebujeme?.nejsme firma!.Na případné lešení co tam jednou bude stát si povolení seženeme i na ten chodník nehodník??co se kdesi ztrácí zapuštěn do asfaltu?.Ráda bych podotkla,že většinou funguje pošta a jiné zdroje na posílání jakékoliv korespondence či zpráv na upozornění nás o dané situaci na zmíněnou,,překážku? na silnici,což nikdo bohužel neučinil,ač jsme v evidenci obyvatel Chrastavy i trvalého bydliště.Ráda bych vám napsala,že zde v tomto objektu ať už jsme ho koupily v jakémkoliv stavu-opravdu už od koupi bydlíme a bydlí moje 6tičlenná rodina,z toho 4 děti a bude nadále,nikoliv,že by se zde majitel nenacházel-nebydlel?MP moc dobře o situaci značky a pásků věděla,sama jsem jim 2x volala a samy řekly,že to stačí a popřípadě lampu?.?kterou jsem tam chtěla dát?Nemá prý smysl,stejně by ji lohly vandalové či ožralci co je kradou o slavnostech každoročně a ty pro zmínku rádi rozkopávali značku,trhali pásky a povalovali zábrany po silnici z hospody?.Ta značka taky nebyla namalována?tu máme vypůjčenou?Každopádně sama MP se dozvonila,aby jsme odstranili to zmíněné cosi,už to psát nebudu,muž to s MP v klidu odstranil a dokonce mluvil tel.i s panem starostou?od 3.10. večera je již odstraněno?možná by bylo dobré to oznámit nejprve majiteli,popřípadě dále bez odezvy na úřady a pak jednat dále?což se nestalo...a to je v pořádku?Chtěla bych se zmínit jen už krátce,že ty,co tady píší urážky na MP a ČP,by si měly uvědomit že mají víc práce než si myslíte a urážet je vůbec..?Zkuste jít k nim na služebnu a řekněte jim to do očí?.hrdinové?neudělá to z vás ani jeden?taky jsme měly a zažily několik nepříjemností zde v Chrastavě,kolikrát jsme si to řešily samy a pak se i volala MP a v cuku letu byly tady a zasáhly,když už neúnosně řvoucí notoři do ranních hodin burcovali a nedalo se spát? MP zvedali a zvedly vždy telefon a jsou tady pro nás všechny,jen někdy když to není až tak nutné,zkuste si to řešit taky samy,,chlapy?a ne tlachat v hospodě či vejrat na houbách po značkách v rygólech a plkat tady na fóru?případné odpovědi nezasílejte,mám spoustu jiné práce než si tady dopisovat,bez tak jsem jen pro některé vás pisálky jen přihlouplá ženská...tomu se mimochodem taky nějak říká...že?Toto je jen pro vzezření všech na naši situaci a kolem domu s ?objížďkou?u hospody,,KORUNA?

Hezký den přeji
_________________
harfulinka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 6:06 pm    Předmět: Citovat

Vazena pani Honzejkova...
od toho tady to forum je,a ze vy si neopravnene zatarasite jizdni pruh pred svym domem bez povoleni,tak to si muzete nadat jen sobe a nikomu jinemu..Sam jsem byl svedkem,jak rano museli ridici odklizet ty vase palety,rozhazene po cele silnici,aby vubec mohli projet!!
Nehlede to vase sypani suti z okna a praseni v celem okoli,za coz si dost lidi na vas stezovalo i na urade...
Takze zadni svatouskove nejste...
Zamyslete se nad sebou a snad to pochopite...i kdyz vas prvni prispevek hovori za sve.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com