Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Městská policie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

!!! U P O Z O R N Ě N Í !!!


MĚSTSKÁ POLICIE CHRASTAVA nemá stálou službu 24 hodin denně



služebna MP CHRASTAVA : 485 143 533

mobil MP CHRASTAVA : 603 941 561

V případě naléhavosti volejte linku tísňového volaní Pčr 158.



Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

Vaš názor Vám opravdu nebudu vyvracet, protože Chrastava není Hrádek n. Nisou a naopak. Pokud chcete můžete se kdykoliv zamnou zastavit na služebně a můžeme vaše připomínky na fungování městské policie probrat osobně. Třeba změníte názor. Přeji krásný zbytek dne.

S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 7:04 pm    Předmět: Měření rychlosti Citovat

Dnes jsem viděl MP měřit rychlost u kotelny na příjezdu do Chrastavy od Liberce. Jestli se nepletu, radar byl v civilním autě. Tohle se může? Proč neměří MP, ale nějaký civil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 9:24 am    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Opravdu se nepletete. Radarová jednotka je umístěna v civilním vozidle, které slouží jako základna pro radarovou jednotku. Je to stejné jako by si hlídka na místě postavila stan či měřila z nějakého podobného přístřešku nebo hustého porostu. Možností jak se s radarem ukrýt například před nepřízní počasí je mnoho. Vozidlo je nejvhodnějším řešením, protože stanoviště měření se často mění. Zákon strážníkům neukládá jak má stanoviště pro měření silničních vozidel vipadat. Radarovou jednotku vždy obsluhuje ( provádí měření silničních vozidel ) jeden strážník městské policie Chrastava, který sedí ve vozidle. Za strážníkem obvykle sedí odborný poradce a technik, který dohlíží nad správnou manipulací a popřípadě odstraňuje vzniklé technické zavady na radarovém zařízení. Wink

S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: so září 27, 2008 3:44 pm    Předmět: Citovat

tak tohle je největší sviňárna jaká může být - nejsem vůbec proti měření radarem MP, ale být zašitý v neoznačeném autě je prostě vrchol ubohosti. Skrýt se za strom,sloup či značku ve svetru či tmavé bundě samozřejmě služební - to prosím ano , ale toto je opravdu levárna a ještě to špatně VYPADÁ pane veliteli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan.rok



Založen: 26.7.2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 7:26 am    Předmět: Citovat

Docela by mě zajímalo, kolim musíte vybrat na pokutách, abyste dokázali zaplatit ten odborný dohled...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 6:46 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Petře.
Nevidím rozdíl jestli je strážník, který měří skovaný za stromem,v roští nebo ve vozidle. Vám se to třeba nelíbí, ale praxe je taková. Váš názor Vám vyvracet nebudu. Pokud řidiči vozidel dodržují nejvyšší stanovenou rychlost v obci, nemají se přece čeho bát.

S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 7:36 am    Předmět: Citovat

Dobrý den.
Odborný dohled je v řežii pronájmu měřícího zařízení.

S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

VELITEL MP napsal:
Dobrý den pane Petře.
Nevidím rozdíl jestli je strážník, který měří skovaný za stromem,v roští nebo ve vozidle. Vám se to třeba nelíbí, ale praxe je taková. Váš názor Vám vyvracet nebudu. Pokud řidiči vozidel dodržují nejvyšší stanovenou rychlost v obci, nemají se přece čeho bát.

S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava


Pane veliteli rozdíl je veliký a pokusím se Vám jej osvětlit - policie a je jedno zda jde o MP nebo státní je především složka zajišťující bezpečnost a pořádek.Represivní složka jejich práce by měla být až v druhé řadě.Pokud mám zajistit bezpečnost a pořádek musím být vidět a to i v případě, že jsem "schovaný" za stromem, značkou, nebo v roští.Lze předpokládat a mělo by být i cílem, aby Vás bylo vidět a řidič podvědomě zpomalil. K tomu může sloužit i protijedoucí řidič, který vás odhalí za stromem či keřem a bude blikáním máváním a různými posunky upozorňovat na přítomnost policie ostatní řidiče.Pro mě osobně je důležitější, že takto upozorněný řidič zpomalí, než že ho schovaný policista nechá jet dále rychle a riskuje tak možnost případné kolize do místa než řidiče zastaví kolega a pokutuje jej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Petře.
Samozdřejmě je to Váš názor a Já opakuji, že Vám ho vyvracet nebudu.
Měření silničních vozidel je preventivní činností, kterou se zajišťuje bezpečnost a pořádek na pozemních komunikacích. Represe nastane pouze tehdy, pokud neukázněný řidič překročí nejvyšší stanovenou rychlost v obci. Až všichni řidiči budou dodržovat rychlost v obci, nebude se pravděpodobně muset nikde měřit rychlost silničních vozidel. Obávám se, že tato situace ještě dlouho nenastane, neboť statistiky dopravních nehod mluví jasně. Každý řidič je dospělou osobou a tak musí nést všechny následky svého nevhodného chování při jízdě na pozemních komunikacích. Připadá mi, že pouze omlouváte neukázněnost některých řidičů. Prosím neučte nás dělat naší práci.


S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:03 pm    Předmět: Citovat

pane veliteli, opravdu bych si netroufl učit vás dělat vaši práci,ale bohužel jste nic nepochopil což mě dost mrzí - mohu vás ubezpečit, že větší přínos pro bezpečnost silničního provozu než policista měřící rychlost z auta udělá plastová maketa policisty denně přemístitelná na jiné místo. Vzhledem k tomu,že svoji práci berete jen jako výběrčí pokut nemá cenu s vámi dále diskutovat. Bohužel přesně kvůli těmto postojům je spousta lidí proti měření rychlosti MP což je škoda. Přeji Vám pěkné služby při vybírání pokut, když na prevenci nemáte čas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Petře.
Děkuji Vám za váš příspěvek. Pokud chcete pokračovat na toto téma, rád Vás uvítám na služebně MP Chrastava, kde vše můžeme probrat osobně. Třeba Vás přesvědčím o opaku.

S pozdravem Alan Grebson velitel MP Chrastava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so říjen 04, 2008 11:06 pm    Předmět: bezpečnost silničního provozu Citovat

Petře,
aby mohli být řidiči ukázněni podle vašeho návodu, musela by být policie vidět v téměř nepřetržitém sledu, což je asi těžko možné - leda snad ty makety - které už jsou ovšem kradeny (zřejmě sběrateli kuriozit) Wink . Domnívám se, že pokuta či další následné snakce řidiče nakonec ukázní. A pokud si myslíte, že pokuty pro některé movitější spoluobčany nic neznamenají, tak pravděpodobně nebudou mít obavy ani z policie, dokud nepřijdou o řidičák. PČR ani MP nebude mít nikdy dost lidí, pokud nezačne každý sám u sebe - chovat se slušně a ohleduplně. To platí nejen o řidičích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

vážená dámo, na Váš názor jsem opravdu čekal !! Na rozdíl od Vás si myslím a stojím si za tím, že je 100x lepší policistu viděti než policista zašitý v autě pouze za účelem vybrání pokuty. Ospravedlňovat tento způsob "kontroly" (plnění městské kasy) silničního pořádku počtem policistů může jen člověk který tomu nerozumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: ne říjen 12, 2008 1:25 am    Předmět: Citovat

Petře, jsem ráda, že jste odborník alespoň vy. Pokud mám zajistit bezpečnost a pořádek musím být vidět a to i v případě, že jsem "schovaný" za stromem, značkou, nebo v roští. Lze předpokládat a mělo by být i cílem, aby Vás bylo vidět a řidič podvědomě zpomalil. Já se jako laik domnívám, že vidět hlídku na jednom místě, všude jinde budu bez bázně a hany jezdit dál jako pr... . Jedna hlídka těžko ohlídá Chrastavu i okolí. Ale nashromážděné pokuty, to zabolí. Že by to byl důvod vaší nespokojenosti? Wink V zásadě, je-li měření prováděno na nebezpečných místech a ne tam, kde se jen snadno chytá, s udělováním pokut souhlasím a je mi vcelku jedno, jde-li o MP "za bukem" či PČR. Samozřejmě bych uvítala, kdyby pokuty získala obec - třeba k zajištění větší bezpečnosti umístěním zrcadel atd. PS.: Těší mě, že jste na můj názor čekal, jak milé. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Úřady a instituce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com