Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sídliště Střelecký Vrch - problémy s nočním klidem
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 10:50 pm    Předmět: Sídliště Střelecký Vrch - problémy s nočním klidem Citovat

Dobrý den,

rád bych otevřel diskuzi na téma xxxxxx.

Bydlíme v centru sídliště na Střeleckém Vrchu a pravidelně máme problémy s dodržováním nočního klidu návštěvníky restaurací, které jsou zde provozovány. O klidu se vlastně ani mluvit nedá. Pravidelně je zde o víkendu v noci takový rachot, že mezi první a čtvrtou hodinou je umění usnout i při zavřeném okně. Teď v létě je to opravdu síla. V bytě máme 28stupňů a okno otevřít nejde, protože pod ním stojí parta podnapilých (kolikrát i ožralých) teenagerů.

Už mě ani nebaví volat na policii, protože ta s tím stejně nic neudělá. Poslední rozhovor končil slovy: "Tak mi tam zkusím zajet a uvidíme jestli se nám povede s tím něco udělat." Jednalo se o státní policii ... městská policie v sobotu v noci nesloužila Sad

Celý problém jsem již několikrát řešil s Michaelem Canovem a musím uznat, že se k němu postavil čelem a řešil ho s nájemcem v M-klubu rázně a okamžitě. Jak se ovšem ukazuje nestačí to. Každou víkendovou noc je tady téměř nesnesitelně. V týdnu je to v noci celkem v pohodě. V Mku se zavírá relativně brzy (24.00 - 01.00) a je klid. O víkendu je ale otevřeno až do rána a s tím přichází i zmiňovaný problém.

Proto bych rád požádal o definitivní řešení. Tím je podle mě uzavření restaruce v M-Klubu. Chápu, že je to pro město příjem do pokladny, ale za jakou cenu pro nás, kteří to musíme snášet.

Přijde Vám to jako příliš radikální ? Pak bych se rád zeptal proč zvon na radniční věži neodbíjí v noci ? Protože to rušilo lidi na náměstí ? Proč vyhláška zakazuje pohyb psů na veřejném prostranství po 20:00 ? Protože někoho rušill štěkot psů ?

Tak proč bych se nemohl vyspat i já ???

Díky

Petr Mácha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:10 pm    Předmět: for Petr Mácha Citovat

Ahoj Petře,
dovoluji si upozornit, že před několika dny se stala účinnou vyhláška města č.2/2007, která zakazuje na území města (kromě místa u rybníku Luční,neboť někde musí být tato činnost povolena) mezi 22 a 6 h.následující:
"Činností, která by mohla narušit veřejný pořádek v obci nebo být v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku, je:
veřejná hudební a zvuková2) pouliční produkce (např. s doprovodem hudebních nástrojů, bez doprovodu hudebních nástrojů, bez rozdílu hudebních stylů, žánrů a kvality, včetně písní lidových, hospodských, prostonárodních, halekaček apod.)"
To znamená, že např.křik opilců po 22 h. je porušením této vyhlášky a je již postižitelný. Vyhlášku lze z našeho webu stáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:57 pm    Předmět: Vyhláška a její dodržování Citovat

Ano, ano ... o vyhlášce vím. Web chrastava.cz pročítám pravidelně.
Nemyslím si ale, že je to problém vyhlášky. Tuším, že existuje i obecně závazná norma (zákon ?) který mluví o nočním klidu, vymezuje hodiny a pravidla. K čemu nám ale je pokud není dodržována ?

Víš sám jaká byla odpověď velitele MP při mé poslední návštěvě u tebe v kanceláři: "v sobotu jsme sloužili do 22:00".

Připadám si proto trochu jako ve špatném snu. Město má vyhlášku .. to je super ...
Ale ti co mají dohlížet na její dodržování v nejkritičtější dobu neslouží Sad

Mimochodem ... nechtěl bych MP křivdit ... ale potkat je večer, nebo doknce v noci, pěšky na sídlišti ... to bych se asi lekl ... to už se skutečně dlouho nestalo.

Proto mi nezbývá nic jiného než trvat na uzavření problémové restaurace. Jak jsem psal již včera ... když si může někdo vybojovat klidný spánek na náměstí ... proč bych nemohl já na sídlišti.

Díky

Petr Mácha

PS: bez jakékoli ironie případně jiných úmyslů bych chtěl poděkovat za forum a též za to, že ho představitelé našeho města čtou a s občany komunikují. Pokládám to za krok správným směrem. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 4:11 pm    Předmět: for Petr Mácha Citovat

MP má čtyři členy - otázka financí. Nepokrývají tedy zdaleka veškerý čas. Nicméně jsou v tom i noční. Budu o dané vyhlášce a jejím vymáhaní mluvit s velitelem Státní policie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 11:17 pm    Předmět: Ještě jednou vyhláška Citovat

Tvoje odpověď mě moc nepotěšila. Máme před sebou víkend a mojí jedinou šancí je Státní policie ... to budu radši doufat, že bude zima a pršet ... a výrostkům se nebude chtít být venku.

Promiň ten skepticismus, ale já tomu prostě, po předchozích zkušenostech, nevěřím.

Jak chceš donutit policii aby tady byla v noci když tady není ani ve dne ?

Pokud bych se pletl, a tady skutečně nastal klid ... budu první kdo se tady veřejně omluví.

Jinak doporučuji udělat si procházku po sídlišti i ve dne ... krabice od vína ... rozbité lahve od piva ... krabičky od cigaret ... to mluví za vše.



Petr Mácha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 2:59 pm    Předmět: Citovat

Mape:
Máte naprstou pravdu, že je tu každý víkend "bordel", ale proč proboha do toho hranete mladé, dkyž ho dělají i dospělí, kdy pod okny sedí v autě a mají puštěné rádio - tuc, tuc nahlas. Do toho se vrací ze 777 "návštěvníci" a do toho tu projede ráno auto s tunigovým vyýfukem na plné obrátky či motorka, aniž by respektovali předpis zóny.
V silách 4 lidí tohle uhlídat opravdu není, z vyhlášek si loidi budou spíše tropit "srandu". Pokud jde o klid, tak spíše než vyhláška o pouliční produkci by pomohla vyhláška, která by po 10 večer zavřela putiky na sídlišti, ale to není v silích města, protože by to bylo omezování podnikání.

PS: Dokud tu nebyla 777 a Lucky bar, byl tu klid, nikdo se tu ráno nerval, nebodal nožem, neřval pod okny a v klidu spal. Mě sice sem tam někdy něco probudí, ale nejsem zase zimprich, abych to jednou za čas nepřežil. Very Happy Very Happy

Michaela Canov:
Státní policie se na to vykašle, protože každý tu ví, že na služebně sedí jen jeden a druhý je doma na telefonu a velmi neochotně někam jezdí, vyjímkou jsou dny, kdy tam slouží příslušnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 2:05 pm    Předmět: mape, petrtlach aj. Citovat

Možná by stačilo, kdyby se vás pár domluvilo a jak začne nějaký binec, vylezli společně z domů, když stejně nemůžete spát a důrazně jste upozornili / tím nemám na mysli je rovnou zbít Wink / podobné zjevy, že o jejich "produkce" nestojíte. Tedy v případě, že máte pocit, že s tím PČR ani MP stejně nic neudělá. Ale platí-li vyhláška krátce a je zde i možnost sankcí pro provozovatele, neházela bych flintu do žita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 10:32 am    Předmět: Re: mape, petrtlach aj. Citovat

Blanka Vávrová napsal:
Možná by stačilo, kdyby se vás pár domluvilo a jak začne nějaký binec, vylezli společně z domů, když stejně nemůžete spát a důrazně jste upozornili / tím nemám na mysli je rovnou zbít Wink / podobné zjevy, že o jejich "produkce" nestojíte. Tedy v případě, že máte pocit, že s tím PČR ani MP stejně nic neudělá. Ale platí-li vyhláška krátce a je zde i možnost sankcí pro provozovatele, neházela bych flintu do žita.


Pokdu se dobře pamatuji, tak tohle nepomáhá, když tu někdo venku dělá nepořádek, tak leckdo ven vyleze a nadává, ale pak je mu nadávánno též a dělají si z něho dobrý den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 11:16 am    Předmět: Citovat

To PetrTlach: Souhlasím s Vám, že "bordel" nedělají jen mladí. Ten rozdíl našich zkušeností je dán tím kde bydlíme. Já bohužel vidím přímo na vchod do Lucky baru kde se po nocích mladí scházejí.
S omezením otevírací doby bych plně souhlasil. Je třeba si uvědomit, že se jedná o sídliště a tudíž i obytnou zónu (jak naznačují značky u vjezdu).

Vidím, ale ještě jeden problém. Proč MP neslouží v sobotu v noci ? Kdy jindy ji potřebujeme více ????? K čemu mi je, že v pondělí dopoledne hlídají roh náměstí ? Proč pravidelně vidím stát služení auto MP u vjezdu na sídliště (nebydlí tam náhodou jeden ze strážníků ?). S takovýmto přístupem může město přijmout vyhlášku jakou chce. Nikdo ji nebude dodržovat.

To Blanka Vávrová: s domlouváním jsem již skončil, to nikam nevedlo. Možná kdybych měl baseballovou pálku .... dokonce uvažuji, že přestanu volat i na policii, protože tam mi taky nepomohli. Pravděpodobně zkusím požádat zastupitelstvo o zrušení nájemní smlouvy provozovateli Lucky baru. To si ale nejdřív musím pořádně připravit.

PS: tento víkend byl klid. Jen nevím jestli to spojovat s policií, náhodou, nebo špatným počasím.

Petr Mácha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 11:37 am    Předmět: Petr Mácha Citovat

...s domlouváním jsem již skončil, to nikam nevedlo...
Něměla jsem na mysli jediného člověka, muselo by vás být víc, vždyť mnohé z těch kluků a chlapů asi znáte a snad by pochopili, že to vadí opravdu obecně a ne jen Vám osobně.
PS: tento víkend byl klid. Jen nevím jestli to spojovat s policií, náhodou, nebo špatným počasím. Přeji Vám, aby tento stav zůstal zachován, tedy až na to špatné počasí. Laughing Blanka Vávrová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 9:14 pm    Předmět: Citovat

Ja bych rekl,ze vecerni bordel je po cele Chrastave,ne jen na strelaku.A je pravda,ze toto nedelaji jen "mladi",ale i o dost starsi jedinci.S policii v tomto meste je to tezke,mestska je tam,kde vetsinou nema byt,a statni na to kasle,to je bohuzel v kazdem meste.Nevsimli jste si,treba tech osobnich vozu,ktere uz delsi dobou projizdeji kazdou chvilkou Chrastavou s velice hlucnou hudbou a ne zrovna malou rychlosti?To je mestska policie nevidela,nebo neslysela?Asi ne,kdyz jezdi porad timto stylem..Ale asi to nikomu nevadi. Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
col.KURTZ



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 8:15 am    Předmět: Citovat

Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
col.KURTZ



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

Já osobně jsem s policií jak státní tak městskou spokojen. Městská policie ve svém početním stavu dělá maximum. Uvědomte si kolik jich je, jaký mají akční radius a s jakými se denně potýkají problémy. Aby byli všude ,kde si přejete ve dne i v noci to si myslím ,že je nad lidské síly i kdyby sebevíc chtěli. Myslíte si ,že jsou to stroje ?? Ne jsou to lidi jako vy. Kritizovat jejich práci umí každý člověk a tak bych vám všem jen přál aby jste si jejich práci vyzkoušeli na vlastní kůži. Tahat se,hádat se s opilcema,nechat si nadávat a při tom zůstat klidný to vyžaduje velkou dávku sebeovládání to mi věřte, a málokdo toto dokáže. Střelecký vrch je problémová lokalita to je pravda, ale problém není v policii ,ale hlavně v lhostejnosti lidí , kteří navštěvují Laky bar a 777 bar. Já osobně městské policisty vidím na Střeleckém vrchu velmi často a to jak přez den tak i v noci.( Státní policii vidím jen projíždět Střeleckým vrchem ) Líbí se mi jak někteří občané kritizují městské policisty,že je v noci nevidí chodit, ale sami nevytáhnou paty z domu. Nejlépe bude ,když si dojdete na městskou a státní policii a požádáte je ,když půjdou kolem vás aby se u vás zahlásili ,že jdou zrovna okolo. Pak budete moci říci že jste je opravdu viděli. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VELITEL MP



Založen: 1.8.2007
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 10:23 am    Předmět: Citovat

Městská policie učinila bezpečnostní opatření ohledně lokality Střelecký vrch v Chrastavě. Možná jste si již někteří všimli ,že je prováděn bezpečnostní dohled na Střeleckém vrchu před BAREM 777 a LUCKY BAREM. V měsíci srpnu je zahrnuto více nočních služeb z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Pro některé občany to bude potěšující zpráva pro některé méně,ale věřte ,že máme také zájem na eliminaci rušení nočního klidu v této lokalitě. Při případných problémech volejte:

mob.tel.číslo: 603 941 561
pevná linka : 485 143 533 - pokud voláte na pevnou tel.linku
hovor je automaticky přesměrován na výše uvedený mobilní telefon - pokud nikdo ze strážníků není ve službě a voláte na pevnou tel.linku
městské policie telefon je automaticky přesměrován na služebnu
OOPčr Chrastava

tel.číslo tísňového volání 158 operační středisko Pčr Liberec


!! Upozorňuji, že městská policie Chrastava nemá nepřetržitou službu !!



Velitel MP A.Grebeníček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mape



Založen: 25.7.2007
Příspěvky: 147
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 10:18 pm    Předmět: Citovat

col.KURTZ napsal:
Já osobně jsem s policií jak státní tak městskou spokojen. Městská policie ve svém početním stavu dělá maximum. Uvědomte si kolik jich je, jaký mají akční radius a s jakými se denně potýkají problémy. Aby byli všude ,kde si přejete ve dne i v noci to si myslím ,že je nad lidské síly i kdyby sebevíc chtěli. Myslíte si ,že jsou to stroje ?? Ne jsou to lidi jako vy. Kritizovat jejich práci umí každý člověk a tak bych vám všem jen přál aby jste si jejich práci vyzkoušeli na vlastní kůži. Tahat se,hádat se s opilcema,nechat si nadávat a při tom zůstat klidný to vyžaduje velkou dávku sebeovládání to mi věřte, a málokdo toto dokáže. Střelecký vrch je problémová lokalita to je pravda, ale problém není v policii ,ale hlavně v lhostejnosti lidí , kteří navštěvují Laky bar a 777 bar. Já osobně městské policisty vidím na Střeleckém vrchu velmi často a to jak přez den tak i v noci.( Státní policii vidím jen projíždět Střeleckým vrchem ) Líbí se mi jak někteří občané kritizují městské policisty,že je v noci nevidí chodit, ale sami nevytáhnou paty z domu. Nejlépe bude ,když si dojdete na městskou a státní policii a požádáte je ,když půjdou kolem vás aby se u vás zahlásili ,že jdou zrovna okolo. Pak budete moci říci že jste je opravdu viděli. Twisted Evil


Dobrý den,
jen jsem chtěl dodat, že mi ani tak nešlo o to jestli MP dělá svou práci dobře, nebo špatně (jednoduché to určitě nemají a já bych to asi dělat nechtěl). Šlo mi především o to kdy a kde tu práci dělají. Předpokládám, že u takové složky jako MP dochází k vyhodnocování její činnosti a následné reakci na vzniklou situaci.
Například: po půl roce provozu se zjistilo, že četnost výjezdů v noci z úterý na středu je minimální a naproti tomu noc ze soboty na neděli by zaměstanala policistů klidně deset (příklad). Pak je tedy logické nesloužit v noci v týdnu a naopak sloužit o víkendu. (šlo o příklad, ve skutečnosti neznám jednotlivé služby MP).

A ještě k tomu nevytahování pat z domu. Věřte mi, že například já trávím dlouhé hodiny na procházkách po městě s kočárkem, nebo v horším případě voláním na policii a koukáním z okna když v noci nemohu spát protože se mi pod oknem usadila parta spoluobčanů. A na to abych jim to šel "vysvětlit" se bohužel necítím. V tomto ohledu mě neskutečně štvou lidé kteří mě "plácají" po zádech se slovy: "hezky jsi to napsal", nebo "to je super že jsi tam došel", nebo "to zase byl v noci rachot .. co ?" Ale aby se oni sami jak-koli angažovali to je ani nenapadne. A bohužel jich je takových většina.

Petr Mácha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com