Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Slavnosti 2010
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Kultura a sport
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aleš



Založen: 17.3.2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 11:26 am    Předmět: Slavnosti 2010 Citovat

Dobrý den pane Starosto chci se zeptat zda by bylo možné pozvat na letošní slavnosti Jana Bendiga ze superstár byli jsme nedávno s dětmi na vytoupení v Libereckém OC NISA a byl to mazec i ze strany fanoušků moje dcery chtěli abych Vám napsal,myslím že by to bylo oživení a kdyby přijeli i ostatní soutěžící bylo by to ještě zajímavější
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 7:32 pm    Předmět: To: Aleš Citovat

Dobrý den,
program Chrastavských slavností zajišťuje v rámci schváleného rozpočtu Společenský klub (vedoucí paní Zita Václavíková (sklub@chrastava.cz)). Zájem o vystoupení Jana Bendiga jsem zaznamenal také již na svém e-mailu.
Jsou tu dvě otázky - které s paní vedoucí proberu:
a) finanční požadavky ze strany Jana Bendiga (ty je třeba zjistit)
b) program je zčásti již zajištěný, zda a jak by šlo vystoupení Jana Bendiga zakomponovat

Pozn.: nevylučuji v tuto chvíli i možnost navýšení rozpočtu z Vámi uvedeného důvodu ze strany zastupitelstva města, na druhou stranu neexistuje žádná záruka, že Vaše žádost a jeden (anonymní) e-mail je věrným obrazem požadavku větší skupiny obyvatel města. Zde je na Vás, zda budete chtít a dokážete prokázat, že Vámi předložený návrh není návrhem pouze Vaším (resp.Vašich dcer - které tímto zdravím a kterým tímto vzkazuji, že mě mohou v dané věci napsat či mě navštívit v kanceláři i osobně a nepřehazovat tuto činnost na Vás).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aleš



Založen: 17.3.2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 6:50 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane Starosto děkuji za odpověď vyřídil jsem váš vzkaz a dal jsem holkám potřebné instr.jak to provést aby vás přesvěčili teď už je to jen na nich s pozdravem Aleš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lucinka-zakoucka



Založen: 19.3.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: chrastava

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 6:20 am    Předmět: Dobry den Citovat

dobry den pane starosto jen se chci zeptat jestli ma chrastava penize na pozvani jana bendiga holky ze tridi prave řikaji že chrastava nema penoze dekuji za odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 3:05 pm    Předmět: To: lucinka-zakoucka Citovat

Dobrý den,
pracovníci našeho úřadu v těchto dnech zjišťují, kdo vlastně (jaká agentura) zajišťuje koncerty Jana Bendiga. Až toto zjistí a následně zjistí i požadovanou cenu, pak se teprve k věci samé komplexně vyjádřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lucinka-zakoucka



Založen: 19.3.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: chrastava

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 4:35 pm    Předmět: Citovat

Tak vam moc dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 9:05 am    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den,
dle informací, které jsme právě obdrželi od příslušné agentury, se během Chrastavských slavností 2010 (4. až 6. června 2010) vystoupení Jana Bendiga uskutečnit nemůže a to z důvodu ležících na jeho straně. Jinými slovy má v těchto dnech již obsazený program.

Naši pracovníci zjišťují možnost vystoupení v jiném termínu než jsou Chrastavské slavnosti. V případě, že k dohodě na jiném termínu dojde, bude mít poslední slovo zastupitelstvo města, neboť by muselo schválit změnu v rozpočtu města zahrnující náklady na jeho vstoupení.
Takovéto vystoupení by však již nebylo pod širým nebem, ale zřejmě ve Společenském klubu případně v kině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chrastavak



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 4:37 pm    Předmět: Citovat

Jsem opravdu rád, že Jan Bendig má na práci něco jiného než nás oblažovat svým uměním. Třeba jeho koncert ve 20 00 by byla poslední kapka.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 10:56 pm    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den,
zastupitelstvo města dnes neschválilo pod bodem 2010/02/XIX http://www.chrastava.cz/muinfo/zastup/zapisy/zzm100412.pdf uvolnění částky 80 tisíc na vystoupení Jana Bendiga.

Osobně jsem se zdržel - odůvodnění: původní požadovaná částka 30 tisíc vyrostla během týdne na 80 tisíc a především vystoupení by se z důvodů ležících na straně Jana Bendiga nemohlo uskutečnit během Chrastavských slavností (uvažovali jsme původně o neděli na závěr).

Omlouvám se všem fanynkám tohoto mladého pana zpěváka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kobyla ma maly bok



Založen: 18.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út duben 13, 2010 1:32 pm    Předmět: Děti musí vědět, že peníze nejsou zadarmo. Citovat

Mám radost, jestli se Jan B. rozhodne nejprve dokončit základní školní docházku a zdokonalit svůj pravopis. To se mu bude hodit.
Mně se zase hodí, že mohu poděkovat Zastupitelům Chrastavy, že nevyhazují peníze jen tak oknem.



chrastavak napsal:
Jsem opravdu rád, že Jan Bendig má na práci něco jiného než nás oblažovat svým uměním. Třeba jeho koncert ve 20 00 by byla poslední kapka.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka



Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 18
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 7:16 am    Předmět: Citovat

Rozumné šetření zastupitelů města je v tomto případě hodné pochválení. Ať opravdu ten hoch raději chodí do školy. Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 11:59 am    Předmět: Citovat

Teď si nejsem jistý jestli se to tu už neprobíralo...

Chrastavské slavnosti jsou rok od roku horší - co se týče programu...
Chápu, že to přeci jen není levná záležitost, ale nevyplatilo by se dělat slavnosti po 2 letech(byl by pak větší rozpočet), mohli by se sem pozvat zmámí umělci. Namátkou třeba Kryštof, Chinaski, Supporti nebo jenom zpěváky. Určitě by sklidili větší úspěch než nějaký Tonda s cimbálovkou. Zavedlo by se i symbolické vstupné (třeba 50,- Kč).
To by přilákalo i lidi z okolí (Liberec, Hrádek apod.) Takhle jim nemá Chrastava co nabídnout, tak proč by měli jezdit. Frýdlantský slavnosti k tomu přirovnávat nejde(jde o historickou záležitost), ale takové slavnosti v Hostinném, tak tam se sjíždí také plno přes polních. Víte proč? Protože jim maj co nabídnout...
Tak proč se nechcete nechat inspirovat od jiných měst?

Jinak samozřejmě že návštěvnost na chrastavských slavnostech je, o tom žádná (je to první akce pod otevřeným nebem v roce). Co si budeme povídat lidi tam choděj se najíst a popít. potkaj tam známý, které třeba dlouho neviděli a tak. Jenže úplně to samý dělaj i o pouti, to je další akce, kdy se celé město ponoří pod roušku alkoholu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 4:17 pm    Předmět: To: lomax Citovat

Dobrý den,
ohledně obsahu se nechci přít. Co člověk to názor. Já osobně jsem názoru, že je na slavnostech (včetně doprovodných akcí) z čeho vybírat a že je program pestrý a přiměřený (mimochodem vím, že za stejný peníz probíhají krajské dny - pár vystoupení - s délkou a nabídkou našich slavností se to nedá srovnávat) a také vím, že se snažíme program vždy obohatit. V roce 2010 přibyde další centrum mimo hlavní podium - v CVA a snad se podaří (usilujeme o to usilovně) otevřít zrekonstruovaný Führichův dům. Nechci následující v tuto chvíli vydávat za hotovou věc, ale je pravděpodobné, že bude zcela jinak - originálně - odpálen ohňostroj.

Co se vstupného týče - jen ne symbolické vstupné - zažil jsem ho léta - 40 Kč na celé slavnosti - a výsledek - akorát jsem byl otráven jak řada (i jinak solventních lidí) neurvale odstrkovala chlapce a děvčata z pořadatelské služby - jen aby nemusela platit (a kolik lidí se hádalo s pořadateli, že na náměstí bydlí, či že tam jde na návštěvu apod. ač to vůbec nebyla pravda, jen aby nemusela platit symbolických 40 Kč). Nebo jsem na vlastní oči viděl pokus důchodkyně o uplacení pořadatele dvacetikorunou za vstup na koncert do kostela, jen aby nemusela vydat 40 Kč na celé tři dny...atd.
Suma sumárum - symbolické vstupné přinese do pokladny města minimální zisk (po odečtení nákladů na pořadatelskou službu na výběr určenou) a přinese spoustu zlé krva.

Smysl má dle mého buď - řádné vstupné v řádu stokorun ala Benátská noc apod. (a pak by bylo i na skupiny o kterých píšete) anebo vstup zcela zdarma - a to jsme zvolili.

Četnost slavností - opět může platiti co člověk to názor. Já osobně jsem pro jejich zachování každý rok - jednak si myslím, že teorie že kdyby slavnosti byly 1 x za dva rokym že by to automaticky znamenalo, že do rozpočtu dá město dvojnásobek, je jen mýtus (v praxi by to dle mého tak nefungovalo), jednak si myslím, že by to byla předzvěst jejich zániku a do třetice si myslím, že je správné mýti svůj kulturní vrchol 1x za rok (nechci se dotknout pouti, ale Slavnosti jsou svým rozsahem a obsahem o zcela něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 5:06 pm    Předmět: Citovat

Máte pravdu, co hlava to jiný názor...
Vstupné - to jsem taky viděl na vlastní oči jak se různě pokoušeli vyhnout placení... ;o) ala Benátská, noo tak to by přilákalo spoustu lidí ;o)...
Ano, máte pravdu, že program je pravidelně bohatý a pestrý, ALE spíše je zaměřený na starší ročníky. Ano, jsou tam i vystoupení, kterýma je asi myšleno, že jsou pro mladé(počítám, že by to mělo být ve večerních hodinách). Schválně jsem si otevřel loňský program a začal jsem se smát...neděle dopolede 10:00 cimbálovka a odpoledne Pepíček Zímovic - pěkná skvadra
Je fakt, že zavděčit se každému je nemožné...
Co by možná stálo za zkoušku je udělat průzkum mezi chrastaváky co si o slavnostech myslí, co by na nich změnili, jak jsou spokojeni apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 8:34 pm    Předmět: Citovat

Možná by nebylo od věci uspořádat koncert skupin pro mladé včetně té naší chrastavské v areálu koupaliště a skutečně ho zpoplatnit tak jako v Hrádku viz http://www.hradekrocksummer.com/. Riziko je počasí - pak přesun koncertu do kina, kde též není problém vstupné vybrat, i když to by nebyl prostor ideální - absence možnosti občersvení aj. Já bych se přimlouvala 1x za 2 roky, mám dojem, že v Hrádku to tak funguje. Je fakt, že tam mají ještě dost dalších akcí i vhodnější prostory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Kultura a sport Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com