Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz - BREMI
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 8:58 pm    Předmět: Dotaz - BREMI Citovat

Dobrý den
Minulý týden byl zaměřován pozemek mezi Mateřskou školou, Bremi a antukovým hřištěm.
Máte nějaké informace co se tam firma Wassa (nový majitel - http://www.wassa.cz/cz/ ) chystá stavět.
Vzhledem k tomu, že pozemek sousedí s MŠ a nachází se přímo pod obytným domem a vzhledem k tomu, že firma Wassa má v programu obalové materiály mimojiné i z pěny, tak doufám, že se zde nechystá žádný smrado-hlučný provoz.
Popř nějaký skladový prostor po němž budou celé noci jezdit ještěrky a mlátit bednami o zem.
Děkuji za odpověď.
Petr Zeman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 9:06 pm    Předmět: To: Petr Zeman Citovat

Dobrý den,
jsem informován o tom (tak jak píšete), že jde o nového majitele.
Vím také, že chtějí areál stavebně přestavět. Konkrétní zaměření plánované výroby v tuto chvíli neznám.

Každopádně veškeré jejich záměry musí projít přes schvalovací proces počínaje stavebním úřadem konče hygienou.

Již jsem se pokusil o navázání přímého kontaktu, zatím bez úspěchu. Pokusím se o to znovu. Chtěl bych, aby přímo seznámili veřejnost se svými záměry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 9:13 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rychlou odpověď. Pevně věřím, že zde nevznikne provoz, který by znepříjemňoval život nebo nedejbože přímo ohrožoval zdraví obyvatel.
Ještě jednou děkuji a prosím o zvýšenou pozornost k dění v této lokalitě.
PZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2015 7:18 am    Předmět: To: Petr zeman a další účastníci fora Citovat

Dobrý den,
jak jsem si dnes ověřoval na našem stavebním úřadě, věc je ve stavu, z jeho pohledu, nula

Stavební úřad dosud nemá žádnou oficiální informaci či žádost týkající se daných prostor.

Přes sekretariát dané firmy se mě podařilo navázat kontakt a věřím, že během měsíce května dojde k mé schůzce s majitelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2015 8:39 pm    Předmět: Poděkování Citovat

Dnes došlo po dohodě s firmou Wassa a panem Skálou k první kultivaci pozemku za MŠ. Tímto chci firmě Wassa jménem našich 2 SVJ 657+658 a 659+660 poděkovat za velmi vstřícný přístup a věřím, že se v tomto duchu ponesou vzájemné vztahy i nadále. Také chci poděkovat p. Skálovi za odvedenou práci, neměl to tam jednoduché.
PZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanka8



Založen: 15.9.2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út září 15, 2015 7:28 am    Předmět: Demolice Bytexu Citovat

Dobrý den, dnes jsem se dočetla z tisku, že nám má před domem vyrůst 11-metrová budova. Přičemž tam má být hluk od kamionu-jelikož máme přímo dům před vjezdem, tak se nám to silně nelíbí! Je sice hezké, že má mít spoustu lidí práci, ale prostory pro takovou fabriku by měli být na jiných místech a ne vedle školky a domů, kde žijí rodiny s dětmi. A jak čtu v Libereckém deníku, tak plně souhlasím s panem Žďárským. Koupili jsme tam dům se slunečnou zahradou a ne abychom tam měli celý den tmu a koukali na nás z oken do zahrady nějací dělníci... Nelíbí se mi ani to, že se mi má před domem bourat taková hala, te prach, bordel, hluk,....Doufám, že se nad tím trochu pozastavíte a zkusíte jinou alternativu, než výstavby takového komplexu, na tak hloupém místě.... Děkuji Hanka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út září 15, 2015 1:42 pm    Předmět: To: Hanka8 Citovat

Dobrý den,
škoda, že jste nepřišla na večer se starostou na toto téma, kde byli představitelé majitel areálu firmy Wassa.

Majitelé firmy Wassa koupili celý objekt od majitelů firmy Bremi. To se odehrálo čistě v režii těchto dvou subjektů. Pokud firma Wassa chce realizovat to, co chce realizovat, musí získat souhlasy od orgánů státní správy - včetně hygieny a inspekce životního prostředí, stavebního úřadu atd. atp. - nikoli od města Chrastava. Vy jste oprávněni podat veškeré možné námitky v probíhajících řízeních (nebo v řízeních, které probíhat začnou) a orgány státní správy se s nimi budou muset vypořádat.

Protože dotyčný areál slouží dlouhá desetiletí průmyslové výrobě (pouze v době vlastnictví firmou Bremi se zde nevyrábělo, ale jen skladovalo) nejedná se o žádnou změnu v územním plánu. Nepochybně však orgány státní správy budou od vlastníků vyžadovat dodržování limitů ve všech sledovaných oblastech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanka8



Založen: 15.9.2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 8:07 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

já se tuto zprávu dozvěděla ze včerejšího tisku, jinak bych se na schůzi dostavila. Upřímně si myslím, že člověk či firma co má peníze, si vždy dokáže vše obstarat, aby jim vyšlo podnikání.

Vím, že areály sloužili k průmyslové výrobě, at klidně složí dál, ale nelíbí se mi , že by se tam mělo bourat (hluk, prach,....) a stavět více-podlažní budova, která mi zastíní celou zahradu a to nehledě na to, že mi tam pak budou koukat veškerý zaměstnanci..... Pak tolik kamionů denně... Dům mi pak nevydrží ani 20 let... At si tam jezdí 3-5 kamionů, ale ne 20 či více denně... Je hezké, že by byla práce pro takových lidí, ale brát ohled na lidi co tam žijí, by bylo od firmy WASSA více než adekvátní. Nehledě na ty děti ve školce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 4:02 pm    Předmět: Středa 23. září od 17 hodin - dašlí schůzka Citovat

Dobrý den,
byla domluvena další schůzka představitelů firmy Wassa se zainteresovanou veřejností ve středu 23. září v 17 hodin v malé zasedací místnosti (přízemí radnice - vedle schodiště).
Určitě přijďte a dejte vědět lidem ze svého okolí, které tato problematika též zajímá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so září 19, 2015 2:59 pm    Předmět: Opět kartonážní výroba Citovat

Dobrý den,
mně je spíš podeztřelé, že se firma Wassa zabývá kartonážní výrobou, stejně jako firma Branaldi, která zkrachovala v prostorách andělohorské Textilany....
_________________
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út září 22, 2015 11:50 pm    Předmět: Re: Opět kartonážní výroba Citovat

Luděk Vostrý napsal:
Dobrý den,
mně je spíš podeztřelé, že se firma Wassa zabývá kartonážní výrobou, stejně jako firma Branaldi, která zkrachovala v prostorách andělohorské Textilany....


Já bych se nad tím nepozastavoval, právě Wassa se rozrůstá a vytlačuje menší výrobce, kteří pracují v nemodeních podmínkách a nejsou schopni zajistit požadavky svých zákazníků.

Celkově vše kolem společnosti Wassa je nafouknutá bublina, protože jediným hlukem, který bude provoz mít jsou ventilátory a VZV co tam budou jezdit, Mykana vydávala mnohem více hluku než co bude nový provoz vydávat. Ostatně je lepší mít novou halau než nějakou rujnu do, které budou lézt děti a příjdou k úrazu a bezdomovci co budou vše podpalovat.

Provozy kartonu většinou jedou na principu, že tam je 1/4 lidí zdravých a 3/4 s postižením, převážně sluchovým. Otázka je, zda Chrastava má takových lidí 150 Sad . Do politiky organizace nesmíme a nemůžeme mluvit, pro město by bylo lepší, kdyby 200 míst bylo pro Chrastaváky, takhle jich pro ně zbude 50, tedy za podmínky, kdy naplní Wassa své 3/4 postiženými (praxe je taková, že k invalidnímu důchodu za jejich práci jim dají 4000 a 6000 dostane firma od ÚP, a to jen za to, že je zaměstná).

Doufám, že zasedání, které proběhně s firmou Wassa nebude třetí mobilizací, a to ještě k tomu v den výročí mobilizace.

Co se mi skutečně nelíbí je, že někdo olepuje všechna možná míst v okolí "Mykany" nenávistnými letáky proti společnosti Wassa...lidi, mějte rádi své město a ne město plné rumišť zašlé slávy. Já osobně bych srovnal se zemí i areál bývalého Elitexu a nechal vystavět průmyslový komplex, který by se dal po vzoru VGP pronajímat. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanka8



Založen: 15.9.2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 23, 2015 7:59 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

hluk tam bude převážně od kamionu, co tam budou jezdit... Sice v novinách psali, že tam bude jezdit "jen 20" kamionů denně, ale ke mě se dostala informace a dvojnásobku. Tohle by se nelíbilo dle mě ani Vám a ani nikomu jinému, kdo by tam bydlel.

Každopádně myšlenka s Elitexem mě taky napadala a bylo by to nejlepší řešení pro všechny....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st září 23, 2015 1:49 pm    Předmět: Citovat

Hanka8 napsal:
Dobrý den,

hluk tam bude převážně od kamionu, co tam budou jezdit... Sice v novinách psali, že tam bude jezdit "jen 20" kamionů denně, ale ke mě se dostala informace a dvojnásobku. Tohle by se nelíbilo dle mě ani Vám a ani nikomu jinému, kdo by tam bydlel.

Každopádně myšlenka s Elitexem mě taky napadala a bylo by to nejlepší řešení pro všechny....


Laughing Laughing No, 2 kamionů moc není, hluk není tak děsný, já mám pod okny PonyExpress, tam toho projedete sem tam mnohem více a hluk to není. Laughing Prostě je to zbytečný strach z něčeho... ostatně, záleží na směnovosti, pokud pojedou na tři směny, tak kamiony budou jezdit, ale pokud jedna směna (což firmy co dělají kartony jedou na jednu směnu), tak hluk bude v době, kdy budou lidi v práci. Víkendový klid taky nebude ničím rušen...Česká republika jako jedna z mála zemí zakazuje jízdu kamionům i v pátek, a to o prázdninách od 17 do 21 hodin. Stejně tak během prázdnin zakazuje jízdu v sobotu od 8 do 13 hodin, celoročně a ve státní svátky zakazuje jízdu v neděli od 13 do 22 hodin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st září 23, 2015 6:56 pm    Předmět: Nemám slov Citovat

Pane Lach, po kapkách, proč chcete bourat památkově hodnotné objekty ? Nejste snad šílenec ?
S pozdravem Lu
_________________
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st září 23, 2015 9:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den
Vzhledem k tomu, že nám bylo panem starostou oznámeno, že necítí povinnost informovat o dění na večeru se starostou, protože mohl přijít každý, dovolil bych si uhrnout alespoň to co jsem si stihnul zapsat a zapamatovat z obou těchto večerů se starostou.
Předně bych chtěl poznamenat, že bych měl pod okny, stejně jako asi všichni, nejraději park. Bohužel se však jedná o areál průmyslový se soukromým vlastníkem, změna tohoto "stavu" by znamenala buď vykoupení městem nebo v případě změny úz. plánu tzv "majiteli pod zadkem" soudní při o hodnotu zmařené investice. Pokud je toto vůbec možné.

Proto bych se pokusil věci uhrnout postavit se k tomu reálně.

Během obou jednání byly vysloveny mnohé obavy, některé hůře a některé lépe argumentované. Vyjádřím-li se k některým nebude to proto, že bych měl nějaký zásadní důvod firmu Wassa hájit, ale proto, že lichá a nepodložená argumentace je dle máho názoru vždy ku škodě toho kdo ji používá a ku škodě věci jíž má sloužit.

Předně co firma zamýšlí :
-Firma počítá se zachováním cca současného půdorysu budov.
-Tyto budovy budou vyšší než současné, na minulém jednání bylo hovořeno o 13 m., na dnešním již pouze o 10 m.
-Do firmy bude jezdit cca 20 kamionů denně, dle jejího vyjádření rovnoměrně v rozmezí od 6:00-22:30
-Kamiony budou najíždět ze strany blíže k dálnici dálnice, vjezd bude umístěn 16m od silnice
-Ve firmě bude cca 200 zaměstnanců, z toho 180 výrobních dělníků.
-Velký podíl zaměstnanců budou lidé se sníženou pracovní schopností.
-Pracovat se bude ve 2 pracovních směnách, od 6:00-22:30.
-Odhad byl cca 40 osobních aut zaměstnanců na směnu, vzhledem k výše uvedenému a vzhledem k blízkosti vlakového nádraží mi toto číslo připadá reálné.
-Podařilo se mi i z jejich personálního vylomit (moc se mu nechtělo) kolik bere výrobní dělník. Kdo byl na prvním jednání to slyšel, pro ostatní to zobecním tak, že za výplatu o cca 3-4 tis vyšší jezdí mnoho lidí do Liberce.
-Z firmy nebude žádné odsávání, jedná se o tzv čistý provoz.
-Okna z haly nebudou směrem do Nádražní ulice.
-Na střeše haly nejsou plánovány žádné Velké klimatizační či rekuperační jednotky.
-Provoz má být tichý, úroveň hluku v jejich provozu je (údajně) 20dB.
-Současný areál se bude bourat pravděpodobně někdy v od června nebo července 2016


Námitky, které zazněly během obou jednání byly tyto :
(s dovolením ty nejzásadnější nechám nakonec)

-Způsob odsávání a jeho směr - žádné nebude bude to tzv. čistý provoz.
-Hlučnost provozu a jeho slyšitelnost provozu mimo halu - viz výše, 20 db na provozu.
-Dispozice areálu - bude zachován původní půdorys, do plochy za Mateřskou školkou se nic stavět nebude.
-Parkoviště pro zaměstnance v blízkosti školky - na druhém jednání bylo ukázáno jak bude školka odstíněna.
-Hluk na silnici od projíždějících aut - na druhém jednání bylo prezentováno, že areál bude na základě tohoto požadavku odsazen o 1,6m od chodníku a tento prostor bude osazen nějakou formou živého plotu, který by měl tento hluk alespoň částečně pohlcovat.
-Obavy z vibrací pocházejících z provozu - Firma argumentovala, že pracuje s papírem nikoliv s kovem a tlaky jejich strojů jsou o několik řádů níže.
-Obavy z výroby papíru a plastů - tyto materiály jsou nakupovány od externích dodavatelů, firma je pouze střihá řeže a lepí.
-Obavy ze zápachu lepidel - bylo deklarováno, že používají běžná disperzní a tavná lepidla lepidla. Na prvním jednání bylo přirovnáno k lepidlu Herkules, zápach dle vyjádření firmy nehrozí.
-Vzhled a růst areálu směrem do Lipové, obavy z narušení břehu a zničení současné zeleně - nic takového se nechystá, kromě kulivace této zeleně. Na Lipovou by (údajně) měl mít provoz zanedbatelný vliv.
-Obavy o hluk směrem do Lipové - tato odpověď je shodná s ulicí nádražní.
-Obavy o růst do pozemku za Mš - dle ujištění bude zachován původní půdorys.
-Dotaz na zachování současných budov - původně tyto chtěla firma zachovat, ale vzhledem k jejich stavu (povodně a následná ne-péče bývalých majitelů) je to věc nemožná, alespoň podle vyjádření pana Mynáře.
-Obavy ze zastínění zahrad - Dle vyjádření firmy Wassa se není čeho obávat. K tomuto bych se dovolil vyjádřit i osobně. Ze současných nejvyšších budov (Nika a Školka - ale ta je trochu odsazena od chodníku) v ulici stín nepřekračuje po celý den cca polovinu silnice - ověřoval jsem si to minulý týden cca v 17:45, kdy je slunce již hodně nízko v celé délce ulice. Slunce jde od Nové vsi směrem za Elitex. Osobně si myslím, že zrovna tento argument je typu, který zmiňuji výše a pouze odvádí pozornost od skutečých problémů. Každopádně by bylo dobré ho pořádně doložit, je-li uváděn na letácích visících po celé Chrastavě.Navíc všechny zahrady, v nádražní, které mají drátěný plot, mají za ním nasázeny keře, které stíní sami o sobě.
-Obavy, že si zaměstnanci budou cestou domů nahlas povídat obyvatelům pod okny............
-Obavy z poklesu hodnoty nemovitostí v této oblasti - nevím zda jsem to zachytil správně, ale dle vyjádření pana Mynáře není třeba mít žádné obavy, současný areál ji také nijak nezvyšuje, očekává spíše zlepšení v tomto směru. Toto samozřejmě ukáže až čas, nicméně si myslím, že v tomto směru by se mělo zapojit město a vyjednat případným postiženým eventuální kompenzace.
-Obavy ze zvýšení počtu kamionů projíždějících nádražní - bude se jednat o 20 kamionů denně ve 2 směnách (tzn 1-2 za hodinu) Zde je pochopuitelné, že lidé z nádražní citlivě vnímají každý kamion navíc a lidem mimo nádražní (včetně mne, přiznávám) to nepřipadá nijak významné. Dle vyjádření zástupců obyvatel z Nádražní jich tam jezdí dnes 100 denně.
-Na současném komínu jsou antény poskytovatelů internetu - zde bude problém, komín se bude bourat a Wassa s poskytovateli žádnou smlouvu nemá. Vzhledem k tomu, že tento dotaz byl vznesen až dnes, nebyli zástupci firmy na toto schopni odpovědět.
-Padl dotaz proč se staví ve městě a ne v nějaké průmyslové zóně - Dle vyjádření p. Mynáře chtěli raději využít stávající areál, než zastavět ornou půdu. Argument to je samozřejmě rozumný, pokud ovšem člověk nebydlí v těsném sousedství, lidé z Nádražní to pochopitelně vidí jinak.
-Obavy ze stání čekajících kamionů před domy - na základě této námitky byla vrátnice/vjezd posunuta cca o 16m směrem do areálu, aby kamiony nestály v Nádražní
-Zvýšení počtu kamionů do budoucna - dle vyjádření zástupců firmy toto nehrozí ani se to neplánuje auta prý nejezdí ani plná
-Padl též dotaz na možnost přechodu do 3-směnného provozu v budoucnosti - prý to neplánují, ve všech pobočkách jedou na 2 směny. Toto bych ovšem bral s rezervou, pokud budou mít odbyt a potřebu na 3 směny vyrábět, tak prostě na 3 směny pojedou - a kamionů bude potom 30.
-Následoval dotaz jestli kromě oněch 20-ti kamionů nebude jezdit vysoké množství dodávek a malých nákladních vozidel - údajně ne, máme jich očekávat max. 5.
Padl též dotaz, co bude s areálem pokud firma z Chrastavy odejde - Wassa chce údajně v Chrastavě podnikat dlouhodobě, kdyby chtěla odejít, nikdy by sem nešla. (Jinou odpověď myslím ani nikdo nečekal.......)

No a konečně :

-Prach, hluk a provoz během bourání areálu - dle vyjádření firmy bude tato práce předmětem výběrového řízení, jejich požadavkem a snahou (coby zadavatele) bude samozřejmě co nejmenší vliv na okolí. Zde si dovolím nikoliv názor, ale konstatování: Tento areál se dříve či později prostě bude bourat bez ohledu na Wassu, kdo se do něj kdy podíval pozorněji ví v jakém je stavu. Otázkou je pouze kdy a kdo ho bude bourat. A jakým způsobem.

Nejzávažnější obavou a nejsilnějším argumentem (alesoň dle mého názoru) jsou obavy z vibrací od silnice, způsobených projíždějícími kamiony a případného poškození povodněmi již dost poškozených domů. Obavy byly vysloveny hlavně z těch 20 kamionů denně. Zde bych si dovolil podotknout, že daleko větší riziko cítím během bourání a stavby, kdy si tato oblast bezpochyby užije své. Auta budou naložena sutí nebo st. materiálem, nikoliv papírem a bude jich určitě víc než 20 denně
Tento dotaz byl v různých podobách položen několikrát a několikrát zodpovězen, pokusím si to uhrnout.

* Dle ujištění zástupců Wassy toto nehrozí, provoz se nijak rapidně nezvýší. Odpověď se ovšem týkala těch 20-ti kamionů denně
* V případě tohoto poškození bude muset být firma bezpochyby pojištěna pro případ tohoto rizika, bylo by to řešeno jako pojistná událost.
* Lidem bylo doporučeno (myslím, že dokonce zástupci města) nechat si udělat předem posudky na dům pro případ nějakého dlouhodobého, pomalého, nenápadného a samozřejmě devastačního vlivu na jejich domy.

K tomuto bych si dovolil namítnout a současně apelovat i na zástupce města:
Statické posudky něco stojí a ne každý si ho může dovolit. Někteří lidé z těch kterých se to týká se ještě nevzpamatovali z povodní a doporučovat jim další výdaj je myslím trochu nefér. Dále bych chtěl podotknout, že i v případě pojistné události výše zmíněného typu tahá jednotlivec vždy za kratší konec než pojišťovna a proto by si i v tomto zasloužili aby za nimi někdo v případě tohoto maléru stál ještě někdo silnější.
Proto si myslím, že na toto téma by mělo proběhnout nějaké jednání Wassa+Město+pojišťovna(y) tak, aby bylo v případě nutnosti vymahatelné řádné plnění. Popř. vytvořit nějaký fond pro tyto případy. Zde si dovolím 2. dnešní podpásový argument na pana starostu a zástupce města : Pokud se našlo 500 000 / 400 000 Kč na fotbal, tak na toto se prostě najít MUSÍ(kdekoliv). Navíc obsazení tohoto areálu přinese městu nemalou částku na dani z nemovitosti.......

Závěrem bych si dovolil pouze malé vyjádření k osočení, že bych měl být na druhé straně stolu, kterého se mi dostalo :

Kdo byl na obou jednáních ví, že mnoho z výše uvedených dotazů jsem kladl já. Podíváte-li se na datum založení tohoto vlákna ve fóru, uvidíte, že jsem tyto dotazy kladl již dávno před těmito dvěmi večery se starostou.
Argumentace, že si zaměstnanci budou cestou z práce povídat mi přišla opravdu směšná, má reakce asi nejvhodnější nebyla - to přiznávám - , ale proboha je to okresní komunikace a je tam chodník po kterém se může chodit celých 24 h.
Nicméně omluvu za svůj úsměšek tímto připojuji.

Můj pohled na věc je takovýto :
Jedná se o průmyslový areál a něco v něm prostě bude. Pokud ho nevykoupí město.
Firma Wassa zatím projevuje opravdu značnou vstřícnost a snaží se komunikovat se svými budoucími sousedy. A hlavně se snaží námitky řešit. To je podle mne přinejmenším dobrý signál směrem do Chrastavy.
Souhlasím s panem starostou, že Chrastava již zažila firmy s výrazně horším přístupem a taky by je zažít ještě mohla. Proto jsem také v závěru pokládal dotaz, co Wassa udělá v případě, že se zde rozhodne nakonec nepodnikat.
Je mi jasné, že lidé v Nádražní budou bojovat do posledního dechu za to aby se zde nic nestavělo. Je to jejich právo. Mám pouze obavu co bude, pokud se jim to podaří zastavit.
Na jedné straně zde stojí Ti, kteří budou tímto areálem omezeni, či dokonce ohroženi a na druhé straně oněch 200 pracovních míst a samozřejmě zvýšení příjmů města z Daně z nem.

Závěrem doufám, že jsem neopominul nic z toho co zaznělo, případně to můžete doplnit, od toho zde forum je. Byl bych též rád aby se zde užívalo pouze věcných argumentů a diskutující se vyhnuli osobním výpadům.

Je-li tento dlouhý text nepřehledný omlouvám se, ale v okénku do něhož se do fóra přispívá to prostě není vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com