Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krásně se tu žije!!!

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 11:04 am    Předmět: Krásně se tu žije!!! Citovat

Opravdu tenhle stát stojí za...nebudu se vysilovat nějakýmy vulgarismy

V Andělohorský ulici je potřeba kanalizace, ale nejsou peníze.
Když na něco stát nemá peníze a tak si vymyslej zákon, aby to už stát platit nemusel a hodí to na bedra poddaných - ano jsme poddaní a o demokracii se tu mluvit nedá.
Na co by měl stát platit kanalizaci. Ať ji zaplatí ty co jí potřebujou, navíc jim dáme ještě nůž na krk. Nenakládáš s dešťovkou jak máš(podle našeho zákona) tak budeš platit.
Já mám platit za nechopnost státu - to nestačej daně a dalši polatky? Proč jinde mají kanalizaci a tady není? Proč? Proč? Protože na to nejsou peníze.

Teď si budu muset nechat udělat čističku - díky státe - a kdo mi ji zaplatí? Já co, hmm SKVĚLE a BRAVO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 3:22 pm    Předmět: Citovat

lomaxi na jednu stranu chápu tvoje rozhořčení,ale na druhou stranu se zbytečně rozčiluješ - stát jako takový tě jako jednotlivce nepřinutí si čističku nebo kanalizaci budovat - ani ze zákona žádný takový neexistuje (pokud ji nemáš v dostupné vzdálenosti, která ovšem není nijak specifikována a záleží jen na stavebním odboru.. Pokud do teďka nakládáš s odpadními vodami jak musíš, to znamená necháváš si septik (předpokládám že máš septik) vyvážet nic se pro tebe nemění. Dokonce ani město tě nemůže donutit ke změně systému, pokud neporušuješ zákon o nakládání s odpadními vodami. Pokud kolem tvé nemovitosti nevede kanalizace (což z rozčílení je zcela zřejmé) opět se pro tebe nic nemění, pokud by tam ovšem byla může ti OBEC nařídit se na ni připojit.

Rozčiluješ se nad nutností pořídit čističku (co já bych za tu možnost dal) zkus si s chladnou hlavou spočítat náklady na tuto věc a zjistíš, že je to mnohem výhodnější, než nějaká kanalizace nebo výše zmíněný septik. Náklady na ČOV pro cca 8 ekvivalentních obyvatel jsou +-30 tis stavební připravenost cca 5 tis a náklady na elektřinu za rok cca 2000 kč - Pokud si spočítáš kolik platíš za vývoz doposud, nebo kolik by jsi platil po připojení na kanalizaci tak zjistíš , že jsi určitě neprodělal. Pozor za vypouštění do kanalizace se počítá tabulkový stav tuším cca 130l na osobu a den

Ale pozor největší zvěrstvo je v tom, že až si vybuduješ čističku a někdo tam postaví kanaldu může ti obec nařídit se na ni připojit a pak teprve zjistíš, jak Ti někdo znehodnotil investici.

Možná se pletu a nechám se poučit od někoho dalšího,ale takto jsem koupil tak prodávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 4:40 pm    Předmět: Citovat

Mám septik s přepadem(pískový komory)...za septikem mam napojený okapy a udělaný trativod už z dob dávno minulých. barák stojí od roku 1933...septik se vyváži jednou za rok(cca 800kč)...kanalizace tu není, ale bude se dělat(jenže končit bude v půli ulice)...ted mi to prijdou zaslepit a voda z okapu ma odtykat kam, no...

Jen tak mimochodem, ty úřady spadají pod koho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 6:31 pm    Předmět: Citovat

bohužel to že voda ze septiku někam odtéká je ten problém (to je porušení zákona) musíte tvrdit, že nic nikam neodtéká a septik pravidelně vyvážíte a nikdo Vám jej nemůže zaslepit, protože vlastně není co - bohužel to vypadá, že si na Vás stěžoval u vodoprávního úřadu nějaký soused, kterému vadí, že vy něco někam vypouštíte (a pozor nemusí to být soused hned za plotem) Nějak nemůžu pochopit, jak Vám kdokoliv chce zakázat vsakování dešťové vody na Váš pozemek - nějak nemohu najít jakékoliv zákonné opatření, které by to řešilo.
Jistě máte nějaké rozhodnutí o případně jej sem nějak písněte, až víme na jakém základě Vás chce někdo takto omezovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 9:56 pm    Předmět: Citovat

Byla prováděna kontrola někdy loni v celé ulici...teď přišli zas a opět vzali celou ulici...zejtra to sem dam, popr ti to poslu na pmku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 7:16 am    Předmět: Citovat

díky a přeji pevné nervy - v loňském roce se něco podobného událo i u nás - nově přistěhovalý sousedé si začali stěžovat, že jejich soused nad nimi vypouští odpadní vodu někam na pozemek a jim to ničí vodu (nejlepší je že měli městskou z centrálního vodovodu) Přijeli z vodoprávního úřadu, provedli kontrolu a udělili 20tis. pokuty - úplně všem v ulici, neboť prostě přepad ze septiku měli všichni. nejlepší na tom bylo to, že pokutu dostal i stěžovatel, neboť na tom byl úplně stejně. nyní už víme, že je třeba si schovat doklad o vyvezení septiku a můžou nám ........ kontrolovat co chtějí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com