Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fotbal v Chrastavě
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Kultura a sport
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondřej Novák



Založen: 14.4.2011
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 7:53 pm    Předmět: Fotbal v Chrastavě Citovat

Dobrý den Vážení spoluobčané Chrastavy. Jsem jednatelem společnosti SIPRON LIBEREC spol. s r.o., která má sídlo firmy a veškeré zázemí v Chrastavě (také zde řádně platí a odvádí daně), ale reaguji zde jako občan ČR, který myslí hlavou a selským rozumem ?. !!!??? Je smutné, že když se svolá zastupitelstvo města Chrastavy skrze hlasování o zásadním příspěvku do sportu a jedná se o něčem, co by město pozvedlo a do budoucna zviditelnilo, se více než polovina zastupitelstva Chrastavy omluví nebo zdrží hlasování. (Určitě mají své opodstatněné a vysvětlitelné důvody a nejedná se o nějakou domluvu tří politických stran). Sice jsem zastáncem toho, že o příspěvku na podporu fotbalu při postupu do divize by mělo rozhodovat referendum občanů a nikoliv samotné zastupitelstvo, nicméně je zarážející, že někteří zastupitelé, výhradně z řad KSČM, ODS a ČSSD nemají pravděpodobně svůj vlastní názor a raději si hrají na mrtvé brouky, protože mají strach hlasovat aby si nerozházeli tu či onu skupinu občanů (nebo mají jistě své vysvětlitelné důvody ? ti omluvení jsou určitě minimálně na smrt nemocní ).

Omlouvám se tímto všem, kteří mě přemlouvali, abych se ucházel o post v zastupitelstvu a já nereagoval. Ondřej Novák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Filip



Založen: 4.1.2014
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 9:16 pm    Předmět: Citovat

Je zajímavé, jak často se fanoušci fotbalu projevují jako hrubiáni a křiklouni.

Zastupitelům, kteří hlasovali pro příspěvek na podporu fotbalu doporučuji shlédnout dokumentární snímek ze série Kmeny, který je právě o fanoušcích fotbalu..

https://youtu.be/FTa50kjZWPs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2015 10:56 pm    Předmět: Re: Fotbal v Chrastavě Citovat

Ondřej Novák napsal:
Dobrý den Vážení spoluobčané Chrastavy. Jsem jednatelem společnosti SIPRON LIBEREC spol. s r.o., která má sídlo firmy a veškeré zázemí v Chrastavě (také zde řádně platí a odvádí daně), ale reaguji zde jako občan ČR, který myslí hlavou a selským rozumem ?. !!!??? Je smutné, že když se svolá zastupitelstvo města Chrastavy skrze hlasování o zásadním příspěvku do sportu a jedná se o něčem, co by město pozvedlo a do budoucna zviditelnilo, se více než polovina zastupitelstva Chrastavy omluví nebo zdrží hlasování. (Určitě mají své opodstatněné a vysvětlitelné důvody a nejedná se o nějakou domluvu tří politických stran). Sice jsem zastáncem toho, že o příspěvku na podporu fotbalu při postupu do divize by mělo rozhodovat referendum občanů a nikoliv samotné zastupitelstvo, nicméně je zarážející, že někteří zastupitelé, výhradně z řad KSČM, ODS a ČSSD nemají pravděpodobně svůj vlastní názor a raději si hrají na mrtvé brouky, protože mají strach hlasovat aby si nerozházeli tu či onu skupinu občanů (nebo mají jistě své vysvětlitelné důvody ? ti omluvení jsou určitě minimálně na smrt nemocní ).

Omlouvám se tímto všem, kteří mě přemlouvali, abych se ucházel o post v zastupitelstvu a já nereagoval. Ondřej Novák


Já to nevidím tak tragicky, někteří prostě vidí, že TJ Spartak má velkou podporu, jako každoroční příspěvek na provoz tělocvičny, dále teď další peníze na novou halu,a tak dále. Pokud si dobře přečtete, tak je napsáno, se hlasovalo o tom, že by město přispívalo na kopanou 500 000 ne na tenhle nebo příští rok, ale v zápise je "v případě postupu tohoto oddílu v kategorii dospělých do soutěžní kategorie ? divize, a to ve výši 0,5 mil. Kč ročně na soutěžní sezónu (tzn. v případě postupu v letošní sezóně již 0,25 mil. Kč v roce 2015) s tím, že tato mimořádná podpora je stanovena nad dosavadní běžnou podporu a závazek je určen pro sezónu 2015/2016 s tím, že o případné další podpoře na další ročník rozhodne zastupitelstvo města do konce února 2016." Takže dopředu rozhodovat, že paušálně by dostávali každý rok "půl melounu" není některým po chuti a raději by hlasovali o podpoře každoročně. Pokud by teď něco schválili ve formě, že dokud budou členové kopané ve vyšší divizi, tak by se platilo, si vemte, že by to taky mohlo být několik let, a to by mohli i zavařit i např. dalším zastupitelům. Si myslím, že by ten koncept se mohl více dopracovat, protože je taky otázka, co z toho bude mít město, částka to není zanedbatelná. Confused Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 3:12 am    Předmět: To Petr Tlach a další Citovat

Petře,
zamotal jste se do toho a ve výsledku nemáte pravdu.

Původní můj návrh zněl, aby závazek byl na všechny roky co by byla Chrastava v divizi. Vzhledem k mé maximální snaze aby i při minimálním počtu přítomných zastupitelů (12, třináctý stihl přijet až na hlasování a stejně se zdržel) návrh prošel (minimum, 10 musí být pro) a Chrastava do divize postoupila, jsem si osvojil návrhy kolegů, návrh byl upraven a hlasovalo se, že by ta podpora byla pro sezonu 2015/2016 a o dalším roce by se hlasovalo na zastupitelstvu při přijímání rozpočtu na další rok. Tzn. pro sezonu 2016/2017 na zastupitelstvu v únoru 2016 atd.

Původní návrh (viz prvotní návrh usnesení):
citace:
ZM se zavázalo
k mimořádné podpoře TJ Spartak Chrastava ? oddílu kopané v případě postupu tohoto oddílu v kategorii dospělých do soutěžní kategorie ? divize, a to ve výši 0,5 mil. Kč ročně na soutěžní sezónu (tzn. v případě postupu v letošní sezóně již 0,25 mil. Kč v roce 2015) s tím, že tato mimořádná podpora je stanovena nad dosavadní běžnou podporu a závazek je platný po dobu účasti ve výše uvedené soutěžní kategorii.
Předložil starosta


Návrh o kterém se hlasovalo:
citace:
ZM se zavázalo
k mimořádné podpoře TJ Spartak Chrastava ? oddílu kopané v případě postupu tohoto oddílu v kategorii dospělých do soutěžní kategorie ? divize, a to ve výši 0,5 mil. Kč ročně na soutěžní sezónu (tzn. v případě postupu v letošní sezóně již 0,25 mil. Kč v roce 2015) s tím, že tato mimořádná podpora je stanovena nad dosavadní běžnou podporu a závazek je určen pro sezónu 2015/2016 s tím, že o případné další podpoře na další ročník rozhodne zastupitelstvo města do konce února 2016.
Předložil starosta, ve znění pozměňovacího návrhu zastupitelů Ing. Pavla Štekla, ThMgr. Šimona Dvořáka a místostarostky Zity Václavíkové.


Co se týče účasti zastupitelů na zastupitelstvu. Problém byl v tom, že zastupitelé mají rozpis na zastupitelstva na 4 roky dopředu (a vše si mohou naplánovat dopředu). Zde však muselo být mimořádné zastupitelstvo (fotbalový svaz oznámil vedení našeho fotbalu, že budou postupovat dva celky až v pondělí před týdnem s tím, že vyjádření zda postup Chrastava bere, musí dát hned na počátku června. Musel jsem proto svolat zastupitelstvo mimořádné (týden před). Zastupitelé se tak o konání ZM dozvěděli až týden před jeho konáním. Např. zastupitelka Kateřina Rožcová mě volala, zda by nešlo dát někomu plnou moc, že chce hlasovat pro, ale že je se školou (je ředitelkou v Rynolticích) v době mimořádného ZM pryč a nemůže děti ze zákona ani na několik hodin opustit a na mimořádné ZM přijet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 3:20 am    Předmět: Doplněk mého vyjádření Citovat

Ještě doplňuji své vyjádření:
Žádosti kolegyně Kateřiny Rožcové o plné moci nešlo ze zákona vyhovět. Zastupitel musí být přítomen osobně, plnou moc k hlasování nikomu nejde dát.

Výsledek hlasování:
9 PRO
4 se zdrželi
0 PROTI
6 nehlasovalo (nepřítomno)
--------------
NESCHVÁLENO (hranice 10, což je většina ze všech tj. 19 zastupitelů)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondřej Novák



Založen: 14.4.2011
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 4:59 am    Předmět: Citovat

Předpokládám že to o těch hrubiánech a křiklounech nebylo mířeno na mou osobu vzhledem k tomu že se jednalo na reakci na můj článek. Děkuji

Filip napsal:
Je zajímavé, jak často se fanoušci fotbalu projevují jako hrubiáni a křiklouni.

Zastupitelům, kteří hlasovali pro příspěvek na podporu fotbalu doporučuji shlédnout dokumentární snímek ze série Kmeny, který je právě o fanoušcích fotbalu..

https://youtu.be/FTa50kjZWPs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 2:17 pm    Předmět: Oficiální vyjádření starosty města Citovat

Mé oficiální vyjádření na stránkách města v dané záležitosti http://www.chrastava.cz/2015/zm_fotbal.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 5:41 pm    Předmět: Re: To Petr Tlach a další Citovat

Michael Canov napsal:
Petře,
zamotal jste se do toho a ve výsledku nemáte pravdu.

Původní můj návrh zněl, aby závazek byl na všechny roky co by byla Chrastava v divizi. Vzhledem k mé maximální snaze aby i při minimálním počtu přítomných zastupitelů (12, třináctý stihl přijet až na hlasování a stejně se zdržel) návrh prošel (minimum, 10 musí být pro) a Chrastava do divize postoupila, jsem si osvojil návrhy kolegů, návrh byl upraven a hlasovalo se, že by ta podpora byla pro sezonu 2015/2016 a o dalším roce by se hlasovalo na zastupitelstvu při přijímání rozpočtu na další rok. Tzn. pro sezonu 2016/2017 na zastupitelstvu v únoru 2016 atd.

Původní návrh (viz prvotní návrh usnesení):
citace:
ZM se zavázalo
k mimořádné podpoře TJ Spartak Chrastava ? oddílu kopané v případě postupu tohoto oddílu v kategorii dospělých do soutěžní kategorie ? divize, a to ve výši 0,5 mil. Kč ročně na soutěžní sezónu (tzn. v případě postupu v letošní sezóně již 0,25 mil. Kč v roce 2015) s tím, že tato mimořádná podpora je stanovena nad dosavadní běžnou podporu a závazek je platný po dobu účasti ve výše uvedené soutěžní kategorii.
Předložil starosta


Návrh o kterém se hlasovalo:
citace:
ZM se zavázalo
k mimořádné podpoře TJ Spartak Chrastava ? oddílu kopané v případě postupu tohoto oddílu v kategorii dospělých do soutěžní kategorie ? divize, a to ve výši 0,5 mil. Kč ročně na soutěžní sezónu (tzn. v případě postupu v letošní sezóně již 0,25 mil. Kč v roce 2015) s tím, že tato mimořádná podpora je stanovena nad dosavadní běžnou podporu a závazek je určen pro sezónu 2015/2016 s tím, že o případné další podpoře na další ročník rozhodne zastupitelstvo města do konce února 2016.
Předložil starosta, ve znění pozměňovacího návrhu zastupitelů Ing. Pavla Štekla, ThMgr. Šimona Dvořáka a místostarostky Zity Václavíkové.


Co se týče účasti zastupitelů na zastupitelstvu. Problém byl v tom, že zastupitelé mají rozpis na zastupitelstva na 4 roky dopředu (a vše si mohou naplánovat dopředu). Zde však muselo být mimořádné zastupitelstvo (fotbalový svaz oznámil vedení našeho fotbalu, že budou postupovat dva celky až v pondělí před týdnem s tím, že vyjádření zda postup Chrastava bere, musí dát hned na počátku června. Musel jsem proto svolat zastupitelstvo mimořádné (týden před). Zastupitelé se tak o konání ZM dozvěděli až týden před jeho konáním. Např. zastupitelka Kateřina Rožcová mě volala, zda by nešlo dát někomu plnou moc, že chce hlasovat pro, ale že je se školou (je ředitelkou v Rynolticích) v době mimořádného ZM pryč a nemůže děti ze zákona ani na několik hodin opustit a na mimořádné ZM přijet.


Smile Aha, tak já to trochu špatně pochopil, teď to chápu, tak pak je to škoda, spíše je otázka, jak dobře byli připraveni zastupitelé, návrh pokud by měl být takový ,tak by měl mít každý člen možost si to pečlivě prostudovat, ale to měli, pokud se nepletu Confused ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 5:43 pm    Předmět: Re: Doplněk mého vyjádření Citovat

Michael Canov napsal:
Ještě doplňuji své vyjádření:
Žádosti kolegyně Kateřiny Rožcové o plné moci nešlo ze zákona vyhovět. Zastupitel musí být přítomen osobně, plnou moc k hlasování nikomu nejde dát.

Výsledek hlasování:
9 PRO
4 se zdrželi
0 PROTI
6 nehlasovalo (nepřítomno)
--------------
NESCHVÁLENO (hranice 10, což je většina ze všech tj. 19 zastupitelů)


Very Happy stáhl jsem si zápis z hlasování, spíše je zajímavé si přiřadit politické strany ke zdržení o hlasování. Laughing Laughing pak to asi dá smysl Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondřej Novák



Založen: 14.4.2011
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 7:05 am    Předmět: Re: Doplněk mého vyjádření Citovat

Tak to je přesně to, co jsem se snažil naznačit ...

petrtlach napsal:
Michael Canov napsal:
Ještě doplňuji své vyjádření:
Žádosti kolegyně Kateřiny Rožcové o plné moci nešlo ze zákona vyhovět. Zastupitel musí být přítomen osobně, plnou moc k hlasování nikomu nejde dát.

Výsledek hlasování:
9 PRO
4 se zdrželi
0 PROTI
6 nehlasovalo (nepřítomno)
--------------
NESCHVÁLENO (hranice 10, což je většina ze všech tj. 19 zastupitelů)


Very Happy stáhl jsem si zápis z hlasování, spíše je zajímavé si přiřadit politické strany ke zdržení o hlasování. Laughing Laughing pak to asi dá smysl Laughing Laughing
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2015 2:50 pm    Předmět: Re: Doplněk mého vyjádření Citovat

Ondřej Novák napsal:
Tak to je přesně to, co jsem se snažil naznačit ...

petrtlach napsal:
Michael Canov napsal:
Ještě doplňuji své vyjádření:
Žádosti kolegyně Kateřiny Rožcové o plné moci nešlo ze zákona vyhovět. Zastupitel musí být přítomen osobně, plnou moc k hlasování nikomu nejde dát.

Výsledek hlasování:
9 PRO
4 se zdrželi
0 PROTI
6 nehlasovalo (nepřítomno)
--------------
NESCHVÁLENO (hranice 10, což je většina ze všech tj. 19 zastupitelů)




Very Happy stáhl jsem si zápis z hlasování, spíše je zajímavé si přiřadit politické strany ke zdržení o hlasování. Laughing Laughing pak to asi dá smysl Laughing Laughing
Very Happy


Laughing Laughing Laughing Laughing Stačilo to říci na rovinu, že potopili vládnoucí strany Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2015 11:46 am    Předmět: Opakovaný návrh usnesení na příští ZM Citovat

Podatelna MěÚ Chrastava před chvílí obdržela návrh člena zastupitelstva pana Petra Rozmajzla ml. na návrh usnesení se stejným textem, který na mimořádném ZM schválen nebyl a sice na podporu města v případě postupu do divize 0,5 mil Kč v sezóně 2015/2016 (navíc je součástí návrhu příloha s přehledem sponzorů a předpokládaným rozpočtem).

Dle zákona o obcích č. 128/2000 Sb. návrh na program zasedání ZM má právo předkládat každý člen zastupitelstva města. Proto i tento návrh bude součástí návrhu programu na nejbližším zasedání ZM, které v souladu s dlouhodobým rozpisem mám v plánu svolat na pondělí dne 22.06.2015 od 17 hodin.

Výše uvedený návrh usnesení (včetně přílohy) se objeví na stránkách města v tzv. prvotním návrhu usnesení, které v sekci zastupitelstvo a rada vydáváme na stránkách města cca týden před samotným konáním ZM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jana1jana



Založen: 8.9.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2015 1:05 pm    Předmět: Citovat

Nemohu souhlasit, čáska 0,5 mil Kč každý rok, je velmi vysoká pro tak malé město jako je Chrastava. Spolufinancovat poloprofesionální sport nemá být úloha města, které jistě potřebuje peníze na důležitější investice. Tolik můj názor Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Trnka, mladší



Založen: 31.7.2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2015 2:26 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den.

Já s touto mimořádnou podporou od města naopak nemám vůbec žádný problém. Fotbal v Chrastavě udělal za posledních cca 5 let obrovský pokrok a už jen za ten kus práce, kterou všichni kolem chrastavského fotbalu udělali a dále dělají, by si zasloužila určité ocenění.

Za další:
1. Nepovažuji částku 0,5 mil v cca 100 milionovém rozpočtu města za extra významnou.
2. Troufnu si říci, že by se podpořila věc, která každý víkend dělá radost hodně lidem z Chrastavy. Fotbalisté poskytují víceméně městu službu - občané mají možnost navštívit domácí utkání nebo dokonce zdarma vyjet na zápasy, které se hrají venku.
3. Podpoří se projekt, který poskytuje občanům Chrastavy určité vyžití a možnost, jak trávit svůj volný čas a řekněme si popravdě - těch možností Chrastava zas tolik neposkytuje .
4. Jestli může město nakoupit "tělostroje" za 300 tisíc, u kterých mám o jejich využití těžký pochybnosti (rád bych se pletl), tak mi přijde úsměvně, že má někdo problém s částkou o 200 tisíc větší na projekt, který dlouhodobě a dobře funguje.

Samozřejmě je potřeba zastupitelům předložit nějaký přehled, rozpočet, kam přesně a na co by peníze putovaly, což jak jsem se dočetl se chystá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2015 12:43 pm    Předmět: Citovat

Možná by bylo na místě položit si otázku, co to městu přinese a hlavně co dělají fotbalisté pro město. (Kromě té reprezentace, kterou se budou ohánět)

Jenom namátkou držím v ruce program slavností...
Sokol Chrastava : Zábavné odpoledne pro děti
Chovatelé : výstava
Turisťák : tábornická louka
Hasiči : posezení + ukázka
Bétel : posezení
Stolní tenisté : turnaj
Střelci : střelba pro každého
Kolová : turnaj
Orienťák pro každého
Kuželna : prohlídka

Fotbalisté : VŮBEC NIC

Dále bych se chtěl zeptat, kolik občanů Chrastavy hraje v A teamu a kolik je hráčů odjinud, přeci jenom jsme malé město a myslím si, že by tyto peníze měly sloužit hlavně chrastavským sportovcům.
Dále by mne zajímalo, kolik z těchto peněz půjde na mládež a je-li to potom fotbalový klub ochoten doložit ?
Jenom namátkou jsem si udělal průzkum a běžná dotace od města je cca 50-100tis pro fotbalový klub na úrovni A-třída / kraj.
Např Frýdlant dostává 40 tis a má cca dvojnásobnou členskou základnu. Nemluvě o mládeži.
Dále se chci zeptat, jestli byl navýšen příspěvek stolním tenistům, kteří postoupili tuším vloni nebo předloni.

Nicméně si velice vážím toho, že je v Chrastavě snaha přispívat vyšší částkou na sport, ale myslím si, že by tento návrh měl být rozšířen i o ostatní sporty. Tzn, že by měly i ostatní oddíly po přepočtu dostat na člena stejný příspěvek na člena jako fotbalisté. Oni se nám tam o děti starají úplně stejně jako na fotbale.
Proto pevně věřím, že pan Rozmajzl ml. svůj návrh rozšíří i o ostatní sporty, protože měl určitě ve volebním programu (stejně jako všichni ostatní) podporu sportu, nikoliv pouze fotbalu.
Tímto předem děkuji za iniciativu ze strany zastupitelů, kteří podpoří navýšení částky, kterou město bude přispívat na VŠECHNY své sportovní kluby.
Petr Zeman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Kultura a sport Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com