Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vítání občánků

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2015 3:45 pm    Předmět: Vítání občánků Citovat

Dobrý den,
chtěl jsem se optat, jak je to s vítáním občánků v městě Chrastava. Dcera se narodila 3.4. a dodnes nebyla pozvána na vítání občánků, které proběhlo údajně v červnu. Další má být až v říjnu?

PS: Účet za popelnice již přišel a byl zaplacen - Hrádek nad Nisou např. dětem do 3 let poplatky za popelnice odpouští.

Děkuji předem za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2015 6:24 pm    Předmět: To: petrtlach Citovat

Dobrý den,
proč se Petře ptáte na foru, když jste se již ptal paní matrikářky a ona Vám odpověděla (alespoň mě to tak nyní na můj dotaz sdělovala)?

Rodiče s dětmi zveme od cca 4 měsíců, Vy budete pozváni na příští vítání. Mělo by být již v září.

P.S.: U nás máme systém platby za existující systém odpadů (není to platba za popelnici) pro všechny občany města bez výjimek stejně, zato za nižší cenu (500 Kč/os./rok) než jsou skutečné náklady (750 Kč/os/rok...a to při započítání i dětí do tří let). Tuto cenu držíme již řadu let.

Každé město má něco. Ve vámi uváděném příkladu existují výjimky, ovšem platba pro ty, na které výjimka neplatí, je 600 Kč/os/rok.

Samozřejmě je možné zavést systém výjimek, kdy těm, kteří výjimku mít nebudou, cenu navýšíme, aby platili za ty, kteří výjimku mají, protože zvyšovat současnou platbu města 250 Kč/os/rok za každého poplatníka, by již bylo dle mého příliš (dokonce je legitimní otevřít otázku, zda vůbec má město doplácet). Ubezpečuji Vás, že jakmile otevřeme pandořinu skříňku výjimek, tak se uvýjimkujeme. Osobně jsem pro systém pro všechny občany města stejně bez výjimek a bez navýšení současné ceny v dohledné budoucnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrtlach



Založen: 29.4.2007
Příspěvky: 128
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 6:26 pm    Předmět: Re: To: petrtlach Citovat

Michael Canov napsal:
Dobrý den,
proč se Petře ptáte na foru, když jste se již ptal paní matrikářky a ona Vám odpověděla (alespoň mě to tak nyní na můj dotaz sdělovala)?

Rodiče s dětmi zveme od cca 4 měsíců, Vy budete pozváni na příští vítání. Mělo by být již v září.

P.S.: U nás máme systém platby za existující systém odpadů (není to platba za popelnici) pro všechny občany města bez výjimek stejně, zato za nižší cenu (500 Kč/os./rok) než jsou skutečné náklady (750 Kč/os/rok...a to při započítání i dětí do tří let). Tuto cenu držíme již řadu let.

Každé město má něco. Ve vámi uváděném příkladu existují výjimky, ovšem platba pro ty, na které výjimka neplatí, je 600 Kč/os/rok.

Samozřejmě je možné zavést systém výjimek, kdy těm, kteří výjimku mít nebudou, cenu navýšíme, aby platili za ty, kteří výjimku mají, protože zvyšovat současnou platbu města 250 Kč/os/rok za každého poplatníka, by již bylo dle mého příliš (dokonce je legitimní otevřít otázku, zda vůbec má město doplácet). Ubezpečuji Vás, že jakmile otevřeme pandořinu skříňku výjimek, tak se uvýjimkujeme. Osobně jsem pro systém pro všechny občany města stejně bez výjimek a bez navýšení současné ceny v dohledné budoucnosti.


Dobrý den,
se omlouvám, že jsem to sem napsal, ale informace, kterou jsem na svůj osobní dotaz dostal bylo:

"Vítání občánků se dělá cca 2x do roka, jak se naplní počet dětí", bližšší informace jsem nedostal, proto jsem reagoval, když jsem se dozvěděl, že vítání již proběhlo.. Chyběla důležitá inforamace, kterou mi nikdo až doteď nesdělil, že je to až po 4 měsíci, který uběhne během týdne. Wink Takže děkuji za odpověď, protože jste první, kdo mi dal jasnou odpověď a ne všeobecnou.
Pokud jde o placení, byla to reakce ne vítání občánků, tedy, že z daného hlediska úřad o dítěti ví. Prostě tady byla špatná informace co jsem dostával a ptal jsem se několika osob, někteří jen řekli, že se dělá v červnu a říjnu a jiné, že jak se naplní kapacita dětí, ale opravdu jsem od nikoho nedostal informaci, že až od 4 měsíce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kateřina Pokorná



Založen: 7.12.2010
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2015 3:26 pm    Předmět: Vítání občánků Citovat

Vážený pane Tlachu, děkuji Vám za příspěvek na fóru města. Váš opětovný dotaz měl být směřován přímo na matriku. Opětovný proto, že jste byl informován již při sepisování uznání otcovství. Zde Vám bylo sděleno jaká jsou určená pravidla, dále jsem Vás prosila, že v případě jakýchkoli dalších dotazů se máte obrátit přímo na mě. Vaše tvrzení, že jste dostal všeobecnou informaci mě mrzí, jelikož se nezakládá na pravdě. Příští vítání občánků proběhne 12. září 2015 a všechny děti narozené od 1. dubna 2015 do 10. června 2015 budou řádně pozvány. S pozdravem Kateřina Pokorná - matrikářka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com