Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jakr



Založen: 27.2.2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 4:19 pm    Předmět: Prosba Citovat

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, poprosit, jestli by bylo možné posekat záhonek na sídlišti u vchodu č.p. 705, protože se o něj stejně nikdo nestará, rádoby kytky už tam nejsou ani přes ten plevel vidět a hlavně jsem měla možnost vidět, že tam hnízdí hadi. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 7:25 pm    Předmět: Citovat

dovoluji si pochopit prosbičku,ale na druhou stranu bych jako nejjednodušší viděl pořídit si malou sekačku z fondu bytového družstva a úpravu prostranství si můžete dělat dle libosti, jako spousta dalších občanů starajících se o přilehlé pozemky (které nejsou v jejich vlastnictví,ale prostě to chtějí mít před baráčkem hezké a upravené) prostě město nemůže zvládnout vše a okamžitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 7:56 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Petrem...proč to někde jde a někde ne??Že se nestydíte líní paneláčníci.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.kaňka



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: chrastava

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

chrastavák je asi hodně pracovitej člověk když má takové názory. Ale měl by si uvědomit že ne všude bydlí lidi co mají spoustu času (jako třeba on) a také platí daně za které něco chtějí od obce kde žijí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 8:37 pm    Předmět: Citovat

j.kaňka napsal:
chrastavák je asi hodně pracovitej člověk když má takové názory. Ale měl by si uvědomit že ne všude bydlí lidi co mají spoustu času (jako třeba on) a také platí daně za které něco chtějí od obce kde žijí.

Jasně,že jsem pracovitý,jinak bych si nepostavil dům a bydlel bych v králičárně třeba na Střeláku..
I okolo svého domu mám pozemky města,kterému platím řádně daně...Ale jsem od mala naučený na pořádek,tudíž mi není na obtíž něco posekat,nebo uklidit...To bohužel paneláčníci neumí..Ti umí jen dělat nepořádek okolo paneláků a potom si stěžovat na městě a domáhat se úklidu.. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 8:48 pm    Předmět: Citovat

Slyšeli jste slovo boží..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Bezvoda



Založen: 30.4.2008
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 9:00 pm    Předmět: údržba zeleně Citovat

Dobrý večer.

Zítra se spojím se zástupcem firmy, která pro město údržbu zeleně zajišťuje a půjdeme se společně ,na Vámi zmiňované místo podívat. Vaše případná účast by zřejmě také nebyla na škodu (předpokládám, že ve vchodě č.p. 705 bydlíte) - v tom případě mě pak prosím ráno kontaktujte na tel. 721 583 374.

S pozdravem Petr Bezvoda (správa majetku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 9:09 am    Předmět: Citovat

Chrastavak má pravdu, porád nadávate jak je nastřeláku bordel a váli se tam odpadky...dám lehkou otázku. Schválně kdo mi na ni odpoví. Kdo ten bordel tam dělá?
Aby nebyla odpověď tak těžká, tak ještě přidám malou nápovědu. Určitě to nejsou lidi z Andělský Hory, z Vítkovský, Nádražní apod.

Kdyby jste si uklízeli Vy(tak jak to dělají baráčníci), tak se ušetří peníze za uklid od firmy a múžou se investovat jinam. Přeci jen ve finále to nejsou malé částky.

Pokud se pojedete podívat někam, kde jsou příkopy a u toho domy, tak ty příkopy jsou posekaný. Nečeká se, až vyrazí traktor, aby to posekal 2x do roka. navíc i když to poseká, tak tam zůstane bud tráva nebo vysekne aj kus hlíny.

Opravdu by se mohli paneláčníci starat o zeleň před vchodem. Určitě to není takovej časovej záhul, že si nenajdou v tom hooodně vytíženým tejdnu půl hodky na posekání. Je to jenom o lenosti. Chodbu taky musíte vytírat a proti tomu nikdo nic nenamítá, že.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 10:25 am    Předmět: Diskutujícím Citovat

Dobrý den,
městu Chrastava nepatří jeden jediný byt na Střeleckém vrchu (pouze má určitý podíl v Městském bytovém družstvu, kterému patří několik bytů ve dvou objektech na Střeleckém vrchu). Proto město nabízí již několik let k prodeji do družstevního nebo soukromého vlastnictví veškeré trávničky, záhony apod. před domy a to za symbolickou jednu korunu. Bohužel např. Okresní správa bytového družstva (dominantní vlastník bytů na Střeleckém vrchu) tuto nabídku opakovaně odmítalo a odmítlo. Výsledkem je nepřirozený a dle mého přesvědčení zcela nesprávný stav, kdy vlastník bytů nevlastní pozemky v bezprostředním okolí svých bytů, ale vlastní ho město (asi jako kdyby město vlastnilo zahrady domkařů).
Veškeré záhonky a květiny jsou tak na těchto pozemcích paradoxně udělané na černo, neboť je na pozemcích ve vlastnictví města dělali nevlastníci a tyto prostory užívají de jure nezákonně nevlastníci. Město to tiše toleruje, neboť chceme, aby bezprostřední okolí paneláků bylo upravené a hezké a ne oplocené (jak by de jure mělo vlastně být).
Proto využívám této příležitosti a vyzývám takto veřejně OSBD, družstva vlastníků či vlastníky jednotlivých bytů k odkoupení těchto pozemků za symbolickou korunu (kontakt paní Mlynářová 482 363 822).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jakr



Založen: 27.2.2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 11:27 am    Předmět: Re: údržba zeleně Citovat

Petr Bezvoda napsal:
Dobrý večer.

Zítra se spojím se zástupcem firmy, která pro město údržbu zeleně zajišťuje a půjdeme se společně ,na Vámi zmiňované místo podívat. Vaše případná účast by zřejmě také nebyla na škodu (předpokládám, že ve vchodě č.p. 705 bydlíte) - v tom případě mě pak prosím ráno kontaktujte na tel. 721 583 374.

S pozdravem Petr Bezvoda (správa majetku).


Dobrý den, nejprve chci poděkovat za částečné upravení porostu. Vzhledem k tomu, že brzy od rána pracuji nebyla jsem schopná se s Vámi spojit ani být přítomna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakr



Založen: 27.2.2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

lomax napsal:
Chrastavak má pravdu, porád nadávate jak je nastřeláku bordel a váli se tam odpadky...dám lehkou otázku. Schválně kdo mi na ni odpoví. Kdo ten bordel tam dělá?
Aby nebyla odpověď tak těžká, tak ještě přidám malou nápovědu. Určitě to nejsou lidi z Andělský Hory, z Vítkovský, Nádražní apod.

Kdyby jste si uklízeli Vy(tak jak to dělají baráčníci), tak se ušetří peníze za uklid od firmy a múžou se investovat jinam. Přeci jen ve finále to nejsou malé částky.

Pokud se pojedete podívat někam, kde jsou příkopy a u toho domy, tak ty příkopy jsou posekaný. Nečeká se, až vyrazí traktor, aby to posekal 2x do roka. navíc i když to poseká, tak tam zůstane bud tráva nebo vysekne aj kus hlíny.

Opravdu by se mohli paneláčníci starat o zeleň před vchodem. Určitě to není takovej časovej záhul, že si nenajdou v tom hooodně vytíženým tejdnu půl hodky na posekání. Je to jenom o lenosti. Chodbu taky musíte vytírat a proti tomu nikdo nic nenamítá, že.



Vzhledem k tomu, že jsem paneláčník, jak Vy říkáte nevidím jediný důvod pro to, abych si pořizovala byť za společné prostředky jakýkoliv nástroj k sekání. Kdybych si chtěla koupit sekačku či traktůrek pořídím si rodinný dům, kde bych toto náčiní využila. Další věc je, že určitě moc dobře víte, že panelákové sklepy jsou často terčem různých individuí. Tudíž si netroufám ani říci jak dlouho by mi takový nástroj mohl uložen ve sklepě vydržet a doma ve skříni ho opravdu schovávat nebudu. Proto navrhuji, když jste tak chytrý přijďtě mi záhonek párkrát do roka posekat a já se Vám odměním vřelím poděkováním. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

Jakr napsal:

Vzhledem k tomu, že jsem paneláčník, jak Vy říkáte nevidím jediný důvod pro to, abych si pořizovala byť za společné prostředky jakýkoliv nástroj k sekání. Kdybych si chtěla koupit sekačku či traktůrek pořídím si rodinný dům, kde bych toto náčiní využila. Další věc je, že určitě moc dobře víte, že panelákové sklepy jsou často terčem různých individuí. Tudíž si netroufám ani říci jak dlouho by mi takový nástroj mohl uložen ve sklepě vydržet a doma ve skříni ho opravdu schovávat nebudu. Proto navrhuji, když jste tak chytrý přijďtě mi záhonek párkrát do roka posekat a já se Vám odměním vřelím poděkováním. Rolling Eyes


Dráhá Jakr, pokud se nepletu, tak jsem se nikde nezmiňoval o tom, že si máte koupit sekačku(jestli jsem to někde napsal, tak prosím mi sdělte kde. děkuji). No, to je sice hezké, že se jsou terčem individui, ale pokud se nepletu, tak by jste to měli mít zabezpečené, pokud to nemáte, tak to je opravdu váš problém...

Ano, proč já bych si měla něco pořizovat, když to stejně není moje...tohle je typický přístup lidí. není to moje, tak proč bych se měl o to starat, že...když byly byty státní, tak jste se o to taky nestarali. Teď je máte v soukr. a už hned vypadají jinak, že...
kruciš, ženská, vždyť ta sekačka nestojí tolik a určitě jí tam využije více vchodů. btw proč u jinech vchodů se o trávníky můžou nájemníci starat? Je to všechno o domluvě. se tam složte, dejte každej 100 někomu, kdo se vám o to bude starat a je po problému. Nikdo neříká, že se o to musíte starat zrovna Vy. Vždyť je tam spousta dětí a ty si rádi přivydělají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 1:35 pm    Předmět: Citovat

vážená Jakr: přesně jste uhodila hřebíček na hlavičku - není to vaše a tak proč by jste se starala.

A proto to tak kolem vašich nemovitostí vypadá - to že Charstavák či lomax nebo já přijdeme domů z práce (kam ostatně taky chodíme) a vezmeme jednou za 14dnů vlastní sekačku a posekáme cizí pozemek kolem našich nemovitostí není o tom, abychom mohli někho na internetu napadat,ale proto, že to chceme (stejně jako vy) mít kolem nemovitostí pěkné.

Pravděpodobně tak činíme na úkor svého volného času, který třeba vy investujete do koukání se na televizi či jízdě na kole či jiné pro Vás důležité činnosti.

Pro pana kaňku - než něco plácnete o daních tak prosím přemýšlejte. Za vaši platbu v řádu sta korun na dani z nemovitosti toho opravdu město moc nepopsuje, ale jen kdyby vám ráno neuklidili sníh z chodníků, jen kdyby vám vypínali veřejné osvětlení, nebo neposekli trávníky (ostatně v městském majetku) spočítejte si kolik zaplatíte za daň z nemovitosti a jaké investice pro Vás město dělá.

Pane starosto 100% souhlas - ono to bytové družstvo dobře (na rozdíl od paneláčníků) ví o jakých je to penězích - bohužel pro město.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakr



Založen: 27.2.2010
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 2:10 pm    Předmět: To: Petr Citovat

Vzhledem k tomu, že v daném vchodě nemám byt v osobním vlastnictví, ani mi nepatří zmíněný "záhonek", tak pokud by bylo na mém rozhodnutí záhonek celý odstraním, posekám a je klid. Nemíním ale mít problémy s někým, komu by ve finále začlo vadit jak to se záhonkem dopadlo i přesto že se sním nic nedělo. Proto, vzhledem k tomu, že záhonek patří městu jsem poprosila o kroky město. Pokud v tuto chvíli bude mít některý z nájemníků se záhonkem problém, může se obrátit na město a záhonek si za zmíněnou 1,- Kč odkoupit pokud se o něj bude chtít starat. Pokud se nikdo neozve nevidím jediný důvod proč by musel zanedbaný porost dosahovat výšky malého dítěte a působit nevzhledně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Zeman



Založen: 23.2.2008
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červen 08, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den
Nějak nemohu uvěřit tomu co čtu.
To jako, že bydlim v Paneláku, tak jsem líné a nepořádné individum. To mě potěš.
Kdysi, když šlo o daně z nemovitostí jsem tu za Vás kopal, ač to pro mne bylo výhodné tak jak navrhoval pan Canov (vlastním garáž v OV, takže bych neplatil odpady, ale byla to pitomost) Před veřejným zasedáním jsem zaslechl podobné kecy o tom jak paneláčníci budou zase v poho a oni to odnesou(nebudu jmenovat, ale na Vysoké nenecham nikdy ani korunu dokud tam od dáma bude zainteresována-což jí asi stejně moc nevadí)
Bordeláři jsou v panelácích i mezi baráčníky. A pitomci taktéž.
Vážení mě jste urazili.
Howgh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com