Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Komunální volby 2010 Chrastava - kandidátka - SLK
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá červen 25, 2010 11:42 am    Předmět: Komunální volby 2010 Chrastava - kandidátka - SLK Citovat

Komunální volby 2010 Chrastava - Starostové pro Liberecký kraj - kandidátka http://www.chrastava.cz/info/strany/slk_2010.doc

Stránky: http://canovm.sweb.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so červen 26, 2010 3:26 pm    Předmět: Tak to je fakt výzva ! Citovat

Počital jsem poměr úředníků a živnostníků. 13 : 10. S tím, že první živnostník, pan ing. Balcar, je až na osmém, vpodstatě nevolitelném místě.
Člověk, který se denně musí snažit prodat svoji práci za tržní cenu, může vidět svět značně jinak, nežli člověk, který žije za státních peněz, či dotací.

Pátá příčka s kazatelem JB panem ThMgr. Šimonem Dvořákem mi fakt připoměla knihu Franka Perettiho Střetnutí. Pokud neznáte, sežeňte a přečtěte, vskutku poučné.
Ptám se: Neměla právě původní Jednota bratrská z dob Petra Chelčického, a později za Kristiána Davida, právě něco podobného zakázané. Totiž míchat se do světské moci ?
Rád bych se s kandidaturou pana Dvořáka dověděl bližší a pro selský rozum přijatelné vysvětlení (omluvu neodmítám, chybu udělá každý) proč se jeho současný šéf, biskup JB, pan Evald Rucký (častý to chrastavský host) zbavil svého blízkého spolupracovníka pana Jarka Plevy a zda spolupracoval, myšleno pan Rucký, se Stb a to pod jménem Eda. (viz články na portálu www.granosalis.cz)

K šesté příčce (paní Kateřina Rožcová) jen s úsměvem připomínám, že mi její manžel, pan Miroslav Rožec, dva roky dluží cca 6.5 tis. Kč za stavbu komína pro pana Ryvolu Wink

Vážení drazí spoluobčané,
nenašlo by se v Chrastavě dvacet tři, či alespoň devatenáct Wink, spravedlivých, kteří by vytvořili skutečnou pravicovou, či spíše konzervativní kandidátku, nejlépe pod hlavičkou KDU - ČSL ?
Mám na mysli politiku kterou by charakterizovala tři slova: Rodina, práce, domov.

P.s. Pokud se někteří z kandidátky "Starostů" budou cítit po přečtení mého textu oklamáni, alespoň zástupně se jim omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so červen 26, 2010 3:28 pm    Předmět: Tak to je fakt výzva ! Citovat

Počital jsem poměr úředníků a živnostníků. 13 : 10. S tím, že první živnostník, pan ing. Balcar, je až na osmém, vpodstatě nevolitelném místě.
Člověk, který se denně musí snažit prodat svoji práci za tržní cenu, může vidět svět značně jinak, nežli člověk, který žije za státních peněz, či dotací.

Pátá příčka s kazatelem JB panem ThMgr. Šimonem Dvořákem mi fakt připoměla knihu Franka Perettiho Střetnutí. Pokud neznáte, sežeňte a přečtěte, vskutku poučné.
Ptám se: Neměla právě původní Jednota bratrská z dob Petra Chelčického, a později za Kristiána Davida, právě něco podobného zakázané. Totiž míchat se do světské moci ?
Rád bych se s kandidaturou pana Dvořáka dověděl bližší a pro selský rozum přijatelné vysvětlení (omluvu neodmítám, chybu udělá každý) proč se jeho současný šéf, biskup JB, pan Evald Rucký (častý to chrastavský host) zbavil svého blízkého spolupracovníka pana Jarka Plevy a zda spolupracoval, myšleno pan Rucký, se Stb a to pod jménem Eda. (viz články na portálu www.granosalis.cz)

K šesté příčce (paní Kateřina Rožcová) jen s úsměvem připomínám, že mi její manžel, pan Miroslav Rožec, dva roky dluží cca 6.5 tis. Kč za stavbu komína pro pana Ryvolu Wink

Vážení drazí spoluobčané,
nenašlo by se v Chrastavě dvacet tři, či alespoň devatenáct Wink, spravedlivých, kteří by vytvořili skutečnou pravicovou, či spíše konzervativní kandidátku, nejlépe pod hlavičkou KDU - ČSL ?
Mám na mysli politiku kterou by charakterizovala tři slova: Rodina, práce, domov.

P.s. Pokud se někteří z kandidátky "Starostů" budou cítit po přečtení mého textu oklamáni, alespoň zástupně se jim omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferocactus



Založen: 29.5.2009
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 9:46 pm    Předmět: Re: Komunální volby 2010 Chrastava - kandidátka - SLK Citovat

Dobrý den starosto, v následující kandidátce 23 jmen můžete nám pro informaci doplnit, kteří z uvedených 23 osobností se zaregistrovali a jsou tedy i od kterého data řádnými členy politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj?
Kdo je předsedou, místopředsedou politického hnutí v Chrastvě a kolik má již celkem členů?
Dík.


Michael Canov napsal:
Komunální volby 2010 Chrastava - Starostové pro Liberecký kraj - kandidátka http://www.chrastava.cz/info/strany/slk_2010.doc
Stránky: http://canovm.sweb.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po červen 28, 2010 10:16 pm    Předmět: To: Ferocactus Citovat

Dobrý den,
omlouvám se, bude doplněno.
Členem politického hnutí Starostové pro liberecký kraj jsem z Chrastavské kandidátky jenom já. Ostatní kandidáti jsou bez politické příslušnosti. Politické hnutí SLK má jenom jednu jedinou strukturu a to na úrovni Libereckého kraje (nemá tedy buňky na úrovni okresů a měst). Počet členů je necelých 30 členů, předsedou je starosta Hrádku n.N. Martin Půta, místopředsedy starosta Desné Marek Pieter (pro okres Jablonec), starosta Semil Jan farský (pro okres Semily), starosta Okrouhlé Jiří Vosecký (pro okres Česká Lípa) a moje maličkost (pro okres Liberec). Starostové pro Liberecký kraj kandidovali poprvé do kraského zastupitelstva v roce 2008 (7 mandátů Půta, Horáček, Farský, Drda, Silná, Pieter, Žůr) dále v roce 2010 na kandidátce TOP 09 do PS PČR (2 mandáty Farský, Horáček ). V komunálních volbách bude SLK kandidovat ve velkém množství obcí a měst v celém Libereckém kraji a to buďto přímo pod tímto názvem či např. Liberec občanům s podporou SLK (v Liberci) apod. s tím, že kandidátky bude předkládat volebním komisařům k registraci přímo SLK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červen 29, 2010 6:55 am    Předmět: Pro Ferocactuse Citovat

Na http://canovm.sweb.cz/ je již doplněno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šimon Dvořák



Založen: 29.6.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červen 30, 2010 8:21 pm    Předmět: Citovat

Pane Luďku Vostrý,
nechci vést žádnou veřejnou diskusi. Jen pár připomínek k Vašemu příspěvku. Předně bych Vám doporučil prohloubit znalosti z dějin Jednoty bratrské, protože pak byste zjistil, že mnoho jejích představitelů se angažavalo v politickém životě (namátkou Jan Jesénius, Jan Amos Komenský...). Dále, Jednota bratrská za více než 550 let své historie prošla přeci jen určitým vývojem a ve své Ústavě nijak neomezuje své představitele ve veřejné angažovanosti. Účast na kandidátce SLK jsem přijal na základě oslovení panem starostou, jako představitel aktivit, které Jednota bratrská v našem městě pravidelně pro veřejnost koná v rámci projektu Centrum dobrého času Bétel.
K Vašim dalším, až neslušným argumentům se nemíním nijak vyjadřovat, protože vůbec nesouvisí s mou účastí na kandidátce SLK! Zvídavé čtenáře odkazuji na stránky Jednoty bratrské (www.jbcr.info), kde mohou nalézt Prohlášení kolegia pastorů ze dne 17.11.2009, které se těmito pomluvami zabývá. Mgr. Šimon Dvořák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 4:24 pm    Předmět: Proč hned pomluvy....? Citovat

Ježkovy oči, proč hned pomluvy ? Chtěl jsem jen jasnou a pro selský rozum srozumitelnou odpověď. Zajímá mě to i proto, že já osobně jsem měl s Stb též tu čest. Při druhé návštěvě jsem se s touto organizací jasně rozloučil a měl jsem pokoj. No, chvíli jsem prohlášení na vašich stránkách hledal...je to v aktualitách na straně 3.
Je fakt, že JB určitou cestu ušla, je otázkou, zda k lepšímu či horšímu. Doteď jsem si myslel, že ústavou každé církve je Bible, budiž Wink
Uvádíte (doposud jsme si tykali Wink jména Jána Jesenia a Jana Amose Komenského. Prvního stála angažovanost v politice nejprve jazyk a vzápětí hrdlo. Jste i vy ochoten přinášet nějaké oběti ? Druhý /J.A.K./ se nechával ovlivňovat falešnými proroctvími alkoholika Mikuláše Drábíka a Vestfálský mír byl pro něho velikým zklamáním. Ještě stačil však napsat Kšaft umírajíci Jednoty bratrské (známý ze zkresleného podání zpěvačky M.K.). Ptám se: Čím hodláte obohatit naše město po svém případném zvolení do městské rady z bohatých, a Vám jistě velice dobře známých, dějin Jednoty bratrské ? A nebo je pro Vás Beránek s vlajkou pouze logem, pod jehož záštitou provádíte svoji, řekněme poněkud ješitnou činnost, nemající s Církví fakt nic společného ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 10:50 pm    Předmět: videovizitky Citovat

Dobrý den,
videovizitky kandidátů jsou na http://www.chrastava.cz/info/strany/starostove-videovizitky.htm

http://canovm.sweb.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 5:29 am    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den,
chrastavská kandidátka SLK je doplněna o fotografie kandidátů a o některé informace o nich na http://canovm.sweb.cz/kandidatka/kandidatka.htm
Taktéž je tato kandidátka umístěna na facebooku na http://www.facebook.com/group.php?gid=140325259316920&ref=ts

http://canovm.sweb.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 11:40 am    Předmět: Stavíme Lokální Komunikaci Citovat

Milý pane starosto,
že za vaší kandidátkou nestojí jen snaha o co nejrychlejší zbudování silnice k jedné továrně nad školou ?
Cesta pro kamióny vede v těsné blízkosti tří hrázděných památkově chráněných domů v Pobřežní ulici, povede parkem s nutností pokácet vzrostlé stromy a v blízkosti chrastavské perly, Führichova domu. Dojde vpodstatě k likvidaci "Chrastavských Benátek". Již stavební úpravy křižovatky Vítkovské a Pobřežní výrazně narušili genus loci tohoto místa. Samotné postavení oné fabriky na místě bývalého zahradnictví a likvidace vzácných stromů bylo činem přinejmenším neuváženým. Zatím výrobní hala Textilany v Andělské hoře zeje prázdnotou. Co nabídne Chrastava evropské unii jako její hlavní město Laughing , silnici pro kamióny skrze historickou zástavbu ???
Coby absolvent střední uměleckoprůmyslové školy, jež maturoval i z dějin výtvarné kultury /otázka Michelangelo, Le Corbusier Embarassed / si dovolím ony přeložky nazvat Bestia triumfalis.
Těším se, že se onoho obchvatu města, jak jsem již dříve navrhoval, od Zámečku kolem fotbalového hřiště na silnici Frýdlant - Mníšek, stejně jednou budeme muset dočkat Wink
Též by mě zajímal názor na ony nezbytné průmyslové komunikace od Přátel historie města Chrastavy.
Svůj hlas v komunálních volbách dám tomu, pokud se nějaký takový "blázen" najde, kdo byť i jen přislíbí, že z Pobřežní bude pěší zóna.
Jó, železo se musí Kout žhavé....
V úctě L.V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
živnostník



Založen: 1.8.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 11:45 am    Předmět: U všech mi chybí důležitý údaj, trvalý pobyt! Citovat

Dobrý den, předpokládám, že všichni mají nutný trvalý pobyt (pokud kandidují do chrastavského zastupitelstva) v Chrastavě.
( Pokud zastupitel kdykoliv během trvání svého mandátu svůj trvalý pobyt změní, jeho mandát tím zanikne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 1:52 pm    Předmět: To: Luděk Vostrý Citovat

Dobrý den.
Ten, kdo Vám přislíbí, že bude Pobřežní ulice pěší zónou Vám bude vědomě lhát, třeba se někdo takový najde. Pokud Vám vědomá lež stačí k volebnímu hlasu...?
Co se samotné Pobřežní ulice týče, počátek realizace druhé etapy přeložky II/592 se posouvá z důvodu zpoždění administrace v Hradci Králové na březen 2011 (u webmastera leží můj článek k tomuto posunu termínu, v příštích dnech bude v aktualitách). Kromě kompletní rekonstrukce, která mj. sníží otřesy atd. vedle ní povede chodník, který umožní bezpečný pohyb chodcům (v současném stavu je pohyb chodců přímo po silnici pro ně velmi nebezpečný). Takže já Vám neslibuji nereálnou pěší zónu, ale jako reálnou záležitost bezpečný pohyb chodců

(všimněte si prosím nelogičnosti argumentace paní Krčkové v závěru reportáže v Černých ovcích z roku 2005
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1097429889-cerne-ovce/205452801080009-01.03.2005-18:30-kamiony-sanitka-test-nebezpecne-vyrobky-pro-deti-sirotci-duchod-ii.html?from=280,
když v boji proti realizaci přeložky argumentovala tím, že chodec musí skákat do řeky, přitom právě její realizace chodce ochrání. Všimněte si prosím i dalších nelogičostí argumentace - právě realizace přeložky ochrání domy před současnými otřesy, protihlukové stěny před současným ohrožením hlukem a nebude moci dojít ani k poboření plotu uvedenému v reportáži)

Navíc zásluhou rozhodnutí o realizaci 2. etapy přeložky došlo i k mimořádné akci SVS a.s., kdy byla do ulice Pobřežní zavedena kanalizace a tím zlepšeno životní prostředí v řece Jeřice viz. http://www.chrastava.cz/2010/pobrezni-provizorium.htm .

Dále usilujeme o realizaci 3. etapy tzn. o propojení na Frýdlant.

Co se týče nevhodnosti vzniku průmyslové zóny tam kde kdysi v 70. letech vznikla, v tom se shodneme. Nicméně je realitou, že průmyslová zóna je tam kde je. Kamióny si to zde brázdily již dávno i před realizací 1. etapy a brázdily by si i kdyby k realizaci žádné přeložky nedošlo. Skutečností navíc je, že současný stav kličkování kolem Seppu a nájezd nahoru ke kostelu je mnohem více nebezpečný pro chodce (a zejména děti docházející do budovy školy u kostela) než zkratka přes krajní stranu parku, pokud dojde k její realizaci coby 4. etapy přeložky. Nebezpečná zóna od Seppu do budovy školy se zkrátí na cca 1/3, kde se silnice spojí.
Co se týče Společnosti přátel historie města Chrastavy, tak snad jenom poznámka, že trasa přeložky byla zanesena v roce 1994 a 1998 do Územního plánu centrální zóny resp. Územního plánu města Chrastavy za starostování jejího velmi významného člena Mgr. Petra Medřického.
Vámi navrhovaná trasa - nepochybně to myslíte dobře, ale je to science fiction, přeji Vám, abyste se její realizace dožil, já si netroufám.
Mé vyjádření k problému v telvizi RTM: http://www.chrastava.com/video/ez_chrastava_web.wmv

Závěr: Milý pane Luďku Vostrý, já stojím o Váš volební hlas. Nicméně vycházím z reality a nechci a nebudu Vám lhát.
V úctě M.C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 1:55 pm    Předmět: To: živnostník Citovat

Trvalý pobyt všech kandidátů ve městě kde v komunálních volbách kandidují ke dni voleb (a v případě zvolení k získání a držení mandátu) je podmínka ze zákona. Všichni naši kandidáti tuto podmínku samozřejmě splňují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
živnostník



Založen: 1.8.2008
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 6:10 pm    Předmět: Re: Komunální volby 2010 Chrastava - kandidátka - SLK Citovat

Michael Canov napsal:
Komunální volby 2010 Chrastava - Starostové pro Liberecký kraj - kandidátka http://www.chrastava.cz/info/strany/slk_2010.doc

Stránky: http://canovm.sweb.cz/

Dobrý den, nahlédnutím do zákona 491/2001Sb.
kandidátní listinu pro volby mohou podávat volební strany :
- koalice politických stran a politických hnutí
- nezávislí kandidáti
- sdružení nezávislých kandidátů
- sdružení politických stran nebo politických hnutí a nezávislých kandidátů.
Váhám, kam tuto kandidátku - SLK zařadit.
Že by sdružení politické strany a nezávislých kandidátů ?
Nebo jen sdružení nezávislých kandidátů tj. neformální uskupení, nikde neregistrovaným. Je volební stranou jen pro volby, ve kterých kandiduje ?
Děkuji za názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Politika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com