Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RE: rozvoj města 2015 - 2020 a "návrhy"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Chtěli byste tu něco ve smyslu "obchodní dům"?
Ano, rozhodně by se tu hodil!
0%
 0%  [ 0 ]
Ano, ale asi by se sem nehodil.
0%
 0%  [ 0 ]
Spíš Ne, je to zbytečné.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0

Autor Zpráva
Vojtěch Šimonka



Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 23, 2017 2:58 am    Předmět: RE: rozvoj města 2015 - 2020 a "návrhy" Citovat

Dobrý den,

nějakým záhadným způsobem jsem se dostal k rozvojovému plánu našeho města a...

silně mě překvapila "aktivita" ohledně ZŠ v revoluční ul. na zřízení SŠ (ať už jen třeba učňovská škola). Na 6 000 město je to odvážný krok, který se mi líbí. Když už tedy tu zavádět střední školu... chtělo by to rozšířit možnosti občanů ve městě... byť třeba "bláhový" nápad související s "aktivitou" demolice Kováku (bože ať už je to dole ta šílenost) postavit na toto místo "obchodní dům".

Šílenost? Možná... ale využití by mohl mít... byť třeba jen malé... místo pro dvě až tři obchodní jednotky, přístupné buď zvenčí nebo po jedné chodbě, protože "Nisu" nebo "Forum Chrastava" tu nepotřebujeme. Když už se v plánu rozvoji města baví o "aktivitě" o novém multifunkčním sálu. Co ho zasadit sem? Větší, modernější.

Nejvyšší podlaží se dá využít pro bytové jednotky a pronajímat je nebo rovnou prodat. Opět se vracím k plánu rozvoji města - využít k tomuto studenty TUL pro návrh designu tak, aby zapadl do daného místa. Nebo prostě zbořit Kik a Penny market a postavit to místo toho a penny market s kikem vložit do OD. Osobně bych tu raději uvítal třeba billu, i když je teda dost drahá.

Další... silně mi tu chybí pekárna, ale opravdu dobrá s čerstvým pečivem. Penny market opravdu nepočítám nebo na náměstí vinner. Oslovte Bláhu... myslím, že pokud by se uchytil na náměstí nebo kdekoliv poblíž centra, byla by to výhra... (konečně je i v Chrastavě k dostání dobrý kebab!).

V celé té souvislosti, nevím jaká je dostupnost k pronajmutí bytových jednotek v Chrastavě, ale chtělo by to "postavit další panelák". Jednoduše řečeno bytový dům či domy - viz třeba už v Liberci rozběhnutý projekt [url]http://www.parkmasarykova.cz/projekt
[/url] Byty rovnou prodávají a celkem se jim to daří...

Vzhledem ke stárnoucímu obyvatelstvu, by se hodil další dům s pečovatelskou službou...

Autobusové / vlakové spojení Chrastava - Liberec raději ani nekomentuji.

Co jsem tak zběžně sjel ten plánek rozvoje města, je mi jasné, že se snažíte o to, aby se lidi stěhovali sem na rozdíl odstěhovávali odtud. Ať už se jedná o možnosti větších pracovních příležitostí po evidentní zatraktivnění města samotného. Za to máte u mě plus! Hlavně to s tou SŠ Smile

Za sebe jako mladého člověka musím říct, že třeba přestěhovat se do Liberce bych chtěl za účelem 1) lepší dostupnost služeb 2) lepší pracovní možnosti. To tu bohužel nenajdu.

Snad to není moc dlouhé a je to pochopitelné... i když jsem to psal ve dvě ráno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com