Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Od 10 k 5 !

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman



Založen: 5.12.2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st březen 08, 2017 10:25 pm    Předmět: Od 10 k 5 ! Citovat

Ja jsem na Ukrajině nebyl, ale myslím, že to bude vypadat podobně, jako v Chrastave v centru. Mizející obchody a všude ....zchátralé a špinavé domy☝Od 10 k 5🙈
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá březen 17, 2017 9:39 pm    Předmět: Náměstí ještě v pohodě Citovat

Náměstí je ještě v pohodě, ale s komplikacemi při podnikání u nás, nesmyslnou byrokracií aj.prostě ubývá drobných živnostníků. Kdo by měl chuť čekat, až na něj Babišovo vypalí šílené pokuty za každou blbost, př.nevyvěšení papíru o EET na prodejně, případně napaří pokutu 2.500 jen za to, že na dveřích je ve zkratce firmy jiná velikost písma? Nemělo by napřed přijít upozornění a pak teprve pokuta? U nás se v posledních letech zavedla presumpce viny, bohužel jen pro "kmány". Výdělky malé, rizika velká. Takže Žitavská jak ožila, zase začíná prodejničky zavírat. Bohužel totéž je vidět i v jiných městech, např. v Brně. Místo butiků a drobných provozoven buď zavřené dveře nebo zastavárny, a především mor posledních 20 let - herny, kasina aj. Samozřejmě velký podíl mají i obchodní řetězce a jejich cenová politika, dále malá koupěschopnost velké části obyvatel, takže ti musejí vzít za vděk právě levnějším zbožím místo kvalitnějším, nemohou si dovolit ani využívat tolik služby. Dnes na Žitavské nevidím rezavé polorozpadlé rolety, ale pro změnu mříže. Škoda. V naší zemi už dlouho chybí skutečná podpora drobného podnikání, vše jde na ruku jen nadnárodním kolosům, kterým na nás čerta záleží. Chtějí jen maximalizovat zisky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaaj25



Založen: 7.5.2020
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2020 8:07 am    Předmět: EET Citovat

Takže myslíte, že konkrétně v Chrastavě ukončilo více malých podnikatelů kvůli EET? To mě moc mrzí. Ale říkám si, že když už nás to potkalo, tak se s tím musíme poprat a ne si jen stěžovat. Takže já osobně se svým malým krámkem jsem se do toho vrhla a modlím se každý den, abych nezkončila. Jsem ráda, že mám na to aspoň tenhle přehledný program, a to jsem se bála jak se v tom zaboha nevyznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com