Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Charitativní koncert pro Chrastavu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomáš Balatka



Založen: 17.8.2010
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 8:57 pm    Předmět: Citovat

Nevím co je na tom pravdy, ale rozhodně jsou mnohem důležitější věci na opravy................................ Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

je to pravda, rikal to v prenosu ve zpravach na nove cca 19:45...hned jsem to sem psal, jak jsem to videl...mrkni se do archivu na nove, teda jestli to tam uz je
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-14-9-2010.html?s=0 cas 14:50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrastavák



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 225

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Hm..tak jsem to videl..doufam,ze to byl jen chvilkovy ulet..Jinak asi by to byla dost velka ostuda...cpat kacky z charitativniho koncertu do nejake kuzelny...ktera byla jeste dokonce verejnosti nepristupna... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 1:02 am    Předmět: To: diskutující Citovat

Dobrý den.
Opravit je třeba řada věcí. O opravu řady místních komunikací a mostů budeme žádat (zásady podání žádostí jsou již z velké části připraveny) o dotaci ve výši až 90% tzv. uznatelných nákladů Ministerstvo pro místní rozvoj.

Zároveň se také snažíme zajistit podporu pro sportovní činnost ochromenou povodněmi. Na zastupitelstvu města budu navrhovat účelovou dotaci určenou pro obnovu fotbalového hřiště (do výše 1 milionu korun). Obdobně budu navrhovat takovouto dotaci ve výši 0,5 mil korun pro obnovu kuželny.
Oba návrhy musí schválit zastupitelstvo města na svém zasedání de 20. 9. 2010.

Budova mateřské školky v Nádražní ulici má již zajištěn sponzorský dar ve výši cca 0,8 mil. korun od Lesů České republiky. Další prostředky pro tuto školku bude zajišťovat benefiční představení ve Frenštátě pod Radhoštěm dne 27. 9. 2010 (viz. http://novojicinsky.denik.cz/kratce_region/732598.html ).

Co se týká jednotlivých domů. Kromě podpory přes Ministerstvo pro místní rozvoj (150 tis. korun demolice, 30 tis. korun vyplavený dům) a sociální odbor (do výše cca 46 tis. korun/ postižená rodina) bylo rozdána darovaná částka 0,5 mil. od korun čechošvédských podnikatelů st. a ml. pánů Hlawace, v nejbližších dech bude rozdělno 0,25 mil. korun od nadace Divoká husa a byla rozdělena řada nižších částek od jednotlivých dárců (cca v celkové výši 0,5 mil. korun). Další finanční dary jednotlivcům plynou mimo město zejména přes společnost Adra. Dále usilujeme (jednání probíhají a smlouva je před podpisem) o výstavbu dvou tzv. povodňových domů (po 4 obytových jednotkách tzn. 8 bytových jednotek celkem) s dotací 1,150 na 1 byt včetně infrastruktury tj. celkem 9,2 mil. korun. Navíc od počátku byla distrubuována do rodin pomoc humanitární ( myšleno nefinančí, tj. nejrůznější movité věci). Další je k dispozici přes sociální odbor a snažíme se nově tyto nabídky zveřejňovat v komplexu v nové rubrice i na fóru (v tuto chvíli zveřejněno částečně http://www.chrastava.cz/forum/viewforum.php?f=17 , budeme dále doplňovat )

Považuji za přesvědčivější sdělit, že dar Českých umělců bude věnován na opravu kuželny než na vlastní podíly oprav některých komunikací či mostů. Je to jasnější a přehlednější. S panem Michalem Davidem bylo dohodnuto jeho pozvání na zahájení provozu kuželny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 1:28 am    Předmět: Doplněk Citovat

A ještě doplněk.

Město dosud obdrželo od státu pomoc na nápravu bezprostřeních škod ve výši necelých 4 milionů korun a od kraje ve výši 0,4 mil. korun. Včera jsme odevzdali kopie prvních (zdůrazňuji prvních) faktur na kraj (který by je měl dále podstoupit na ministerstvo financí. Žádáme (či spíše prosíme) zde o proplacení těchto faktur. Tyto první faktury (odpady, demolice, náklady na provizoriní lávky, opravy topných systémů atd. atd. jsou ve výši přesahující 19 milionů korun. Doufáme, že budeme v žádosti úspěšní - alespoň částečně, 100% se nám to nepodaří zcela jistě. Šlo také říci, že onen půlmilion bude použit na proplacení např. odpadů, ale to by dobře určitě nepůsobilo (byť je holou skutečností, že peníze na 100% úhradu faktur najít v rozpočtu budeme muset najít).

Dále si dovoluji vysvětlit, že oprava krajských komunikací (Andělská Hora - centrum - Nová Ves, Vítkov a také Pobřežní) nedude hrazena z rozpočtu města (jednání o opravě prvních dvou proběhla v pondělí v Jablonci n. N. na KSS LK u třetí bylo již předáno v pondělí staveniště zhotoviteli (firma Syner) začátek fyzických prací je nyní již v jeho režii.
Z rozpočtu města také nebude hrazena oprava rozbitých pobřežních zdí. Dnes v této věci přijede za mnou v 9 hodin generální ředitel povodí Labe z Hradce Králové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 8:13 am    Předmět: Citovat

Tak jestli jsou prostředky na opravy pro lidi a apod, tak proč ne...akorát by mě zajímalo(a nejsem sám), jestli bude kuželna přístupná veřejnosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš Balatka



Založen: 17.8.2010
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 9:58 am    Předmět: Citovat

Já bohužel musí opakovat, že se mi zdá, že jsou mnohem důležitější věci na opravy než kuželna, kterou jak říkáte "vede parta nadšenců" . Dobrovolní hasiči už mají vše v pořádku ? Eventuelně bych ty many schoval na obnovu, alespoň částečnou secesního mostu nebo opravu Fuhrichova domu, toť můj názor. Každý máme svůj. Hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 12:52 pm    Předmět: To: Tomáš Balatka Citovat

Dobrý den,
1. Nový most namísto spadlého secestního nebude investovat město ale Liberecký kraj tzn. že část, která nebude uhrazena z dotace bude hrazena Libereckým krajem nikoli městem. LK usiluje o realizaci již na jaře 2011.

2. Führichův dům byl v loňském a v letošním roce nákladem v řádu milionů rekonstruován v rámci česko-polského projektu (dotační titul z EU). Nebýt této rekonstrukce byl by dle vyjádření odborníků 100% povodní zlikvidován. Jeho současný stav nevyžaduje žádnou nákladnou rekonstrukci. Na jeho další provoz věnuje veškerou svoji hotovost Kratzeuer Gilde (společnost bývalých občanů Chrastavy odešlých po 2. světové válce) , neboť zaniká a jeho poslední člen pan Rudolf Engel chce vše věnovat pro Führichův dům. Dále pomoc pro tento dům přislíbili i Lužičtí Srbové z Budyšína.

3. Hasiči dostali přes město několik finančních darů. V minulých dnech jsem byl osobně spolu s velitelem hasičů převzít dar od města Františkovy lázně. Na koncertu Michala Davida pro Chrastavu byl osobně přítomen i velitel hasičů pan Miroslav Pivoňka. Na podiu byl předán nejen symbolický šek ve výši 0,5 mil. korun, ale též kalové čerpadlo pro hasiče. Je pravděpodobné, že hasiči dostanou též dar od svých kolegů z partnerského města Eichstätt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wawara



Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Chrastava,Nádražní ulice

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 9:44 pm    Předmět: kuželna Citovat

Dobrý den,
osobně si myslím, že když už oprava kuželny,tak ať je přístupná pro veřejnost. Určitě každý rád zaplatí nějaké to " vlezné " ,aby nemusel do Liberce nebo jinam. Jelikož co si budem povídat v Chrastavě moc zábavy není. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

No, tak nevim nevim. Stále se nějak nemohu zbavit dojmu, že to byl špatný nápad dát ty peníze na kuželnu pro "bandu nadšenců". Tak když si tam chce ta parta nadšenců hrát, tak ať si ji opraví sami. Vždyť kolik chrastaváků má možnost si jít zahrát kuželky? (kromě pár členů klubu a radnickejch)...
Michale mám dojem, že si pod sebou řežeš větev. Jak jsi zvládl povodně, tak tohle jsi bohužel přepískl

A našim spoluobčanům se to taky nelíbí
viz.
http://www.facebook.com/album.php?aid=31891&id=100000263663470&ref=mf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:56 pm    Předmět: Citovat

Jo ještě jsem zapomněl dodat...už máte rozmysleno kam půjdou peníze z benefice, kterou pořádá Frenštát pod Radhoštěm, která se koná v pondělí dne 27.9.2010...
díky za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 12:56 am    Předmět: To: lomax Citovat

Ohledně benefice ve Frenštátu pod Radhoštěm jsem se již vyjadřoval výše viz:
citace:
Budova mateřské školky v Nádražní ulici má již zajištěn sponzorský dar ve výši cca 0,8 mil. korun od Lesů České republiky. Další prostředky pro tuto školku bude zajišťovat benefiční představení ve Frenštátě pod Radhoštěm dne 27. 9. 2010 (viz. http://novojicinsky.denik.cz/kratce_region/732598.html ).


Co se týče kuželny. Oddíl kuželek je součástí TJ Spartak Chrastava. TJ Spartak Chrastava byl taktéž povodní tvrdě zasažen. Bylo zcela znehodnoceno jediné použitelné fotbalové hřiště a totálně zničena kuželna.
Hlavní sídlo TJ Spartak sportovní hala byla v neuspokojivém stavu již před povodněmi a povodňové deště protékání do haly jenom zesílily. Bez zabezpečení střechy (cca 0,8 mil. korun) půjde hala tzv. do kopru. Neuspokojivý stav haly však vzhledem k tomu, že povodňové deště jen zesílili její neuspokojivý stav, nelze vydávat přímo za následek povodní. Finance TJ Spartak s největším vypětím sil dokáží zafinancovat jen tu sportovní halu. Bez finanční pomoci oddíly kopané a kuželek skončí - obávám se že navždy.
Z tohoto důvodu si myslím, že město by mělo pomoci (je to i plném souladu s programy všech volebních stran v zastupitelstvu i v souladu se smlouvou o spolupráci s TJ Spartak) - a právě z tohoto důvodu bude zastupitelstvu mnou předložen návrh jednoho milionu pro fotbalové hřiště a 0,5 milionu pro kuželnu z konta povodně.

Částka 0,5 mil. z koncertu bude představovat necelých 5% z celkové obdržené darované částky. Na účtě je v současné době přes 9 mil., prakticky jistých je 50 tis. euro od partnerského města Eichstätt (dle posledních zpráv mají vybráno již přes 45 tis. euro). Na účtě přitom již nejsou či ještě nejsou částky přímo rozdané postiženým rodinám ( a pochopitelně nejsou započítány nejrůznější odklízecí práce apod.). Další dárci mají svoji specifikace (lesy České republiky Mateřskou školu cca 0,8 mil Kč + benefiční koncert ve Frenštátě), nadace Kellner komunikace 3 mil. Kč, několik dárců hasiče apod.).
I obdržených 10 mil korun - za které jsme velmi vděčni - je jen zlomkem toho to město potřebuje (jen likvidace povodňových odpadů je za 12 mil. korun). Snažíme se pokrýt co největší část těch bezprostředních nákladů (zatím včetně odpadů cca 20 mil. korun) a nákladů na nové komunikace, mosty a lávky (cca přes 200 mil korun) dotacemi (zatím však máme jen 4 mil Kč). I při těch nejoptimističtějších výhledech to však nebude moci překročit 90% (tzn. že bude chybět minimálně 20 mil. korun z rozpočtu města (pozn. To nepočítám škody na krajských komunikacích, povodí Labe atd. celkové škody cca 1.5 mld. korun).

Kdybych sdělil, že oněch 0,5 mil korun půjde na mateřskou školu či hasiče, asi bys lomaxi tleskal, já bych však lhal (jak uvedeno výše na MŠ či pro hasiče již byly zajištěni dárci jiní), kdybych sdělil, že půjdou na výstavbu povodňových domků asi bys taky tleskal, byl by to však zlomek (pokud to dopadne a akce bude realizována, bude na ně dotace 9,2 mil. korun), pokud opravu komunikací - no nevím, stačí to na cca 100 či spíše 50 metrů (navíc na opravu komunikací byl již výslovně přijat dar ve výši 3 mil. od nadace Kellner).

Považoval jsem a považuji nadále to, že výtěžek z koncertu zachrání existenci jednoho sportovního oddílu, oddílu kde nikdy po celá ta dlouhá léta nebrečeli a snažili si vždy zajistit peníze na činnost sami a udělali tam spousty práce (novou dráhu dali dohromady 2 měsíce před povodněmi) za vhodné. Je to navíc i symbolické - oddíl vzniknul po posledních povodních v roce 1958. A upozorňuji, že těch 0,5 mil korun samo o sobě by zdaleka nestačilo (další prostředky si zajištují kuželkáři sami).
Odkaz na stránku o poničené kuželně je na http://www.kuzelky.cz/dokumenty/2010-11/ostatni/Chrastava.pdf

Považuji za vhodné a patřičné - aby unikátní snaha špiček českého showwbussinesu byla v Chrastavě zachována i pro příští generace. Aby se neutopila ve 100 metrech opravené komunikace, ale aby i další generace věděli, že oddíl kuželek TJ Spartak zachránili špičkoví čeští umělci. A abychom je mohli pozvat do Chrastavy při zahájení provozu. Pan Michal David již účast přislíbil a těší se.

A co se lomaxi týče toho řezání větve , kterou si dle Tebe pod sebou tímto řežu. Víš lomaxi já takto neuvažuji, já se jen snažím vykonávat svoji práci co nejlépe tak, abych se mohl především sám sobě podívat do očí a neuvažuji nad tím, co tomu kdo řekne. A pokud se snad najde někdo , kdo by sice sám na mém místě nezajistil nic, při povodních by se na lidi na mém místě vykašlal a nyní se mě bude snažit na základě mého vyjádření pro kuželnu vrazit kudlu do zad, aby se dostal na mé místo (dosud jsem to však nepozoroval)....co mám k tomu říci. Já nabízím i do budoucna jen svoje schopnosti a kontakty, svůj mozek a svoji pracovitost. To jak rozhodnou voliči neřeším...buď moji nabídku přijmou a já budu i další 4 roky pro občany města pracovat nebo ne. Doufám sice, že rozhodování těch, kteří budou chtít dát své město do pořádku, bude jasné...ale když ne, tak se z toho nezblázním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lomax



Založen: 8.4.2008
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 8:39 am    Předmět: Citovat

Michale děkuji za vyčerpávající odpověď a musím říct, že jsi mi zacpal hubu Very Happy Very Happy Very Happy
Ono to možná chtělo dát jen nějaký odůvodnění, proč zrovna pro kuželnu. Protože to spousta lidí nepochopila proč zrovna tam a já jsem byl mezi nimi.

Osobně jsem si představoval něco v tom tomto stylu:
Výtěžek byl 500.000,- tak to dáme mezi 10 rodin po 50.000,-...kriterium, zaplavena min. 1/2 baráku no a pak to rozdělit losem, třebas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frigo



Založen: 4.2.2010
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 9:05 am    Předmět: Citovat

Lomaxi: dělit ty peníze losem mezi lidi by vůbec neudělalo dobrotu, lidská zášť a závist by v tomhle případě udělala své, jen si představ ty řeči proč oni a né my?

Jinak starostovo zdůvodnění jak rozdělit peníze je opravdu smysluplným a moudrým rozhodnutím, přeci jen sportovní celky a sdružení (i když to jsou v tomto případě ne tolik rozšířené kuželky) je třeba udržet v činnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com