Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dárcovské pohlednice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Chrastava -> Nabídka povodňové pomoci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 3:07 pm    Předmět: Citovat

V srpnu jsem brala příplatek za přesčasy a mohla tak darovat 3 známým po 1.000,-. Původně jsem měla v plánu darovat jednou za měsíc někomu 1000,- Kč. Je však problém, komu a navíc je to jako když plivne. Takže, pokud mi infocentrum uhradí náklady tisku - 5.300 a sníží o tuto částku daň z příjmu, budu ráda. Když pohlednice nepůjdou na odbyt, beru riziko na sebe, že se nápad nevydařil. Přijdu o peníze vložené do tisku a čas, nikoho jiného to nic stát nebude. Je ale naděje, že to to lidem pomůže. Původně jsem to sem psát nechtěla, ale když už. Jeden soubor chci zdarma věnovat i panu Kellnerovi jako dík za sponzorský dar Chrastavě 3.000.000,-, ale s prosbou o propagaci celého souboru mezi známými. Pak je na úvaze, zda nechat pohledy po 50 ks.jako sběratelskou raritu, nebo podle zájmu dotisknout další. Počítám i s propagací pohledů na netu. Možná jsem naiva a přílišný optimista, ale lepší způsob pomoci mě nenapadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 8:15 pm    Předmět: Citovat

Pro kontaktované, kteří potřebovali můj mail blankasulkovavavrova@seznam.cz. Stále mi chybí tel.č.na pana Rakaše Ladislava a Johana Václava - oba z Nádražní ulice. Neznáte někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út září 14, 2010 1:25 pm    Předmět: Změna v distribuci Citovat

Právě jsem se vrátila od paní Václavíkové, vedoucí SK i městského infocentra. Bohužel u nás není snadné ani něco darovat. Po předchozí zběžné domluvě po telefonu a dotazu na finančním úřadě v Liberci jsem usoudila, že nejjednodušší bude dárcovské pohlednice věnovat k distribuci infocentru, to že odečte náklady na daň z příjmu 15% a vybrané peníze se rozdělí přímo lidem. Jenže to takto nejde. Příjmy z prodeje jdou do rozpočtu města, o jejich dalším darování rozhoduje rada či zastupitelstvo města a pro velký počet lidí a malé částky, které navíc budou přibývat postupně, je to velmi komplikované. Navíc ať už při darování nebo odprodeji za cenu tisku ztrácím možnost ovlivnit, jestli půjdou pohledy na dotisk - bylo mi řečeno, že v žádném případě dotisk nebude. Kromě toho je město ne plátcem daně z příjmu, ale plátcem DPH, což u pohlednic dělá 20%. Jediné schůdné řešení v dané situaci, aby peníze dostali konkrétní lidé, by byl komisní prodej přes infocentra. Tzn. založit si ŽL, dalších minim.1.000,- Kč, 1x za měsíc vyzvednout vybrané peníze, zaplatit z nich daň z příjmu a předat lidem. To mi vadí především proto, že by mne pak čekala spousta papírování a možná další výdaje a ještě by mě lidé mohli podezírat, že si na tom hřeji vlastní polívčičku. Ráda bych v Chrastavě už dožila. Smile
Od samého počátku sice říkám, že hlavní účel je dostat informace o lidech poškozených povodní k lidem schopným pomoci přímo, ale přesto mi vadí nemožnost ovlivnit, jestli se udělá dotisk a to, že peníze určené pro konkrétní pomoc, ať jakkoliv malé, se rozplynou v rozpočtu města.
Takže nyní musím pátrat dál, jak celou záležitost vyřešit. Zůstává, že pohlednice budu propagovat k prodeji jako celé soubory na internetu. A pravděpodobně se pokusím nabídnout i některým institucím a osobám jako dar, protože stále se jedná především o kontakt přímo na lidi povodní postižené.
Bude-li systém fungovat, nabídnu pomoc i lidem z okolních obcí. Tam už si ale budu muset odečíst náklady z tisku, protože další výdaje si dovolit nemohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 3:44 pm    Předmět: Termíny Citovat

Prosím všechny kontaktované, kteří tak dosud neudělali, aby se mi co nejdříve ozvali na tel.č.736 246 712 a buď si domluvili schůzku, nebo dali vědět, že o pohlednici nestojí. Čas letí a je třeba udělat co nejdříve. Volno a schůzku lze domluvit na PÁ+ NE 17. a 19.9., v sobotu jsem mimo Chrastavu, příští týden (od 20.9.) mám volno pouze ve ST a ČT, ale po 20.hod večer už bývám doma. V týdnu od 27.9. již chci poslat pohlednice do tisku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st září 22, 2010 1:34 pm    Předmět: Citovat

Z původních vytypovaných cca 60 vyplavených a potřebných lidí mám potvrzených a s fotografiemi 15, pět dalších foto slíbilo. Pokud víte o někom, kdo potřebuje pomoc a je schopen dodat fotografie, stačí pouze po povodni, protože před povodní mám snad jen od 2 rodin, ostatním se nepodařilo žádné zachránit, předejte, mu prosím informaci a mohou se se mnou spojit. Jen si na MÚ ověřím pravdivost údajů. Kontakt 736 246 712 blankasulkovavavrova@seznam.cz. V pátek příští týden budu pohlednice lidem dávat před tiskem k nahlédnutí a schválení. To je také konečný termín, do kdy přijímám fotografie. Pak již posílám k tisku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 12:09 pm    Předmět: Kontrola a schválení pohlednic Citovat

Dnes, v neděli 3.10., končím se sběrem podkladů pro dárcovské pohlednice. Rozesílala jsem znovu SMS. Prosím oslovené, kteří tak dosud neudělali, aby se dostavili během dnešního odpoledne, později už bohužel nebudu moci vyhovět. Jedná se především o kontrolu a schválení již do tisku připravených pohlednic, v odůvodněných případech mohu ještě zpracovat foto dodané dnes. Děkuji za pochopení. Blanka Vávrová Bílokostelecká 106 (za křižovatkou se Sedmidomskou vlevo od silnice) Chrastava736 246 712.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 7:45 pm    Předmět: Citovat

Děkuji panu Částkovi, fotografovi z Liberce a zdejšímu bývalému obyvateli. Připravil pohlednice k tisku, protože jsem ke svému zděšení zjistila, že není PDF jako PDF a mnou připravené podklady je nutno ještě zpracovat jiným programem, než který mám k dispozici. Smekám, pohlednice jsou již poslány k tisku, měly by být hotové do konce příštího týdne. Pane Částko, mockrát dík, jsem Váš velký dlužník. Jeden soubor rozeberu a každý dostane svou pohlednici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 3:06 pm    Předmět: Citovat

Protože se mi dodatečně ozývají další zájemci o pohlednice, musím se omluvit. Všech 60 lidí jsem kontaktovala formou SMS a dále, pokud nezavolali sami, jsem ještě volala. Vím, že jsou lidé v zoufalé situaci, ale nemohla jsem nikoho přemlouvat. Na to nemám prostředky ani čas. Nyní je soubor 25 pohlednic uzavřen a tiskne se. Pokud se podaří, pohledy se budou prodávat a hlavně, pokud na ně budou dárci reagovat, jsem ochotná vydat pohlednice znovu. Pravděpodobně by bylo v tom případě možné ještě někoho přidat. Proto, prosím, sledujte tuto rubriku, kde budu průběžně o prodeji informovat. V případě, že dojde k dotisku, dám vědět, ale prosím, abyste mne pak již kontaktovali sami.
Nově zvažuji prodej přes AUKRO na internetu, vím, že se tam i přihazuje a tím by se mohl zvýšit výtěžek i z pouhého prodeje. Otázka je, jestli se tam hlásí lidé, kterým je tato akce určena především. Nechci, aby to skončilo pouze prodejem pohlednic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 9:53 pm    Předmět: To: Blanka Citovat

Ahoj Blanko,
jednak si Ti dovoluji poděkovat za tu obrovskou práci, kterou jsi z pohlednicemi měla a jednak si dovoluji tímto jako soukromá osoba objednat u Tebe celý soubor 25 pohlednic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Měla jsem službu dnes a zítra sloužím taky, ale přesto mi až do práce pohledy dovezli z PPL. Takže je mám nyní doma a skládám a páskuji soubory. Ještě si musím příští týden vyzvednout živnosťák atd., ale s propagací na netu začnu teď o víkendu, mám volný. Budu s Tebou počítat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CSA



Založen: 2.12.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Chrastava / Liberec

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

Fakt není za co Smile
A jak to dopadlo, je všechno OK?
_________________
Fotky nejen z Chrastavy najdete na http://www.FotoBanka.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:37 pm    Předmět: Citovat

Jirko, to mi asi bude muset říci někdo nezaujatý, já už v tom jsem dost dlouho a ztrácím odstup. Ale jestli budeš mít zájem, jeden soubor sis rozhodně odpracoval Wink . Až si pojedu příští středu pro živnosťák, mohu Ti ho nechat. Skvěle se zachovali i na IDIGITISKU. Škoda, že se něčím podobným neživím. Je s vámi fajn spolupráce. Dobrou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: ne říjen 17, 2010 9:18 pm    Předmět: Citovat

Rozebrala jsem jeden soubor pohlednic pro ty, jichž se pohlednice týkají. Postupně vám všem budu vaši pohlednici předávat, případně se pro ni můžete zastavit u mne doma. Volno mám pouze středa, čtvrtek, ve středu musím do Liberce, takže radši předem domluvit. Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

Prosím ty, kteří mají přístup na net a dělala jsem pro ně pohlednice, aby mi pro zjednodušený kontakt poslali svou mailovou adresu. Děkuji. Protože se mi ozval ještě zájemce o pohlednici, bohužel již po tisku pohlednic, jsem ochotná při případném dotisku (záleží na úspěšnosti prodeje a hlavně následné pomoci), připravit ještě dalších 5 pohlednic. Případní zájemci, spojte se se mnou na tel.č.736 246 712 nebo mailem blankasulkovavavrova@seznam.cz. Chtěla bych to mít připravené předem, aby pak nedocházelo ke zbytečnému zdržení. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 3:09 pm    Předmět: Citovat

V INFOCENTRU Chrastavy je nyní k dispozici 10 souborů povodňových pohlednic. 1 soubor stojí 250,- Kč. Další nabízím přes internet na dobírku, lze i osobním odběrem. Kontakt 736 246 712.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Chrastava -> Nabídka povodňové pomoci Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com